[HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

[HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Obrázek

Návrat z "práce" je vždycky příjemnou částí dne. Vaše šalina líně drncá po kolejích na kraji zástavby. Před vámi se do šedivého oparu vyrýsuje silueta Strojíren. Záblesky z opodál stojícího elektroplazmického plotu osvětlují nespočet štíhlých komínů, ze kterých se k temnému nebi valí nekonečné sloupce dusivého dýmu. Někde za nimi se skrývá rozlámané slunce, možná.

Zbývá vám už jen kousek cesty na spletité křížení, na něm se zastavit a couvnout k výtopně. Zvládli byste to i s prstem v nose. Dnes ale ty nejrychlejší prsty sáhnou po brzdě a šalina se pronikavým skřípěním zastaví. Před vámi v mlze zahlédnete několik slabých světel, plápolající oheň i umělou zelenkavou elektroplazmu. Váš čelní světlomet vyřízne ze tmy siluetu přešlapujícího pána v dlouhém kabátě, za ním v mlze jsou určitě další. Ať už je tam kdokoliv a svítí na cokoliv, stojí v křížení kolejí, přímo vám v cestě. Nezbývá, než jim dojít domluvit.


Když přicházíte k hloučku, nikdo vám nevěnuje příliš pozornosti. Všichni upřeně hledí někam doprostřed a snaží se ve svém matném světle zahlédnout co nejvíce. Minete několik všedně oblečených mužů a žen, zřejmě místních z nedalekých ulic. Na druhé straně hloučku postává několik známých tváří ze Strojíren. Dělníci jsou oblečení v pracovním, někteří mají ještě své nástroje v rukou, zřejmě je sem z šichty přilákal nevšední shon. Uprostřed té skrumáže stojí tři četníci a jeden přes druhého štěkají podrážděné rozkazy k dalšímu muži. Ten je slušně oblečen a stejně distingovaným hlasem vzdělance jim trpělivě ale odhodlaně odpovídá. Klečí v kolejích a silným elektroplazmatickým světlem něco zkoumá. Ve stejnou chvíli, kdy porozumíte jejich rozhovoru, zahlédnete konečně důvod toho všeho povyku. Mezi kolejemi leží mrtvý muž.


Michael.jpg
Klečící muž


"Zopakuji vám to naposledy, pánové," praví klečící muž unaveně a postaví se. Je vyšší, než četníci, ale štíhlé postavy a nezdá se, že by něco zmohl silou. "Musíme jednat okamžitě. Tohoto pána musíme ihned dostat do krematoria, není čas na byrokracii."
"A my ti zas říkáme," procedí jeden ze četníků mezi zuby a přistoupí k muži na délku natažené paže, "že tu nebudeš nic špekulovat a kecat nám do práce. Prostě ho berem s sebou, jasný?"
"Musí se k němu dostat Spalovači, rychle!" dostane se mu odpovědi.
"Ti maj dost času. Můžou si ho vyzvednout u nás, až ho hezky zaprotokolujem, prohledáme, určíme příčinu smrti a vůbec."
"Času?" vysoký muž se neudrží a poprvé zvýší hlas. "Vy jste vážně vyšší hodnosti, že?" dodá ironicky. "Už jsem se to snažil vysvětlit - není čas. Ten člověk je mrtvý přinejmenším dva dny. Je zázrak, že jeho duch tu ještě není mezi námi."

V davu to zašumí a několik z přihlížejících si před obličejem ve vzduchu rukou načrtne ochranné znamení a odříká prvních pár veršů otčenáše. Dělníci jen zabručí a jeden si za sebe odplivne tak hlasitě, co mu jeho krk dovolí.

I vy si uvědomíte, že někde vysoko nad vámi slyšíte téměř nepostřehnutelný šustot havraních křídel. Sběrači tu měli být už dávno, pokud je skutečně dva dny po smrti. Vy jste ale na kšeft vyjížděli před několika hodinami a to tu určitě neležel.


Chvilkové ticho přeruší tři krátké hvizdy na píšťalu. Tenhle zvuk všichni dobře znáte. Od ulice Milíčova sem přijíždí bytelný vůz tažený dvojicí koz. Na kozlíku sedí čtvrtý četník s píšťalkou ještě v ústech a lucernou mává směrem k vám. Kočího vedle něj poznáváte okamžitě. Zdeněk, zvaný Frajírek, drzý vejtaha z Povoznického družstva, je ten poslední, koho byste tu chtěli dnes potkat.

"Tak, náš odvoz je tady. My si ho teď hezky naložíme a odlifrujeme na stanici," uchechtne se četník. "A vy se všichni zpakujete odkud jste přitáhli a necháte nás dělat svou práci, kapiš?"

"Odkdy je vaší prací ohrožovat lidi nespoutanými dušemi násilně zemřelých, co?" vykřikne muž a hlas se mu zachvěje zlobou pramenící z vyššího principu, poznání nebo něčeho podobného. Zároveň jeho svítilna slabě cvakne a on ji namíří četníkům do tváří a vy zahlédnete pravou povahu zářivého nástroje. Ve skutečnosti jde o malý ale výkonný elektroplazmatický výbojník, na kterém je jasné světlo jen jako nástavec. Jeho výboj by třem uniformovaným četníkům způsobil sotva něco horšího, než krátký šok a nepříjemné brnění, toto je zbraň k ochraně před duchy. Přesto trojice zůstane nehnutě stát a ruce jim jen klesnou na půli cesty k vlastím zbraním. Také přijíždějící vůz se zastaví.


"Snažil jsem se s vámi vyjít po dobrém," pokračuje muž, "ale nepůjde to. Na tomhle pomalém krámu ho nikdy nedostanete do krematoria včas, ani kdybyste snad chtěli. Toto tělo beru s sebou já, nesnažte se mě zastavit."

Sotva dokončí větu, rozhlédne se po přítomných. Zrak se mu zastaví na vás.

"Vy, pánové!" ukáže volnou rukou na Heřmana s Josefem, "vypadáte jako statná dvojka. Ta tramvaj, ta je vaše, že ano? Pomozte mi naložit toho nebožtíka, než se stane něco velmi nepříjemného. Odvezeme ho, teď hned. Zaplatím vám, pokud by vám snad nestačila pomoc spoluobčanům."
"Hubu drž!" zařve jeden ze četníků, ale tváří tvář oslepujícímu světlu se na víc než slova nezmůže. "A vy se mu opovažte pomáhat! Jménem zákona vám říkám! Jestli na toho chlápka jenom sáhnete, zatknu vás, až zčernáte, jasný?"


Poslední věta zní spíše jako zbožné přání, než autoritativní rozkaz ruky zákona. Mezi dělníky to zašumí, ostatní čumilové většinou sklopí hlavy a lehce couvnou z cesty. Na kolejích se na chvíli rozhostí naprosté ticho přerušované jen vzdáleným hučením strojů z výrobních hal a hladkým máváním havraních křídel nad vašimi hlavami.


Marie, Josefe, Aloisi, Ignatzi, co uděláte?

Akce0_S.JPG
Situace
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Josef Marek »

"Troufalec, co vzdoruje chlupatejm," utrousím k Mařce a Lojzovi, zatímco se blížíme ke skupince, "takovejch by na tuty byly plný krchovy, kdyby se mohlo pohřbejvat...," uchechtnu se, ale moc do smíchu mi není.

Dva dny stará mrtvola není žádná sranda, nad kterou bysme mohli jen tak mávnout prackou a navíc jsem si jist, že tady ještě před pár hodinami nebyla.

Snažím se nevnímat havraní křídla nad námi. Vlastně si ani nepamatuji, jestli se havrani začali objevovat předtím, nebo potom, co jsme přišli k přezdívce Švarcfógli, ale pořád mi jejich přítomnost téměř všude, kam se vrtneme, nahání husí kůži.

Soustředím svou pozornost raději na drzého chlapíka. Sleduji ho ve světle čelního reflektoru naší tramvaje - nikdy si asi nezvyknu na to místní nářečí a slovo šalina ze mě dostanete leda mučením - a když se konečně ke mě a Lojzovi otočí, začínám už si dělat docela dobrou představu, co je vlastně zač. Nebo si to alespoň myslím.

* Studuji chlapíka upřeným pohledem.
* Všimám si chování, jazyka a taky nějakých drobností na zevnějšku - třeba znáčku na klopě, manžetových knoflíčků nebo použitého slovníku.
* Mým záměrem je zjistit, co je vlastně zač.
* Hecovat se nebudu.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

z prvního letmého dojmu, který dělá mužův zevnějšek a vyjadřování, můžeš s jistotou říct jediné: ať už je tenhle člověk kdokoliv, umí to velmi dobře skrývat a udělal všechna preventivní opatření, aby nebyl příliš čitelný. Nevidíš nic, čeho by ses mohl chytit. Chce to skutečně pečlivý přístup, musíš se zaměřit na těžko postřehnutelné drobnosti. Několik různých zdrojů světel, mužova vlastní ostrá svítilna a rychle se vyvíjející spor s četníky ti teď ale příliš prostoru pro hledání detailů neposkytuje.

Marky, máš riskantní pozici a omezený efekt. Pokud bude Josef jen stát a pozorovat, může objevit nějakou důležitou indicii, ale ne kompletní identitu muže. On se totiž aktivně snaží, aby ho jen tak někdo neodhadl.

Vyber si:
- Vyhodnotíš si studování za těchto podmínek
- Zkusíš jiný přístup
- Zkusíš ho studovat nějak aktivněji, odvážněji, riskantněji (vyměníš pozici za efekt)

Každopádně, ať už se rozhodneš pro cokoliv, ďábel má pro tebe nabídku: Pokud mu svým chováním a soustředěnou pozorností prozradíš něco i ty o sobě (napovíš mu, co jsi ty vlastně zač), můžeš si přidat +1d.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Josef Marek »

"Hele, jít proti chlupatejm, to je trochu vošajslich," nestydím se ozvat nahlas neskrývanou pražštinou a snažím se získat čas a vyvolat nějakou reakci.

"Takže bysme potřebovali vědět, vo co tady jako vlastně de, paneeeé... paneeeé... paneeeé?" nechám viset ve vzduchu jeho oslovení a i když nečekám, že by přímo doplnil a prozradil, co je zač, doufám v alespoň v nějaký náznak.

Ďablovu nabídku beru
fail 2,2
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

na mužově tváři se usadí uvolněný úsměv, který v současné situaci působí poněkud nepatřičně. Zatímco svou výbojnicí stále míří na trojici četníků a bedlivě sleduje jejich pohyby i zbraně, krátce na tebe mrkne a spokojeným hlasem, ve kterém snad zaslechneš střípek úlevy, na tebe zareaguje:

"Ale jistě, že jsem vás nepoznal hned! Vy, pane, musíte být přece ten podnikavý pražský tramvaják, který skutečně rozumí přepravnímu odvětví. Na základě vaší reputace soudím, že..."

Marky, hrozí ti následek komplikace - muž už o tobě něco slyšel a poví to bez obalu před četníky i ostatními. To vám přidá +1 dusno.
Pokud tomu budeš chtít odolat (resist), vyhodnoť si odhodlání. V případě odolání neřekne nic zásadního a dusno se nezvýší (následek bude slabší, nezrušíš ho úplně).

Co uděláš?
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Nejdřív jen vykukuju ze dvířek šaliny, ale pak mě přemůže zvědavost a jdu se taky podívat. Při pohledu na mrtvolu na sucho polknu. Pohlédnu mrtvému do voskově bledého obličeje, v kterém se ještě odráží nazelenalé záblesky elektroplazmy. Nejdříve si jej chci prohlédnout, ale pak se s mečením dokodrcá ten parchant Frajírek ještě s dalším chlupatým. Ten slizoun Frája vypadá ještě víc odpudivě, než ten nebožtík. To si dělají srandu, že vozí pro četníky! Kdybych tam mohla tomu pitomci setřít ten namyšlený usměv.

Popojdu dopředu v tom mém kostýmku revizorky - podpatky zaklapou po dlažbě - a mile se usměju. Trošku zaváhám. Doufám, že mě za tohle parťáci neukřižují, je to trochu o držku ... co když nám chlupatí vlezou do šaliny a budou se tam šťourat? Lehounce si odkašlu, abych přerušila hovor, ale ten kouř mi dneska ty plíce úplně vyžírá, tak se rozkašlu úplně. Pak chraplavě, ale hlasitě poznamenám:

"Pokud tady pánové od policie tvrdí, že potřebují mrtvého ohledat, mají k tomu jistě důvod."

"A pokud to opravdu spěchá, rádi pomůžeme. Přeci jen máme trochu lepší a rychlejší povoz než vozík tažený hňupama." Ušklíbnu se k Frájovi.

Chtěla bych policajty přesvědčit, že jsme vhodnější odvoz mrtvol než kozovoz
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

když četníky náhle oslovíš, jeden sebou cukne a ruka mu sjede až na zbraň. Otočí se k tobě a ve tváři mu zahlédneš krůpěje potu. Tajemný muž se k četníkovi mírně natočí a míří teď přímo na něj. V zorném úhlu se snaží udržet jak vás, tak Josefa. Zklamaně zakroutí hlavou.

"Hele, paní, nekecejte nám do práce," utrhne se na tebe četník.
"Možná by to udělali zadarmo," prohodí mnohem smířlivěji druhý, "přecejen jsme zákon."
"Já už ale zaplatil zálohu," houkne od nervózně přešlapujícího Frajírkovi třetí.

Komi, chápu to tak, že používáš akci Sway (Klamání je v tomto případě blbý překlad, ale smysl akce tu sedí). Máš riskantní pozici
a standardní efekt. Ďábel pro tebe tentokrát nic nemá, snad příště.

Výsledek bude dle hodu následující:
6: Četníky přesvědčíš, tajemné muže s výbojnicí tím ale nevyřešíš. Můžeš si to v takovém případě popsat sama.
4-5: Četníky přesvědčíš, začne toho ale na ně už být už příliš. Založím jako komplikaci čtverkové hodiny "Četníkům tečou nervy".
1-3: Četníky nepřesvědčíš a ještě je tvoje drzost naštve a začne toho ale na ně už být už příliš. Založím jako komplikaci čtverkové hodiny "Četníkům tečou nervy" a tiknu na nich jeden segment.

Můžeš to udělat za těchto podmínek. Můžeš zkusit něco zoufalého se skvělým efektem. Můžeš se hecnout. Můžeš zkusit jiný přístup (akci).

Co uděláš?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Josef Marek »

Než vymyslím, čím bych výřečnost toho neznámého zastavil, už je to venku.

Odolávat nebudu. Co na mě prozradil?
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Ignatz von Taube
Příspěvky: 6
Registrován: 27. 10. 2020, 11:46

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Ignatz von Taube »

"Jako protivit se zákonu, to je vždy o ústa. tady nebo jinde." zamrmlám si. "Hej, páni četníci," pak se zarazím. Všechno co teď tady potřebuji je vidět nějakýho hňupa od Želpěstě. Jak se někde objeví duchové, do pár desítek minut i jeho poskokové. Musíme jednat rychle. Teď se mi nehodí, abych tady byl někde zaprotokolován.

"No paráda," prskám vedle sebe, "další mamlas sem jede na káře. Jasně pískej ještě víc. Mařka se s nima dala do sporu a hrozí, že budou dělat problémy.

"Tak pánové, dejte tady tu mrtvolu tomu pánovi, ať zmizí a jdeme všichni unaveni domů. Ano?" udělám na četníky gesto jasně říkající, že pokud bude třeba odhalím svou pěst a bude to po úřednicku ve stylu c.k.

"Dělej nakládej na ten wágen," houknu na neznámého, "ať s tím můžeme zajet na kremaci."

Snažím se Mařce pomoct s přesvědčováním a taky třeba něco kápne
Ignatz von Taube, agent jeho C.K.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Ignatzi,

když začneš rozkazovat četníkům, vykoulí všichni svorně nevěřícně oči. Je na nich krásně vidět, jak rádi by se vrátili o pár minut zpátky, kdy se dohadovali jen s jedním přemoudřelým chlapíkem na kolejích. Zatím jejich reakce visí ve vzduchu. Těžko říct, jestli zareagují dříve na příjemná slova Mariina, nebo tvou naznačenou pěst.

Tvář tajemného muže projde během tvé instruktáže rychlou proměnou. Nejprve, když se četníkům přikážeš, aby dali tělo zemřelého jemu, koutky úst mu cuknou do pobaveného úsměvu. Když ale vzápětí začneš komandovat i jeho, zase se zamračí. Přinejmenším pozornému Josefovi musí být jasné, že teď už vůbec neví, co si o vás má vlastně myslet. A že možná lituje toho, že se s žádostí o pomoc obrátil právě na vás.

Petře, z toho, jak jsi to napsal, děláš akci velení (command). Nemáš žádný argument než holé ruce a poroučíš hned dvěma stranám sporu najednou - tvá pozice je zoufalá, hrozí ti velké nebezpečí a trochu přeceňuješ své síly, ale můžeš dosáhnout běžného efektu, přinejmenším jedna strana chce to, co poroučíš.

Vyhodnoť si akci s tolika kostkami, kolik máš (budeš mít) u velení. Můžeš se hecnout (spálit 2 stresy) a přidat si k hodu kostku. Můžeš zkusit jiný přístup. Pokud to uděláš takto, tak podle hodu se stane:
6: Udělají, co chceš - četníci se vzdají těla a muž se ho pokusí vlastními silami dostat do vaší šaliny
4-5: Muž na tvou autoritu přistoupí, ale strážníci ne - muž začne spolupracovat, ale strážníkům založím nebo tiknu o jeden segment hodiny, viz Marie
1-3: Muž si nenechá rozkazovat a bude dál jednat po svém, strážníci se naštvou - založím jim hodiny a/nebo tiknu dva segmenty, viz Marie

Pokud by ti padlo 1-5 a byly následky, můžeš jim odolat (resist). Hodil by sis v tom případě na Insight (Vhled) a následky by se snížily tak, že by nedošlo k tikání hodin, resp. by tikly o jedna méně.

Co uděláš?
Uživatelský avatar
Ignatz von Taube
Příspěvky: 6
Registrován: 27. 10. 2020, 11:46

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Ignatz von Taube »

Házím na velení !2b
fail 3,3
1-3: Muž si nenechá rozkazovat a bude dál jednat po svém, strážníci se naštvou - založím jim hodiny a/nebo tiknu dva segmenty,

Strašně se začnu potit a mírně zakokoktám... "Já, já vám nechci radit, no." Pokrčím rameny. "Vy jste tu šéf," stáhnu honem pěst k sobě a udělám krok zpět.


následky beru: nebude resist
Ignatz von Taube, agent jeho C.K.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Přemlouvání/klamání: partial succes 5

Během přemlouvání se tvářím, jako ta nejzodpovědnější a nejpočestnější občanka, která nezištně chce pomoct policii. Ještě, že umím dobře hrát nejen sexuální vzrušení.

Resist na vhled: partial succes 3,4, beru 2 stresy

No, překecala jsem ho, to je super, šplhnem si a naštvem kozovozy, jen doufám, že jsem to moc nepřehnala, ten četník si mě prohlíží nějak divně. Otřu si pot z čela.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

vysoký muž plynule pokračuje:

"... na základě vaší reputace soudím, že jestli má-li v Brně někdo tu drzost postavit se četníkům a převézt tak delikátní, s prominutím, zboží, jste to právě vy a vaše tramvaj. A věřím, že s tímto druhem zakázek máte nemalé zkušenosti, je tomu tak?"

Poslední otázka byla čistě řečnická. Z jeho tónů ti je jasné, že nečeká tvou odpověď. Prostě už o tobě a vaší skupině někde slyšel a ví moc dobře, co vám vydělává na chleba. A četníkům, ač poněkud zaneprázdněným namířenou výbojnicí, taky hned dojde, která tu bije. Nejspíš by i rádi tuhle zajímavou informaci nějak okomentovali, ale to se k nim už přimotá se svým návrhem Marie a vzápětí i Ignatz.


"Drž hubu, nýmande!" okřikne jeden z četníků koktajícího Ignatze a pohrozí mu pěstí. "Co seš vůbec zač, chytráku, že mě budeš komandovat? Víš kdo já vůbec jsem...?"
"To je jedno, Luďo," zatáhne ho druhý rychle za rukáv. "Důležitý přece je, že víme, kdo jsou tihleti. Tady krásná dáma má recht, že šalinou ho k nám dostanem rychlejc, dřív, než se tu začnou ochomýtat další otrapové. Navíc je jasný, že to udělaj i zadarmo, že? Když my teď na oplátku nebudeme k tomu všemu ještě ouředně řešit, co jsou vlastně zač, že?" zeptá se a věnuje vám několik významných pohledů.

Třetí, zpocený četník, který už drží v ruce zbraň, jen mlčky kývne a začne pomalu ustupovat stranou. Přimhouřenýma očima sleduje každý mužův pohyb, co chvíli ale mrkne i po Ignatzovi a zkontroluje, kde má ruce. Čtvrtý četník, který mezitím doběhl od vozu až k hloučku, začne muže obcházet z druhé strany. Je také ozbrojen.

"Takže," zavrčí četník jménem Luďa, postaví se před Marii a hledí tajemnému muži přímo do ostrého světla, "toho mrtvýho si berem my, to už je myslím jasný. A tihleti s šalinou nám s tím pomůžou. To je taky jasný. Jenom furt ještě nevím, jestli mi ty, blbečku, budeš stát v cestě, nebo odsaď konečně vysmahneš. Počítám do tří. Ráz..."

Muž stojící nad tělem znejistí. Už nedokáže zasáhnout všechny četníky najednou. A i kdyby, už tu nejsou jen oni. Ta skupina cizinců, pověstných pašeráků, nabídla svou pomoc uniformovaným. Je tu sám.

Přihlížející čumilové rychle mizí v mlze, i dělníci ze strojírny už sfoukávají své lucerny a couvají zpátky k fabrice. S francouzáky a kladivy toho proti pistolím moc nezmůžou, ačkoliv by možná rádi. A když dvojice četníků začíná tvrdohlavého muže obkličovat, je všem jasné, že nějaká zbloudilá kulka může najít každého, kdo nemá dost rozumu.

"...dvá..." pokračuje četník Luďa.

Aloisi, co děláš ty?
A až nám to Alois poví, co udělá dál Josef, Marie a Ignatz?


-------------------------------------------------------------------------------------
Hodiny: Četníkům tečou nervy ◆◆◇◇
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Alois Heřman »

Už sem to šacoval na špicové den; fachu sme zmákli ein zwai, žádné nás při tem nezmerčil a včil zbévalo píchnót šalinu za vrata. Už sem se pomalu těšil do kéru - byť to mám přes štatl ještě dost štreku - jak dám chálku, podlachnim kocóra a hodím leháro do betle. Taký chuj! Jedno je totiž zichr - vodkráglovanej borec na glajzách umí zmrvit den.

Což voto, já bych temu intoušovi, co má fedry z vytočenýho ducha - stejnak jak já, abych přiznal barvu - nakonec aji helfnul. Vostatně plotňák jako já nemůže k chlupatejm ani čuchnout a ten borec má kuráž, vo tom žádná!

Jenže než vyšpekuluju, jak ufachčit nějakou flignu, začne na něj ten náš cejzlovské Pepík valit augle a zkóší ho nima jakože šacovat. Rychtyk, že góme kulový, a ještě mu pustí, co sme zač. Ten taky jak votevře chlebárnu...

Ke všemu Mařka začne házet cukrbliky na nejbližšího oficíra. Mě snad neska vomejou. Ještě že to nemerčí žádné z Oltecu, měl bych mezi svojí starou sajtnou z vostudy kabát. Tahat se s chlupatejma! No, vona zasejc možná nejni úplně mešuge. Benga po nás zatím ještě nepasou, a udělat si u nich voko by možná stálo za to prubnót...

To už ale radši zkóším vzít na tajňačku kramle. Stačí, že na nás čučej fachmani ze strojíren, co kdyby tadyk vážně byl aji někdo z plotny? Nejni to zas taková hokna, prostě se tvářit jakoby nic, a hezky langsam - jedna haksna, druhá haksna, šórat se curyk. Nabitej drak stejnak rožnul bengám do ksichtu tu svoju výbojnicu, takže všici vidijó pendrek.

Pak votevře papulu Ignác a je vymalovaný. Esli je takovejch ve Vídni víc, dávám císařpánovi rok, maximálně dva! Ale helfne mi to, ne že ne. Zatímco koktá a jeden oficír si na něj otvírá kušnu - klepeta se mi sevřou v pěsti, nejradši bych mu rozhodil sandál, četníkovi pobóchanýmu! - sméknu sebó poslední metr tak, abych se voctl za předním světlem naší šaliny.

Z tama mi to pude s bóchačkó jako na póti...

Sotva začne ten oficír hromovat, vytáhnu z pod mantlu krochnu a natáhnu kohót. Jak čuju protahovaný "Ráz..." postavím se bokem, jak su zvyklé, a zvednu langzam pazóru, abych zamířil. "...dvá..."

PRÁSK! Ne tři čekat nebudu, nésu včerejší. Pálím na ten elektroplazmatycké bazmek toho intoušskýho frajera. Teho verglu je škoda, ale lepší, než mu kulí urvat klepeto...

Že su drak z Oltecu, tak tam nestojím jak ze sklépka čerstvě vykulené cajzl a nečučím, jak to celý dopadlo. Sotva zazní ta prda, hópnu do kabiny šaliny, trhnu za páku a zhasnu přední světlo. Tma jak černé kocór se nekoná - vo kus dál je ten kozo...voz... Frajírek, všichni chlupatí možná úplně nezhasly svý svítilny... - ale šok pro voči je to v první ráz slušné. Kór, když se většina v první ráz poslušně votočila za zvukem výstřelu, aby čučela přímo do světla. Chlupatí, no...

Frajer nevypadal, že je úplně blbé, tak snad vysmahne dřív, než se oficíři vzpamatujó...

A naši? Moja nová sajtna vždycky góme, kde má svoju šalinu!

Záměrem je nenápadně se ztratit z očí, abych mohl nepozorován připravit pistoli, v klidu zamířit a v pravý čas vystřelit. Pálím na výbojnici - chci ji zasáhnout dřív, než její majitel zareaguje a vystřelit mu ji z ruky. Sama o sobě svítí, tak je to hezký cíl.

Pak rychle skočím do kabiny a zhasnu přední světlo.

Sám jsem zvědavý, jak to celé dopadne. A třeba má pro mě něco i sám Rohaté...
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Aloisi,

ozve se rána a kdo zatím jen pomalu odcházel, dá se na útěk. Četníky ani nenapadne padnout k zemi a krýt se, tak jsou překvapení a naštvaní zároveň, že má někdo tu drzost kolem nich střílet. Co přesně se ale v tíživé temnotě mezi kolejemi děje, nevíš, z šaliny nemáš nejlepší výhled na celou tu stále zmatenější situaci.

Jezusi, podle popisu děláš akci hunt, máš kontrolovanou pozici a standardní efekt.

Už jsi popsal výstřel i bezprostřední reakce - nemá smysl zkoušet ještě změnit přístup na jinou akci, tohle nezměníme. Můžeš se ještě hecnout. A nebo můžeš vzít ďáblovu nabídku: Ať už to dopadne jakkoliv, z výbojnice se po zásahu uvolní elektroplazma a duch zemřelého se začne drát na svět.

Pokud hodíš:
6: Uspěješ, zasáhneš výbojnici a vystřelíš ji z ruky. Máš slovo.
4-5: Prvním zásahem mineš a:
- musíš vystřelit podruhé, druhým zásahem trefíš. Četníky ale naštve, že jim lítají kulky kolem hlavy (následek - komplikace - tiknu jeden segment na jejich hodinách).
- nebo se stáhneš, podruhé střílet nebudeš a zkusíš muže o výbojnici připravit jinak.
V obou případech máš slovo.
1-3: Prvním zásahem mineš a:
- rozhodneš se vystřelit podruhé, četníci už ale o tobě ví a bude to stejná akce z riskantní pozice - hrozí ti tam hlavně opětovaná palba
- nebo se stáhneš, podruhé střílet nebudeš a zkusíš muže o výbojnici připravit jinak.
V obou případech máš slovo.

Pokud v hodu 4-5 zvolíš následek, můžeš mu odolat rozhodností (resolve); v takovém případě se tikat nebude.

Ať uděláš cokoliv, četníci se v reakci pokusí získat ztracenou kontrolu nad situací a sjednat si pořádek. Tajemný muž se, ať už se světlem nebo bez něj, pokusí ustoupit někam do bezpečí.

Co uděláte?


-------------------------------------------------------------------------------------
Hodiny: Četníkům tečou nervy ◆◆◇◇
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host