[POSTAVA] Josef Marek - Leech/Lapiduch

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Zamčeno
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

[POSTAVA] Josef Marek - Leech/Lapiduch

Příspěvek od Josef Marek »

Josef Marek
JosefMarek.jpg
Výdrž:
Stress: ◆ ◆ ◆ ◆ ◆ ◆ ◆ ◇ ◇
Trauma: ◆ ◆ ◇ ◇
> Paranoia a nedůvěra
> Nestabilita

Zranění:
3 (Potřebuji pomoc):
◆ Svázán s démonem
2 (-1k)
◆ Koncentrovaná kyselina

1 (Slabší efekt)
◆ Střepina v noze


Léčení: ◆ ◆ ◇ ◇

Ochrana:
Zbroj: ◇
Těžká: ◇
Zvláštní: ◇

Vlastnosti a akce:
Vhled (Insight): ◆ ◆ ◆ ◇ ◇ ◇
◇ | ◇ ◇ ◇ - Lov (Hunt)
◆ | ◇ ◇ ◇ - Studování (Study)
◆ | ◇ ◇ ◇ - Pozorování (Survey)
◆ | ◆ ◇ ◇ - Kutění (Tinker)
Kuráž (Prowes): ◆ ◆ ◇ ◇ ◇ ◇
◇ | ◇ ◇ ◇ - Zručnost (Finese)
◆ | ◇ ◇ ◇ - Slídění (Prowl)
◇ | ◇ ◇ ◇ - Bitka (Prowl)
◆ | ◇ ◇ ◇ - Zkáza (Wreck)
Rozhodnost (Resolve): ◆ ◆ ◆ ◆ ◆ ◇
◆ | ◆ ◇ ◇ - Sladění (Attune)
◇ | ◇ ◇ ◇ - Velení (Command)
◇ | ◇ ◇ ◇ - Domluva (Consort)
◇ | ◇ ◇ ◇ - Klamání (Sway)

Finance:
Coin: ◇ ◇ ◇ ◇
Stash: 2+3 / 0 / 0 / 0

Expy: ◇ ◇ ◇ ◇ ◇ ◇ ◇ ◇
Naposledy upravil(a) Josef Marek dne 26. 10. 2020, 19:50, celkem upraveno 2 x.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [POSTAVA] Josef Marek (Lapiduch)

Příspěvek od Josef Marek »

O postavě
Pražané, obyvatelé druhého největšího město Monarchie, svíraného a svázaného Zdmi, hledali v posledních desetiletích cestu, jak dovolit přelidněnému městu dýchat a zároveň rozšiřovat jeho průmyslový potenciál.
Zatímco bohatí měšťané chystali ambiciózní projekt asanace Josefova a hodlali nahradit křivolaké špinavé uličky a chatrné domky širokými třídami s patrovými činžovními domy, ti méně šťastliví hledali své štěstí venku, za zdmi. Jejich domovem se staly Karlín, Žižkov, Vinohrady a taktéž Smíchov – průmyslová předměstí, chráněná jen provizorními Zdmi.
Každý z obyvatel věděl, do čeho jde – že hamižní továrníci, kteří čtvrtě zakládali, na ochraně svých zaměstnanců šetří. Že nově budované Zdi nejsou tak stabilní a pevné, jako ty, lemující Prahu. Že přijmout práci a získat domov na předměstí je spíše protočením bubínku v ruské ruletě, nežli výhrou v loterii. Ale byla to alespoň nějaká práce. Nějaký domov. A tak čtvrtě rostly.
Josef Marek byl jedním z těchto naivků. Získal práci snů – provozovat tramvajovou soupravu na lince mezi Smíchovským nádražím a Újezdem. Od Ringhofferových závodů dostal do pronájmu vůz, koncesi na jeho provozování, rychlokurz v jednoduché mechanice, elektrotechnice a práci s mazivy, malý domek s dílnou, aby mohl svou tramvaj udržovat v chodu a slušný plat.
Protržení Smíchovské Zdi jako jeden z mála přežil, protože zrovna vykládal cestující v prostoru Újezda, za zdmi Pražskými. Viděl umírat ty, kteří se pokusili dostat do Prahy, ale nebyli vpuštěni - a dovedl si představit, že jaký osud potkal jeho přátele a rodinu. Přišel o všechno, kromě propůjčené tramvaje, služebních šatů, bedny s nářadím, kterou s sebou všude vozil a pár drobných, co měl zrovna v kapse. Šance, že by v Praze dostal podobně zajímavou nabídku se rovnala nule. A tak prodal tramvaj na černém trhnu a za utržené peníze si koupil lístek třetí třídou na elektrický vlak do Brna.

Dědictví: Pražák / Smíchovan
Pozadí: Pracující třída / Řidič a údržbář tramvaje


Mám noční můry z toho, co jsem viděl na Smíchově a z toho, co si představuji, že se stalo mým přátelům a rodině. Takže nikdy nejdu dobrovolně spát - dopuji se nějakými podpůrnými prostředky (kafe, čokoláda, případně kokain, pokud je), abych se udržel vzhůru a to do té doby, dokud v jeden okamžik tělo neřekne dost a já neomdlím vyčerpáním. Jedině v tomto totálním bezvědomí se dokážu vyspat. A když jsem v něm, nic mě nevzbudí. Abych měl nad čím přemýšlet a proč se udržet vzhůru, chodívám občas do dílen ve Strojírnách a tam zaměstnávám mozek nad zlepšováky.


Neřest: Povzbuzující drogy + padnout vyčerpáním / Nespím a beru povzbuzováky, abych se vyhnul nočním můrám, dokud nepadnu vyčerpáním.

Očištění skrze neřest: Když vyrazím do dílen do Strojíren a strávím tam nějakou tu bezesnou noc.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [POSTAVA] Josef Marek - Leech/Lapiduch

Příspěvek od Josef Marek »

Specialitky:

Štěstěna
Můžeš spotřebovat Zvláštní ochranu abys odolal následkům únavy, slabosti, chemikálií nebo se popohnat pokud děláš něco technického či alchymistického.

To jsou také ty moje povzbuzováky.

Sabotér
Provádíš-li Zkázu, dokážeš to dělat mnohem tišeji a poškození neodhalí zběžné prohlédnutí.

To mě naučila Mařka.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [POSTAVA] Josef Marek - Leech/Lapiduch

Příspěvek od Josef Marek »

Vybavení

Naložení:
◇ 3 lehké
◆ 5 běžné (ALE JEN 4)
◇ 6 těžké

Předměty:
Foukačka, šipky a injekce
◆ Slušné kutilské vybavení
◆◆ Slušné demoliční vybavení
◇ Pás s ingrediencemi ◇ ◇ ◇
◇ Pás s ingrediencemi ◇ ◇ ◇
◇◇◇ Udělátka

◇ Kudla nebo dvě
◇ Vrhací nože
◇ Pistole, ◇ Druhá pistole
◇◇ Velká zbraň
◇ Neobvyklá zbraň
◇◇ Zbroj ◇◇◇ Těžká
◇ Zlodějské náčiní
◇◇ Lezecká výbava
◇ Čarovné pomůcky
◇ Dokumenty
◇ Výbava na triky a čachry
◇◇ Demoliční výbava
◇ Kutilská výbava
◇ Lucerna
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [POSTAVA] Josef Marek - Leech/Lapiduch

Příspěvek od Josef Marek »

Přátelé a nepřátelé

Kateřina Kovářová
(nepřítel)
Kateřina.png

Lehká děva od nás z ulice. Znali jsme se, občas jsem s ní prohodil pár laškovných slov, i když na tenhle druh zábavy jsem nikdy nebyl. Myslel jsem, že umřela na Smíchově spolu s ostatními - vlastně vím, že umřela na Smíchově spolu s ostatními, protože jsem jí vezl při oné osudové jízdě a viděl jsem ji vystupovat u fabriky. Ale teď jsem ji několikrát zahlédl v Brně. V rouchu patřícím nějaké sektě. Alespoň myslím. A navíc mám pocit, že ji vídám častěji, než je normální, jako by mne sledovala. Jednou se naše pohledy setkaly v šalině a ten její byl plný nenávisti. Pak vyskočila za jízdy a zmizela v davu.

Lékárník Ferdinand Sivý
(přítel)
František.png

Když jsem dorazil jen s minimem prostředků do Brna, seznámili jsme se náhodou, protože jsem u něj v lékárně sháněl něco na zahnání zlých snů. Když se ptal proč to potřebuji, vyprávěl jsem mu svůj příběh. Dal mi na nějaký čas práci - pomáhal jsem mu s údržbou a opravami v lékárně, abych zapomněl (a také koukal pod prsty, když vyráběl chemikálie - a tak se ledasco naučil). Teď už stojím na vlastních nohou, dá-li se to tak říct, ale zůstali jsme s Ferdinandem přátelé.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti