[HRA] Mezidobí

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Cestou domů se zastavím v dílně u Jožina. Nepřekvapivě zase cosi šmrdlá na šalině. Řeknu mu o té studni a taky že k té se rozhodně přibližovat nebudu, že nejsem magor, ale jestli v misi není třeba lézt přímo k ní, tak že to zvládnem a ať se doptá na detaily, že jestli ten kšeft nebude úplně šílený, tak že bych to vzala.

Když potom dojdu domů a vlezu do postele, jen se převaluju a celou noc nezamhouřím oka. Proč jsem proboha neřekla, že tam nevlezu ani za prase? Co mě to popadlo? Teď buď budu vypadat jako pitomec, že ruším, co jsem slíbila nebo budu pitomec, že tam tak hloupě chcípnem. Upřímně doufám, že ten kšeft bude znít dostatečně šíleně a budu moct to odříct.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Švarcfógli,

večer vám kdosi zabuší na dveře výtopny. Stojí za nimi samotný předák Radler v doprovodu dvou svalovců. Obvykle má početnější doprovod a můžete proto předpokládat, že ve vás klade výjimečnou důvěru. Když mu otevřete, kývnutím hlavy nechá svalovce čekat venku a pozve se dál. Odloží si svou koženou brašnu na stůl a pohledem zkušeného technika přelétne celé vaše doupě. Pokrčí rameny, potlačí úsměv a posadí se ke stolu. Z brašny na něj rozloží pečlivě poskládaný list křídového papíru. Nákres na něm je vybledlý a zašlý, ale hned z něj poznáte část strojíren i s širokou elektroplazmatickou zdí.

Radler si vedle nákresu vyskládá několik barevných per a pustí se do vysvětlování.

"Tohle bývaly baráky, když v nich ještě fungovala hala. Je to nejlepší materiál, co mám, ale nečekejte, že je nějak zvlášť přesný. Stavělo se to kdysi dost impulsivně a několikrát předělávalo. A od té nehody samozřejmě nikdo nepřišel s ničím novým, to dá rozum."

Předák si otevře modré pero a doplní uzavře zespod nákresu plochu ohraničenou zatím elektroplazmatickou zdí.

"Ten plot asi znáte, že ano. Vlnitý plech, ostnatý drát. Občas plazmatická lampa, aby to drželo dál ty zvenku i ty zevnitř. Chtěly by ale opravit, na to se u šéfů kašle. Tady dole je brána, ale nikdo ji samozřejmě nepoužívá. Tam stojí ostraha furt. Kolem plotu pak prochází další, ale dost na to kašlou, disciplínu u těhle hošíčků nečekejte."

Radler vymění modré pero za zelené a trhanými črty nakreslí několik širších ploch.

"Tak nějak tam vedou pod zemí kolektory. Je to jen hrubý odhad, dělaly se později a nikdo to přesně nekótoval. Taky vám nezaručím, jestli budou průchozí nebo zavalené. Ale hlavně to nezkoušejte prorazit dynamitem, to vám snad nemusím říkal. I když, co jsem o vás už slyšel, tak to stejně radši povím.

Nevím, jak jinam se tam dá dostat. Všichni víme, že se tam odněkud objevuje nový bordel, šrot a tak. Myslím, že ať už tam tahá kdokoliv, dělá to chytře. Možná znají díru ve zdi a jsou dost šílení, aby lezli skrz. Možná se ty kolektory napojují na nějaký starší tunel, těžko říct. A možná mají podmáznout ostrahu, ale nevěřím, že by to zvládali pašovat skrz areál. Co na to vy, odborníci?"

Po přísném pohledu následuje výměna zeleného pera za jasně rudé.

"Takhle nějak asi vypadají zbytky hal, přesně to nikdo neví. Respektive celkem dobře známe to, co je vidět přes plot. Uprostřed je to jedna velká záhada. A nikdo rozumný tam stejně radši moc nekouká. Pár chlapů už chytila ostraha při tom, jak se snažili přelézt přes plot. Byli celí zakrvácení od drátu a nebyli schopní nikomu vysvětlit, proč tam vlastně lezli. Hrozné.

No, ale teď k tomu zajímavému. Tady vlevo nahoře stály těžké stroje, dělaly se tam větší motory a generátory. Tady vlevo dole, jak to zůstalo stát skoro nedotčený, byly kanceláře, šatny, jídelna. Nic moc, co by stálo za řeč. Ale tady vpravo, to je jiná. Celou tu část měla pronajatá zbrojovka. Ano, tahle Zbrojovka s velkým Z. Neví se o tom dneska a i tehdy to bylo velké tajemství, dostal jsem se k tomu spíš náhodou. Asi chtěli nějakou část výroby utajit před Vídní, což od nich bylo chytrý. Ale měli s našima šéfama dost napjaté vztahy, prostě se zbohatlíci hádali o peníze, znáte to. Takže dohled mizerný, porušování a falšování papírů jako na běžícím pásu.

Tady dole měli vstupní a výstupní sklady. Uprostřed, v té menší hale, byl vývoj a laboratoře. A nahoře, u zdi, se vyrábělo. Co vám budu povídat, vyvíjeli tam experimentální zbraně. Sám nevím, jestli s tím cílili na to svinstvo v divočině, nebo přímo na Vídeň, ale tipl bych to druhé. No a někde v těhle místech, v laboratořích nebo přímo na výrobě, to tehdy bouchlo. Hoši si myslí, že to nebyla zas tak velká rána, ale zeď půlku té energie odrazila zpátky do prostoru strojíren, takže se to znásobilo. Vsadím roční plat, že v tom byl nějaký podělaný test generátorů. Občas si na krátko vzali tolik energie, že nám problikávaly žárovky a i zeď prý řídla. No jen si to zkuste představit. A takový hokus pokusy tam byly na denním pořádku. I menší nehody, samozřejmě. Ale Zbrojovka vždycky šéfům zacpala hubu prachama a jelo se dál, jakoby nic.

Než se to stihlo rozhořet, zkoušelo pár šílenců pomoct a hasit. Tady uprostřed prý zahlídli žhnoucí kráter, ale nevím, co přesně tam je a proč. Z okolí se nezachránilo skoro nic, nebyl čas. Oheň byl příliš rychlý, dost bednění i výbavy bylo hořlavé. A k tomu začaly na dalších místech bouchat generátory, elektroplazma a vůbec. Bylo to peklo, to vám povím."

Při posledních větách už Radler jen zamyšleně krouží červeným perm v rohu papíru a nepřítomným pohledem zírá do papíru, jako by měl celou tu událost zase před očima. Po chvíli ticha zavře pero a píchne prstem do změti čar.

"Tady v těch kancelářích by mohly být nějaké záznamy. Konkrétně záznamy o spolupráci se Zbrojovkou. To by šéfům mohlo zlomit vaz, kdyby se to dostalo do Vídně. Ale těžko říct, co by se pak stalo s námi, ostatními. Myslím, že celý vlak s vojenskými posilami by dorazil do pár dní.

Tady na výrobě a v laboratořích, jak jsem o nich mluvil, by mohly být nějaké plány nebo snad i hotové výrobky těch nových zbraní. Mít to k dispozici, mohli bychom se připravit i na scénář, kdy by to s šéfama nešlo po dobrým. Určitě by to bylo levnější, než kupovat standardně na černém trhu tady v Brně. Mí hoši jsou šikovní, vyrobit bychom to určitě zvládli. Ale je to nejblíž výbuchu. Kdoví, co tam vlastně zůstalo použitelného.

No a určitě někde v prostoru narazíte na nějaké nešťastníky, kteří to tehdy viděli a nestihli utéct. Možná by tam mohl být do dnešního dne nějaký, se kterým by se dalo aspoň trochu mluvit. Tedy ne, že bych s ním mluvil já, ale Spalovači prý dokážou rozvázat jazyk i hodně zblázněným duším. A jakékoliv svědectví o tom, co přesně se tehdy stalo, a kolik zodpovědnosti za to nesou šéfové, by mělo cenu zlata. Ale budu radši, když se vrátíte s nějakou jinou pákou a živí, než abyste tam zařvali při pokusu chytit šílenýho ducha do krabice."

Edurad Radler se opře a protáhne si záda. Chvíli ještě mlčky hledí do plánku a usilovně přemýšlí.

"Ne, víc fakt asi nevím. Tohle vám bude muset stačit. Přeju hodně štěstí a morální síly. Nezapomeňte, že to děláte pro ty, kteří si to zaslouží nejvíc."

baráky_3.jpg
Švarcfógli, co uděláte dál?
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

"Richtig," kévnu v odpověď Radlerovi a tiše dodám, "pro nás..."

... později toho dne v kanceláři Jákoba Silbersteina ...

"Překvapili mě, herr Heřman," přepočítá bělovousí žid bankovky, "Je to tedy tak tak, co mi dluží za zbytek splátek za tenhle kvartál, ale alespoň jim to nenaroste..."
"Dyť sem povídal, že co sem měl, padlo na tu první čtvrtinu... a včil sotva uškudlám na ouroky z toho zbytku," snažím se mluvit jakž tak naslušno, "Poudám, tak vysokej dluh musí bejt nějaká mejlka..."
"Žádná 'mejlka', Heřman, nechaj si ty čachry na někoho jinýho, já nejsem chabrus na hlavu," zavrtí tou svojí stříbrnou Silberstein, "Všecko mám zaznamenáno do posledního numera. A stvrzenky poctivě dávám."
"Však si za ně taky účtujou," zamumlám, "Že jim nejní blbý chtít ještě drobný za kus šmíráku, při těch ourocích..."
"No, no, nechaj si to, Heřman," pohrozí prstem Silberstein, ale hlas má klidný, góme, že je na koňovi, však před ním taky svěšuju ramena a žmoulám hučku jako nějaké somrák, "Je to s vodotiskem, nepadělatelné! A klidně jim ji nevystavím, ale pak ať si nestěžujou, že maj pocit, že neseděj numera..."
"Vomlouvám se, snad sem zas tolik neřekl," zvednu omluvně pracku, "ale... mohl bych se teda podívat na ty numera?"
"Dyť sme nad tím seděli před půl rokem, Heřman. Já na takový štrapáce nemám cajt!"
"Tak alespoň tu směnku, co sem jim na ni psal... Jinak já se snad nějak dopočítám z těch stvrzenek..."
Silberstein si zamne vousatou bradu, "Myslí 'podepsal'. Nemám ji teď u sebe, jen opis účetní knihy. A pochybuju, že to sami spočítaj. A za účetního raději neutrácej, dokud mi to nesplatěj..."
"No ale když si vážně nepamatuju, že bych jim vysel tolik!"
"Špatně si to spočítali, to se stává... Měsíční úroky, nějaký ten poplatek, pokuta za prodlení - to se jim nastřádá... Ale vědí co? Jestli přijdou příští měsíč včas - se splátkou! - můžou se na ni podívat. Když se teda musejí přesvědčit, přesvědčí se. Ať mě nepomlouvaj, že..."
"To bych si nikdy..."
"Nechaj si to, stejně nás pomluvěj... Ale ordung musí být. Neměli by ale tolik pít, jestli si to vážně nepamatujou..."
"Děkuju, fakt si teho vážím..."
"Tak zase za měsíc, Heřman, a tentokrát včas, ať je zase nemusím nahánět po celém městě, že se zpozdili se splátkou, a pokutovat..."
"Spolehnou se, pan Silberstein..."

...

Jak mě vyprovodí, hodím špacír kolem bloku, na rohu dám špinku a pak se nenápadka vrátím a zapadnu do uličky naproti. Je cejtit brajglem a čurinou, ale je z ní vidět na Silbersteinův barák. Já mu dám, židákovi, že neumím počítat!
Dneska za ním bylo dost lidí se škvárou a já taky přidal. A večír mu začíná šábes - takže na love ten pobožné trouba nesmí ani šáhnout. Pak je neděla, a to židáček taky nedělá - nemá to prej zapotřebí a taky chce bét za dobře s černoprdelníkama a hlavně s panbíčkářema z městský rady, co mu držej koncesu. No, a protože by ho pálilo mít na kéru moc prachů, veme je tam, kde má zašitý svý poklady - a moju směnku.
Akorát ho nesmím vyplašit, takže su tady brzo a budu vartovat dobrý dvě hoďky... Vyhrnu si límec u mantlu a na klepeta dám palčáky, co sem je ušil z jednoho toulavýho kocóra. Neska je klendra. Eště, že mám sebó placaticu...

Cáluju pětku za další akci - chci pohnout s projektem čórky na Silbersteina - používám Lov, protože se mu tentokrát pověsím na paty.
full succes 6,2
A mám kliku!
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Parta získala level-up a speciálku Odpadlíci.

Když jsem se občas vracel z noční práce v dílně ve Strojírnách k nám do Výtopny, zkoušel jsem se schovávat před dělníky a tovární stráží tak, jak jsem to viděl u Lojzy na naší poslední akci.

Zprvu spíš jen protože jsem se chtěl odreagovat. Ale časem jsem zjistil, že na tom dostat se někam nepozorován něco je - a začal jsem to cvičit cíleně.

Zvedám si o +1 Slídění.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

Zkušenosti aka fortel:

Dycky když hážeš zófaló akcu, voznač xp u atributu daný akce. - To už jsem označil hned na začátku.
Řeším výzvu stopováním nebo násilím - 2 xp. Vyčíhal jsem si filcku Michaela a úspěšně se pověsil na Silbersteina.
Vyjadřuju svoje přesvědčení, motive, původ nebo zázemí - 2 xp. Vyznal jsem se na Oltecu, když jsme tam končili fachu (odkazy nejen na ten komín) a přihodil jsem vzpomnky i pár městských legent o Barácích.
Potýkal sem se s problémy ze svý závislosti nebo traumat - 1 xp. Ten chlast mi malinko zkomplikoval poslední fachu...

2 xp jdou do Kuráže a zlepším za ně Zkázu - po všech těch nervech jsem připravenej si do něčeho pořádně fláknout.
Zbytek jde do obecnejch zkušeností - snad z toho brzo bude nějaká specialitka.


"Slušná zašívárna," ohodnotí fanóš našu skrýš, "Chtělo by to akorát znova vysméčit vápnem. Možná nějaký vobrázky betelnéch kóc na zdi..."
"Nevzal sem tě sem, abys mi poradil se záclonama," hodím Fanóšovi dřevěnej mesr, "Bodni mě."
"Co, ty vole?" negóme.
"Bodni mě," hóknu repete, "Potřebuju se trochu pocvičit a chytit fortel, se musím pomaly chystat na ty kozovozy."
"Jo, po štatlu de taková hláška, že ste prej pěkní odpadlíci, když místo abyste se domluvili s větší sajtnout nebo rovnou bóchali pro ně, tak jim pomaly vyhlásíte válku. Co vlastně blbla ta vaše Mařka s tou šalinó? To už je po druhý, co ste někoho napálili..."
"Nebuď zvědavé a bodni mě."
"Zichr? Po vším tom chlastu seš takové trochu langzam... Jako kladiva, ty máš furt kvaltový, vostatně i proto sme si dávali Flédrem pauzu... ale mesr? Sice dřevěné, ale i tak..."
"No právě," kévnu, "S tím je včil šmitec. Normálka na Flédr naklapem, jak kdyby se nechumelilo. Jak nekolčím a jen házím sicnu po knajpách, začínám z teho fotrovatět... Tak už mě bodni."
"Začínáš?" zalochčí se Fanóš, "Ale co, máš na to už svůj věk..."
"Žvékáš békoviny, vole," zrudnu, "Navíc seš jen vo dva járy mladší jak já..."
"Ale nevypadám," mrkne Fanóš.
"Zavři už chlebárnu a bodni mě! Ty než se dycky vyke-... Au! Co děláš s tím mesrem, ty vole!"

Parta získala level-up a speciálku Odpadlíci.
Zvedám si o +1 Bitku.
Naposledy upravil(a) Alois Heřman dne 6. 3. 2021, 23:18, celkem upraveno 1 x.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Ještě několik nocí po poslední akci jsem blbě spala, pořád se mi ve snech vracela scéna z toho houbového sklepa. Jak se ti dva borci nechali mlátit kozovozama a ani se nepokusili o odpor. Asi ze strachu, že by si to dělali ještě horší. Moc jim to nebylo platné, skoro je zabili.

Byla jsem nakonec i navštívit toho druhého v nemocnici, doufala jsem, že mi to pomůže zahnat obavy, cítila jsem k němu podivnou směsici provinilosti a vděku. Domluvili jsme se, že až mu sroste čelist, někam spolu zajdem. Domluvili jsme se na kabaretu Polonium, kde jsme před pár lety ještě i s Tončou vystupovaly.

Když se pak vracím z nemocnice zšeřelými ulicemi, umíním si, že pokud já bych se dostala nějakým hajzlům do spárů, rozhodně nenechám se mlátit jenom tak. Možná jsem slabá, možná vážím dvacet kilo i s postelí, možná by má snaha byla zcela zoufalá, ale sakra to neznamená, že nebudu bojovat! Vytáhnu z kapsy nůž a prohlídnu si čepel ve světle lampy. Já bych se nenechala trpně bít jako nějaký hňup zapřáhnutý ve voze a doufat, že to borce brzo přestane bavit.

Nakašlat na opatrnost, nakašlat na strach, až se dostanu do bitky, já dám první ránu! ... a pak se uvidí.

Beru z Renegáda +1 Bitka
Snad nastavení mysli vyváží nedostatek zkušeností
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... mezidobí po třetí akci Baráky ...

Výplata
Reputace: 2 (základ) + 1 (práce proti frakci vyšší úrovně) = 3 rep
=> celkem momentálně 12/12 - jste na maximu, je čas zvýšit Úroveň

Pětky: v základu 10, pokud to sami nějak neponížíte
=> V doupěti máte plno (4 pětky) a nemáte trezor (vault), takže všechno musíte rozdělit postavám
=> Každá postava u sebe může mít jen 4 pětky, zbytek musí dát do prasátka (stash)

Dusno
1 dusno (skoro nikdo o vaší akci neví) + 1 dusno za následky (Mariina prolnutost duchem) - 1 dusno (speciální schopnost) = 1 dusno (celkem momentálně 3)

Oplétačky
Spoiler
hledaní 0 => fail 1,1=> 1
Gang Trouble or The Usual Suspects

Parta
- Vztahy se Sběrači z Baráků nastaveny na +0 (neutrální)

Švarcfógli,
- odevzdáte všechnu kořist za plných 10 pětek?
- kolik si kdo vezmete z volných pětek?
- uděláte růst Úrovně party na 1 (stálo by to 8 pětek)?
- jaké expy nabrala za tuhle akci vaše parta?
- jaké aktivity děláte v mezidobí?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Když se vracíme z Baráků, procházíme budovami Strojíren kolem dílny, do které se chodím odreagovat ... a něco v mé hlavě mi připomene, jaký je tam nepořádek. Mávnu na ostatní: "Sejdem se pozdějc, potřebuju si něco vypulírovat," a zamířím tam.

Až se mi z toho roztočí hlava, kolika nepořádku jsem si předtím nevšímal. Támhle mám šroubovák mezi kladivy a krabičky se šroubky nejsou seřazené podle délky. Vidím znamení zkázy a zmaru srovnatelnou s hrůzami tenkrát na Újezdě.

Vzpomínka na Újezd je hodně nepříjemná a už mám vyzkoušeno, že nejlépe ji zaženu prací. Protože jsem šel na lehko, nemůžu se posílit do práce z nesených zásob. Začnu tedy úklidem od mé tajné skrýše.

Vyštrachám z přihrádky označené: "Matky - 12 - levotočivé" jehlu a malý sáček s povzbuzovákem, trochu rozehřeju ve vodě a neprodleně si je vrazím do žíly. Pak chvíli přemýšlím, kam bych jehlu a balíček znova schoval ... ale kdykoliv pomyslím na nějakou dobrou skrýš, v hlavě mi zacvaká a já okamžitě zapomenu, jak jsem to měl vymyšlené. Mít tajnou skrýš, na kterou zapomenete, není dobrý nápad, takže si nakonec rozdělám i zbytek balíčku, natáhnu do skříkačky a v pravím si ho taky. Pohlédnu na prázdnou jehlu, vyndám z poza skříně prázdnou bedýnku a hodím stříkačku dovnitř.

Spokojeně si oklepu ruce.

Pak mi to nedá, vezmu starou tužku a úhledným písmem na bednu nadepíšu:

Nápis tužkou píše:
SKLENĚNÝ ODPAD

To už nabíhají povzbuzováky a já ještě jasněji a čistěji vidím, kam co patří.

Odstranění stresu, podlehnutí vášni:
partial succes 4


Práce jde slušně od ruky ...
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

"Přejete si?" zvedne ke mě augle apatykář.
"Žádné kvalt, jen v klidu vobslužej tady kemu, co došel po mě, pak spolem hodíme hantec," zahlásím.
Zmíněné maník hodí nervozně auglema nejprv na mě, pak na borca za pultem a rychle vysype, pro co došel. Vsadím se, že se mu tak půlka z teho včil vykóřila z budky.
Když veme dráhu, vopřu se vo pult. Na draka proti mě to nemá až takové účinek, jak sem dófal.
"Přejete si?" hodí repete.
"Ty seš ten Pepíkův felčar?" zamručím.
"Prosím?"
"Kurýruješ mýho kemu Pepana, dyž je marodné. Toho cajzla, co dělá do šalin."
Borec vypadá, že mu chvilu šrotuje v gebeni, buď mě negóme, nebo se chystá házet serpentýny. Trochu se zamračím, ale von se začne tlemit.
"Aha, vy musíte být... Loj-" něco v mým ksychtě mu poradí dát si majzla "-totiž Heřman, že? Josef o vás pochopitelně moc nemluví, ale zmínil se, že jste takový... svérázný typ."
"Já mu dám svéráz, až mu bude kozlík malej," uchechtnu se, "Ale dobroš, nemusíme se dlóho dohókávat. Ufachčil sem si todlecto bebino, potřebuju to něčím máznót..." shodím mantl a svlíknu košilu.
"Tedy... snad nechcete, abych vás prohlížel tady v krámě?" vyvalí augle felčar, "Navíc já přeci nejsem doktor... Jak jste si to vůbec ufa- udělal?"
"To si kuř, nemám na to celé den," vytasím druhó rukó prkenicu a fláknu s ní vo dřevo, aby čul, že to nechci zadara. "Fláklo mě zpaprčený štýlko vod výhybky," dodám, když je tak zvědavé.
"Tedy, ta zhmožděnina vypadá spíš na nějaký menší projektil. Nejspíš ho ztlumil váš kabát, ale i tak..."
"Jo, zpaprčené šutrák ulítlé vod kola nějaký dročky, dyť hantýruju..."
"... A víte jistě, že to není fraktura? Vážně by vás měl prohlédnout-"
"Poslóché, kemo," zarazím ho, "Nesu zvyklé, že mi draci hókaj, co mám nebo dělat dělat. Tak včil kušuj, a vysyp, co mám dělat s tím ramenem."
Drak si zase veme chvilu na to, aby nějak přelóskal, co sem mu včil zahlásil.
"Vaše věc," pokrčí pak ramenama a chvilu štrachá v policách "Zkuste to mazat tímhle..."
"Fuj, dyť to smrdí jak bolavá haksna!"
"... a brát tohle - to je na zánět."
"Ale já nechcu zánět!"
"... Proti zánětu."
"No proto, jeden aby byl furt na vartě..."
"..." povzdechne si felčar, "A kdyby se objevila horečka a nepřešla do dvou dnů, ještě se stavte."
"Jasan... abych lepil znova," vysolím, co su dlužné a drapnu, co mě podal, "Ještě votázku-"
"Pít alkohol na to nemůžete," odpoví zfleku felčar a zase si povzdechne, "Alespoň ne moc..."

full succes 5,6 = tři dílky na hodinách léčení.

"Cos mi to dal za dryják, ty lapiduchu jeden pobóchané!" hňápnu pár dní na to felčara za límec, "Leje za mě pot, pastelky se mě klepó a co je nejhorší - na chlast nemám ani pomyšlení!"
Ještě chvilu vařím bóřku, ale páč su celé mátožné, felčar mě vcelku rychle zklidní. Dá mi cosik vylemtat a to mě vyklidní úplně betálně.
Pak mě veme do kšeftu, co zrovna zalígrovával, a hantýruje cosik vo tom, že se hojím jak kočka, páž bebino je pali, ale že sem lapl ten zánět. Tak přece jen spletl ty pilule. Ešče, že sem je moc nebral...
Pak se mu zasejc něco nezdá a čumí mi chvilu na rozklepaný pastelky. "To mám z něčeho jinýho," hlásím, ale felčar je úplně mimo.
Duje do mě cosik vo tom, že to mám vod nervů a že z teho mám aji tu horečku. Já prej že ne, že akorát blbě chrápu, páč se mi zdá vo tý mrtvý hajtře. Zajímavý, po tym, co mi dal vychlemtat, se mi vo tom tak nějak líp hantýruje.
Felčar zase chvílu špekulíruje a nakonec se zeptá, estli to jako stálo všecko za to. Já že prej ne, ale vejvar byl slušné, to zasejc jo. Pak dostanu nějakou injekcu. Jehly nesnáším, ale jak sem vypil ten dryák a lomcuje se mnó horečka, ani se moc neperu. Moh sem ho trefit nanejvejš jednó...

Nakonec su rád, že mě ju zvládl dát, páč přestanu vzpomínat na ducha tý kancelářský kóc a po dlouhý době zasejc jednó nemyslím vůbec na nic. Je to skoro, jako bych se mohl zasejc pořádně vylejt, akorát betálnější.

Připlatím ale jednu pětku, takže plný úspěch posouvám na kritický a dotikám hodiny projektu léčení. Všechna zranění se mi sníží o stupeň, takže krom ramene se mi uklidní i roztřesené ruce.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Nevím, jak dlouho jsem strávil úklidem dílny, ale vím jedno. Když jsem skončil, povrch kovového ponku se tak leskl, že jsem v něm - až na pár škrábanců, zahlédl svou tvář.

A malý kus kovu, zakrývající cvakající hodinový strojek uvnitř. Strojek, který mě nuti zapomínat.

V tu chvíli mne napadlo, že zapomínání není nejlepší způsob, jak zacházet s myšlenkami na chaos. Nejlepší způsob, jak bojovat s nepřítelem, je znát jeho myšlenkové pochody. Chaos je nepřítel a tím, že myšlenky na chaos zapomínám, si komplikuji boj s chaosem.

Kdybych je místo toho mohl jen někam bezpečně schovat, samozřejmě správně označené a zajištěné proti použití, mohl bych je studovat a víc tak pomocí pořádku. A zároveň uklizená mysl je mnohem lepší, než mysl plná zapomenutého nepořádku.

Skloním se nad lesklou desku stolu, levou rukou nahmatám malý šroubek, co na místě drží onen strojek a pravou se natáhnu pro šroubovák. To by bylo, abych ho trochu líp neseřídil.

Pak se mi zatmí před očima.

Samoléčení:
- platím jeden stress
- fail 1,2
- platím jednu pětku za lepší efekt
- dva segmenty fuč


Proberu se u nějakého veterináře, zafačovaná hlava i noha. Že prý mě tam odnesli chlapi z fabriky, když mě našli. Neodvážili se jít s tím, co viděli v mé lebce, k běžnému doktorovi... A tenhle prý se neptá, jak kdo přišel ke které ráně, když mu dobře zaplatíte.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

... u Jožinového lékárníka ...

Vlezu do lékárny, fronta je tam až ke dveřím. "Dobrý den"
Stojím ve frontě, opírám se o stěnu, je tam dusno a vedro, vydýchaný vzduch. Trochu se mi začne motat hlava. Zeptám se, jestli můžu nechat otevřené dveře, ať jde dovnitř vzduch, když mi to lékárník dovolí a otevřu je, dovnitř z ulice začnou lítat kvanta papírů. Nic přes ně nevidím, oslepí mě, jak je jich všude plno a jejich proud mě shodí na zem.

Otevřu oči a rozhlédnu se, jsem na pohovce někde vzadu v místnosti za pultem a lékárník stojí nade mnou. Zmateně zamrkám.

"Omdlela jste" oznámí mi prostě.

"Ty pap..." chci se zeptat na tu záplavu papírů a pak mi dojde, že se mi to zase jen zdálo.

"Jož....teda Pepa ... říkal, že byste mi možná mohl pomoct. Nemám asi dost peněz, ale můžeme se domluvit. Asi až se trochu uzdravím" zvednu nohu nahoru a jak se odhrne sukně ze stehna, tak i nad punčochou se rýsuje několik hlubokých kočičích škrábanců. "Mimochodem Pepan neříkal, že jste takový sympaťák."

Léčení: partial succes 5,3 (dva segmenty na hodinách pryč)

Lékárník mi dá nějaké léky proti úzkosti, mastičku na škrábance a vitamíny. "Moc děkuju." Usměju se a položím ruku na jeho.

... u Jožinového lékárníka o pár dní později...

"Dobrý den, jste skvělý, už je mi mnohem, mnohem líp, i ty křeče ustoupily. Ale pořád se nemůžu pořádně soustředit."

Dá mi nějaké další pilule. Když si rozepnu knoflíčky na blůze, aby mi zkontroloval i škrábance kolem ramene, natáhnu ruku a zkouším mu rozepnout pásek od kalhot. Chvíli se upejpá, říká, že si to rozmyslel, že chce normálně zaplatit, tváří se ctnostně a všelijak, ale já to s chlapama umím. Dlouho to netrvá a rychlým krokem vyrazí zamknout dveře od lékárny. Ještě otočí cedulku na dveřích na "Přijdu hned".

Když je po všem, tváří se vyhýbavě a chladně, na to jsem ale zvyklá. Nabalí mi hromadu léků a já vypadnu.

Léčení - druhé kolo: full succes 5,6 (další 3 segmenty na hodinách pryč)
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

"Ty vole, to je dost," lochčí se na mě Žanek, když se konečně ukážu, "Kolem de drb, že jste to tentokrát s tou voprsklostí krapítek přetáhli a dyž sem tě dlóho neviděl, začínal sem mít fedry..."
"No jó... chvilu trvalo, než sem se z teho voklepal, ale ten Pepíkův felčar má docela dobrý kapky prit zánětu, vykurýroval mě, že su jak novej Heřman."
"To zízám," hodí Žanek špizuňk na moje křusky, "Seš vobutej v tanečních... ty sem na tobě neviděl dlouhý járy."
"Nó... nebudeš tomu věřit, ale jedna křuska mi zvostala na fušce. Budu si muset zacálovat funglovky, ale včil dem kolčit."
"Fakt? Sem čekal, že mě zas vytáhneš na těžké flám, kolčení zní betálně..."
"Tož když su na to vobuté... Navíc kdo hókal, že u teho budem střízliví?"
...
Nakonec ale vážně moc neleju. Jen nějaký škopky, ale žádnó kořku. Skoro. Fanóšovi to nechcu hantýrovat, aby to nepustil dál, ale vod tý doby, co mě Pepan vyrajboval trubky tím čističem, nějak nemám na chlast tu pravó slinu. Před tím sem to sváděl na horečku a bebino, ale ani včil to do mě nějak neteče. Spíš bych si zas líznul toho dryjáku proti zánětu...

partial succes 1,1,4 - 4 stresíky dole, hlavně díky Žankovi.

Klika, že je Flédr zábavné i když není jeden na mraky. I když musím přiznat, že je to hlavně díky Žankovi. Dokonce přitáhne nějaký kocóry a ty - světe div se - vypadaj, že voceňujou, že ze mě netáhne fernet. Štatl se mi zdá poslední dobó nějaké pošašené...
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

... doma ...

Ukládám těžce vydělané peníze do skrýše doma. To už je hezká sumička. Měla bych část z toho ušetřit a za část potřebuju nakoupit vybavení a dostat babiččina ducha do něčeho lepšího než je blbá kočka. Sice bych potřebovala nové hadry místo těch zničených v barácích a taky si zajít ke kadeřnici, o botách nemluvě, ty sice nejsou zničené ale jsou totálně odmódněné. Když si vzpomenu, jak se na mě přes prsty kvůli mému vzhledu dívaly baby z vedlejšího baráku, jak jsem je potkala, tak bych se nejradši do země propadla. Nedá se ale nic dělat, tak prostě budu chodit kanálama, ale ty prachy utratit nemůžu.

Nepodléhám svým slabostem a beru stress odpovídající traumatu, takže jeden

Strávila jsem několik dní šmejděním po krámcích vlastněných různými kartáři, rádobykouzelníky i vyloženě šarlatány, abych sehnala informace a potřebné ingredience na přenos babiččiny duše do něčeho pořádného. Pak jsem začala shánět vhodné tělo, ale to jsem vyloženě pohořela. I když jsem se ptala dost neurčitě, snažila jsem to převracet na vtip nebo zvědavost, tak buď jsem dotyčného zcela pohoršila, nebo zase mě nebral vážně. Nakonec jsem dostala nápad, který mi teď střídavě připadá skvělý a úplně šílený. Od návratu z baráků mám pořád pocit, že kus mne chybí, jako by má duše nebyla úplná. Možná, že babiččina duše by mohla tohle místo zaplnit.

Ráda bych dlouhodobý projekt: najít kvalitní domov pro ducha babičky a umožnit jí do něj přesun. Možná by to mohlo být i do mé hlavy, mám tam jeden menší pokoj volný. Byla by to třetí akce z mezidobí, takže za pětku
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

... v dílně ve Strojírnách ...

Protože v uklizené dílně se mnohem líp pracuje ... a já stále mám potřebu vyhýbat se spánku ... pustím se do údržby a vylepšování našeho společného vybavení.

Třeba ty staré jednoranky jsou k ničemu, takže vezmu část peněz z posledního kšeftu, splaším pár vyřazených koltů a dám je do pucu. Také proberu to kradené armádní vybavení, zbrousím všechny poznávací znaky ... a něco mě přinutí vyrazit na ně nové, naše ... a tu něco povolím, tu utáhnu. Koupím si také nové nádobíčko, doplním zásoby chemikálií do svých pásů - a tentokrát ne kšeftíkem z postraní ulice, ale normálně u drogisty, byť pořád musím kupovat takové ty obyčejné kusy, co se odvažují z velkých nádob a drogista je dává balené do novinového papíru nebo v zavařovacích sklenicích.

Když už jsem u těch nákupů a rozhazování, pořídím také nový lak na tramvaj a také nové dřevo na nárazník, a olej na pantograf a grafit do rezisotrů .... zkrátka také dám holku trochu do pucu.

To je jen fluf na téma, jak jsme přišli k lepšímu vybavení.

Abych to celé stihl, stavím se také u Ferdinanda. Poděkuji mu za péči o přátele a nechám u něj slušný obnos za ingredience k míchání povzbuzováků. Jindy bych to klidně zacáloval ze společného, ale cosi v mé hlavě s cvakáním koleček mi neustále vnucuje myšlenku, že POŘÁDEK dělá přátele, ve financích obzvláště, a tak to nakonec zaplatím ze svého.

Odstresení za prachy
fail 1,2


Začínám ale podezřívat lékárníka, že mi dává ten materiál čím dál slabší a chce, abych odvykal. Čtvrtý den jsem usnul v dílně ... a sice jsem se konečně pořádně vyspal, ale co jsem si odpočal po fyzické stránce, to jsem se vyčerpal psychicky, ze zlých snů o Újezdě.

Zbytek svých peněz pak radši uložím do truhlice pod zámek .... zatracený hlas v hlavě mi zabránil je bezhlavě rozfofrovat ... na horší časy.

5 je ve stashi
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Fluf na téma, jak se projevují vyšší tier

Pár dní po návratu z Baráku, jsem byla totálně chcíplá a zvládla jsem jen polehávat v posteli, aspoň mě během toho napadlo pár věcí, které by šlo udělat, abychom byli s naší šalinou oblíbenější a nenápadnější svou nápadností.

Když jsem se pak zvetila, zašla jsem za kamarádkou, která má kamarádku, která občas píše do novin do sloupku a společnosti a módě. S pomocí své výřečnosti a nějakých peněz, jsem tu příležitostnou novinářku přesvědčila, ať napíše článek o znečištěných silnicích od kravinců, věčném pachu koz na ulici, společenským oblečením smrdícím jak chlív a podpatcích plesových bot obalených hovnama. A ať nezapomene vyzvednout, jak je naopak šalina na elektroplazmu čistá, útulná a bez jakéhokoli pachu.

No, a pak jsem vyzdobila šalinu a udělala jiné známé odvoz na svatbu v ní. Měli byste vidět Jožina, jak se tvářil, když jsem připevňovala záclonky a stolíky k židličkám, aby se tam daly odkládat drinky. Všem se to líbilo a celkem se to rozkřiklo, dokonce se nás už kdosi ptal, jestli bychom jim po Brně neudělali okružní jízdu i s občerstvením, až jim dojedou obchodní partneři z Vídně.

Konečně začínáme být trochu na úrovni!
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti