[HRA] Mezidobí

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... ve Strojírnách ...

Josefe,

když ses tehdy vrátil od toho bezskrupulózního veterináře zpátky do dílny ve Strojírnách, čekal na tebe Bořivoj Hlava, jeden z dělníků, který tě ochotně protahuje kolem ostrahy a šéfů. Tentokrát ale nervózně přešlapuje a očima těká mezi tebou a vzdálenými stíny v okolních halách.

"Ehm, pane Marek, stal se nám tu jeden takový ošklivý... nepěkná věc. Můžu s váma mluvit mezi čtyřma očima?"

Hlava za tebou vklouzne do dílny, zavře dveře a ujistí se, že jsou skutečně zavřené.

"Byli tu chlupatý," poví hned bez váhání. "Řešili cosi s nějakým brajglem, nevím přesně. Ale chtěli vědět, kdo se tu toulá a tak... no prostě chtěli jména všech lidí, co se tu pohybujou a nejsou zaměstnaní. A já mám s váma dobrý vztahy, ale pak jsem si vzpomněl na děcka a co by dělaly bez táty a..."

Švarcfógli, tohle jsou vaše oplétačky. Dělník kategorie "vice purveyor" byl vyslýchán četníky. Máte dvě možnosti, jak to vyřešit:
- Zaplatíte 1 pětku jako úplatek četníkům (popíšeme to retrospektivně skrz dělníka Bořivoje) a Hlava nic neřekne
- Hodíme si fortune roll (2d) abychom zjistili, kolik toho prozradil

Co uděláte?
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

vracíš se k sobě domů a jsi se sebou spokojená. Konečně vypadáš k světu. K těm prokletým, hnusným a nekonečným kanálům a kolektorům se už nemusíš ani přiblížit a můžeš si to hezky štrádovat po ulici, jak se na tebe sluší a patří.

Dlouhým krokem obejdeš kaluž zapáchající temné vody. Zahlédneš v ní svůj odraz. Vše je tak, jak má být. Lesknoucí se botky se usmívají na svět. Kalhoty s nažehlenými puky, krásně padnoucí na tvé boky. Sáčko, které ti dovolí zapadnout na hnusnou šedivou uniformu. A klobouk místo té ošoupané dělnické čapky. Díváš se na sebe a vypadáš opravdu neskutečně. I to párátko mezi zuby ti dodává nevšední šmrnc...

Přes kaluž přeběhne nějaké děcko a cákanec ti ohodí boty. Díváš se dál na sebe v rozkmitané hladině a pomalu si začínáš uvědomovat, že máš na sobě skutečně pánské lakýrky, kalhoty se sakem a klobouk. Zdvihneš hlavu od kaluže a zachytíš pohledy kolemjdoucích - nechápavé i výsměšné, každopádně jsi tu středem pozornosti. A když zpoza rohu zaslechneš, že někdo se shání po zloději, hrkne to v tobě a zkušeně zmizíš v davu.

Při kvapné chůzi ti pořád lítá hlavou otázka, jestli tohle je naposled, co se ti duch odchytnutého dělníka Vaška takhle nešťastně připomněl...

Švarcfógli, tohle jsou druhé oplétačky, které vznikly jako následek Komiina hodu. Zvyšují vám dusno o 1.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

čím víc přemýšlíš nad svým odvážným nápadem ohledně přesunu babičky, tím více si jsi jistá, že máš k dispozici téměř všechny kousky informací, které potřebuješ. Vždyť ona kartářka mluvila o tom, jaké jsou nejlepší prostředky pro navázání kontaktu se zemřelým. A jestli se na něčem shodnou všichni šarlatáni, tak na tom, že jedna hlava dvě duše udrží poměrně dlouho a nevyhnutelný výbuch může být otázkou i několika desetiletí. A když k tomu přidáš poznatky o těch podivných kultistech, co měli co dočinění s Leopoldem de Schwechat a tvé vlastní zážitky z baráků, začíná to do sebe hezky zapadat...

Komi, přesun babiččina ducha do vhodného těla je možná věc a provedeme ho podle pravidel pro Rituály. Ačkoliv Marie nemá potřebnou speciální schopnost, tento konkrétní Rituál může provést díky speciálce party.

Nejprve musíme zvolit správný Zdroj. To nejlepší, o čem víš, je přízračná studna v Barácích. Můžeš ale taky zkusit něco jiného.
- Pokud si vybereš studnu, máš Zdroj k dispozici hned. Kvůli problematické lokalitě ale bude provedení nebezpečné, takže:
-- Bude to stát jednu aktivitu v mezidobí
-- Bude to stát 3 stresy
-- Bude to stát action roll na Attune
-- Bude to stát tělo (tvé nebo cizí)
- Pokud se rozhodneš pro jiný Zdroj, nastavíme nejprve 4-segmentové projektové hodiny na jeho nalezení. Potom:
-- Bude to stát jednu aktivitu v mezidobí
-- Bude to stát 3 stresy
-- Bude to stát tělo (tvé nebo cizí)

Ať už zvolíš Zdroj jakkoliv, zahájíš jeho volbou 8-segmentový projekt na naučení se všech podrobností Rituálu. Protože sis už zaplatila jednu aktivitu v tomto mezidobí, můžeš začít pracovat na projektu ke Zdroji nebo Rituálu.

Co uděláš?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

... jednoho dne na běžné pojížďce...

Posledních pár dnů jsem se staral o drobné zakázky sám. Lojza sice přestal chlastat, ale místo aby mě to uklidnilo, znásobí lo to mou nedůvěru. Mařce jsem pořád ještě neodpustil, co provedla s tramvají, když jí měla půjčenou naposledy. A protože mě tikání v mě hlavě nutí jezdit na čas a navíc jsem ochoten makat ve dne, v noci, pár zákazníků si dokonce vyžádalo přímo me.

Tak plynul čas v klidu a pohodě, dokud jsem jednoho dne neucítil zvláštní pocit v týle, jako by mě někdo sledoval.

Kateřina. Už zase. Potřetí to nemůže být náhoda.

Jak je to jen možné? Jakože přežila?

Neklid z téhle nevyřešené záhady se na mě nalepil a ne a ne mě pustit. Vyčítavé cvakaní v mé hlavě, jako by mne pobízelo, abych si uklidil kostlivce ve své skříni. Nebo z nich alespoň oprášil pavučiny.

Začal jsem jezdit s jedním z těch chlapíků, co naverboval Lojza, zasvětil jsem ho do řízení tramvaje a když mě tenhle neodbytný pocit Katčiny přítomnosti přepadl počtvrté, předal jsem mu řízení a vydal se za svou starou (ne)známou. Tentokrát to budu já, kdo bude z povzdálí pozorovat. A snad se dozvím něco o Kateřině i kultu, kterého je členkou.

Sbírání informací. Trochu se obávám, že takhle popsané to bude Lov?
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... jedné obzvláště temné noci v těchto dnech...

Heřmane,

když tě na ulici málem srazí běžící děcko a místo omluvy ti vmáčkne poskládaný list papíru do ruky, napadne tě, odkud by tak mohl vítr vát. A poté co pod krátkým vzkazem s místem a časem setkání najdeš podpis "M", máš vcelku jasno.


Švarcfógli,

Michael, tajný policista, se kterým se Heřman viděl naposledy na střechách Hybešky, na vás čeká o pár hodin později v průchodu klikatých uliček brněnského centra. Čím více lidí kolem vás proudí, tím méně nápadní si připadáte. Michael chvíli nehnutě přešlapuje u zdi a obhlíží okolí, pak si stáhne šálu z tváře, pokyne kloboukem a pustí se do vysvětlování.

"Jsem rád, že jste přišli. Jak jsem již posledně vysvětlil panu Heřmanovi, považuji naše první setkání za nešťastné nedopatření, ke kterému se nemusíme vracet. Věřím, že jste mezitím měli tu nemilou příležitost seznámit se blíže s důvody, kvůli kterým jsem tehdy toho mrtvého muže potřeboval do péče. A i mě mé vyšetřování zavedlo dále, proto jsme dnes zde.

Budu stručný, musíme být opatrní. Obrátila se na mě jedna... známá, z dřívějška. Jmenuje se Svatava Nedbálková a zapletla se s lidmi, kteří jsou předmětem mé práce. Ona chce... jak bych to jenom řekl... chce odejít. A není jí to dovoleno. Věc se má totiž tak, že se bavíme o tajném a značně nebezpečném společenství, které lze bez nadsázky označit kultem. A Svatka... tedy paní Nedbálková, je prý pro ně vysoce důležitá. Je přesvědčená, že ji hlídají na každém kroku a sama se neodváží ani pokusit o útěk, ani mi sdělit podrobnější informace. A v tuto chvíli vstupujete na scénu vy, o kterých se tvrdí, že by v této situaci mohli nabídnout tu správnou sadu odborností.

Bydlí v Židenicích na Vojanově a pracuje jako sestra v Posádkové nemocnici u Svitavy, tady. Pravidelně se účastní setkání svého spolku, ta mívají ve staré škole na Řeznické. Pravděpodobně se nejedná o centrum jejich operací, ale i tak tam nejspíš bude příliš mnoho kultistů na bezpečnou operaci. Ať už to provedete jakkoliv, potřebuji ji dostat, v pořádku a bez úhony, na Kaunicovy koleje, kde bude v bezpečí. Musíte být skutečně mimořádně opatrní a metodičtí, její lidé jsou všude, pravděpodobně ji skutečně někdo hlídá a jestli vzbudíte sebemenší rozruch, může to dopadnout skutečně zle.

Adekvátní platba je samozřejmostí, mohu dodat i v šilincích. A abych nezapomněl... tady je její podobizna."

svatava.jpg

Švarcfógli, máte tu nabídku na příští akci. Co uděláte v rámci příprav?
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... jednoho dne na běžné pojížďce ...

Josefe,

Kateřina bezstarostně zamíří na Zelný trh a málem ti během pár okamžiků zmizí mezi stánky. Sleduješ ji, co ti jen mumraj dovolí, je ale náročné se držet dostatečně daleko a zároveň blízko.

Marky, ano, toto je lov. Situace je riskantní, efekt standardní.

6: Josefovi se povede Kateřinu sledovat i mimo trh a zjistí něco zajímavého
4-5: Josef zjistí něco zajímavého jen tady na trhu
1-3: Kateřina v davu zpozoruje Josefa - jako následek zjistíš jednu nastrčenou informaci a naopak se Kateřina dozví něco o Josefovi/Švarcfóglech.

Následkům můžeš klasicky odolávat; na 4-5 dosáhneš plný úspěch, na 1-3 je zrušíš úplně.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Chtěl jsem odpozorovat nějaké tajné poznávací znamení mezi kultisty, odposlechnout heslo nebo tak něco....
fail 1,2


Sledování Kateřiny jde snadno. Jako kdyby se přede mnou ani neskrývala....
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

sledovaná Kateřina přebíhá od stánku ke stánku a plní svůj košík nejrůznějšími druhy hub a krysího masa na všechny způsoby.

Zpravidla jen ukáže na vybrané zboží a vytáhne z kapsy peníze, u dvou stánků ale s prodavači prohodí několik slov v cizí řeči. Zaslechneš jen útržky rozhovoru, ovšem bezpečně v něm poznáš mrtvý jazyk dalekého západního království, které bylo prý před mnoha dekádami vyhlazeno démony. Je ti jasné, že nikdo jiný než příslušníci prapodivného kultu tímhle mluvit nebudou. Naštěstí si zapamatuješ pár útržků, které se mohou hodit později:

"Bon žurne... komo ale vu... du rat si vu ple..."

Když se Kateřina s plným košíkem přesune k jižní části Zelňáku a přejde na Masarykovu, naskočí do rozjeté drožky a zmizí ti z očí. Nedozvěděl ses toho mnoho, ale jak se říká, aspoň něco, když už nic.

Marky, tahle informace je nastražená. A poté, co Josef ztratí Kateřinu z očí, pověsí se na něj na chvilku ona. Pověz nám, kterou jednu zajímavost o něm nebo Švarcfóglech zjistí?
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

Eště před tím: Lezem po žebřu hore (zvyšujeme tier)

Dyž vobuju funglový šuflata a vemu je prvně na špacír, cejtím se nějaké vyšší. Chvilu gómu, esli to nejni aji čistó košiló, ale ne, borci z Oltecu na mě hážou nějakó jinó čučku, než dřív. Kocóři nejspíš taky, ale ty to s auglama umijó, takže jeden nikdy nekóří, co se jim honí štryclou. Nakonec se domáknu, která bije, to když mě staré Šuliš pozdraví a uctivě se zeptá, esli bych večír nezašel na škopek, že by se mnó děsně rád chvilu pohantýroval.

Teda von se menuje Juliš, ale páč má fortel jak na karty, tak čachry s ksychtem, hókáme mu Šuliš, páč každýho vošulí. Dneska je ale nějaké moc uctivé, a to smrtí nějakým šmé, páč makal s mým fotrem, góme mě vod kindoša, takže bych měl bejt uctivé spíš já k němu. A to sem teda zase dycky byl, teda za střízliva zichr.

Večír u ponku sedijó tri jak Tatry. Staré Šuliš, jeho synátor Mira a Pája Pěna, takový mladý štýlko, vychrtlý jak lunt. Všeci vypadaj, že by snad aji smekly, dyby neměli poklopy na věšáku, a hned mě hrnó do čela. Hodím sicnu cemrem k vandně, jak su zvyklé, a vytasím špinku. Šuliš hnedka dlóbne do synátora, aby mi do ní hodil blesk. To už nevydžím a hóknu, ať přestanó blbnót a radši vyklopijó, co maj na hercně, nebo aspoň za lubem.

Začne samozřejmě Šuliš. Voblízne pysky a pak do mě začne klavírovat, jak jim to s mým fotrem dycky betálně klapalo - teda než ho drapli, žejo - ale že von, to jako Šuliš, že byl dycky kábr a byl na něj spoleh. A že tadyk Mira, teda jeho synátor, se celej potatil, jak spolu už zmákly pár kérů aji jinačí hoknu a že teda za něj ručí.

Trochu na nej valím augle, protože ještě tak úplně negómu, proč mi to jako hantýruje, ale nechcu to dat znát, tak langzam kouřím a tvářím se důležitě, jak borec v taláru, co sem ho už párkrát merčil z první lavice.

Pak se snaží chvilu kafrat Mira. Že prej tuhle Pěna je jeho fakt echt kunčaft, vučenlivé, a hlavně věrné. Nu, Pája vypadá, že je hlavně hladové jak čokl, tož možná by fakt moh bét podobně věrné, teda dyž mu jeden nezapomene přihrát chálku.

To už mě docela baví hrát důležitýho, tak mávnu, jako ať Mira drží chlebárnu, a von normálka fakt kušuje. Hezký! Schválně se pak zeptám Páji, co von jako na to. Chvilku si užívám všeobecný fedry, páč Pájovi se Pěna nehóká jen tak pro nic za nic. Nakonec se ale sebere a vysype, že by chtěl nějakó hoknu.

Hotím na ně kukuč, jakože proč to hantýruje mě, ale už kóřím, vodkaď valí kóř. To už sypó jeden přez druhýho, jak se pré řiká, že sme čórli nějakým pobóchaným okultistům mrtvolu a propašovali ju do baráků. Že sme chlupatejm podnosem protáhly nějaké moc fajnové paš a že honóra stojí lajnu, aby se mohla svýzt našou šalinou, asi proto, aby s náma ufachčila podobné kšeft. Taky sme se prej navezli do toho hňupího družstva - borci si svorně vodplivnó, jako kdyby tuhle část snad trénovali - a já prej sundal nějakýho maníka přímo ze střechy, dyž nám to chtěl našít do cemru.

Docela valím augle, co všecko se po štatlu "góme", i když to maj kuci docela pomotaný. Hantýrujou mi například, že pro nás dělá nějaké buk s párátkem v hubě, asiže jako kvůli šlechtickém bukvám, nebo tak něco.

Nechám je ještě chvilu mlet pantem a pak jim vysvětlím, že i kdyby, tak tyhle kšefty jsou úplně mimo jejich ligu. A voni, že jasan, to voni gómó, ale že prej tím pádem bysme možná potřebovali pár ruk navíc na ty běžnější fušky.

Votočím škopka a v tomhle kévnu. Maj recht. Vod tý doby, co děláme aji čistý fušky s vypíglovanó šalinó, tak tak stíháme normální paš. Kdyby alespoň sem tam někdo něco vyzvedl nebo přebral, když valíme kolem, to by byla jinačí. Možná by pak i mohla Mařka sem tam zaskočit za Pepana v mašinfírerský kabině - jasně že jen na večír nebo v noci, když nejezdí tolik lidí - aby se ten chudák mohl alespoň sem tam trochu vychrápat. Dyť už musí jet úplně na doraz - a vostatně už nějaké ten pátek taky vypadá, jako by měl vo kolečko navíc.

Nakonec si s borcama plácnem - taky proto, že mi imrvére cálujó škopky a já furt eště nechytl tu správnó slinu. Skoro mi až hercna krvácí, že si neudělám zadarmo z držky rybník. Na druhý straně su teďka už důležitá perzóna, měl bych se podle toho chovat a alespoň si nepokosit novó košilu.

Když je ruka v rukávě, už vcelku nalité Pája se eště natěšeně zeptá, esli je prej pravda, že máme v sajtně kurvu. Asi dofá v nějaký zaměstnanecký benefite. Rovnó jim vysvětlím, že aji kdyby, tak co je v baráku, není pro ně - ani pro mě, dyž sme u toho. Že to dělá akorát bortel a je to vo držku. Hokna a špásy se nemaj míchat. Tečka.
Krom toho je ujistím, že to blbě pochopili. Ne že bysme v sajtně měli kurvu - my jsme kurvy všichni.
Naposledy upravil(a) Alois Heřman dne 13. 5. 2021, 00:44, celkem upraveno 1 x.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

...práce na transferu babičky ....

Vzhledem k tomu, že podle všeho, co vím, bude na přenos potřeba hodně magické síly, tak mi asi nezbude se vydat zase do baráků. Aspoň že ten hvízdálek se tam už nebude poflakovat. Návratu do baráků se bojím jako čert kříže, ale zase mě uklidňuje, že když se všechno povede, tak nazpátek už mi babička může se vším pomáhat. Třeba s její pomocí zvládneme i toho démona, co je kvůli němu Jožin ještě víc pošukaný než obvykle.

Když už mám všechny knihy od babičky po stopadesáté přečtené a obejíté všechny možná zdroje informací, pustím se do zkoumání té trubky, ve které dřepí Leopoldův duch. Taky nějak museli jeho ducha do trubky dostat a pak vyplivnout do mrtvoly.

Práce na projektu (attune): partial succes 4,1,1 - 2 segmenty na hodinách
hodiny: [x][x][][][][][][]

Trubku jsem nemohla úplně rozebrat, aby mi Leopold neutekl, ale zkoušela jsem všemožně nahlédnout do minulosti a zjistit něco o její výrobě a použití. Moc moudrá z toho teda nejsem, co jsem z toho celého pochopila je, že životní energie různých osob se jistým způsobem odpuzují. Což není povzbudivé. Možná by ale teda proud životní energie ze studny mohl tlačit před sebou duši babičky nebo kohokoli jiného. Představím si balónek, který poskakuje na vodotrysku a nikdy nespadne. Zavrtím hlavu a protočím oči v sloup. No, na nic moc zajímavého jsem teda nepřišla. Ale přece to nějak musí jít využít, aby jsem tu její duši nasála z kočky a pak vtlačila k sobě do hlavy.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

... sledován Kateřinou...

Uspokojený tím, co jsem zjistil, se vydám do Výtopny sdělit vše ostatním.

Cestou si samou radostí pískám a jdu nejkratší cestou.

Katka a tedy i kultisté zjistí, kde máme základnu.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

... u Máňi doma ...

Jen ve spodním prádle sedím v kuchyni a míchám bílé krystalky hydroxidu na čistění odpadů s vodou. Pak si chci tou lžičkou trochu potřít stehno, ale nedokážu se odhodlat. Nevadí mi ani tak to, že to bude bolet, ale jak to bude pak vypadat! Ale zase na stehně to může být ukryto pod punčochou i když se svleču, třeba na břiše by to nevypadalo hezky, kdyby mě někdo ze starých klientů ukecal. Po dost dlouhém váhání si nakonec potřu kůži pod linii vlasů na krku, budu nosit vlasy rozpuštěné, tak to nebude vidět.
Au! Pálí to jak čert

... o pár hodin později v Posádkové nemocnici, toho času kvůli mírovému stavu sloužící i civilistům...

Kolem čekárny kožní ordinace, kam mě poslala ženská v recepci, jen tak projdu a procházím chodby a hledám po cedulkách na dveřích, kde by mohla ta Nedbálková pracovat. Než na ni narazím, tak tři jiné sestry se mně ptají, proč se tam potuluju, vždy předstírám, že hledám kožní. Nakonec mám kliku a potkám přímo ji. Hned se ptám, kde je kožní a mezitím utrousím, že mě posílá Michael a naznačím gestem divnou ruku. Ona nabídne, že mě ta dovede. Povídáme si o mém exému a když není zrovna nikdo poblíž, rychle se snažíme nějak domluvit. Trvá na tom, že ji musíme odvést pryč už zítra, ještě než půjde do práce. Moc jsem to nepochopila, furt kolem někdo chodil a ona vždy úplně změnila téma hovoru, tak to byl strašný zmatek, ale prý jde o jakési dítě a jeho tělo. Jo a prý ji mají stále pod dohledem. Pak mi uprostřed věty z ničeho nic zašeptala "ráno!" a pak už jen normálním hlasem "Nashledanou, už tam trefíte" a nechala mě být.

Sbírám informace (slídění), chci zjistit, kdo ji to tak vyděsil, že se tak najednou ode mne odpojila: fail 3

Na kožním jsem dostala mastičku.
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

... jedné obzvláště temné noci v těchto dnech...

"Šukézní kóc," hóknu nad fotkó a přes její okraj hodím čučku na Mišana. Hlásim to naschvál, abych ho trošku vyhecoval a domák se, co mezi nima bylo. Esli ju pígloval - nebo by chcel - nebo to nejní nějaká jinak blízká perzóna.

Rád bych zjistil povahu vztahu těch dvou nebo alespoň jeho intenzitu (jejich blízkost).

"Ale možno to dělá jen ten švícovské čepec, v tom mě přinde každé šniclík takové..." nedohantýruju to, páč na mě Máří hodí takovou divnó čučku. Radši jen pokrčím ramenama.

...pozdějc...

Šmíruju před špitálem a langsam tahám špinku. Konečně ju zmerčím, vypadá trochu pohublejc, než na tym vobrázku, ale furt hratelně. Kurňa, vod tý doby, co tolik neleju, myslím častějc na lupačku. Čudný, čekal bych to spíš vopačně.

Nendu hnedka za ňó, stejně gómu, kudyma posype. Spíš mě zajímá, kdo jinačí se jí pověsí za ty její kozny. U švíci ze špitálu bych takový štekle úplně nehádal... Na každé pád, jak kóc zmizne a já mám prvního typa, ztratím se v uličce. Vemu to přes dvorek do nachystanéch futer a skrz fenstr jednoho kemy do další štráse. Rychle přeběhnu a valím jí nadběhnót. Během teho kvaltem vyměním mantl za sáčko a nabubřelé klóbrc a za chvilu stojím na rohu, akorát když si to debrecínka štráduje naproti mě. Znova špízuju, esli za ní dou ti stejní machři, nebo jim někdo nehóká echo z blízkýho fenstru. Zrovna tadyk, jak se kříží hlavní a vedlejší štráse, by z toho rohovýho baráku měl kurňa přehled...

Rád bych zjistil něco víc o tom, kdo ji hlídá.
Sbírání informací - Honitba - teda Lov: partial succes 4,4
EDIT: Jo a taky mám Skautíka - když sbírám info, abych lokalizoval cíl, mám +1 efekt.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... o nějakou dobu zpátky ve Strojírnách ...

Josefa zastavil dělník Bořivoj Hlava, který ho pouští do dílny


...

"Byli tu chlupatý," poví hned bez váhání. "Řešili cosi s nějakým brajglem, nevím přesně. Ale chtěli vědět, kdo se tu toulá a tak... no prostě chtěli jména všech lidí, co se tu pohybujou a nejsou zaměstnaní. A já mám s váma dobrý vztahy, ale pak jsem si vzpomněl na děcka a co by dělaly bez táty a..."

2d = full succes 6,1

"...povím vám, bylo to těžký rozmýšlení. Pak si mě i vzali do parády, ale nemusíte mít lufta, nic sem neřek. Vím moc dobře, co pro děláte pro Radlera i celou naši věc. Takže za mě dobrý, pane Marek. Jen sem vám chtěl říct, že příště můžou čapnout někoho blbějšího a to by pro vás pak mohlo být hodně nepříjemný, no."

Dělník Hlava odolal výslechu, je to bez následků.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... v Posádkové nemocnici, toho času kvůli mírovému stavu sloužící i civilistům ...

Marie,

rozhlédneš se po chodbě, po které kolem tebe prochází velká spousta lidí. Pořád ti někdo zakrývá výhled, šťouchá do tebe vozíkem nebo nějak jinak ruší, takže není snadné najít přesný zdroj Svataviny podivně prudké reakce.

Že máš ale s chaosem čerstvé zkušenosti, zaujme tě po chvíli jediný nehybný dílek celého lidského soukolí.

V rohu, schovaný za zářivou květinou, stojí muž v dlouhém plášti a klobouku, na očích má nasazené podivné teleskopické brýle a v rukou drží jakousi kovovou virguli, která je s brýlemi propojená dráty. Když si všimne, žes ho zpozorovala, rychle schová virguli do kapsy, brýle si strhne z tváře a dokonce si i vytáhne z ucha jakýsi drátek s dalším malým aparátem. Než se rozeběhne po schodech pryč, těkne po tobě kratičce svýma očima, které... které možná už odněkud znáš.

Komi, jako výsledek Marie zjistila, že Svatavu sledují (mimojiné) pomocí nějakého přístroje, který sbírá informace na dálku. A jako následek Marie neví, že se s kultistou, který ji zahlédl, se s ní už kdysi krátce potkal a tuší, co je zač. Tomuto následku můžeš odolávat podle běžných pravidel, potom by měl kultista stejně nejistý pocit, jako Marie.
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti