[HRA] Mezidobí

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

"Jo, šikovní borci to sou," poslušně tam kopnu prcka, "Já sice dycky hantýroval, že správné cikán se má bránit mesrem, nebo - když to hází na slušňáka nebo ho často šacujó - tak břitvó, ale gómu, že takový kinžály všem vysvětlijó, že s nima není žádná čurina. A vo tom to je.
Prásknu ti, kocóre, že ti je až závidím. Poslední dobó se kolem nás motajó takový mochny voprsklý, co by taky potřebovali trochu vypleštit. Pár machrů by se nám mohlo hodit. Ve vzduchu vesej na zichr mlata."

Kopnu druhýho frťana.

"Jo, kšeft je pro všechny špicové. Hlavně tady mladé se vycajchnoval," kévnu prázdným paňákem na Pepana, "Ale co se ti tlačí do štrycle, Žane...e...Esmeraldo, šnyclíku můj goldnové, ty a vobyčejná hospodská? Tos nikdá nebyla! Možná včil tancuješ víc kolem kastrólů, ale furt večír sem tam békáš, ne? Ty seš kobra natuty nevobyčejná."

Dyž Žaneta s těžkým lochecem vodpluje, kopnu tam třetího prcka. Ten je teda Pepanův, ale když von se s tím hrozně cicmá.
"Poslóché, draku," hóknu na něj, "Ta tvá hnáta se mi nechce líbit. Léčíš to vůbec? Jak se fur hrabeš v tý šalině, to je samé šmír a jinačí brajgl... vygómal sem, že bys moh pustit nějakó tu pětku nějaký slušný študence ze zdravky, aby ti to po večerech čistila a převazovala. A možná nakonec nemusí bét ani moc slušná, třeba tě pak pustěj někerý tvoje mory... Máří, ty seš vod fochu, neznáš ňákó takovó mladó koc, co si přilepšuje při študiích?"
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

"Co? Cože? Jakou študentku? Co to zas vymejšlíš za bejkoviny?" vyhrknu nejdřív, ale když mi dojde, že Lojza opravdu má starost o moji ruku, uklidním se.

"Máš recht, měl bych si tu pazouru nechat trochu zkurýrovat. Ale někým, kdo svými fochu už ňákej čas hoví, ju?" odmítnu nabídku péče od studentky a na mysli mi vytáhne můj přítel lékárník.

Později ho několikrát navštívím. Tentokrát mu ale za pomoc zaplatím - pořádek dělá přátele a nemohu po něm chtít léčbu zadarmo.

1 pětka ze společného
full succes 6,3
Jsem zcela uzdraven.


Předstírám ale, že zranění se hojí hůř, abych si po záminkou léčby mohl koupit i nějaké medikamenty navrch. Myslím, že mě František prokoukl, ale přesto mi vše potřebné prodal. Je to dobrý chlap a přítel.

A já díky tomu mohu zase strávit pár nocí v plném soustředění ve své oblíbené dílně.

1 pětka že svého
fail 2,3
Odstraněno 3 stresu.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

i v době tvých nákupů je na Svoboďáku skutečně rušno. Všemi směry pohybujícími se proudy lidí se s Eliškou proplétáte se zručností žen, které to s těly umí. Náhle vás ale odněkud od kašny oslní záblesk silného světla a vzápětí vás skoro srazí na zem jakýsi člověk. Nejen on, ale i další lidé se začnou na náměstí plést všemi směry jako potrefení ptáci. Skrz ten zmatek se prořítí několik lidí oděných v nezvyklých kápích, které jsi naposledy viděla při bouračce pod Špilasem. A za nimi běží lehce rozpoznatelní Spalovači ve svých vyřezávaných maskách a střílejících po kultistech záblesky z nějakých podivných zbraní.

Když zmizí někde u Kozí a lidé se přestanou tak strašně hemžit, urovná si Eliška sukni a vykulí na tebe oči.

"To bylo něco, co? Říkala mi jedna známá, Bětka, víš která, že to teď je takhle furt. Jsou na sebe nějací napérovaní, tihleti zakuklenci podivní. Mně do toho nic není, já se o nějaké to okultno-toto nezajímám, ale jestli budou Spalovači nahánět po ulicích kdejaké čáryfuky a ne se starat o duchy, skončíme tu jako v Ostravě. Tfuj!"

Švarcfógli,
Spalovači dál pokračují v pátrání po tajemství dvakrát mrtvého muže bez duše a jsou na stopě Kultistům => 3 tiky na hodinách
Kultisté se je snaží zmást a hodit to na někoho jiného, ale nedaří se jim setřást stopu => 2 tiky na hodinách
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Heřmane,

když se tak touláš po Oltecu, zahlédneš na střeše, za tvým oblíbeným schovávacím komínem, nějakou siluetu. Někdo si tam udělal hnízdečko a tvé lovecké smysly ti poradí, že nejspíš pozoruje domy, kde jste posledně vykládali bedny pro Strejdu.

A když zanedlouho zmerčíš podobnou siluetu i na Běhounské, přímo naproti krámu, kdes přebíral bedny, jsi doma. Michael, nebo spíš nějací jiní jeho kolegové, si chtějí pořádně posvítit na zdejší kšefty se zářivým zbožím. Těžko říct, co přesně tím sledují, ale ty naštěstí víš, u koho bys to v případě zájmu mohl zjistit.

Švarcfógli,
C.K. Tajná policie se skrz Michaela dovtípila, že tu probíhá nějaký nelegální obchod a sledují, co se kolem děje => 3 tiky
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Na Rádlerovu nabídku samozřejmě kývnu, byť zmínku o odpočinku nechám bez povšimnutí.

Když se později vracím do výtopny, schválně si zajdu a pohledem zabloudím k zapomenuté části Strojíren. Navzdory temnotě jsou i z dálky patrné obrysy domů i ramena zastavených strojů, pokroucená v nepřirozených úhlech, jak je cosi vymrštilo do vzduchu. Je to kvůli té záři ... ne, záře je špatné slovo ... je to kvůli tomu černém světlu? Jasné temnotě? Vlastně ani nevím, jak to nazvat.

A pak, když se můj pohled vrací na cestu, sklouzne přes celý objekt k dlouhém plotu s ostnatým drátem a mě se zatají dech.

Okamžitě se rozeběhnu pryč, sdělit tuhle informaci ostatním Švarcfóglům.

Laskavý Draku - chci si něčeho všimnout (Pozorování - Survey). Stačí takhle za popis, nebo mám brát do ruky kostky?
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

z té záře, temnoty, světla a odlesků ti přechází zrak. Obrovský elektroplazmatický plot stojící poblíž baráků osvětluje torza bývalé haly, ze které chvílemi vychází snad i jasnější záblesky. Jedny i druhé stíny se přetahují o prostor ve změti bizarních tvarů a živoucích propletencích, které k tobě natahují své ruce. Připadáš si jako ve snu, pokud si ještě vůbec pamatuješ, jaké to je, snít. Jen monotónní bušení ze strojíren a občasný hvizd sirény ti připomene, že skutečný svět je někde jinde. Ale do mysli se ti vtírá pocit, že tam v temnotě mezi baráky, by ti možná bylo lépe.

Marky, mám pro tebe nabídku: Dostaneš kostku navíc, když tě pohled do temnoty uchlácholí a na akci si vezmeš jen lehké naložení.

Na pozorování máš riskantní pozici a standardní efekt - můžeš si všimnout něčeho, co bude úměrné dálce, ze které pozoruješ.

6: Něčeho si všimneš; popiš si to sám, nebo mi předej slovo, pokud nebudeš mít nápad
4-5: Něčeho si všimneš, ale znejistí tě to - když se s tím během akce setkáš, budeš v zoufalé pozici
1-3: Něco si všimne tebe - během akce tě to samo vyhledá, ty pak budeš v zoufalé pozici

Pokud bys odolával, nebudeš mít jako následek tu zoufalou pozici.
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

"Konec lehára, Faóšu," halekám, když mu mlátím na futra, "De se chlastat!"
"S tebó už nikam nendu, Lojzi," hókne Fanóš, kterej mi jako jeden z mála lidí nehantýruje Heřmane, "Leda snad na Flédr..."
"Co to je za hemzy, ty vole? Esli chceš valit kolčit, zandem, ale ne neska. Neska musíme na špacír normálka po knajpách..."
"Dyž posledně ses hrozně vylil a valil strašný války," votevře mi konečně Fanóš, "Já na to nésu po druhý zvědavé. Na Flédru tě vyvětrajó kocóři, i když věčně nechceš kolčit a dyž máš blbó, naházíš nějakýmu frajerovi a hned je s tebó čurina. Dyž ale jen sedíš a leješ, de to s tebou do háje... A tos měl betelnó náladu po špicovým kšeftu. Nechcu tě tak vidět, až budeš mít fakt deku..."
"Di do řiti, ty vole," mávnu klepetem, "Vod kdy seš taková panenka, že ti blbý kecy ve štyry ráno u poslední flašky lezó na nervy? Ty seš mi teda kema..."
"Mám vo tebe fedry a chcu, abys chlastal tam, kde béváš veselé," pokrčí rameny Fanóš, "Se vo tebe starám, ty pako."
"No jo, tak příště na Flédr, dyť mě to tam taky chybí... Včil ale máme hoknu, tak šup na škopek!"
"Jo ták, my tam dem služebně... Tak to je jiná."

...

Nešil sem žáddnó flignu, fakt dem na tah kvůli mojí sajtně. Lidi si moc pouštijó hubu na špacír. A dost, že sme nechaly ty filcky tajný čmuchat kolem našich kumčaftů. Ale jedno po druhým.

V krátký době už po třetí hodíme jedno za vohryzek U Stromu. Najít tam frajera, co vypráví vo dvó borcích, co mu hópali po střeše, nejdřív se mordovali a pak vařili kšeft, nejní tak těžký. Vydím, že valí křivý války, aby byl interesantné a měl co kydat u zrzky, ale dřív nebo pozdějc se ho na to zeptaj benga. Ne tajný fízli, těm to za tepla pustil ten frajírek Mišan, ale vobyčejný chlupatý by se taky mohli zajímat. Kór, dyž nás podrazil ten Luďan.

Vono ale stačí borca starostlivo upozornit, že na Oltecu nemáme v lásce bonzáky a ti dotyčný asi ještě míň, a ten se hned začne kasat, že na benga už čeká, aby jim zahrál pořádnó sklerózu. Dám si s ním škopka, trochu se zalochčíme, jaký šmé na ně už uvařil a dem dál. Najít ty starostlivý vobčany, co se až moc starali, když Mařka drcla ty hňupy, bude těžší vořech. Naštěstí mám sebó Fanóša a ten zná štatl jako žádné jiné. A hlavně lidi. Na rozdíl vode mě je totiž má i docela rád.

Lovíme svědky - full succes 3,6,5 - a protože na to máme, přitlačíme jednu pětku a uděláme z toho kritičák - to je hned dusno o bůra důle.

Sme borci. Zabere to ještě celé další den, pár panáků tuhle, voběd támhle a za chvílu máme vobejitý všecky důležitý lidi. Na většinu nejní třeba ani nějak moc bafnót. Jen začujó můj neboholené ksicht a hóknem na ně, co že komu řekli, maj ukázkovó amnésiju. Vono aji pomáhá, že kozovozi jsou docela vostří a když bouraj voni, namísto placení škod, často způsobujó další. Dost lidí si tak myslí, že sme vod nich a jen nechcem, aby se vo tom, že nás někdo převálcoval, vůbec mluvilo.

Jen u jednoho líp postavenýho pantáty je průser, že už to s ním benga sepsali. A zrovna von měl voči jen pro Mařku. Musíme ho s Fanóšem nejen trochu namazat u mariáše, ale i trochu podmáznót, aby změnil výpověď. Nakonec kévne, že z Mařky uděláme bloncku a že mu stačí love, nemusí ho vo to jít poprosit vosobně. Což by možná aji šla, ale ten borec je mi po pár koňacích, co vyžral tak nepříjemné, že to po ní ani nechci. Navíc to s těma cypama zvládla betálně, tak si zaslóží klid.

"Tož buďte v klidu teda," hantýruje nakonec, "Nakecám cajtům, co chcete. Dyť by bylo škoda, kdyby kvůli nějakejm vozkům měla přijít vo papíry... Já si teda myslím, že mařce patří do ruky akorá vocas nebo vařeka, ale... ježiš, to je hrůza hodin! Musím dom, jinak mě stará zabije!"
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... v areálu Strojíren ...

MarkyParky: Bere ďáblovu nabídku - fail 1,3


Josefe,

běžíš pryč, chceš co nejrychleji sdělit Švarcfóglům nové informace. Oběhneš roh dělnické jídelny a krátce se ohlédneš přes rameno. Pokroucené zářivé stíny z baráků jsou ti v patách. Pokračuješ mezi rozvodnu a komíny, vaše výtopna už je téměř na dohled. Stíny cítíš za sebou. Když doběhneš až k vám a zastavíš se, jsi obklopen vysokými strohými budovami továrny a baráky se krčí kdesi daleko za nimi. I tak ale pořád vnímáš tu podivnou záři, její vstřícnou náruč i hrozivě upřený pohled. A i když za sebou zabouchneš dveře, něco z baráku zůstalo s tebou.

Marky, co přesně si tě všimlo a co tě během akce vyhledá, zjistíme až později při hře. Co uděláš dál?
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Když byl několik dní klid, zkusili jsme žít jako naprosto spořádání občané provozující převoz legálního zboží po Brně. Znamenalo to přimět sebe i ostatní vstávat časně z rána a rozvážet lidi do práce. Střídali jsme se, aby dva vždycky jezdili a třetí odpočíval. Nejhorší bylo vyprudit Heřmana, aby o půl sedmé ráno byl relativně střízlivý připraven buď řídit šalinu nebo aspoň vybírat prachy za jízdné. Jednou jsem musela dost zuřivě zvonit v šalině před hospodou, než se z ní vypotácel. Aspoň že s Jožinem nejsou takové starosti, že by ráno zaspal.

Oddusnění (klamání): fail 1 (snižuje se dusno jen o 1)
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Když se konečně mezi všemi těmi "šichtami", co nám Mařka dohodila, sejdeme jednou ve třech, najdu konečně odvahu promluvit si s ostatními o tom, co jsem viděl ... a co vidělo mě.

"Mezi Baráky bylo velké množství odpadu. Myslím ... elektroplazmového odpadu. Staré akumulátory, rozbité domovní generátory, ze kterých vytékaly vyjeté zbytky vyčerpané elektroplazmy. Všechno věci, které by normálně měly být spáleny, aby se na nich nepřiživovali duchové a zdivočelí automatoni a kdoví jaké anomále ... ale nejsou. Zkrátka někdo z města používá Baráky jako nelegální skládku tohohle nepoužitelného, ale nebezpečného svinstva..."

Na sucho polknu.

"A něco ... něco ... nepopsatelně strašlivého ... se chodí tím živit."

Na sucho polknu podruhé.

"A ... vidělo mě to. A ještě teď, po pár dnech, cítím pohled té ... toho ... tamtoho ... na zátylku."

Při tom se ohlédnu. Ne, ve Výtopně to s námi není. Ale jako by bylo.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

...flashback před poslední misi - aneb pokračování experimentů s kočkou a surovou krví...

Ze sna mě vytrhne táhlé zamňaučení. Otevřu oči a prudce se narovnám. Kočka leží stále na zemi, ale už nevypadá tuze, hlavu má zvednutou. Vypadá teda děsně - shrbená, třesoucí se, naprosto neohrabané pohyby, jedna zadní vypadá jaksi pochroumaně nebo spíš ji nemůže ovládat. Mě si nevšímá, trhavými pohyby si prohlíží tlapky, nejdřív seshora, pak chvíli trvá, než se jí podaří tlapku otočit a prohlídne si ji zespod. Pokusí se postavit, ale zase hned spadne, zůstane ležet a začne se hladit se tlapkami po hlavě i po těle. Otočí hlavu a pozoruje, jak se jí ocas zkroutí do esíčka a zase narovná. Chvíli se pokouší postavit, nakonec si všimne mne, upřeně se na mě podívá a několikrát sebou škubne.

"Babičko? " Jako reakce kočka předvede jen několik tiků.
"Kočko?" Další série záškubů. Zkusí znovu vstát, ale flákne sebou.

Zavolám ještě několikrát a pak se pomalu vydám k ní. Skloním k ní ruku, že ji pohladím, ale kočka se podivně prohne, tak ruku zastavím ve vzduchu.

Pro případ, že by babička byla opravdu uvnitř, začnu vysvětlovat, co se stalo.

... o několik dní později ...

Od té doby, co jsem dělala ty kejkle s kočkou se mi o babičce nezdálo i když jinak mi ve snech strašila párkrát do týdne. Kočka se mezitím naučila už neohrabaně chodit, o nějakém šplhání či skákání si ale může nechat jenom zdát. Z bytu ji radši vůbec nepouštím. Povaha se jí zcela změnila. Jen vyčítavé mňoukání zůstalo, akorát se teď neozývá jen kvůli jídlu nebo nudě, ale skoro pořád. Navíc se začala různě sebepoškozovat. Drápat, padat, jednou se jí povedlo otevřít šuplík a hrabat se mezi noži nebo na sebe dokonce převrátit komodu. Začínám si být čím dál víc jistá, že někde uvnitř babička je, akorát s kočičím tělem a kočičím mozkem je prakticky bezmocná a nedokáže mi to ani říct. To byl taky nápad použít tělo zvířete, ach jo, musím něco vymyslet.

...po scuku s Jožinem a Heřmanem ...

Když se vrátím do bytu, pořád ještě mám sevřený žaludek z toho, co Jožin říkal. Vytáhnu ze skříně babiččiny inštrumenty. Rozšroubuju kovové kyvadélko na řetízku a kápnu dovnitř surovou krev, zašroubuju a pak dle instrukcí z knih kalibruju. Pak vylovím krabici s balíky vykládacích karet, prohlížím si je: vztahy, rodina, obchod, všeobecný balík, zdraví, ...nic užitečného... pak konečně najdu něco, co vypadá užitečně: Tajemství domů. Vyzkouším si to nejdřív nanečisto na svém bytě, prý mají sousedi štěnice! a pak vyrazím k Barákům. Babička by to určitě zvládla na dálku, ale já teda ne. Nepřibližuju se zdaleka až plotu, snad bude stačit, když to bude jen na dohled. Rozložím na zem ubrus, položím lucernu a začnu vykládat karty, jejich význam pak ještě upřesňuju kyvadlem.

Bude to attune
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

... na scuku sajtny ...

Když Pepan domele panem, chvíli na něj beze slova čumím. Pak klepajcíma se kolkama zalovím v mantlu a vyndám svoju placaticu. Pořádně si přihnu. A znova.

"Krysácké kingoš," zasípu staró štatlařskó legendu, "Nebo něco ještě horšího..."
"Himl hergot, ty cajzle jeden pobóchané, na cos to kurňa kévl?" ulevím si, ale nemám sílu ani echt nadávat, spíš tak chmurno hantýruju," Já si pamatuju, dyž to tam prdlo. Dva tédny, dva děsný tédny to fajrovalo! A gómeš, co bylo nejhorší? Švarcfógli. Slétaly se tam celý hejna havranů, lítali kolem toho fajru a zobáky si mohli vykrákat. Dyž bylo ticho, bylo to slyšet po celým štatlu. Voznamovali, že tam ležijó fachmani, co nikdo nepohřbil. Někeří z těch fóglů lítali tak dlóho a tak blízko těch divnéch plamenů, že jim to vosmahlo perka. Jiní vysílením padali přímo do toho brajglu..."

Znova se zhluboka nalokám. Včil na to mám právo.

"Pré tam nestrašijó jen ti mrtví fachmani. V Barácích - vostatně jako v celéch dílnách - bylo taky fůra krys. Lezli tam žrát mazací voleje a jiný věci. Za něma tam táhla fůra koček. A fachmani si tam drželi i nějaký čokle, co hlídali důležitý součásky, palivo a tak. A někeří z nich tam pré vartujou do teď...

A včíl přindeš s tím, že tam na tebe něco čučelo... Normálně bych ti hók, že máš zas nějakó haluz - vod tý doby, co tě fikl ten řezník mi vobčas přindeš takové trochu vyklepané - ale že de vo Baráky... mám z teho fedry auch."

Zas si loknu, ale už míň. V placatce tahám docela silnó meducínu. Natáhnu se po zbylým chlebu s paštikó a kyseléma houbičkama, co na sraz dotáhla Mařka. Zas na mě čučí takovým tím svým kukučem 'to už by mohlo stačit, Heřmane.' Dyž čuju, že vona je z teho vyklepaná tak nějak normálka, trochu mě to uklidní. Nebo už zabírá ta kořka...
Na každé pád, Máří má vo těhle věcech snad trochu ánung, a zichr zmákla toho ducha, co sme měli v šalině. Bez ní bych vo tem vůbec negómal, ale takhle... možná... snad... Kurňa, dyž vona zmákla i drsný hochy vod kozovozů - a to richtik nebyla její parketa - já se nepodělám z věcí, vo kterých gómu zas pendrek já. Teda možná. Snad.

Votřu si klepetem chlebárnu a rožnu špinku.
"Tohohle budu litovat, ale tak ať!" vydechnu dlóhé šluk, "Strojaře budem potřebovat. Só jedni z mála co s náma fakt pečó a kvůlivá těm hňupům kárkařům budem potřebovat někoho, kdo nám bude krét cemr. A třeba to tam nebude *tak* zlý... vostatně ve štatlu se toho nakecá... Když budeme mít kliku, třeba se zvládnem prosméknót tak, aby si nás žádné hnus nadpřirozené ani nevšiml. Sme snad pašeráci, ne?"
Neříkám to ale moc přesvědčivě. Dneska budu potřebovat flašku, abych usnul. Fuj... jen pomyslím na to, co tam všecko může číhat... Ale tak je třeba ukázat kuráž, Heřmane!
"A... pro co tam vlastně lezem?"
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

...po scuku s Jožinem a Heřmanem ...

Marie,

kyvadlo ozářené lucernou vykreslí na vyložených kartách temné, pravidelně se vlnící stíny. Po chvíli čtení v kartách ti připadá, že i obrázky na nich se lehounce rozpohybovaly v rytmu kyvadla. Skoro až oživlé kresby se proměňují do neznámých míst zasažených nějakou katastrofou. Domyslíš si, že se jedná o záblesky z baráků. Všechna jejich tajemství máš přímo před očima, kolik jich ale stihneš postřehnout a správně interpretovat, je otázka.

Komi, máš riskantní pozici a standardní efekt.
Mám pro tebe tuhle nabídku: Dostaneš na vykládání z karet kostku navíc, pokud si bez ohledu na výsledek bude Marie jistá, že zjistila všechno potřebné a nic ji v barácích nepřekvapí - první hecnutí se během akce budeš mít o 1 stres dražší.

6: Vyčteš z karet jedno tajemství baráků; můžeš si ho popsat sama, nebo mi předat slovo, pokud bys chtěla.
4-5: Viz výše, ale budeš mít jen částečný úspěch - jeden významný detail bude ve skutečnosti jinak, odehrajeme to až případně během akce.
1-3: Nevědomky zahlédneš tajemství z minulosti - ve skutečnosti je situace jiná a jaká je, zjistíme až případně během akce; pro tebe to potom bude znamenat zoufalou pozici.

Pokud bys odolávala, na 4-5 budeš mít plný úspěch, na 1-3 odstraníš následek zoufalé pozice.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Nesváděj ty ďáble! partial succes 4,2

Stíny se míhají na vykládaných kartách, kroutí se do podivných tvarů, které nejsem schopna postřehnout. Když ale vyložím poslední tři karty:
- Pouto (lano s uvázanou smyčkou)
- Mládí (dítě, za kterým vychází slunce)
- Studnu (něco mezi středověce vypadající studnou a umývadlem)
a přesunu nad ně kyvadlo, všechny stíny se roztáhnou a divoce roztančí. Pak se stíny slijí do jediného nad studnu a vsáknou do ní

Tak jsem interpretaci nakousla a prosím o případné doplnění.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Marie,

studna na kartě tě celou pohltí. Dunění Strojíren, cinkot nedalekých šalin i monotónní bzučení elektroplazmatické zdi se slijí v jeden vzdálený šum. Jsi obklopená chladným poddajným kamenem, který je krásně opracovaný a porostlý jemným mechem. Vnímáš tepající temnotu, propadající se kamsi do nekonečna. Záblesky vířícího světla prostupují studnou jako kruhy ve vodě, obklopují tě a šimrají na kůži. Před tvýma očima se z víru oddělují tenká vlákna, proplétající se v roztrhaná těla připomínající ducha Leopolda v šalině.

Mezi duchy se skrz studnu prodírá hutná masa neznámé energie vonící po ozónu. Cítíš, jak naráží do přízračných těl formujících se duchů a tlačí je na okolní zdi. Duchové se snaží před energií uniknout, ale studna je pro ně nekonečná a nedaří se jim z ní uniknout.

S každým dalším přibývajícím vjemem šimrání na kůži sílí a mění se v nepříjemné svrbění. Otřepeš se bolestí a otevřeš oči zpátky na dece ve Strojírnách.

Nad hlavou ti visí temně klidné nebe, zem pod tebou je vlhká a studená. A nedaleko odsud, v barácích, pulzuje mladá přízračná studna. Místo, které je pověstné svou schopností propojovat světy a přitahovat duchy a podobné entity ze širokého okolí. V divočině je známá lokalita hned několika prastarých studen, nejblíž Brnu leží mýtický Kras. Ale ve městě, za neproniknutelnou bariérou elektroplazmatické zdi, nemá přízračná studna co dělat. Nedokážeš si její existenci nijak vysvětlit, ale víš zcela přesně, jak obrovské nebezpečí pro rovnováhu města představuje.

Komi, Marie zjistila, že se v barácích nachází mladá přízračná studna, mocné místo spojující sféry, které k sobě láká a poutá duchy a další nadpřirozené síly z okolí.

spirit_well.jpg
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti