[HRA] Mezidobí

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Moje expy:

2x do Rozhodnosti (Resolve) za zoufalé akce

2x za vyjádření postavy:
* Dědictví - Pražák - ozval jsem se nahlas pražštinou
* Pozadí - tramvaják - odehrál jsem několik tramvajovitých řešení i komplikací
1x za obtíže s traumatem
* Paranoia - projevila se moje nedůvěra a paralyzoval jsem Miru - zkomplikoval jsem situaci s duchem
1x za playbook
* Řešil jsem problém zkázou - prorazil jsem tramvají poslední kus špuntu
* (a +1 pokud se pokus o vytvoření falešného kouře nebo paralýza Miry jedem počítá za "technical skill")

Celkem 4 (5?) do obecného tracku.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

Tak trochu z nudy listuju cajtunk a zakřením se.
"Ti strojařští fachmani só strašní máčky," hóknu na svýho kocóra, "Dyť sem šil do polišů, voni byly kus vedle! Myslím... A vůbec, že sem to našil mezi ty chlupatý žádné nevocení? Dyť je to na metál... Ale vlastně je to betelný takhle. Už na nás totiž švidrá nějak moc auglí, byla by krpa přindávat další..."

Vyhópnu z vodranýho ušáku, kterej do mýho kéru vůbec nesedí. Teda jako stylem, vodraný je tady všecko. Datum na cajtunku mi totiž nedá voraz. Budu muset s tím židákem něco províst, nebo mě tema splátkama vodere z kůže. Navíc su na zichr v právu, negómu, že bych si vod něj pučil tolik. Na zichr si to připsal. Richtig...

Vemu si mantl a valim do štatlu. Muj kocór se mi pověsí na pady jak nějaké pitomé čokl. No, alespoň nebudu trajdat sólo.

Vobendu pár kamarádčaftů z Oltecu a prubnu i zepár inačích plotňáků. Mezi škopkama, frťanama a špinkama v různéch putykách vyšpízuju, co kterej kóří vo Silbersteinovi. Zajímá mě hlavně, kde vlastně schovává ty svý směnky upsaný takovejma nébich švorcovejma lidima, jako su já. Silbrtein je staré židák, može to mít skovaný u známéch spolužiddů nebo někde zašitý doma, jenže kde?

Snad bude někerej kasař nebo tak gómat, nésu richtig první, komu šiškó valil nápad prubnót mu to tam vybílit.

Projekt: "Čorka Silbersteinovejch úpisů" - fail 3 - to je myslím jeden tik.
EDIT: Zapomněl jsem na možnost pomoci mého přítele, takže ji tam výjimečně (neřkuli svátečně) doplňuji.


Zatím mám ale pech a dovim se akorát takový základní věci, nic dovopravdy libovýho. Pak se ale ke mě a kocórovi přidá Fanóš.
"To je dost, že deš," hóknu na něj a uculím se, "Už sem myslel, že se na starýho kemu vykvajneš, a budu muset ty putyky prolýzat sám..."
"Takovó hoknu bych ti přece na cemru nenechal," lochčí se Fanóš, "Navíc mi vysíš frťana za ty benga. A včil nahoď kvalt, v jedný knajpě zrovna sedí starej Pěnička a má povídavou. Akorát tam musíme bét spíš, než mu přestane bét rozumět..."

Za Fanóša mám druhou kostku - fail 3 - takže nakonec žádný zlepšení.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Expy:

Every time you roll a desperate action, mark xp in that action's attribute - NIC
You addressed a challenge with knowledge or arcane power - 2 xp (zjišťování znalostí o zombíkovi, zatlačení Lea do válce, hokuspokus s kočkou a babičkou)
You expressed your beliefs, drives, heritage, or background - 2 xp (jako šlapka na čtvrtúvazku se permanentně nakrucovala a cukrovala s každým mimo partu, ukázalo se toho docela dost ohledně vztahu jí a babičky)

You struggled with issues from your vice or traumas during the session - NE

Všechny čtyři expy dám do Prowes
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Heřmane,

při prolézání hospod a pátrání po Silbersteinových úpisech si musíte s Fanóšem vyslechnout i mnoho nudných drbů a všedních povídaček. Že jste ale trpělivá dvojka a nechcete na plotňáky příliš tlačit, poslechnete si hezky všechno až do konce. A nakonec jste i rádi, protože už po pár hospodách, pivech a rozhovorech se vám vyloupnou další zajímavé novinky.

Za prvé, krom vás se v hospodách začalo v posledních dvou dnech motat hned několik podezřelých chlápků. Stejně jako vy tahají z kdekoho informace, tihle ale pracují sami, na Oltecu je nikdo pořádně nezná a nemají problém pomoct si nabitou prkenicí. A zdá se, že je ze všeho nejvíc zajímají okolnosti a účastníci nedávné bouračky pod Špilasem. Štamgasti jsou si jistý, že se tam muselo stát něco, co přitáhlo pozornost tajnejch.

A za druhé se včera v jednom pajzlu opil zvláštní dobře oblečený pán, kterému chlast z huby vytáhl podivné průpovídky. Že prý se někde v Brně otevřela přízračná brána, kolem které se to hemží neklidnými dušemi, a která snad dokonce dokáže i vyrvat neopatrným kolemjdoucím vlastní duše z těla. A co je nejstrašnější, tuhle bránu prý nějaká skupina otevřela naschvál. Co je ale na tomhle příběhu nejpodivnější, je zjištění, že tenhle drb s opilým pánem a jeho příběhem uslyšíte hned v několika hospodách a vždy zní téměř stejně. Že by to snad někdo dělal nashvál?

- C.K. Tajná policie se snaží z bouračky vytěžit něco pro sebe, hledá kompromitující informace na kohokoliv => 1 tik
- Kultisti po ztrátě Leopolda a Dvakrát mrtvého muže začínají šířit fámy, které odvedou pozornost od jejich vlastních aktivit - partial succes 4,5 => 2 tiky


Heřmane,

naštěstí má vaše práce i očekávané ovoce. Hned dva nezávislé zdroje se zapřísáhnou, že Silberstein u sebe doma ani v krámě nic z důležitých dokumentů nenechává. Podle jednoho Silbersteinovi párkrát neopatrně uklouzlo, že své živobytí by svěřil jen jednomu člověku, druhý se zase dušoval, že Silbersteina už zkoušel vykrást, ale v baráku nebylo nic moc skutečně cenného. Takže je potřeba hledat jinde. Ale u koho?

1 tik = Silberstein má tvou směnku spolu s ostatními v úschově u někoho jiného


Švarcfógli,

když příště stropní světlo ozáří vaši výtopnu, najdete pod dveřmi prostrčenou žlutou obálku. Zvenčí na ní nenajdete žádného adresáta a je příliš tenká na to, aby do ní někdo schoval výbušninu. Otevřete jí proto a zevnitř vám do rukou vyklouzne na stroji psaný krátký vzkaz:
Vzkaz pod dveřmi píše:Byli u nás Spalovači. Chtěli vysvětlit mrtvého chlapa bez duše. Neměl jsem jim co říct. Nevím, co jste s ním udělali a asi to ani nechci vědět. Vás jsem zatloukl a hodil to na naši pitevnu. Spalovači to asi nesežrali, ale aspoň dali pokoj. Jestli vás vyšmejdí, nikdy jsme se neviděli. Jestli vám dají pokoj, dlužíte mi.

L.Ř.
- Spalovači pátrají po důvodu, proč neměl dvakrát mrtvý muž žádnou duši - fail 3 => 1 tik


Švarcfógli,

to je z dění v mezidobí všechno. Z vaší strany chybí jen expy Heřmana a případně expy k vaší partě, pokud k tomu chcete něco dodat.

Máte ještě prostor odehrát v mezidobí cokoliv, co vás připraví na příští akci a nechcete to nechávat na flashbacky.
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

Zkušenosti aka fortel:

Dycky když hážeš zófaló akcu, voznač xp u atributu daný akce. - Nope, su halt moc vopatrné.

Řeším výzvu stipováním nebo násilím - 2 xp. Našil jsem to šprťákovi do prskavky, zkoušel jsem ho vyhlídnout už během intra.

Vyjadřuju svoje přesvědčení, motive, původ nebo zázemí - 2 xp. Svůj původ vyjadřuju pokaždý, když votevřu zobák, k tomu sem furt mrmlal na to, že děláme s chlupatejma, dělal ramena na Miru, hantýroval se Žanym vo strarejch časech...

Potýkal sem se s problémy ze svý závislosti nebo traumat - 0 xp. Já nemám problémy s chlastem, naopak, mám problémy, když ho nemám...

Takže akorát 4 xp a dou do kuráže, páč tu já mám, jasný?
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Když mi Lojza položí ztěžka ruku na rameno, aby mi oznámil, že Marka už je s mojí tramvají na cestě do Koželužské, úplně se mi zastaví srdce.

"No mě snad vomejou! Co že dělá s MOJÍ tramvají?" výkřiknu a zkusím se mu vytrhnout.

Ale Lojza má pevný stisk a začne do mě hučet tím svým hantecem. Moc mu nerozumím, ale pořád dokolečka opakuje, že "mě musí hlídat". Nakonec usoudím, že má o mně starost, aby mi nikdo neublížil a proto mě chce mít blízko u sebe, aby mne dyžtak ochránil.

Docela mě to dojme, už dlouho o mě nikdo neměl takovou starost, vždyť to je skoro jako rodina, jako kdyby byl můj starší brácha. A nakonec tedy svolím s obměnou plánu a vyrazím s ním a s kárkou do Hutterovi.

S Mařkou a mojí tramvají se sejdeme až později v Běhounské, když už budeme mít všechno naloženo.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... mezidobí po druhé akci Strejdovy hračky ...

Výplata
Reputace: 2 (základ) + 2 (práce proti frakci vyšší úrovně) = 4 rep (celkem momentálně 9)
Pětky: 8 (celkem 8 => 4 v doupěti a 4 si rozdělí postavy)

Dusno
3 dusno (standardní práce s trochou kraválu) + 2 dusno za následky (ukecaní truhláři a svědek střelby na Oltecu) - 1 dusno (speciální schopnost) = 4 dusno (celkem momentálně 8 )

Oplétačky
Spoiler
hledaní 0 => fail 3,4 => 3
Flipped or Interrogation

Parta
- Získán zdroj "Noble Fence" - překupník pan Vladan Strýc
- Vztahy s Povoznickým družstvem, tak řečenými kozovozy, zhoršeny na -2 (nepřátelé)

Švarcfógli,
- kolik si kdo vezmete z volných 4 pětek?
- jaké expy nabrala za tuhle akci vaše parta?
- jaké aktivity děláte v mezidobí?
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

Oltec není až tak rozlehlé, i když lidí tu je vobčas až hrůza. Netrvá proto dlouho a i s Fanóšem sedíme U Stromu na Křížové. Díky týhle knajpě - a hlavně chlastu - sem měl dneska kliku, páč sem si pár dnů před tím hnutím osudu - a hlavně chlastu - prohlídl střechy na Václavský, což se šiklo.

Takže dnešní noc sem se rozhodl tý hospodě - a chlastu - trochu revančovat. I tak lejeme spíš piánko. Je přece jen pozdě, takže nějakou divočinu dneska už sténak nestihnem. Ale nějaký ty škopky, špinky a fernety zmáknem, a to je přesně to, co po dobře vodvedený hokně potřebuju.

partial succes 5,3 = bůra dílků stresu pali

Když v půl šestý ráno cháluju párek u hladovýho vokna, zvolna přeméšlím nad významem sousloví "lét piánko". Esli von to nebude nějaké ten intoušské oxymóron...
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Tomu hantecu pořád nerozumím. Když Lojza poprvé zmínil, že budeme "lét piánko", myslel jsem si, že je to nějaký odkaz na hudební termín, že budeme popíjet zlehka - "piano", namísto toho abychom chlastali z plných sil - "forte".

V průběhu večera se ale ukázalo, že ten jazyk je mnohem přímočařejší a nejspíš to znamená "Vychlastat tolik, že by to naplnilo konzertní křídlo."
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Vyjma krátkého výletu s Lojzou po putykách trávím noci v dílně ve Strojírnách a opravuju škody, které napáchala Marie svou bezohlednou jízdou. Není toho málo a navíc, je mnohem těžší opravovat tramvaj, když vám ji rozbije někdo jiný, než když si jí rozbijete sám. Když něco poškodím já, vím hned kde a co je v nepořádku. Ale teď musím všechny problémy teprve hledat. A ještě se to celé protáhne tím, že musím rozebrat a znovu složit provizorní opravu ze setkání se Spalovači.

Jednu akci pálím za znovuuvedení vehiklu do provozuschopného stavu.

Je toho zkrátka hodně, tak to chce řádnou dávku povzbuzováků, abych nepromeškal ani chvilku spánkem.

fail 2
odbourávám 2 stressy
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Během oprav pořád chodím za Mařkou a vyptávám se jí, co přesně se stalo.

Pořád nechápu, co myslí tím, že "řídila tak akorát, aby kozovozy jenom ťukla". Copak se dá s valící se tramvají někoho jenom ťuknout?

Jenže poškození odpovídá tomu, že to nebyla zas tak velká rána, jako když jsem odrazil vojenskou káru. Překvapivě má asi pravdu.

Nakonec mi to nedá a jakmile je tramvaj opravená, vyskládám za výtopnou bedny a začnu trénovat jemnější ovládání tramvaje. Mařka mi pomáhá, komanduje. Jako - přiznejme si - huba jí jede a není zrovna příjemné poslouchat rady o řízení od "kocóra", jak by řekl Lojza, ale je to už čtvrtá noc, co jsem nespal, takže by mi klidně rady mohla dávat skutečná kočka. A že jich ve výtopně nežije málo. Ani nevím, které jsou naše, a které jen prochází.

Jakmile pochopím, že se dají věci rozbíjet jemně i s takovým kolosem, jako je naše tramvaj, není už problém získanou dovednost aplikovat i na jiné věci, zejména stroje.

Za level-up získávám:
Saboteur: When you Wreck, the work is much quieter than it should be and the damage is hidden from casual inspection.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Heřmane,

když tě při jedné cestě z Oltecu vítr zavane na Mendlák a Pekařskou, zůstaneš stát na křižovatce pod kopcem s pusou otevřenou dokořán. Už několik měsíců se na Úvozu staví koleje a připravuje se napojení na městskou síť. Díky sklonu kopce a výkonu vaší šaliny byste měli k dispozici parádní zkratku od výtopny z Krpole na jih města a mohli se vyhnout přeplněnému centru. V podstatě každý, kdo jezdí po kolejích, se na tuhle trať netrpělivě těší, naopak klasičtí vozkové s živým pohonem budou mít na ulici méně prostoru a dlouhodobě se snaží dostavbu zkomplikovat.

No a dneska na křižovatce nevidíš lucerny dělníků a neslyšíš drnčení krumpáčů a kladiv. Místo toho na začátku Úvozu stojí četnická hlídka a nahoru a dolů po rozkopané silničce pouští vozíky a kárky, které většinou dobře znáš a táhnou je otravně mečící hňupi.

Vedle tebe stojící pán si odkašle a odplivne.

"Svinstvo, co?" zeptá se, jakoby jste si o tomhle povídali už od rána. "Vás občas vidím jezdit okolo. My vozíme jenom lidi, ale takhle to asi nedopadne. Prý to maj domluvený a posichrovaný s ňákým četnickým důstojníkem, aby to takhle zůstalo. Hovada, to vám povim. Však se koukněte."

Pán ti strčí do ruky lehce zmuchlaný výtisk Metra, zdarma vydávaného deníku s kryptickým názvem a neznámým mecenášem v pozadí. Na nalistované stránce vidíš stručný článek:
deník Metro píše:Dokončení stavebního díla na ulici Úvoz je opět odloženo. Dle vyjádření Četnictva města Brna byly odhaleny nesrovnalosti v posudcích na dopady trati na přízračnou sféru a bytosti v ní přebývající. Existuje podezření na zmanipulované posudky ve prospěch dokončení trati, prosazené neznámou zločineckou organizací. Dokud nebude událost řádně prošetřena, je vjezd do ulice povolen jen koncesovaným povozům a výstavba kolejí je do odvolání zcela zastavena.
Švarcfógli,

když začnete do okolností téhle události trochu hnípat a ptát se kolem, zjistíte zajímavé skutečnosti. Zdá se, že s podezřením na manipulace přišel nějaký četník Luděk Říha, který obratem také navázal spolupráci s Povoznickým družstvem, kterému zařídil většinu koncesí na trať. Kontaktovat Luďu je podle všeho marné, nechal se slyšet, že s tak problémovou bandou už nechce mít nic společného.

Švarcfógli, tohle jsou vaše oplétačky. Přišli jste o kontakt mezi četníku Luďu, kterého si na svou stranu přetáhlo Povoznické družstvo. Četníkům se touto spoluprací daří posilovat vliv ve městě, kozovozi takto pomalinku získávají nějakou dopravní trať pod svou výhradní kontrolu.
Co je pravdy na celé záležitosti s manipulovanými posudky zůstává otázkou. Kdybyste do toho chtěli nějak hnípat a řešit to, můžete.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Josefe,

během dlouhé noci, kdy opravuješ v dílně šalinu, přijde se za tebou podívat sám předák Eduard Radler. V doprovodu pár statných mlčenlivých chlapů působí on jako člověk, který má ve skutečnosti chod Strojíren na starosti, a ne páni továrníci, kteří společnými silami pod vedením města výrobní kolos spravují. Pozdraví tě jen lehkým kývnutím hlavy a chvíli přechází kolem a sleduje tě při práci. Až když se ti na chvíli zastaví ruce, posadí se na ponk a začne povídat.

"Měl byste se vyspat, Josefe. S tímhle přístupem udělá i tak šikovný chlap, jako jste vy, brzo nějakou chybu. A ta může bolet. Věřte chlapovi, co už léta nemá na rukách deset prstů. Stroje vyžadujou lásku a ta si žádá soustředění. Dejte si dvacet, nebo možná dvěstě dvacet. Rozdrbaná šalina vám stejně neujede, ne? Navíc vás potřebuju bystrého a spolehlivého. Mám totiž pro vás práci.

Nemusím asi vysvětlovat, že co vám teď povím, jsem nikdy neřekl. Ale jak vás tak pozoruju, nebude špatný to připomenout. Ale teď k věci. Určitě víte, že v tom výběžku u zdi, jak mu říkáme 'baráky' a je obehnaný plotem s drátem, se už několik let nemaká. Ale vsadím se, že neznáte podrobnosti.

Stávala tam velká hala. Dělaly se v ní agregáty, stacionární i přenosné. Prvotřídní kvalita. Je to skoro šest let, co to bouchlo. Dodnes nikdo pořádně neví, co se vlastně stalo. Asi dva týdny to hořelo tak, že se tam nemoh nikdo ani přiblížit. Zůstaly jen cihlové části a částečně roztavené kovové konstrukce. A suť, spousta suti. A mezi tím zbytky strojů, nářadí a lidí. Těch dělníků tam tehdy byla celá šichta, makalo se naplno. A nikdo pro ně nepřišel, Spalovači prostě neměli koule tam vlézt. Nedá se jim to vyčítat. Výsledkem je ale hektar prokletých ruin, kam by nikdo soudný nevlez, ani kdyby mohl. A že ti naši košilatí šéfové nechcou riskovat hospodárnost práce, tak se tam ani nesmí. Jenže doba se změnila a my tam musíme.

Není tajemství, že nám šéfové šlapou na krk a chlapi se bouří. Zasloužíme si víc, než máme a mnohem víc, než jsou ochotní nám dát. Potřebujem ale nějakou páku, aby se s šéfama dalo rozumně mluvit. A já věřím, že jedna páka leží zapomenutá v barácích. Z nás tam nikdo nemůže. Kdyby nějakého chlapa chytla ostraha, pozná ho a okamžitě vyhodí jeho i celou jeho dílnu i s mistrem. Ale vás pořádně neznaj. A co se o vás říká, máte víc zkušeností s transportem věcí, do kterých nikomu nic není.

Naší věc, tedy rovnoprávnost a spravedlnost v práci, podporují skoro všechny naše dílny. A když se většina chlapů složila, máme dohromady pro vás adekvátní sumu. Je to ale potřeba udělat brzo. Jsou mezi námi i nějaké krysy a jestli šéfové zjistí, co se chystá, posílí ostrahu a už to nebude šílené, ale úplně nemožné. Tak co vy na to, mám pokračovat a neříct vám i podrobnosti?"

Švarcfógli, tady je nástřel zakázky. Pokud s tím takto souhlasíte, dejte vědět a vyladíme aspekty akce, které jsou pro vás důležité ještě před začátkem.

Co na to Josefe povíš předáku Radlerovi? A jak tuhle příležitost vidí ostatní?
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Obcházím obchody na Svoboďáku a nahlížím do výloh. Když míjím zase ten kosmetický salon, kde jsem byla minule, visí tam nové cedule. "Rozzařte svou tvář!" "Vrásky nemají šanci" "Energie pro vaši pleť!"

Přešlapuju před výlohou, minule jsem myslela, že mi snad ksicht celý oleze, ale teď mi připadá, že fakt mám kůži hladší.

Pak cinkne zvoneček nad dveřmi a vyjde z nich Eliška, má stará známá. Pozdravíme se, trochu mě zarazí, že se na mne ani neusměje, ale hned se dáme do řeči. Prý tam píchají pod kůži úplně pidimnožství nějaké směsi surové krve a plazmy, která způsobí ochrnutí svalů v obličeji a díky tomu se netvoří vrásky a pleť se také projasní.

Nevěřícně vykulím oči, píchat si do obličeje nejsilnější jed, jaký existuje? Eliška mě ujistí, že to vůbec nebolí a že se těší, jak bude za pár dní krásná. Mě každopádně tohle nějak přestalo lákat. Vyrazíme ale spolu po nákupech. Je potvora nějaká prachatá - no jo, paní doktorová! Nemůžu se nechat zahanbit a kupuju minimálně stejně drahé věci jako ona. Krásné krajkové spodní prádlo, několik párů punčoch, hedvábný šátek. Po očku sleduju Elišku, jak udiveně kouká, kde na to beru. Cítím se skvěle, už se těším na ty závistivé pohledy kamarádek! Škoda, že už mi prachy dochází. Prohlížím si smutně krásnou, vykládanou sponu do vlasů, kterou si dovolit už nemůžu.

Antistress skrze "šopování": partial succes 4,4


Potlačím nutkání ji štípnout.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Švarcfógli,

když se během volnějších dní stavíte na Tržnici na guláš, překvapí vás čtveřice drsných cikánů s mačetami za pasem, kteří postávají před hospodou i vevnitř poblíž baru. Všichni se tváří strašně nenápadně, ale vy okamžitě poznáte, že jejich přítomnost není jen tak.

"Jste bystří," pochválí vás Žaneta, když si vás všimne a přitočí se s rundou frťanů. "Tohle jsou moji noví kluci. Šikovní, co? Dělají mi samou radost. A naopak vůbec nepotěšili ty drzouny, co mi sem vlezli včera v noci. Mysleli si, že to tu budou mít pro sebe, ale já mám pod čepicí. Kluci si jich všimli, sotva rozbili okno a co si myslíte? Nechali kasu kasou a zamířili si to rovnou do kuchyně. Tam už jim ale kluci zatli tipec a stačilo jen pár dobře mířených ran, aby přiznali, že jsou od řezníků a rozhlížej se po guláši. Věřili byste tomu? Ta jejich závist! Mně ale babička vždycky kladla na srdce - Žanetko, dvakrát měř, jednou řež! Takže mojí kluci milovaní tu už hlídají, protože ty novinky ve sklepě zaslouží obzvláštní péči. Ale to už zas povídám víc, než bych měla a vás zajímá, že? Tak šup tam s ním!

A hned do druhé nohy, ne? Je to na mě, nebojte se. Chci vám tím poděkovat, jak hezký dojem jste udělali na Strejdu. Že jsem vás doporučila, nasadil mi mnohem přátelštější ceny. Takže jsem konečně mohla zainvestovat a vybavit si sklep. Ale to už zas odbíhám. Jen jsem chtěla říct, že i díky vám nebudu muset už dlouho dělat obyčejnou hospodskou a věřte mi, že si na vaši pomoc budu pamatovat. Tak co? Šup tam s tím druhým!"

Švarcfógli,
frakce řezníků se ne příliš úspěšně pokusila ukrást Esmeraldin recept na guláš => 1 tik na hodinách.
A cikáni zastoupení Esmeraldou dál se Strejdou kují nějaké podivné okultní pikle => 1 tik na hodinách.
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host