Taria v Zapomenutých zemích

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od ShadoWWW »

Nedávno se mi ozval kámoš, kterého jsem léta neviděl a se kterým jsme kdysi hrávali DrD 1.5. Říkal, že se na jaře (toto jaro) stěhuje do Brna a chtěl by si zase zahrát Dračák. Jako nejpravděpodobnější se teď jeví, že vyzkoušíme Zapovězené země s Charlesovými moduly Tarie. (Vesnická fantasy ve vesnické fantasy.) Budu pak referovat zkušenosti.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Markus »

To mě zajímá! Tarii tady opakovaně někdo chválí (naposledy Sirien), tak by mě zajímalo, jak obstojí mimo Dračí doupě v trochu jiné mentalitě.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od smrq »

Bude z toho nějaký záznam?
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
sq

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od sq »

Nezkoušel někdo napasovat na mapu Tarie nebo jen Severní Tarie (https://i.ibb.co/MMFPpWz/taria.jpg) hexy v měřítku Zapovězených zemí? Nebo neví někdo jak nejlépe na to?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Selhan »

No, jestli víš měřítko Tarie, tak to nebude problém na to hexy přidat třeba v gimpu? Tady je návod v eng: http://spriggans-den.com/2019/05/01/tur ... with-gimp/
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od sirien »

Markus: Taria ve skutečnosti nikdy nebyla "světem DrD" v tom smyslu v jakém tím byl např. Almir (nebo Asterion). Taria byla vždycky víc... jak to říct. O tom co si autoři přáli, aby DrD bylo - hrdinské, ale ne epické, fantaskní, ale uvěřitelnější, vznosné, ale špinavé. Víc Zaklínač než Dragonlance - ale víc Dragonlance než Game of Thrones. Některé DrD elementy tam vždy byly cítit - probuzené hvozdy atp. U jiných (sféry a theurgie) bylo cítit, že jsou spíš tlačené do pozadí na úkor jiných aspektů (elementaristiky a fyzické alchymie).

Když nad tím tak přemýšlím, tak Taria je ve skutečnosti pro systém Zapovězených zemí velmi vhodná. Popravdě k nim má nejspíš blíž, než k tomu DrD. A jako setting možná není tak originální jako Zapovězenky, ale zase je o to "živější", "historicky" bohatší a... well... míň skandinávsky depresivní. Přitom si ale zachovává ty elementy neprozkoumaných míst, dobrodružných lokací, dávných pokladů a tajemství... ze systémového hlediska Zapovězenky mají pro Tarii ten správný mix možné epičnosti možností hrdinů spolu s jejich přetrvávající lidsky uvěřitelnou "křehkostí".

Ve skutečnosti Zapovězenky v Tarii by pro mě byly mnohem lákavější hra než Zapovězenky v Zapovězenkách.
Za tento příspěvek děkují uživateli sirien:
Estel
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sq

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Sq »

Selhan: měřítko map Tarie bohužel nevím, ale zkusím vyhrabat příručky z krabic a třeba to tam bude.

Sirien: přesně, ten pocit mám od okamžiku, kdy jsem Zapovezene země dočetl. Hrát Tarii v ZZ mě láká víc než ZZ v ZZ. Proto chci v prvním kroku zkusit, jestli port map Tarie do hexů dává smysl a kolik by případně bylo práce s úpravami.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Markus »

sq píše: 17. 12. 2021, 13:55 Nezkoušel někdo napasovat na mapu Tarie nebo jen Severní Tarie (https://i.ibb.co/MMFPpWz/taria.jpg) hexy v měřítku Zapovězených zemí? Nebo neví někdo jak nejlépe na to?
Něco málo o měřítku hexů se řešilo tady.
Sq

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Sq »

Jj, to jsem četl, ale je to obecná diskuze. První chci zkusit nativní měřítko ZZ a teprve když to nebude smysl, tak popřemýšlím o změnách.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Markus »

Budeš pracovat s náhodnými setkáními a vůbec tím systémem cestování (čtvrtdny, táboření...) ze Zapovězených zemí? Protože pokud ne, tak vlastně nemá smysl mít hexy. Naopak pokud ano, tak bych asi nechal stejné měřítko hexů jako v originále (1 hex = 10 km), protože jinak si přiděláš zbytečné starosti přepočítáváním pravidel a není mi jasné, jaký by to mohlo mít přínos.

Jinými slovy, souhlasím :)
Sq

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Sq »

1) ano, chci
2) nevím právě to měřítko map Tarie a knížky mám kdoví kde ( jsem v procesu stěhování)... any help? Vím, že ZZ má 1 hex 10km
3) pokud už někdo dělal, tak bych si rád ušetřil práci :-) Pokud ne, tak hned jak budu znát měřítko map Tarie, klidně jen té Severní, pustím se do toho sám

:-)
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Vitus »

Použití herních mechanismů ZZ v Tarii ? To zní zajímavě. :think:
Sq

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od Sq »

Tak jsem našel v Severní Tarii měřítko 1cm je 10 mil. Vzpomínáte si, jestli je to opravdu míle nebo "míle"=1km?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od MarkyParky »

Je to modul pro DrDO a tam byla "míle" = 1 km.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Taria v Zapomenutých zemích

Příspěvek od ShadoWWW »

Mapa Tarie. Jeden hex je klasicky 10 km/mil (vychází z DrD přepočtu 1 km = 1 mile).
Přílohy
taria.jpg
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host