[SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

V téhle sekci shromažďujeme publikované dokončené překlady a diskuze k nim. Sekce má především archivační účel a slouží taky ke sbírání zpětné vazby. Všechny překlady by měly být zadané v databázi RPG, což je mnohem jednodušší a přehlednější způsob, jak je vyhledávat a vyznat se v nich.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

[SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Alef0 »

Obrázek
(anotácia)
Predošlí hostia sú hra o vysporiadavaní sa so zmenami, ktoré sa dejú v ľudoch, zasadená do duchárskeho príbehu. Hráči odohrajú udalosti v dvoch paralelných dejových líniách: jedna o mladej dôverčivej láske a rozvoji sexuality posadená oproti horkému nefungujúcemu manželstvu, ktoré končí násilím a nešťastím.

Duchovia minulosti ovplyvňujú budúcnosť a koniec, ktorý je úplne v rukách hráčov. Kto odíde živý?

Príbeh, ktorý ťa posadne a nepustí. Miestnosť neopustíš taký, ako si do nej vošiel.

Hráči: 4 hráči, 1 GM
Trvanie: 1-2 hodiny.
Hra pre 4 hráčov a 1 Game Mastera.
Predosli hostia.pdf
(2.84 MiB) Staženo 898 x
Povedané slovníkom RPG: toto je bezkocková hra bez denníkov postáv, bez vyhodnocovania konfliktu, zato so strihmi a divadelným hraním.

Edit 9. 6. 2011: pridané PDF v pôvodnom layoute a zapracované Androsove korekcie
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Antharon »

GRATULUJEM!
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Andros
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 8. 2006, 14:44
Bydliště: Brno / Bratislava

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Andros »

Výborne, Alef!

Všetkým túto hru odporúčam ako úvod do sveta jeepu (ktorý je tak nejednoznačný a rôznorodý) a alternatívneho larpu. Nenechajte sa však odradiť, hráči s otvorenými očami uvidia viac podobnosti so stolovými rolovými hrami, ako by jeden čakal. Proste to skúste, nemáte čo stratiť. :-)
Lurking...
Uživatelský avatar
Manik
Příspěvky: 9
Registrován: 10. 2. 2011, 10:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Manik »

Super, díky za překlad!

Jedna maličkost - ilustrace herního prostoru chybí, počítám, že to není úmyslné.
Jedna prosba(otázka) - zveřejníš ho pls i na larp.cz/larpy.cz/larpard.cz? Je to první překlad jeepu v našich končinách a bylo by super, kdyby se o tom jednak psalo a jednak aby se k tomu dostali i ti, kteří RPG fórum nečtou.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Alef0 »

Ilustrácia chýba, ja ju doplním, keď pôjde von normálne vysádzaná verzia.

Maník, nemôžeš odkazy urobiť ty, ak ťa to neobťažuje a nalinkovať to na túto tému?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Jezevec »

Hezky pěkně, to jsem ani netušil, že má fórum takový rozmach v tématech :)
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Sammael »

Tak to je pre mna v poslednej dobe to najnepritazlivejsie rpg ake som kedy videl. Hrat manzelsky par? hrat sceny s vasnou? Zaujimalo by ma ako to hraju 4 muzi. No jedine zaujimave je snad to posadnutie, ale ani to tuto hru nezachranilo od dojmu, ze niektori dizajneri uz asi fakte nevedia co so sebou. Osobne u mna toto vyvolalo facepalm a budem tuto hru obchadzat kade lahsie. Dokonca ma nejako prestal tahat aj larp a jeepform. Ako jeepform vidim skvelu detektivku ale tak toto...

Chvala za cas straveny nad dalsim prekladom Alef, ale whyyy thisss :eyecrazy:
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Peekay »

Sammael píše:Zaujimalo by ma ako to hraju 4 muzi.
Uplne rovnako, ako styria muzi hraju Best Friends $D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Antharon »

viditeľne to pre štyroch chlapov nebude... jedine, že by si skúsili ako setting homsexuálny svet a testovali by ako ďaleko sú ochotní zájsť.
Na druhú stranu pre dva páry a nejakého GM, ktorí sa už dobre poznajú a môžu si dôverovať mi to príde úplne perfektné. Ten mladší pár s rozvíjajúcou vášňou by som uchopiť nevedel, ale viem si predstaviť, že pre pár, ktorý hrá tých starších to je výborná zábava a test dôvery, ktorý až je po všetkom vyvoláva podobný príjemný pocit súznenia ako spoločné sledovanie hororov
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Sammael »

no uz vidim na zivo dve pary, co sa stretnu aby hrali toto. Zo 4 hracov najst 2 zeny ktore budu hrat rpg, a este k tomu chciet aby riesili vasen prostrednictvom hry a nebyt elfka alebo temna elfka je vyzva sama o sebe. Pri sledovani tejto hry by to bol triple tactical facepalm.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Antharon »

a presne preto musíš ženám túto hru prezentovať ako improvizované divadlo a nie RPG alebo LARP!
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Alef0 »

Čuduj sa svete, ono existujú herné skupiny, kde sú aj ženy.

Pardon, to bol vtip.

Myslím, že je očividné, že to nie je pre čisto chlapské skupiny, pretože v režime divadelného hrania by som mal extrémny problém uveriť fungovaniu a hraniu registrovaného partnerstva. Kým Best Friends / Breaking the Ice sa ešte dá skusnúť (keďže v nich existuje množstvo mechanizmov, ktoré vedia vygenerovať odstup), toto si neviem predstaviť fungovať. I keď téma homosexuálnych vzťahov znie ako výborný nápad na samostatnú jeepform hru, tuto sú témy položené inde.

Po druhé, ako divák som mal možnosť videl jeden beh tejto hry. Manželský pár hrala dvojica, ktorá nielenže spolu nechodila, ale prvýkrát sa videli pred začiatkom hry, hráč manžela prišiel na stretnutie s tým, že vôbec netušil, čo sa v ten večer bude diať a nikoho okrem mňa z hráčov nepoznal.

Nebol s tým absolútne problém, obaja to zvládli famózne, hádali sa úplne dokonale a presne tak, ako to radia pravidlá (vo finále: ,,kde som len mohol bez teba byť? Mohol som mať kariéru, auto, peniaze ... a teraz tu sedím v smradľavom moteli s tebou"). Manželova samovražda na konci bola pre mňa silný moment -- keď si manžel uvedomil, čo vlastne spáchal, prvá vec, čo urobil po hroznom čine, bolo automatické obviňovanie mŕtvej manželky: ,,čo si mi to urobila!"... a po monológu sa obesil na opasku.

Vášeň rieši len mladší pár a keďže ide o kresťanskú dvojicu, kde sa predpokladá, že majú prvého partnera, neistota hráčov je presne v súlade s neistotou postáv. Len si treba jasne nastaviť mantinely, v ktorých je hra pohodlná. Vôbec si nemusíte dávať francuzáky, napr. tá testovacia hra prešla prakticky bezkontaktne a posteľová scéna sa podľa pravidiel by default preskakuje.

Celé je to o prekonaní trémy a troche dôvery. Pomôcť sa tomu dá tak, že Pán hry bude skúsenejší a že sa napr. zavriete všetci piati v miestnosti, kde nebudete mať divákov, ktorí by vás rušili. Mne napr. veľmi pomohlo zahrievacie kolo v podobe inej hry (Andros azda pamätá), a veľmi dôležitý je debriefing, teda diskusia po skončení. Poznamenám ešte, že hra sa niesla v duchu, keď sa diváci viackrát zasmiali, ale stále sa držala serióznosť a nikdy to neskĺzlo do frašky.

A Antharon veľmi dobre poznamenal, že funguje marketingový ťah, keď to odprezentuješ ako improvizované divadlo, resp. vážnejšiu párty hru. RPG totiž v sebe nesie syndróm ,,tí nerdi s kockami za stolom", LARP v sebe nesie syndróm ,,tí v elfských kostýmoch s drevenými mečmi". Táto hra je naozaj o zábave na hodinu a štvrť, kde si zahráte divadlo -- bez kociek a pravidiel, a po jej skončení a debriefingu môžete pokračovať v chlastačke.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Sammael »

Táto hra je naozaj o zábave na hodinu a štvrť, kde si zahráte divadlo -- bez kociek a pravidiel, a po jej skončení a debriefingu môžete pokračovať v chlastačke.
Tak Alef ty sam vies, ze ja tomuto prave rozumiem. Ved som ti spominal o kvazi jeepe s upirmi a detektivke co sme hrali s kamosom. Bolo to super a chlastacku sme zakomponovali just right in. Ale predsa, mladu nabozensky zalozenu dvojicu?
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Alef0 »

Ak ti téma hry, resp. jej postavy nevyhovujú, neznamená to, že hra je zlá a že jej hranie je strata času. (To len aby sa nezamieňali dojmy z anotácie s analýzou/kritikou).
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: [SK] Predošlí hostia / Previous Occupants

Příspěvek od Sammael »

Ano preto som to napisal doslovne takto
Tak to je pre mna v poslednej dobe to najnepritazlivejsie rpg ake som kedy videl. Hrat manzelsky par? hrat sceny s vasnou?
Odpovědět

Zpět na „Dokončené překlady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host