[CZ] Mexický pat / Mexican Standoff

V téhle sekci shromažďujeme publikované dokončené překlady a diskuze k nim. Sekce má především archivační účel a slouží taky ke sbírání zpětné vazby. Všechny překlady by měly být zadané v databázi RPG, což je mnohem jednodušší a přehlednější způsob, jak je vyhledávat a vyznat se v nich.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[CZ] Mexický pat / Mexican Standoff

Příspěvek od Markus »

Mexický pat
Obrázek
napsal Timothy Kleinert

:arrow? Hlavní diskuze ke hře

:arrow? Domovská stránka překladu (původní verze)
:arrow? Reedice s novým layoutem od alefa
Z anglického originálu volně dostupného na stránkách autora

Mexický pat je krátkou společenskou hrou velmi podobnou RPGkům a sám autor jej označuje za "večírkovou hru". Velmi připomíná například Mafiány (alias Městečko Palermo), s tím podtatným rozdílem, že v této hře se klade obrovský důraz na hraní fiktivní postavy a vymýšlení příběhu.

Hráči představují gangstery, kteří po nepovedené loupeži stojí nad hromadou peněz, míří na sebe pistolemi a hádají se. Hra začíná, aniž bychom věděli, kdo jsou a co se stalo. V průběhu hry se hráči střídají v monolozích, zpětně vysvětlují, co se odehrálo a kvůli komu se akce pokazila ("Ty vole, Jacku, jsem ti říkal, že máš zahnout doleva! Ale ty ne..."). Všichni jsou ve svých rolích a v průběhu hry se dozvídáme příběh o nevydařené loupeži. Až pak se v jednu chvíli ozve PRÁSK! a někdo lehne mrtvý k zemi. Kdo zůstane a shrábne peníze?
Naposledy upravil(a) Markus dne 26. 3. 2007, 17:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

"Zalayoutováno" dle původního originálu. Prošel jsem nějaké bazální korektury a upravil několik nepřesností v překladu.

http://www.jezevcovo.cz/mexicky_pat.pdf
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Díky, Jezevče!

Doplnil jsem odkaz na tvou reedici do záhlaví.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: [CZ] Mexický pat / Mexican Standoff

Příspěvek od Alef0 »

Dovolil som si nanovo layoutnúť Haterov český preklad. Prečo? Lebo mám už asi päť výtlačkov a stále sa mi z neho stratí posledný papier.

Moja verzia zaberá dve strany, teda sa dá vytlačiť na jednu A4ku obojstranne a teda buď stratíte celú hru alebo ju máte pohromade.
mexicky_pat_cz.pdf
(73.2 KiB) Staženo 482 x
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Odpovědět

Zpět na „Dokončené překlady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti