[CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

V téhle sekci shromažďujeme publikované dokončené překlady a diskuze k nim. Sekce má především archivační účel a slouží taky ke sbírání zpětné vazby. Všechny překlady by měly být zadané v databázi RPG, což je mnohem jednodušší a přehlednější způsob, jak je vyhledávat a vyznat se v nich.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od Markus »

Na Příručce hráče prakticky není moc do dolaďovat... zbývají korektury půlky knížky a poladění podle překladového klíče, ale jinak je to kompletní a hratelné. Pan Bača mi kdysi poslal textový soubor, kde vypsal nějaké chyby, a já jsem to ještě nezakomponoval. Už je to drahná doba, mohl bych to někdy dodělat.

Vannax zkompletoval Bestiář, ke stažení rovněž v téhle sekci.

S příručkou Dějmistra to vypadá bledě. Naposledy, co jsem ji měl já, byla rozsekaná na desítky samostatných souborů, a navíc ne kompletní. Co vím, tak poté ji převzal Vannax - jak daleko ale dospěl, to nevím. Myslím, že stále není zkompletovaná, ale možná že je někde ke stažení alespoň ta část. Zkus štěstí na http://www.d20.cz . Já jsem se to tam snažil hledat, ale nedokázal jsem v novém rozvržení najít překlady. :-? Kdybys zjistil něco nového, určitě se s námi o to poděl! Dík.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od PetrH »

tak jedine co jsem prave na d20 nasle je zde: http://www.d20.cz/clanky/pravidla/1499.html - prirucka dejmistra tam uvedene sice je, ale stahnout nejde, bo se odkazuje na url, ktere neexistuje... zkusim napsat webmastrovi;)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od smrq »

nejakou prirucku pro dejmistra mam doma stazenou a pokud si vzpominam, bylo to z d20.cz. nikdy jsem to necetl, jen proletel. urcite tam chybi uplne asi ctyri kapitoly, v jakem stavu je to ostatni netusim. je to wordovsky soubor a ma to cca 60 stranek. samozrejme, ze zajemcum poslu na email. jen me musite otravovat v pm, abych na vas nezapomnel. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
mrakømrak
Příspěvky: 19
Registrován: 24. 10. 2020, 10:13

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od mrakømrak »

Ahoj! Nevíte, dá se někde stáhnout osobák pro 2e v češtině? Případně máte někdo tip na nějaké pravidla ala 2e/OSR v češtině?
Děkuji za tip :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od Markus »

To je mocná nekromancie toto. :) Vítej na Fóru, kolego nostalgiku.

Ale asi ti moc nepomůžu. Nejsem si jistý, jestli kdy nějaký přeložený deník existoval - u sebe na disku ho určitě nemám. On celý ten překlad ADnD 2e umřel na půl cesty (nikdy nepřeložený DMG).

Na zkratku OSR jsi koukám už přišel. :) Lidi, co hrávali staré hry, dnes masivně přešli právě na různé jejich OSR varianty. Česky bohužel nic není, ale aktuálně se překládají Old School Essentials. Navzdory mrtvé diskuzi mají kluci hru z velké části přeloženou. Chybí tomu hlavně korektury a sazba. Můžeš je zkusit nakopnout. :wink:

V oldschoolovém duchu, byť mechanicky úplně jiný, je taky Quentinův Grimoár. To je celkem kompletní, hratelná hra, byť pořád "ve vývoji".

Kdyžtak se ptej na podrobnější otázky, rád tě nasměruju.
Uživatelský avatar
mrakømrak
Příspěvky: 19
Registrován: 24. 10. 2020, 10:13

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od mrakømrak »

Super! Dík za info :)
Na Old School Essentials jsem koukál a vypadá to hodně cool :)
Jinak máš super blog.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od Muzzug »

OSE je super. A když ještě nějakou dobu počkáš, tak vydají rozšířenou Advanced verzi, která je rozšířená o pravidla inspirovaná 1. edicí AD&D. :)
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od Vandalicus »

Pridavam se k tem, co OSE doporucuji. Pokud chces hrat cisty retro, tak je to v soucasnosti asi nejlepsi verze, ve smyslu nejcistsi a nejprehlednejsi, s minimem zmen (ale zaroven s prehlednyma uprava, pokud chces treba stoupajici obranne cislo oproti klesajicimu).
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 295
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od Pan Bača »

Jsem sem náhodou zabrousil... a já něco posílal už před rokem 2009? Tak to si fakt vůbec nepamatuju. A moje postižení kontrolou textů je evidentně starší, než jsem si myslel.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od Markus »

No já si to taky nepamatuju, a žádný soubor s tvými korekturami už dávno nemám. Myslím, že ani nemám zdroják tohohle překladu, takže je to všechno nenávratně zafixováno do PDF a už s tím nikdo nikdy nehne.

Každopádně provozujeme to tu už dlouho, když dokážeme na některá díla úplně zapomenout. :)
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 295
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [CZ][AD&D 2e] Příručka hráče (nová!)

Příspěvek od Pan Bača »

Markus píše: 12. 9. 2021, 14:18 ...Myslím, že ani nemám zdroják tohohle překladu, takže je to všechno nenávratně zafixováno do PDF a už s tím nikdo nikdy nehne.
tak tragicky bych to neviděl, minimálně textově. Ztracený důl jsem si na kontrolu a aktualizaci vytahoval z PDF do gdoc. Spíš ty obrázky.
Odpovědět

Zpět na „Dokončené překlady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti