[CZ] Risus

V téhle sekci shromažďujeme publikované dokončené překlady a diskuze k nim. Sekce má především archivační účel a slouží taky ke sbírání zpětné vazby. Všechny překlady by měly být zadané v databázi RPG, což je mnohem jednodušší a přehlednější způsob, jak je vyhledávat a vyznat se v nich.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[CZ] Risus

Příspěvek od Markus »

Risus

(Stahujte zde; PDF; 150 KB)

Obrázek

Risus je legendární "preclíkové" RPG - jednoduchá, stručná hra určená k rychlým hrám, když se vám zrovna nechce nic moc vymýšlet a nemáte chuť dvě hodiny tvořit postavy. V Risusu uplácáte postavu dřív, než vám přinesou pivo.

Tato elegantní minihra (má sotva pár stránek) je vtipná, veselá a zdarma. Rozhodně stojí za přečtení, protože když se nad ní zamyslíte, najdete v ní i zajímavé myšlenky a netradiční mechaniky.

Překlad od Howieho je snad ještě více odlehčený než originál. Howie si nebere žádné servítky, požívá dosti umělecké licence a v jeho překladu je Risus skutečně hrou k pivu a preclíkům. Howie taky vynechal jeden nebo dva nedůležité odstavce, ale to jsou fakt jen prkotiny (a já jsem puntičkář).

Užijte si Risus!

Verze: 1.4

(Kdybyste někdo znal domovskou stránku překladatele, tak napište, já ji doplním)
Odpovědět

Zpět na „Dokončené překlady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti