[CZ] GURPS 3e: základní kniha

V téhle sekci shromažďujeme publikované dokončené překlady a diskuze k nim. Sekce má především archivační účel a slouží taky ke sbírání zpětné vazby. Všechny překlady by měly být zadané v databázi RPG, což je mnohem jednodušší a přehlednější způsob, jak je vyhledávat a vyznat se v nich.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[CZ] GURPS 3e: základní kniha

Příspěvek od Markus »

GURPS
Tředí edice, revidované vydání

(Stahujte zde; DOC; 4,1 MB)

Obrázek

GURPS je dnes již klasikou na poli RPG her. V jeho jádru stojí hody 3k6, dovednostní systém a bodová tvorba postavy, při které hráči dostanou určitý počet bodů, přičemž za výhody a přednosti musí platit, kdežto za nevýhody a slabiny dostávají body navíc. Základní pravidla jsou nezávislá na světě a žánru, je však možné dokoupit si aplikace pro fantasy, sci-fi, nemrtvé, western, atd...

Realističnost v pojetí GURPS znamená podrobná a komplexní pravidla, která nic nevynechávají – systém nabízí nepovinná rozšiřující pravidla snad úplně pro všechno. Detailní pravidla pro boj vozidel? Jsou tu. Pravidla pro rytířské turnaje, zranění a nemoci, používání výbušnin? Jsou tu. Právě fakt, že v základní knize najdete pravidla na všechno, je jedním z největších lákadel této hry.

Obrázek

Nanuqův překlad GURPS je dnes skoro legendou. Velmi dobře odvedená práce, překrásná grafická sazba podle originálu... co k tomu dodat? Snad jen "užijte si to". Tato verze je navíc obohacena o korektury a errata od Feniksa.

Nenašel jsem žádnou osobní stránku překladatele ani oficiální stránku překladu. Pokud o nich víte, napište a já je doplním.

Obrázek

Fakta

Přeložil Nanuq
Zkorigoval Fenikso
Poslední aktualizace: 22. 9. 2003
Naposledy upravil(a) Markus dne 1. 2. 2007, 01:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak schválně, pro rozproudění diskuze:

Přihlašte se všichni, kdo jste hráli/hrajete GURPS a vděčíte za to právě tomuhle překladu.

Já se hrdě hlásím! $D
dexter111

Jen dotaz a otázka

Příspěvek od dexter111 »

1. Proč jsou tu 2 odkazy ??
2. Kde jsou stránky autorů? Protože jsem dělal menší úpravu pravopisu a tak jim to chci poslat.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ahoj.

Dva odkazy? Vidím jen jeden. Jestli myslíš zdvojený první příspěvek, tak to je proto, že je nastavený jako "nástěnka", která se zobrazuje na každé stránce. Jen na té první stránce to vede k tomu, že 1. příspěvek je vidět hned pod nástěnkou, no...

O stránkách autora nic nevím a nejsem si jist, zda kdy existovali. Co pamatuju, tak ten překlad prostě jen tak koluje internetem. Pokud by se stránky autora našly, s radostí na ně budu odkazovat.

Nicméně pokud máš nějaké korektury, tak to klidně pošli sem, můžeme to zveřenit tady jako alternativní verzi ke stažení.
Uživatelský avatar
Barny
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 10. 2003, 22:09
Bydliště: KheSanh

Příspěvek od Barny »

Markus píše:Tak schválně, pro rozproudění diskuze:

Přihlašte se všichni, kdo jste hráli/hrajete GURPS a vděčíte za to právě tomuhle překladu.

Já se hrdě hlásím! $D
Já se taky hrdě hlásím :)
- To že mě nevidíš, neznamená že tu nejsem -
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Aspon někdo :wink:
Uživatelský avatar
Ali ibn Saladin
Příspěvky: 13
Registrován: 29. 12. 2006, 16:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ali ibn Saladin »

Markus píše:Tak schválně, pro rozproudění diskuze:

Přihlašte se všichni, kdo jste hráli/hrajete GURPS a vděčíte za to právě tomuhle překladu.

Já se hrdě hlásím! $D
No, tak to já musím také hlásit!! Sice jsem ho teď na okamžik zase opustil...ale k starým osvědčeným systémům se rád vracím:D
To, že nejsem šílený je jen pomluva!
Odpovědět

Zpět na „Dokončené překlady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host