DrD World

PbtA a od něj odvozené FitD jsou asi nejpopulárnější skupiny současných „příběhových“ her.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Příspěvek od MarkyParky »

Sosacek: Já vím, taky mě to trochu saje.

Na druhou stranu vypuštění PvP mi v tuhle chvíli umožnilo udělat IMHO elegantní mechaniku pro skupiny, která nevyžaduje šílené účetnictví a přitom je hrozně flexibilní v jejich spojování a rozdělování, což je na nějaké nahánění se v dungu docela potřeba.

A popravdě, přijde mi férovější hráčům říct: "PvP neumím", než jim předložit nevyvážené a hlavně nedořešené PvP jako v AW a předstírat, že to funguje.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: DrD World

Příspěvek od MarkyParky »

ShadoWWW píše:Ještě mě napadlo zmínit, že DotMM je dobrodružství pro 5.-20. úroveň a bude tomu odpovídat síla nestvůr a celkově prostředí (což samozřejmě můžeš v DrDW upravit, ale jen abys to věděl).
To samozřejmě vím, ale nestvůry nebudu konvertovat 1:1 (ani bych nevěděl jak), nýbrž je budu převádět na míru levelům v DrDW, takže tohle zrovna mi nevadí.

A naopak se mi hodí nastíněný princip "co patro, to level", protože si na tom dobře otestuji škálování protivníků.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: DrD World

Příspěvek od eerieBaatezu »

A proč to PvP neumí? Vím, že myslím Quentin říkal, že mu vadí, že DW mechanika neumí pracovat s obtížností nepřátel, tak jsem si ji hackoval tak, že při hodu od hráčova atributu odečítám atribut potvor, takže stupnice 6, 7-9, 10+ zůstává stejná, ale je opravena o to, jak je nepřítel dobrý, čili hodit to samé proti drakovi je těžší, než proti skřetovi, takže by to možná umělo řešit i postavy mezi sebou, ale třeba to nejde z úplně jiného důvodu (sry, DW extra dobře neznám).
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Powered by the Apocalypse (PbtA) a Forged in the Dark (FitD)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti