Letní jarní slezina 2020

Slezina je neformální víkend na chatě, kde se povídá, vaří, chodí se na procházky a, ehm... už jsme zmínili hraní?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od Selhan »

Takže příští slezina bude 28. - 30. 8., v přístavu Sv. Jana, Zámecká 199, Bystré

Prosím o zapsání do účastníku.
Naposledy upravil(a) Selhan dne 4. 8. 2020, 14:15, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od Selhan »

Jak to vypadá s těmi Zapovězenými zeměmi, mimochodem? Sice jsme se tam naspali jenom s Bifim, ale většina lidí se nenapsala nikam, takže asi nějací volní hráči budou...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od ilgir »

Ty ses zase zapsal skoro všude. Už teď hořím nedočkavostí, jak to v praxi provedeš. :D

Jinak abych jen netrolil, tak já jsem se tradičně nenapsal nikam, protože se tradičně přidám nebo nepřidám k libovolné skupině, aby to nějak vyšlo.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od Selhan »

No asi jsem mel lepe vysvvetlit zamysleny zamer: jde o to, aby kdyz tam nekdo napise, ze by byl ochotny neco vest, dostal zpetnou vazbu, ze je o to dostatecny zajem a ma si to pripravit. Dostatecny zajem je tam momentalne jen o tri hry, takze zaprve podle toho rozhodne nehrozi, ze bych neco nestihal, a za druhe je to teda celkem k nicemu.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od boubaque »

Byl by mě někdo schopný a ochotný vyzvednout v pátek kolem osmé v Březové nad Svitavou (malá zajížďka po cestě z Brna, cca 20 km od Bystrého), anebo o půl deváté v Poličce? (Ta Březová je pro mě mnohem pohodlnější.)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od ilgir »

Klidně do Březové sjedu.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 665
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od komi »

Já si Zapovězené země taky ráda zahraju, je tam prostě příliš lákadel, tak jsem se nemohla rozhodnout pro žádné další konkrétní :-) Já se tam tedy ještě připíšu, ať tam nedráždí to prázdné políčko :-)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od Bifi »

Ľudia, ja to žiaľ časovo nedávam... Toto je pre mňa fakt bizi víkend.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Jezus
Příspěvky: 2589
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od Jezus »

Né! Kudla, Bifi, těšil jsem se na artpunk v prostředí "žil země" :-( A na Bifiho...

No nedá se nic dělat, snad příště.

Na každý pád se Zapovězenými zeměmi počítám. Chtělo by to sice alespoň ještě jednoho hráče, ale předpokládám, že se najde (taky jsem to bral spíš jako preferenční tabulku - sem u věcí, co bych fakt rád hrál/zkusil - jinak jsem pro v podstatě pro každé rpg...)
Jezus
Příspěvky: 2589
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od Jezus »

Mimochodem jedno z ukázkových (předpřipravených) dobrodružství (dobrodružných míst), které se bude hrát, budu načítat až dneska. Tak kdo má zájem, může navrhnout, které to má být ;-)

(Původně jsem si je chtěl projít a vybrat sám, co budu mít větší chuť vést - co mě víc chytí. Ale úplně jsem se k tomu nedostal, tak to můžeme udělat v duchu Zapovězených zemí řádně hexově :-) )

Jako správní dobrodruhové se krčíte u skromného ohně uprostřed divočiny. Ne snad proto, že by nebylo dost klestí - lesy jsou divoké a zarostlé až hanba - jenže kdo ví, co všechno se skrývá v temnotě noci? Krvavá mlha, která svírala Krkavčí země po staletí a vysávala život z každého, kdo se příliš vzdálil od své osady, je už pár let konečně pryč, ale ještě potrvá, než to bude v Krkavčích zemích dostatečně znát. A tak se mezi po generace izolovanými osadami pohybují zatím jen odvážlivci jako vy, skřeti, orci a jiná podezřelá cháska.

Když mluvíme o podezřelé chásce, společnost dnešního večera vám dělá starý bard Dalb, který vás potkal ještě za světla. Kousek putoval s vámi a než se ráno vaše hroky rozdělí, taháte z něj rozumy o zdejších končinách.

"Kotliny?... Taková díra! Je to vesnice uprostřed ničeho. Několik zbabělců a usoplenců se v tom zatuchlém zapadákově schovalo před Krvavou mlhou a čekalo na lepší časy. Jedno ale netušili… že tu svoji mírumilovnou vesničku postavili na místě nasáklém krví a smrtí."

O Kotlinách jste tušili, že by se tam dala doplnit výstroj a prodat případné cennosti, které doufáte na svých cestách nalézt. Ale dle těchto zvěstí lze i tam zažít nějaké "zajímavé" věci...

Bard usrkne ze své pálenky - a dokonce ji dá kolovat! - a pokračuje ve vypravovování náhle s větším žárem v očích. Zřejmě má raději tento druh příběhů:

"Deset generací před našimi časy prohlásil král Algarod, že Alderland je přelidněný. Rozhodl se své království rozšířit a v čele početné armády vyrazil přes hory do Krkavčích zemí, kde ale padl v bitvě proti démonickým hordám čaroděje Zygofera - to je ten parchant, co může za Krvavou mlhu. Spolu s králem se ztratilo i žezlo zvané Nekhaka, údajně zdroj veškeré jeho moci. Říká se ale, že králova zarputilost byla tak neochvějná, že odmítl zemřít, povstal z hrobu a postavil se na stráž ve Větrohradu. Podle pověstí má Algarod jednoho dne opět vypochodovat, aby žezlo Nehkaku získal zpátky a napodruhé už Krkavčí země skutečně dobyl. Kletba se ovšem jednoho dne náhle zlomila a nemrtvý král i jeho vojáci ulehli ke konečnému spánku. Šušká se ale, že ve Větrohradu dodnes zůstává jeho poklad, navěky střežený zlými duchy a černokněžníkovými nestvůrami."

Poklad a nestvůry. Není to náhodou ten důvod, proč jste začali putovat po tomto do nedávna prokletém kraji a dali jste se dohromady? A Větrohrad není podle všeho o moc dále než Kotliny...

Zdá se, že se bardovi lesk ve vašich očích líbí. Snad by dál už nevyprávěl, ale někdo z vás jej přeci jen pobídne. Slyšeli jste totiž ještě jednu zkazku o místě, které by se tu mělo někde nacházet. O místě, jehož název přitahuje uši dobrodruhů jako plamen můry. O Údolí mrtvých.

"Příběhy vyprávějí o tom, jak Zygofer pustošitel navštěvoval v časech alderlandských válek Údolí mrtvých ležící za Chrámem ticha. Čarodějova žena Martea ho tam učila rozmlouvat s mrtvými. Když se však dozvěděla, že Zygofer nově nabyté poznatky zneužil (místo aby usiloval o moudrost, chtěl si kosti zesnulých připoutat do služby), utekla od něj i s jejich dvěma dětmi. Zygofer dál v údolí bádal, dokud ho strážce mrtvých nevyhnal. Čaroděj potom ve vzteku vypudil kněží z Chrámu ticha, ale říká se, že ještě než svatí muži nadobro odešli, nechali chrámové síně zaplavit vodou, aby se do nich nikdo nedostal."

V noci pak debatujete o tom, kam se stočí vaše kroky. Když vzejde ráno, starý bard se s vámi rozloučí, ale ještě se před tím zvědavě zeptá.

"Tak kam to bude?"
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 665
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od komi »

Jezus:
Zasakruju a dojdu pajdavě ostatní: "Já bych to vzala do Kotliny. Je to nejblíž a už mám z toho chození dost sedřené nohy."
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od ilgir »

Selhan: V kolik asi plánuješ dorazit? Že bych si to taky nějak naplánoval.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od Bart »

Čau, mně se trochu neplánovaně uvolnil víkend, tak si řikám, že bych toho vlastně rád využil a přidal se k vám.
A jestli Ilgir bude nakládat Bubáka kolem osmý v Březový, tak bych se tam taky dopravil, vlakem, co tam bude 19:41...
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 665
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od komi »

Bart: super!

Jinak vyrazím z Brna tak, abych byla cca ve čtyři na místě.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od boubaque »

ilgir píše: 27. 8. 2020, 11:08 Klidně do Březové sjedu.
To by bylo super, moc díky.

Mně má ten vlak přijet do Březové 19:38, ale píšou o nějaké výluce a náhradní dopravě ze Svitav, tak jsem si dal malou rezervu :)
Ale ten Bartův vlak, co by měl přijet 19:41 jsem asi nenašel. Nemá to být ten "můj" v 19.05 z České Třebové?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Letní jarní slezina 2020

Příspěvek od Faskal »

Mohl bych se kdyžtak také přidat v Březové, jestli je ještě volno?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Odpovědět

Zpět na „Jarní slezina 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti