Jarní Slezina 2019

Bude Slezina -- neformální víkend na chatě , kde se povídá, vaří, chodí se na procházky a, ehm... už jsme zmínili hraní?
Odpovědět
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od boubaque »

Bariss píše: 31. 5. 2019, 13:14 S Bajem řešíme nějaké otázky, díky kterým se rozhodne, jestli se objevíme, nebo ne.

Umíme přijet v sobotu někdy po o (cca 13h/14h) a řeším(e), jak s cestou zpět. Jela bych trasa Opatov -> Brno -> Ostrava. Pravděpodobný čas odjezdu v sobotu v noci, nebo v neděli ráno, záleželo by od počtu případných zájemců o spolusvoz. V autě bych měla mít 2-3 volná místa. Měl by někdo zájem o taxi?
Pokud pojedeš, tak bych se do Ostravy asi i svezl. Sice jsem se původně chtěl ještě otočit na chvíli doma v Brně, ale můžu to případně i vynechat... Zdeňka nakonec nepřijede, takže bych jel sám.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od ilgir »

Bajo píše: 31. 5. 2019, 14:39 Náhodou Magicy nikdo nehrajete / neberete sebou?
Když mi půjčíš balík, tak si zahraju :D
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od Sosacek »

Name moc piva prijedte vsichni
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od Bajo »

Ok tak asi dojedeme. Snad to zvadneme dorazit nekdy mezi druhou a treti. Magic nejaky vezmu.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od Alef0 »

ja vyrážam z Brna, na tretí pokus
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od Sosacek »

Bubaku kamo nezaplatils piva.

A coptain66 mi taky dluzi 120.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od Ecthelion »

Už jste zpátky ze Sleziny?

Jaká byla? Kolik lidí dojelo? Co se hrálo? O-)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od MarkyParky »

Ecthelion píše: 2. 6. 2019, 16:28 Co se hrálo? O-)
* Pětice nováčků v posádce kapitána Luise, ale jinak zkušených pirátů, se zachránila z potápějící lodi, chvíli pátrala po ostrově pokladů, aby se nakonec utkali s prokletým kapitánem a nechali ho zkrmit rybám (Fate4E).

* Na pohřbu ne-zcela-slušného dobrodruha Barta se sešli jeho staří známí a zjistili, že je spíš nemrtvý, než mrtvý. Po krátkém pátrání po rodinných vztazích, osudu jeho závěti a jeho prokletí mu pomohli usměrnit jeho krvežíznivé choutky, napravit křivdy, které za život stihl spáchat a zlomit tak prokletí, které ho drželo při neživotě (Svět Dračáku).

* Mirek Dušín získal pro Rychlé šípy novou knihovnu, přímo v srdci Stínadel, temné čtvrti ovládané kultem Vonthulu. Při úklidu tohoto ponurého místa však Červenáček omylem vypustil Ježka - děsivou chapadlovitou stvůru - z jeho klece. Rychlonožka promlouval s lebkou obětí Mažňákovo krvavých obřadů, Jinda Hojer získal jedno z Ježkových chapadel jako symbionta a zbylí tři šípáci mezitím provedli rituál, ve kterém vyvolali ducha paní Mažňákové. Získali tak nejlepší a nejmocnější klubovnu ve městě a mazlíka o dost lepšího, než je Bublina (Chuubo).
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 2. 6. 2019, 22:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od ilgir »

Podle vybraných peněz nás tam bylo nějakých 60 člověkonocí.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od Selhan »

Děkuji velice ilgirovi za hlavní organizaci, spoluhráčům za hry, spoluhráčům za hudbu a kapitánovi za vynikající toust!

Odehrál jsem:
* Posádka Ďáblova trojzubce s nelibostí zjišťuje, že kapitán, který se postupně mění v mořského panice, se s čím dal větší vehemencí pokouší třít s naším korzárským katamaránem, a brzy jej převrhne, pročež i první důstojník uznal, že by možná stálo za to pokusit se jej vyléčit. A pak jsme celou dobu do detailu řešili jídlo, které se mechanicky ve hře vůbec neřeší, jelikož důstojníci jsou od večeření. (Sunless Sea)

* Lordovi Worchestrovi, omáčkovému magnátovi, schází poslední věc, aby mohl dokončit svůj magnum opus - autonomního automatona. Obrací se proto na tým svých věrných nákupčích, aby potřebnou zelenou omáčku života od Lorda Warwicka, který ji odmítá prodat, získali. Naštěstí lady Warwicková zrovna dnes večer pořádá ples, a zubní víla Amalgámka snad zvládne viktoriánskou společnost ohromit dekadentní poezií. (Příběhy impéria)

* Odpolední směna městské stráže je nahnána do díry, která se objevila uprostřed ulice, a ve které zároveň zmizel malý malý Toník Konšelson. I přes to, že si v dungeonu nekromantské antivěže počíná víceméně zcela neschopně, dokáže nakonec najít Toníka s Jinnem, pohádat se o lampu, pokusit se navzájem se pozabíjet a rozprchnout se na všechny strany. (DnD 5e)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od Markus »

Bylo milé zase si po mnoha letech vyrazit na Slezinu, potkat se se starými tvářemi a poznat nové. Mohl jsem jenom na otočku, tak jsem to pojal dost herně a míň ohínkovo-buřtově, ale potěšilo mě to. Je mi líto, že nemohl zůstal do neděle, abych pomohl s likvidací škod.

Úplně jsem zapomněl, jak Sleziny probíhají, a tak jsem přijel tristně nepřipraven. Proto děkuju Ilgirovi za organizaci a za maso, Bubákovi na masalu, Vaškovi za vajíčkové tousty k snídani, Sosáčkovi za pivo! Poučím se.

Na Slezinu jsem jel s tím, že si chci zahrát různé old-school dungeony, abych viděl, jak hru vedou ostatní. Proto díky Bifimu a Bubákovi za vedení her... a díky taky hráčům, kteří se odvážili dělat pokusné králíky v mojí hře. Byla to rychlovka, nepřipravoval jsem to a vzal jsem prostě dungeon ze své kampaně. Pro příště vím, že pro takové krátké herní bloky by to chtělo volit nějaké vhodnější kratičké dobrodružství. Škoda, že jsem pak musel narychlo zmizet. Ale i té krátké diskuzi po hře jsem nabral nějaké cenné postřehy, třeba od Jezuse ohledně prezentování tajných chodeb. To určitě přijde vhod, tak díky!

Třeba se ještě někdy potkáme :wink:
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od boubaque »

Sosacek píše: 2. 6. 2019, 15:02 Bubaku kamo nezaplatils piva.
Nojo, před odjezdem jsem trochu spechal a zapomněl na víc věcí :( Do Prahy se asi jen tak nedostanu, tak mi asi napiš PM, kam ti to mám poslat.

Jinak díky všem za Slezinu i za to, že jste mě ukecali na ty dvě hry, co jsem vedl. A taky že moje hry dokázal Selhan tak pěkně popsat v jednom odstavci :D A vůbec byla celá Slezina moc fajn hraním (rpgček), hraním (deskovek), hraním (na nástroje), pokecy, se starými i novými účastníky a vůbec atmosférou. Těším se na příště!
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od ilgir »

Já děkuji dobrovolníkům za testování prototypu deskovky. :D

A Keltone, příště to tomu tvému MZákovi natřeme. :-)=
Co se hrálo? O-)
Já jsem odehrál jenom jednu scénu, kdy jsem povedeným hodem na faith osvobodil jaguára.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od Bifi »

Díky Ilgire za starostlivosť!

A hráčom, ktorí sa nechali nahovoriť na môj old school! Nadchli ste ma pre ruiny pohanského chrámu nad Pernekom až tak, že som takmer rozhodnutý nechať svojich hráčov okamžite nadviazať. Spravím ešte vlákno, aby som vás mohol konzultovať!

Stretnutie v starej zostave po rokoch (Bubák, Markus, Bajo) bolo super, k úplnému šťastiu nám ale chýbali E2 a Conlai...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 665
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Jarní Slezina 2019

Příspěvek od komi »

Díky Ilgirovi za organizaci a všem za milou společnost.

Doufám, že si nikdo neodvezl ze sleziny ode mne převzatý blicí suvenýr.

Nenašel tam někdo keramickou pleskačku s obrázkem komárů a zmíněným sosáčkem?
Odpovědět

Zpět na „Jarní Slezina 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host