[HRA] 17. patro - Hloubka

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hloubka
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

chceš-li se vrhnout na nestvůru rychleji než Lašír a získat tak navrch v očích jeho mužů, musíš se do něj pustit hlava nehlava - a to znamená vystavit se kyselině, která bude skříkat z jeho útrob na všechny strany.

Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, ať víme, jak moc ti ublíží.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Zřejmě jsem se nechal strhnout silou okamžiku, ale najednou stojím na obřím, stále ještě se škubajícím červově těle a spolu s několika githy, co mi od začátku stáli po boku, do něj s jistým vytržením sekáme.

Kyselina z těla nestvůry stříká všude kolem, takže není dost dobře možné se jí vyhnout. Ale co, za pocit vítězství to stojí!

Cilapi: 2D6-1 → 4(1 +4 - 1)#ODL(Navzdory kyselému závěru)
Potíže!


Glom mezitím pokračuje ve svém pelášení na sever. Třeba je tam nějaký poklad!

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

kyselina ti vypálí velkou díru do tvé sovodvědí kůže. Až si ji později prohlédneš, uvědomíš si, že tvar té skvrny ti připomíná rozšklebenou mordu neolitida, snažícího se spolknout Glom. Je to trofej, památka na tenhle souboj.

Nebo si to jen namlouváš a je to skvrna, ve které bys raději uviděl úplně cokoliv, jen aby sis nepříznal, že plášť je zničený?

Kdo ví, jak to doopravdy je. Taková nejistota...
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

Glom proběhne dlouhou širokou jeskyni táhnoucí se směrem na sever, ale na jejím konci nenajde nic, než kostry nešťastníků, kteří se zde pokusili neúspěšně ukrýt před neothelidem.

Osudově slepá chodba
Osudově slepá chodba

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Tak to jsem asi pěkně 'vymňoukla'", odtuší Glom. Když si však uvědomí, že se země přestala třást, a že naopak slyší vítězné výkřiky, uklidní se.

"Zdá se, že to ten můj elfoun nakonec přece jen dal," pokračuje pak v samomluvě kombinací obecné a goblinštiny, zatímco zběžně obhlédne kosti, "Né jako tihle lůzři. Škoda jen, že jim ta kyselina asi sežrala všechen gýr... Doufám, že si na to dá Cilapák majzla."

Nakonec goblinka využije příležitosti slepé chodby a toho, že je sama, aby se v klidu vyčurala. Pak loudavě zamíří zpátky.

Já mezitím otřu stříbřité ostří a vrátím jej do pochvy. Stojím na mršině nestvůrného červa a snažím se o typický eflí výraz mírně povýšeného nadhledu, i když bych nejraději výskal radostí nebo naopak smutnil pro svůj přepychový plášť.

Otřu si hřbetem ruky krůpěj žíraviny na své tváři a zanechám na ní tak krvavou čmouhu. Uznale kývnu svým spolubojovníkům, naopak na Lašíra a gythy, co zůstali s ním, shlížím svrchu. Doslova.

"Děkuji ti Lašíre, že jsi tu byl jako záloha," řeknu, zatímco se s z mojí zbroje a pláště slabě kouří kvůli krůpějkám kyseliny, "Příště se vynasnažím, aby na tebe zbyl také nějaký ten boj. Ale následoval jsem tvého zbrklého příkladu, co se týkalo boje se starším rytířem, a vrhl jsem se do toho po hlavě. Ještě že po mém boku stáli tito stateční bojovníci, jinak bych si všechny zásluhy za boj s illithidy musel připsat sám. Zase."

Ten moment si vybere k návratu Glom. Cítí náladu situace, takže přichází s kuší ledabyle položenou na rameni.
"Vyřízeno?" zeptá se, jako bychom podobnou věc prováděli často.
"Jako obvykle," věnuji ji slabý úsměv a seskočím z červa.

"A ty, rytíři, " věnuji Lašírovi ještě jeden pohled, "se mnou nenechej vůbec zdržovat. Pamatuji si, jak jsi říkal, jak je vaše hlídka ve vašem předsunutém táboře důležitá. Tak běž hlídat. Já se zatím podívám, nejsou-li tu ještě zbytky čehokoli důležitého."

Pokud Lašír a jeho muži odejdou, prozkoumal bych nejbližší chodbu na jihozápad.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

rytíři Lašírovi zhnědne tvář hněvem a v očích se mu zablýskne. "Co si to dovoluješ, ty jeden ... CHOPTE SE HO, bude potrestán za urážku rytířské cti!"

Jeho muži ale místo toho vybuchnou smíchy. "Rytířské cti? Ale no tak, Lašíre .... Al'chaia nás možná učí slepé poslušnosti, ale některé věci nejdou nevidět." A s těmito slovy na rtech se otočí zpět k řetězům.

"Počkat? Kam jdete? Zůstaňte! To vám nařizuji, jako váš velitel..."

Jeden z nich se otočí: "Jdeme najít našeho skutečného velitele, a hlavně opravdového rytíře, Javelkara." Pak pohlédne na tebe: "A tobě, elfe Cilapi, děkujeme, žes nám otevřel oči."

I ty se otočíš směrem na jihozápad a Lašír zůstane nad mrtvým neothelidem sám.

Projdeš krátkou chodbou, která se zužuje, aby se vzápětí rozšířila do malé jeskyně.

Jeskyně s portálem
Jeskyně s portálem

Není v ní nic jiného, než portál, v jehož kamenném překladu je vytesaný obrázek, tak jak už to u portálů bývá.

Portál
Portál
Gate_17_19.jpg (87.87 KiB) Zobrazeno 1778 x

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Spokojený s tím, že gythové konečně začali používat hlavu se v duchu usměji. Nebudou-li slepě následovat nenávistného Lašíra, bude zdejší místo o něco bezpečnější. A pokud by byli dokonce skutečně ochotni naslouchat Javelkarovi, bohatě by to stálo za zničený plášť. Mnohem lepší, než se plést do čestného souboje. Tohle je takové čestné řešení... po elfsku.

Portál je tam, kde by měl podle illithidích vzpomínek být a rytina na jeho překladu mi zvedne již ta dobrou náladu. Bál jsem se, že budou potřeba nějaká kouzla nebo bude hádanka složitější, ale tohle vypadá jednoduše.

"Jů! Já víím!" hlásí Glom a uvolní západu nabité uše.
"Jsi šiovná goblinka, Glom," pochválím ji, "Ale počej s tím, až vyzvedneme-"
Kolem mě proletí šipka.
"Co jsi říkal?" zazubí se nevinně goblinka.

PJ? Otevře to portál?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

portál se otevře a z něj se na vás vyvalí vlna barevného slizu. Než vás pocáká, portál ji vtáhne zpět a vás dva s ní.

Cilapi s Glom jsou vtaženi do Oslizlých jeskyň.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Hiro »

... u sochy střílející různé paprsky ...

"Zasvětit tě do mého plánu, Jesiíro?" podrbu se ve vousech a usměji se na Booa, který se stejně přitrouble usmívá na mě. "Inu, tak daleko, abychom měli plán, jsme se zatím nedostali."

Přešlápnu a v kolenou mi zapraská. Chtělo by to rychle blahodárný mořský vzduch.

"Co jsem zatím zjistil o portálech, jakožto méně praktické, ale zato stabilnější a univerzálnější formě mimoprostorového transportu, mají společných několik prvků V prvé řadě jde o nápovědu k aktivaci, což je spíše milá pozornost, než nutná funkcionalita, nemýlím-li se. Dále se vždy jedná o nějaký rám či jinou rytinu v prostoru. A do třetice jsou všechny portály namodralé a sídlíš v nich ty, což ale také myslím není nutnou podmínkou pro funkčnost, že?" mrknu vesele na děvčata v portále.

"Důležitý je myslím tedy ten druhý bod. Je dobře vymyšlené, že zde nejsou každá futra, klenba či otvor portálem, to by bylo vysoce zmatečné a vypadalo by to zde jako v Úlu. Ovšem já bych rád jednu takovou klenbu přetvořil v portál a věřím, že právě ty bys mi mohla pomoci a prozradit, jak takový proces provést. Jestli je potřeba použít nějaké rituální obrázky, mantrické mumlání či přímo konkrétní stavební materiál. Jakmile budu mít v tomto jasno, jistě zbytek s Booem už zvládneme vymyslet.

A každopádně by se mi hodilo, kdybychom mohli s přáteli projít tímto portálem dál, abychom zde nepoutali zbytečně pozornost jednoho podezřívavého illithida, který by jistě nejradši vycucnul naše mozky slánkou ještě před řádnou večeří."

Něco za něco: Hiro: 2D6+3 → 9(3 +3 + 3)#CHA
- Chci aby mě hned pustila portálem pryč z Hloubky, povídat si můžeme i jinde.
- Dám jí zástavu.


"A mimochodem, že jsem z tvého hlasu ucítil jistý náznak smutku, že nemůžeš manipulovat věcmi neprosycenými magií, možná by tě dokázala ve volném čase potěšit takto hračka... moment..."

Zalovím rukou v torně a vsunu do portálu Arkturiino filakerium.

"Jsi moudrá a kreativní žena, Jesiíro, jistě s tímto udělátkem vymyslíš něco veskrze kreativního."

PJ, nechá nás Jesiíra projít? A co mi poradí k té tvorbě brány pro portál?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

modrému obrazu Jesiíry se rozsvítí oči. "Je to, co si myslím, že to je? Arkturiina .... filaktérie? A dáváš ji mě?

Není pochyb, že jsi mým spojencem. A pokud jsi ji získal, není ani pochyb o tom, že jsi dostatečně zkušený na to, aby ses sám mohl rozhodnout, zda je či není bezpečné projít někam portálem. A protože úplně nemohu měnit nastavení pro každého jednotlivce, budu předpokládat, že tví druzi jsou na tom podobně."

Obraz Gwíly po jejím boku zatleská. "Teď je Arkturie v Jesiířině moci," zašeptá ti, "a Halaster má o jednoho silného spojence méně."

Odteď všichni můžete procházet portály tam a zpět bez omezení, i do nižších pater, než jste doposud byli.

"A co se týká pomoci s portálem, musím tě trochu poupravit. Ona nápověda ... návod ... je nedílnou součástí portálu. Jde o to, že slova, gesta či činy mají moc. Jejich provedení je projevem vůle. A bez vůle by kouzlo nebylo kouzlem, ale jen náhodným výronem magie. Proto i tvůj nový portál musí mít nějaký klíč, rituál nebo heslo, kterým se otevře.

Ráda ti pomůžu nějaký takový vytvořit ... přemýšlej zatím, jaké gesto či heslo by bylo vhodné. Může v tom být jistá symbolika - všiml sis například, že portál do Vrběnina hvozdu se otevírá dřevem - nebo čistá praktičnost - jako portál otevíraný tónem v blízkosti hudebního nástroje - nebo naprostá haluz, jako portál otevíraný párem kamenných klíčků, které může kdokoliv kdykoliv ztratit.

Kde přesně si ten portál představuješ? Krom onoho klíče je ještě potřeba mít vhodnou bránu - a jestli tě chápu správně, už máš nějakou vyhlídnutou - a také je potřeba jej nasměrovat ... a s tím ti ráda pomůžu a když mě budeš dobře sledovat, jistě to příště zvládneš sám ...."

Kam se vydáte a co budeš dělat dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Hiro »

'Vrběnin...'
'...hvozd...'

S Booem se na sebe najednou podíváme. Dvě spojené mysli toho vymyslí mnohem více, než dvě samostatné mysli. Měli bychom tento fenomén nějak šířeji zakotvit. Ovšem nyní nás čeká dramatická cesta.

"Milá Jesiíro, děkuji ti převelice za vlídné rady. A tobě, Gwílo, za neutuchající nadšení a radost z dobrodružství.

Jessíro, o klíči k bráně ještě budeme muset s Booem popřemýšlet. Ale místo je myslím jisté. Navštívila jsi někdy Vrběnin hvozd? Na břehu líné řeky Sargauth se tam tyčí majestátní dračí pevnost, ze které vede přes vodu bytelný klenutý kamenný most. Bránu bych rád otevřel pod ním. Ze všech úžasných míst, na které jsme v Podhůří narazili, je toto myslím to nejpříhodnější. A že je hned u paty mostu v pevnosti portál do Zracené úrovně, budeš mít celý náš projekt jako na dlani. Jistě s menším zrcátkem a naleštěným Ká Óčkem ti dopřejeme výhled až pod most.

Rád si cestou poslechnu jakoukoliv další moudrost stran portálů, o kterou se se mnou budeš chtít podělit. Nyní ale vzhůru za vodou!"

Kývnu na Ká Óčka. Boo se mu pohodlně uvelebí na rameni a všichni tři vstoupíme do modré rozvlněné plochy.

Cestujeme portálem do Arkturiiny zhouby, odsud vrtočervem do Trobriandova hřbitova, z něj portálem do Ztracené úrovně a z ní portálem do Vrběnina hvozdu, do věže s Teluraiovým pokladem.

Cestovatelský tah: Hiro: 2D6+5 → 17(6 +6 + 5)#Patra
- Podcenil jsi vývoj událostí po vašem průchodu a něco tě zaskočilo. Vyber si patro**, na kterém se to stalo a PJ je na tahu.
- Volím cílové patro - Vrběnin hvozd

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů