[HRA] 17. patro - Hloubka

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hloubka
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Hiro »

... Dynamo ...

Zamávám na draky a usměji se. Sice se již na onen sympatický pár vznešených tanečníků nepodobají, ale díky určité ladnosti v pohybu je stále poznám. Že nechci zbytečně vyrušovat ve společenské konverzaci, pokračujeme rychle dále.

PJ, budou dělat draci něco s tím, že všichni tři odejdeme k psipodům a do vězení?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... v githjanském ležení ....

Poškrábu si špičku ucha.
"Plán byl takový, že ty se svými statečnými muži nestvůru zaměstnáte a já ji pak zastřelím. Pokud to hodláš udělat naopak... pak doufám, že tví muži mají samostříly nebo umějí vrhat blesky, protože jinak se vzdáváme taktické výhody. Ale možná jsi ochotný skutečně bojovat, jen pokud máš jasnou přesilu proti 'nepříteli', který by s tebou raději spojil své síly, a proti opravdové hrozbě raději schováš své udatné githijanské bojovníky za jednoho elfa.
Nicméně i útok na illithidí pevnost jsem zahájil já, takže to nebude žádná novinka. Jen doufám, že můj plášť bude dost široký, abyste se za něj všichni vešli..."

Má slova nejsou určena ani tak Lašírovi jako spíše jeho mužům. Nemají jen oslabit jeho už tak vratkou autoritu, ale hlavně zasít pochybnost nad jeho plánem. Třeba se mi pak podaří nějaké přesvědčit, aby se vrhli do útoku v první linii nebo alespoň po mém boku. Jejich sehranost a dlouhé těžké čepele by se mohly hodit.

Otočím se - zavířím řečeným pláštěm - a vrátím se k jižnímu východu z jejich ležení, připraven počkat na githjanské bojovníky a svoji zlatem a platinou vykládanou přilbu.
"Teda Sadah by možná potěšilo," podotkne Glom, která samozřejmě poslouchala, "že ty tvoje koule se už našly..."
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

githjanský rytíř zaskřípe zuby. "Nepotřebuji své bojovníky schovávat za jednoho elfa. Jen nechci, aby se elf schovával za mé bojovníky." Mezi muži to zašumí.

Uvědomíš si, jak hrozně moc jsou githjankové ovlivnitelní - před chvílí tebou a teď zase Lašírem. Nejspíš za to může jejich pevný výcvik k absolutní poslušnosti, kdy nepřemýšlí o věcech a posuzují slova a činy tak, jak se jim v daném okamžiku staví.

Na druhou stranu, to je trochu i Lašírova nevýhoda - protože v ghitjanském společenství není zvykem intriky činit, dělá ty své neobratně a je snadné je odhalit.

Teď jsou na vážkách ... každý z vás obvinil toho druhého ze zbabělosti ... a rozhodne, kdo je přesvědčivější.

Pustil ses do slovního souboje s Lašírem o vliv nad jeho muži. Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+CHA
10+: Definitivně je získáš na svou stranu, velení Lašírovi vyfoukneš. Bude zcela po tvém.
7-9: Přesvědčíš některé a ti s tebou půjdou do první linie. Ostatní zůstanou vzadu.
6-: Postaví se za Lašíra ... a buďto bude zcela po jeho nebo tě budou považovat za zbabělce a nepřítele.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... dynamo ...

Hiro,

draci zvednou hlavy a také ti zamávají. Upozorní tak illithida na tvou přítomnost. Ten se krátce ohlédne, pak se stočí zpět k drakům a pokračuje ve svém proslovu. Podle gest ale notně zrychlil.

Draci ti nijak nebudou bránit v průchodu k psipodům. Ale pokud se tam zdržíš alespoň CHVÍLI, tak se za tebou ilithid vydá, zjistit, co jsi zač.¨

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... v githjanském ležení ....

Cilapi: 2D6+1 → 8(1 +6 + 1)#CHA(Navzdory hecování)
7-9: Přesvědčíš některé a ti s tebou půjdou do první linie. Ostatní zůstanou vzadu.


Zatímco čekám s Glom u vchodu do ležení, až Lašír shromáždí muže, doléhají ke mě hlasy.
"Ten jeho meč vypadá slušně, prý má i stříbřitou čepel, ale v porovnání s těmi našimi bude na neothelida krátký."
"Já slyšel, že je důležitější, jak to s ním umíš..."
"Pak by to bylo ještě horší. Mohl by vážně tvrdit, že ho pak zdolal hlavně on. Ať je Lašír opatrný, jak chce, Al'chaia nás cvičila k útoku. Tvrdě a rázně. A já se nenechám obírat o příležitost prokázat svoji chrabrost a um."
"Čiň, jak myslíš. Možná chce být ale Lašír zdrženlivý i kvůli githzarajům. Já raději vyčkám připraven, co se bude dít."
"Najednou. Lašír se nezdál být zdrženlivý, když vládl svým mečem - tedy spíš když se o to pokoušel..."

Spokojeně přikývnu a pohled mi sklouzne ke Glom. Ta kýve a zamne si spokojeně ruce. Trochu se leknu, zda konám správně. Vlastně mi to předsevzetí neplést se do záležitostí githů příliš nevydrželo. Jenže přeci nemohu nechat příliš prestiže někomu jako je Lašír. A ještě kvůli němu riskovat život. Zejména, chtěl-li před tím prolévat krev githzarajů...

PJ? Počkám na githy (a případně svoji helmu) a vydám se s nimi na neothelita. Půjdu tedy s některými dobrovolníky v čele, Glom nechám s ostatními vzadu.
Jak to vypadá dál na jih od hithjanského ležení?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

Lašír shromáždí osm bojovníků, vyjdete jižním východem do prostorné jeskyně mezi oběma stavbami a vydáte se širokou chodbou na jih. Minete jednu úzkou odbočku a už během cesty je znát, že tři bojovníci se - k Lašírově nelibosti - staví po tvém boku na čelo.

Další dva váhají a nejspíš se rozhodnou až podle toho, jak se bude vyvíjet bitva a tři naopak pevně stojí po boku Lašíra.

L17-033.jpg

Na svém konci se chodba prudce zatáčí a předtím, než se otevře do širokého prostoru je přehrazena magickými řetězy. Čas od času ale po nich přeběhne blesk a ony na okamžik zmizí.

Dostat se na druhou stranu ve správný okamžik je NAVZDORY NEBEZPEČÍ.

Za řetězy se prostor rozšiřuje a rozděluje.

Nalevo je velký výklenek, naproti řetězům je široká chodba vracející se na sever, směrem na východ je pak rozlehlá jeskyně. Je odsud vidět, že jižní část jeskyně stoupá na skalní římsu, která se táhne nad severní polovinou.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Zastavím se u magických řetězů a chvíli počítám rytmus záblesků na prstech.

"Co to děláš?" zeptá se Glom.
"Snažím se spočítat, zda je v mizení těch magických řetězů nějaká pravidelnost."
"To se mi ulevilo. Lekla jsem se, že zase skládáš nějaké básničky..."

Nenechám se rozrušit - ostatně jsem si jist, že správný válečník by měl umět skládat verše - zesílím svit své lucerny a napnu elfí zrak. Předpokládám, že netvor, kterého hledáme, je někde zavrtaný - nebo že by se snad dokázal nějak udržet na stropě? Možná je prostě jen zalezlý někde stranou, na každý pád by bylo dobré předem alespoň tušit jeho polohu. Něco tak velkého jistě zanechává zřetelné stopy.

Cilapi: 2D6+2 → 14(6 +6 + 2)#INT(Odhad situace)
10+: Kde se opravdu nachází hledané?
Jaká je nejlepší cesta skrz řetězy? (Ve který okamžik?)


V jeden okamžik mi rozlehlou jeskyni za řetězy zahalí stín. Strnu, ale je to jen stín Glomina špičatého ucha. Goblinka se naklání až k řetězům a leze mi do světla lampy.
Když si odkašlu, zvrátí hlavu dozadu a zvedne ke mě oči. Zašklebí se při tom. Už dávno jsem si zvykl na tento její 'úsměv', a shledávám ho ve směs milým, byť občas poněkud otravným.

"Vyčučels něco?" zeptá se.
"Zatím ne," přiznám, "Je tam hodně kamenů a brázd a tedy stínů..."
"Stíny sou fajn, skovávaj věci."
"Ale my teď věci spíš hledáme..."
"Věci vždycky hledaj nás. Věř mi."
Chvíli si goblinku prohlížím.
"Co je?" znejistí.
"Víš... to, co jsi řekla, je docela chytré."
"Fakt?" vykulí oči.
"Ano. Mohli bychom využít tu magickou zábranu jako výhodu, namísto abychom ji vnímali jako překážku. Kdybychom dokázali neothelida nějak vylákat, mohl bych mít čistou ránu z bezpečí za touto barierou. Počítám, že kdyby se do ní pak pustil vší silou, už asi povolí, ale i tak bychom měli výhodu..."
"No jo, jenže na co chceš nalákat takovou velkou a asi hladovou potvoru? Chtělo by to něco dostatečně malýho, co snáž proleze skrz ty magický řetězy, ale zase věčího, než balíček slaniny. Když by to bylo alespoň trochu tučný, tím líp. Něco, co umí dupat nebo je vůbec prostě hlasitý - třeba až otravně - aby si toho hned všiml a buď to chtěl sežrat nebo se toho zbavit..."
Znovu vrhnu na Glom zkoumavý pohled.
Goblinka se znovu zazubí.
"No jo... jenže kde bychom teď sháněli někoho jako Brandy, že?" řeknu pomalu.

Nakonec vytáhneme z goblinčina batohu malou věčnou svítilnu. Její světlo je slabé, ale když ztlumíme to naše, oči si přivyknou a docela slušně vidíme. Malá svítilna hravě projde mezi magickými řetězy a já ji telekinezí pomalu navádím kolem rozlehlé jeskyně. Chci si v jejím světle jeskyni ještě lépe prohlédnout. Třeba jsem přehlédl něco užitečného.

Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

hned si všimneš, že předtím, než řetězy na okamžik zhasnou, zašimrá tě za krkem přicházející magický pulz.

To ti určitě pomůže s načasováním a cestou skrz.

Když lucerna osvítí svah, všimneš si, že pokud zřetelná a široká stopa po netvorově těle vede vždy po šikmé rampě vedoucí na římsu. Skála a kamení pod římsou je nedotčená.

Je užitečné zjistit, že neothelid neumí stoupat do výšky.

Lucerna také dosvítí dál a tak zahlédneš v temnotě na sever od římsy mohutné červovité tělo.

Neothelid
Neothelid
Neothelid.jpg (58.6 KiB) Zobrazeno 1944 x

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Tak co? Už jsi vymyslel, na co tu potvoru nalákáš, když nemáme vykrmenou trpaslici?" zeptá se goblinka.
"Glom," povzdechnu, "Nejsem si jistý, jestli je to od tebe svérázný způsob, jak ukázat svoji odvahu nebo mě jenom provokuješ... ale naštěstí bych měl být schopen toho netvora trefit odsud."
Goblinka nakrčí čelo, jak se zamyslí, a pak na mě vrhne polekaný pohled.
"Snad bys ho nechtěl..."
"Nechtěl."
"Vůbec nechápu, jak tě něco takovýho mohlo napadnout!"
"Dokážeš jednoho výtečně inspirovat."
"Vážně?" zarazí se Glom, "Tak to bych mohla být docela dobrá bardka..."

Raději se obrátím na ostatní.
"Připravte se," řeknu rozhodně, "Zaženu neothelida dál na sever, což by nám mělo poskytnout čas dostat se tamhle na tu římsu. Získáme ta výškovou převahu - nebo alespoň zmenšíme tu, kterou mu poskytuje jeho velikost.
Ještě bych poprosil někoho se silnou vůlí, aby místo mě podržel ve vzduchu tu magickou svítilnu, abych se mohl plně soustředit na střelbu."

Předám telekinetickou kontrolu nad slabým světlem, které ozařuje obří červovitou nestvůru, a raději příliš nepřemýšlím o jejích přesných rozměrech. Mohla by mě rychle opustit rozhodnost.
Určitě se tolik neliší od gryů, s nimiž jsme bojovali s Brandy hned v prvním patře kobek. Akorát, že je větší než jejich samice-královna, která Brandy tak ošklivě zřídila...

Založím šíp a přimhouřím oči. Hledám nějaké slabší místo v blízkosti neothelidovi hlavy - nebo přesněji přední části. Je-li to ale v podstatě červ, bude těžké najít nějaké opravdu kritické místo k zásahu... Zašeptám krátkou modlitbu k Měsíční paní, počkám až mě zasvrbí za krkem blížící se magicý pulz a jakmile silové řetězy na okamžik zhasnou, vypustím šíp. Zůstane za ním stříbřitá záře měsíčního třpytu.

Cilapi: 2D6+2 → 9(3 +4 + 2)#OBR(Zákeřnost)
Záměr: Zahnat překvapeného nestvůročerva dál na sever a poskytnout čas k přesunu na římsu.
Dám o 1 menší Zranění, ale použiju sladění s lukem - pálím 1 MAG a zesílím Zranění. A použíji SALVU.
Cilapi > Neothelid: SZ3(luk) - 1Z(volba) - 1(tuhá kůže) + 1 (Sladěn se zbran9)= 2Z > TZ ale vydám za Houf > KO!


Pokračuji ve střelbě, i když se znovu objeví magické řetězy a střílení je tak obtížnější. Nestvůrný červ je překvapen náhlou bolestnou zkušeností a instinktivně se před rojem šípů stáhne na sever. Ucítím další zasvrbění přicházejícího magického pulzu.
"Připravit... Vpřed!" zavelím a vrhnu se srze mizející řetězy.

Cilapi: 2D6+2+1 → 11(3 +5 + 2 + 1)#OBR(Navzdory silořetězům)+ Odhad situace

Bez potíží proběhnu a zamířím po přirozené rampě vzhůru. Otočím se ještě, abych zkontroloval goblinku...

Cilapi: 2D6+2 → 6(2 +2 + 2)#OBR(Navzdory silořetězům)
Potíže!

PJ? Co githijanové? Zvládli to díky "odsunutí" červa se mnou?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Hiro »

... dynamo ...

Inu, ač je přítomnost mrtvého illithida nedaleko dvou mrtvých zajímavá, nechci zbytečně vyrušovat a rychle se tedy vydáme dále.


U psipodů se ani nezastavím, neb je na první pohled jasné, že během mé vcelku krátké návštěvy u uctívačů Šár se zde událo cosi dramatického. A ani ve vězení za rohem nezůstal kámen na kameni.


Rozmáčknuté tělo divousky je to jediné, co zde zůstalo. Což je nakonec dobrá zpráva, protože té již stejně nebylo pomoci a vcelku příčetný troglodyt i strážný jsou pryč, aniž bych na zemi zahlédl stopy jejich krve. Na chvíli se zamyslím, co bych měl provést s přineseným jídlem. Pokynu Ká Óčkovi, aby ho vyskládal do nejbližší cely, nějakého příštího zajatce jistě potěší.

A s vědomím toho, že zde už nic kloudného nevymyslíme, nechám prázdné vězení dál tiše zapáchat troglodytí stopou a divousími zbytky a vydáme se dále.


Rychle se přes chodbu přeneseme k malé místnosti s nevychovanou sochou. Boo, protože už moc dobře ví, o co zde i v mé hlavě kráčí, k soše přeblikne a pátravě se na ni zadívá. Někde tu jistě bude způsob, jak její moment překvapení pošramotit více, než jen varovným nápisem.

Odhad situace: Hiro: 2D6+3 → 13(5 +5 + 3)#INT
- Jaká je nejlepší cesta kolem sochy do portálu?
- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

k vašemu překvapení nejste u sochy samy. Portál je otevřený, modře poblikává a vidíte v něm dvě siluety, jak spolu hovoří. Jesiíru a Gwiliethel.

"Harfičko, já to nechápu. Portál měl být zamčený, neměl toho elfa s goblinkou pustit zpátky. Někdo ho musel naháčkovat."

Je zajímavé zjistit, že Cilapi i s Glom jsou zpět na tomhle patře.

"To není důležité. Důležité je teď zjistit, co se vlastně děje. Jestli moc našich hrdinů už vzrostla natolik, že naše bariéry je nezastaví ... a tedy jsou připravení na utkání s Halasterem ... či zda v tom naopak nemá nějak prsty sám Halaster a nepomáhá hrdinům proti mě."

Nejlepší způsob, jak se dostat kolem sochy a dál skrz portál, je navázat nějak řeč s Gwílou či Jesiírou a přesvědčit je, že tahle maškaráda s blokováním portálů už je zbytečná. A pokud se to podaří, pro Jesiíru nebude problém pozastavit na chvíli i fungování sochy.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Hiro »

... socha a portál ...

"Dámy mé nejmilejší, vás dvě viděti, hezký den míti," usměji se na portál a zamávám. Boo vykoukne zpoza sochy a Ká Óčko zůstane nehnutě stát s hlavou otočenou ke dveřím.

"Mohu-li přispět mým skromným názorem do vaší neúmyslně odposlechnuté diskuze, tak si dovolím tvrdit, že moc většiny mých společníků už dosáhla potenciály. Například takový před chvíli zmiňovaný Cilapi dokázal svou neutuchající přízní ke společnici Glom, kde jsou hranice elfí dobrosrdečnosti.

Co se samotných portálů týče, mám pocit, že vaši dobře míněnou snahu úspěšně hatí kupříkladu Tasselgryn Velldarn, existence zapomenutých portálů jako byl jeden ve Ztracené úrovni a vůbec spousta laxně hlídaných schodišť. Domnívám se, že vaše energie vynaložená na blokování zkratek není úměrná efektu, kterého tím dosáhnete. Obzvláště můj přítel Boo je toho názoru, že by bylo lepší otevřít všechny průchody v podhůří hned a napořád, že ano?

Každopádně, nerad bych navzdory řečenému přeskakoval přímo k utkání s Halasterem, neboť jakýkoliv konflikt považuji za poněkud unáhlený. Už jsme se dříve Jessíro dohodli, pamatuji-li si dobře, že se zdržíš snahy o Halasterovu eliminaci, udělá-li něco rozumného a prokáže, že si zachoval alespoň špetku zdravého rozumu. A mám pocit, že nás s Booem konečně napadl ten správný stimul, kterým bychom mohli Halasterovu příčetnost ověřit.

Jak zde všichni víme, Halaster zasvětil mnoho let v různé míře promyšlenému zaplňování Podhůří všemi možnými tvory ze všech myslitelných dimenzí. A to buď přímo, nebo nepřímo, prostřednictvím podsunutých myšlenek, nápadů a tužeb. A pravděpodobně se dosud nestalo, aby mu sem domů přišel někdo, koho si on sám nevybral a nepozval. A já jsem toho názoru, že je na čase to změnit.

Rád bych, milé dámy, otevřel přímo zde do Podhůří portál, kterým bych mohl pozvat pár svých přátel na kus řeči a šálek dobrého čaje. A rád bych naopak nabídl těm, kteří již o pobyt ve zdejším podzemí nestojí, nějakou alternativu. Cestu domů, do neznáma, prostě jinam. Rád bych dal místním svobodnou vůli. A věřím, že z Halasterovy reakce poznáme, zda je skutečně potřeba ho zničit, nebo bude-li nakonec možné vytvořit nějakou formu přetrvávající harmonie."

Mírně se ukloním a usměji.

"Ovšem, můj návrh má pochopitelně háček," dodám stále s úsměvem. "Potřebuji tvou pomoc."

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... neothelidí jeskyně ....

Cilapi,

tvůj šíp se zabodl do těla a do stropu vylétl gejzír jakési šedofialové tekutiny. Zasáhl jsi nestvůře kyselinový váček a ten se vyprázdnil. Tvor instinktivně uhnul směrem na sever, aby mu jeho vlastní tekutina nepopálila záda a to vám dalo čas vyběhnout na římsu.

na první bliknutí mříže proklouzneš i s bojovníky, co jdou s tebou kupředu, ale Glom není tak rychlá a zůstane s Lašírem vzadu.

"Zdrhá. Potřebujeme návnadu, abychom ho přilákali zpět." zaslechneš za sebou Lašírův hlas, jak stoupáš vzhůru do svého postavení. "Ale my nemáme tu vypasenou trpaslici, o které mluvili ten hraničář," ozve se námitka jednoho z bojovníků, co zůstal vzadu. "Já vím," odvětí Lašír.

Mříž blikne podruhé. "Cilapíííííýýýý..." zazní, když její malé tělíčko popadnou na Lašírův rozkaz githjankové, rozhoupou ho a obloukem ho mrsknou pod sráz.

Neothelidí doupě
Neothelidí doupě

Nestvůra ucítí přítomnost její mysli a otočí se.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... u sochy střílející různé paprsky ....

Hiro,

Jesiíra se na tebe podívá a navzdory tomu, že její obraz je rozmlžený matérií portálu, vnímáš její pronikavý pohled.

"Zaujal jsi mě, poslouchám. Jakou pomoc by sis představoval? Má mysl sice, žije ve stěnách těchto Kobek, ale mé možnosti ovlivňovat hmotu jsou, jak už jsi poznal, dost omezené .... věcem prosyceným magií, jako jsou třeba tyto portály, poroučet dokážu. Ale věci obyčejné ... no, možná by něco mohla zvládnout tady Gwíla.

Zasvěť mě do svého plánu a já ti povím, zda se přidám."

Co jí odpovíš? Pokud budeš od ní chtít něco dopředu, bude to NĚCO ZA NĚCO.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... neothelidí jeskyně ....

Kvůli Glomině jekotu Lašír neslyší jakým pěkným 'krollím' slovíčkem jsem ho počastoval.

"... nestačí schovávat za elfa?" dokončím, "Musíš ještě jako lákadlo použít goblinku?!"
"Jo! Si ho pojď nalákat sám, Lančmíte!" zavolá Glom, které nedělá problémy se vztekat, zatím co se rychle hrabe na nohy a vyráží směrem k užšímu severnímu prostoru.
"Ale zase je to chytré využití otroka," namítne jeden z githů, zřejmě proto, že Lašír předtím prokázal jistou odvahu, když se postavil staršímu rytíři. Zbrklost a to později až ostudnou, ale pořád odvahu.
"Setrvávání v zajetí způsobů vašich odvěkých nepřátel je jen jiný druh okovů," ušklíbnu se a trochu mě bodne svědomí, neboť o mnoho pater výše jsem v Legii mluvíval jinak.
"Míň mudrcování, víc střílení!" ječí Glom, když se strašlivá masa nestvůrného červa dá do do pohybu.

Cilapi: 2D6+2+1 → 8(3 +2 + 2 + 1)#OBR+Odhad situace(Zákeřnost lukem)
Záměr: Zadržet neothelida, aby mohla Glom prchnout. Nejlépe blízko skaliska.
Naplním Záměr, ale útok je o 1 Zranění menší. Znovu však použiji sladění s lukem - pálím 1 MAG a zesílím Zranění. Stále pálím SALVU.
Cilapi > Neothelid: SZ3(luk) - 1Z(volba) - 1(tuhá kůže) + 1 (Sladěn se zbran9)= 2Z > TZ ale vydám za Houf > KO!


Plně využívám relativní bezpečí skalní římsy i výšku, která mi umožňuje poměrně přímou střelbu, a pálím šíp za šípem. Střelbu prokládám elfím popěvkem, v němž se původně doporučuje skřetům, že by měly běžet rychleji než mé šípy. Nedokážu se neušklíbnout nad tou ironií.

"Míň zpívání, víc střílení!" komanduje dál goblinka, zatím co jí mé šípy letí nad hlavou a ona zatáčí za roh jen okamžik před tím, než se kolem něj směrem nám prožene nestvůrně velké tělo.
Naštěstí šípy podpořené silou Měsíční bohyně do něj vniknou dostatečně hluboko a v dostatečném množství, takže se na okamžik se zastaví, i když je to možná jen tím, že setrvačností nedokáže tak rychle zabočit.

"Na něj!" zavelím githům po mém boku. Samotného mne překvapí, jak klidně avšak zvučně to zazní. Stejně jako fakt, že při tom tasím meč.
"Ký-ja!" zvolám 'dračí' pokřik a skočím.

Cilapi: 2D6+2+1 → 8(4 +1 + 2 + 1)#OBR+Odhad situace(Meč)

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti