[HRA] 17. patro - Hloubka

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hloubka
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

rytíř, který je blíž k tobě, přikývne. "Hovoříš rozumě, elfí bojovníku. Dnešní den byl důkazem toho, že Yrlakova myšlenka na spojení našeho národa má něco do sebe - i kdyby to mělo být jen kvůli porážce illithidů. A naše hlavy opravdu potřeboval schladit. S těmi draky, to bude složitější. Ashtyrranthor hledá hnízdo pro svou rodinu, a hodí-li se tyto sály k zahnízdění modrým, budou stejně tak dobré pro rudé. A protože šest draků je víc než dva - zkrátka v tomhle směru ti mohu vyjít vstříc a za nás tyto prostory opustit. Nemohu se ale zaručit za to, co udělají naši draci později."

Druhý rytíř za ním nesouhlasně kroutí hlavou. "Javelkare, už toho mám DOST!" vykřikne a tasí svůj meč. "Jak ještě hluboko musíme pod tvým vedením klesnout? Nakazil tě Yrlak slabostí a zbabělostí githzerai? Necháš si rozkazovat od elfa? Dobyté území přepustíš dvěma MODRÝM drakům? To je ZRADA!" napřáhne se ....

Částečný úspěch, přesvědčil jsi jednoho rytířů - aktuálně velícího Javeklara. Ale jeho zástupce Lašír to vidí jinak - a rozhodl se zbavit svého velitele velení ... i života.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Udělám mírnou poklonu na znamení díku za rytířova slova o githzerajích.

"Rozumím," odpovím na zbytek, "Ostatně kdo jsme my, abychom se stavěli mezi draky, že?"

Pak se však ve vzduchu objeví stříbřitá čepel.

"Bohyně!" přeskočí mi trochu hlas a couvnu na okraj proudící vody. Napůl vytáhnu meč z pochvy, ale pak si uvědomím, že je to výzva rytíře rytíři. Hloupá, bezhlavá a já doufám, že stejně tak dopadne, ale nepřísluší mi se do toho plést.

"Ehm, nechám vás vaší rytířské cti," vyhrknu a pokusím se prosmýknout zpět na západ.

PJ, Lašír formuloval svoji výzvu, předpokládám tedy, že Javeklar je to v podstatě čestný boj - v takovém případě do něj nezasáhnu. Úplně nezmizím, ale z odstupu si počkám na vítěze.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

soboj, který začal, měl jen pramálo společného s čestnými duely, jakými řeší spor třeba lidští rytíři. Lašír nečekal, až jeho oponent přejde do střehu, místo toho vedl první úder přesně v okamžiku, kdy se Javelkarova ruka dotkla meče. Javelkar to ovšem věděl a hbitě uhnul.

V první výměnách měl Lašír jednoznačně navrch. Mladická energie a vztek dodávaly jeho úderům sílu a tlačí staršího rytíře zpět. Několikrát hrubou silou překoná jeho obranu.

Lašír>Javelkar: +3Z(meč) -2Z(zbroj) -1Z(šerm) +1Z(volba PJ) => LZ
Javelkar>Lašír: +3Z(meč) -2Z(zbroj) -1Z(šerm) => OK


Zkušenost ale brzy začne mít navrch. Javelkar šetří síly, jen uhybá, občas provde předstíraný výpad, tím Lašíra ještě víc rozběsní. Přestane se kontrolovat a Javelkar pak snadno využije okamžiku a zasáhne Lašíra do boku. Nebýt zbroje, přesekl by ho vedví.

Javelkar>Lašír: +3Z(meč) -2Z(zbroj) -1Z(šerm) +1Z(volba PJ) => LZ
Lašír>Javelkar: +3Z(meč) -2Z(zbroj) -1Z(šerm) => OK


To Lašíra ještě víc rozzuří. Znovu přidá na intenzitě a Javelkar musí opět přejít do defenzivy. Couvají po úplném okraji kanálu a jak ustupují, ty si všimneš, že míří k místu, kde je jedna dlaždice uvolněná.

Ani jeden z bojujících si jí zjevně nevšiml - Javelkar k ní couvá a Lašír je zase příliš rozběsněný. Pod tím, kdo na ni šlápne první, se nepochybně utrhne a on skončí ve vodě - a tedy poražen.

Nezasáhneš-li nějak, bude to Javelkar. Zvítězí tedy Lašír, který si nepřeje smír z githzerai.
Na druhou stranu pokud zasáhneš příliš viditelně a varuješ Javelkara nahlas, bude to zasahování do čestného souboje.
Můžeš ale také zkusit cokoliv jiného.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Zatnu zuby. Zasahovat do souboje není čestné. Ale Lašír sám není zrovna vzorem cti. Navíc pak nejspíš dojde ke zbytečnému krveprolití, až zavelí k útoku na githzeraje... A to všechno kvůli pitomé uvolněné dlaždici! Musím se rozhodnout rychle. Bohyně, co mám dělat? Je milosrdenství více než čest? Než nepsané zákony?

Samozřejmě že ano! Jsem elf, ne trpaslík.

Zavřu oči a předám ty dva vůli Měsíční paní. Staniž se!

Cilapi: 2D6+ → 10(6 +4 + 0)#0MAG(Mimosmyslová schopnost: Telekineze)
Držím 3.
Zesiluji vyvolání na OKAMŽIK, dosah je HOD.
Pálím 1 držení a podržím dlaždici tak, aby po ní Javelkar nesklouzl.


První rytíř couvá a já silou vůle držím dlaždici na místě. Pak se ke stejnému místu přižene čím dál více rozběsněný Lašír...

... a já dlaždici stále držím, na jejím místě. Alespoň v tomhle se zachovám čestně.

(Nevím, jestli je třeba pálit druhé držení, každopádně nenechám uklouznout ani Lašíra). PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

ustupuješ dál před oběma rytíř - kolem další vpusti vody a přes mostek.

I zbyli githové s přesouvají, aby souboj sledovali. Githzerai po severním, ghitjankové po jižním břehu kanálu. K další napínavé výměně dojde u vpusti.

Dynamo
Dynamo

Ustupující Javelkar se prosmýkne pod vpustí a pak čeká na Lašíra. Mladší rytíř si ve svém zápalu neuvědomil, že zkušenému rytíři se bude úzký průchod lehce bránit a vrhnul se kupředu. Javelkar ho sice mohl zablokovat, ale místo toho využil příležitosti k úderu na nekrytou ruku a pak opět začal ustupovat.

Javelkar>Lašír: +3Z(meč) -2Z(zbroj) -1Z(šerm) +1Z(volba PJ) => LZ - už má 2xLZ
Lašír>Javelkar: +3Z(meč) -2Z(zbroj) -1Z(šerm) => OK - má 1xLZ


Oba rytíři dál postupují za tebou, na západ, přes obloukový mostek. Javelkar využije výškové převahy, aby vyrovnal nedostatek sil. Chvíli se svým soupeřem zápasí o vrchol mostku ... a pak najednou Lašír udeří dvěma silnými údery a situace se otočí. Javelkar si uvědomí, do jaké pasti se dostal a že když Lašír bude mít výhodu výšky, snadno ho udolá. Odskočí dozadu, neodhadne vzdálenost od zdi a ošklivě se u toho udeří.

Lašír>Javelkar: +3Z(meč) -2Z(zbroj) -1Z(šerm) +1Z(volba PJ) => LZ - má 2xLZ
Javelkar>Lašír: +3Z(meč) -2Z(zbroj) -1Z(šerm) => OK - má 2xLZ


Lašír vítězoslavně stojí na vrcholu oblouku. "Vzdej to Javelkare. Jsi starý ... a slabý. Na těle i na duchu. Dávám ti šanci přežít. Táhni si pryč s githjanky, ke kterým už teď patříš. Já se vrátím k Al'chaie a spravím ji o velkém vítězství, kterého jsem dosáhl nad mozkožrouty. Právem od ní dostanu její čarovné knihy."

Javelkar zakroutil hlavou nesouhlasem. "To tedy ne. To ti nedovolím. Můžeš mě porazit a převzít velení nad mým oddílem od tohoto okamžiku dál. Ale nepřipustím, aby sis přivlastnil má vítězství minulá."

Pozvedne svůj meč a chystá se rozběhnout proti Lašírovi. Mladý bojovník má na vrcholku mostu absolutní převahu jak výškovou, tak fyzickou. Javelkar nemá šanci.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Oh, bohyně, výšková převaha, jen to ne! Proč ji jen zkušenější Javelkar neubránil, to byla jeho šance porazit mladšího a fyzicky silnějšího soupeře...

Neudělám však nic. Přímé vměšování do boje by bylo nečestné a já chci zachovat statečnému Javelkarovi alespoň právě jeho čest. Navíc postavit zárodek míru mezi dvěma národy (či alespoň jejich malými skupinami) na lži a podvodu? Z toho by nemohlo vzejít nic dobrého. Dobré ovoce plodí jen dobrý strom...

Zesílím však světlo své lucerny. Bude-li mi Bohyně přát, možná bych mohl zachránit alespoň Javelkarův život, kdyby se Lašír neukázal ani ve chvíli svého triumfu když ne milosrdný, tak alespoň velkomyslný.

Také se pokusím v duchu zhodnotit dosavadní pozorování. Je dost možné, že se v budoucnu budu muset s Lašírem utkat. A vidět ho při boji byla skvělá příležitost, jak se pokusit odhadnout jeho slabiny.

Cilapi: 2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#INT(Odhad situace)
Který protivník je největším nebezpečím?
Co tu je jinačí, než vypadá?
Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

Javelkar se rozeběhne s napřaženým mečem, Lašír se rozpřáhne, ....

... a ty si všimneš, že Javelkar nevěnuje Lašírovi poroznost. Místo toho si vyměňuje dlouhý významný pohled směrem k Yrlakovi. Pohled, který Lašírovi, zcela soustředěnému na úder, unikná. Otočíš hlavou stejným směrem a vidíš, že Yrlak přikývne.

Javelkar dělá dva dlouké kroky, Lašírova čepel se dá do pohybu, Javelkar ovšem místo zvednutí svůj meč uchopí do obou rukou, nabídne soupeři a vykřikne "Uznávám svou porážku!"

Jenže rozmáchnutý Lašír dal do svého nápřahu nejen svou energii, ale pokusil se využít i výšky ... a jeho meč tedy nezastavitelně pokračuje vpřed. Ostří dopadne Javelkarovi mezi krk a rameno, cinkne o zbroj a prostor mezi Lašírem a Javelkarem se zaplní gejzírem krve. Než mohutný rudý závoj opadne, Javelkarovo tělo padá z mostu a mizí pod hladinou podzemní řeky. Githjankové vykřiknou úděsem: "On se ti VZDAL! Jak jsi ho, proč jsi ho!?!..."

Je zajímavé, že Lašír dává do svého boje tolik energie a vášně, že když se rychle změní podmínky boje, nestíhá na to reagovat.

Githjankové zkrátka právě viděli, jak Lašír zabil svého velitele, přestože ten se.

Ty jsi byl z druhé strany gejzíru a viděl jsi něco jiného. Viděl jsi, jak Javelkar na poslední chvíli natočil tělo, strčil nárameník do rány a vykryl ji zplna zbrojí. Jistě, bude z toho modřina, ale jen modřina. Viděl jsi, jak krev vystříkla z prázdného prostoru mezi oběma bojovníky, aniž by se ostří dotklo krku. Viděl jsi zertha Yrlaka, jak artikuluje tiše nějaké zaklínadlo. A viděl jsi, jak Javelkar sám skočil do hlubiny dřív, než iluze skončila.

Vypadalo to, že Lašír zabil svého velitel poté, co se mu tento v boji vzdal. Ale nebylo to tak - byl to jen trik a klam, který Javelkar udělal, s pomocí trochy Yrlakovy magie.
Jinak Lašír>Javelkar: +3Z(meč) -2Z(zbroj) => udtržil další LZ, už třetí


"No a co? Byl to zbabělec a zrádce!" otočí se Lašír na své muže, ale v jejich očích se objeví opovržení. Dobrý válečník by měl bojovat z vášní - ale vášeň by neměla přebít jeho výcvik a dovednost. Ne, že by githjankové měli problém zabít nepřítele, který se vzdal. Není proti jejich kodexu takovou věc udělat. Ale musí to být z vlastní vůle. Zabít protivníka, protože neovládnete svou vlastní zbraň, to je pro githjanky ostuda.

Vypadá to, že Javelkar si s Yrlakem stihli padnout do noty víc, než se zdálo - a právě oni dva, jako spojenci, by byli nejobávanější nepřátelé.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Překvapeně zamrkám. Zdá se, že Javelkar je nejen chytrý, ale i mazaný.

Podpořím jeho nápad tím, že překvapený výraz změním na mírně opovržlivý. Podívám se na Lašíra a pomalu zavrtím hlavou. Záměrně neřeknu nic, jen se k němu ostentativně otočím zády a vydám se pomalu pryč.

Nechám Lašíra jeho ostudě. Počítám, že po tomto 'představení' ostatní githyankové nebudou mít náladu poslouchat nějaký příliš horlivý nebo vášnivý rozkaz znamenající další boj a dají přednost usušení se a ošetření zranění z předchozích bojů i mozkožrouty a tvory, které používali jako vojáky...

Pokud mě nic nezastaví, zamířím zpět do místnosti, kde jsem nechal Glom a muže z hlubinské hlídky.

PJ? Zvládnou to tam githové už sami?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

když opouštíš prostor magického dynama, vidíš, že githzerai se stahují na sever, do bezpečné vzdálenosti od githjanků. Mezi těmi je cítit nemalé napětí a Lašír hledá slova, kterými by povolal své muže zpět z titulu své autority, aniž by dál eskaloval citlivou situaci.

Nad Javelkarem se zavřehla hladina a není po něm ani stopy.

Co uděláte dál s Glom a Hlubiňanem?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když vstoupím, Glom přestane žvanit a vrhne na mě zvědavý pohled. Stejně tak hlubiňan, i když v tom jeho, je něco navíc. Před tím se na mě díval se směsicí respektu a naděje - přeci jen jsem ho vytáhl z cely doslova drakům pod nosem - teď se však zdá, jako by mě hodnotil. Najednou mi dojde, o čem asi Glom žvanila.

"Nesmíš věřit všemu, co o mě Glom napovídala," pokusím se tvářit skromně, ale špičky uší mi slabounce zrůžoví.
"To nedělám," usměje se hlubinský strážník, "Ale i když vezmu v úvahu obvyklé goblinění-"
"- tak on říká lhaní-" doplní snaživě Glom.
"- tak mi z toho pořád vychází působivý příběh. A hlavně jsem rád, že nejsem zdaleka první, koho jsi v tomto podzemí zachránil. Hned mám větší naději, že se v pořádku dostanu domů..."

V duchu pošlu Měsíční paní kratičkou modlitbu, abych jeho naděje nezklamal, a pak se pokusíme vzít nějak důstojně mrtvého trpaslíka a vyrazíme s ním k západní bráně. Cestou ještě pozdravím draky, abych se s nimi v podstatě rozloučil. Sdělím jim, že od githů by snad měli mít klid, ale že za 'svoje' rudé draky neručí. Také si od nich vezmu hůl vůdčího mozkožrouta. Mohla by se hodit.

Ve velké jeskyni na západě se pak vydáme na sever. Dd Saagy vím, že právě někudy tamtudy přišla do tohoto patra a že v jeskyních by měl být klid na meditaci a snad i nějaké kratší táboření.

PJ? Jak to vypadá v jeskyních? Pokud nás tam nebude chtít nic sežrat nebo podobně, rádi bychom našli cestu až k výstupu do Křišťálového labyrintu, byť se do něj nehodláme vydávat.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

opustíte i se strážníkem tvrz ilithidů a podle popisu od Saagy najdeš ležení githjanků. Proklouznete na sever, do velké pohřební jeskyně a za ní naleznete i cestu vzhůru.

Výstup do Křišťálového labyrintu
Výstup do Křišťálového labyrintu

"Tudy vzhůru do Hlubiny?" zeptá se tě strážník.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

V pohřební jeskyni najdeme nějaké místo u zdi a pohřbíme mrtvého trpaslíka, do mělkého hrobu přikrytého hlínou a kameny. Na skále nad ním udělám značku, aby jej bylo možno nalézt, kdyby se pro jeho ostatky jeho příbuzní rozhodli poslat nějaké dobrodruhy.

Pohled na cestu vzhůru je inspirující. Cítím úlevu nad tím, že jsme vyvázli ze střetu se zlem z hlubin mnohovesmíru, s nímž nám pomohli jiní cizinci z podobných dálek. Vlastně dva druhy cizinců, kteří nám připadali podobní, ale sobě dalece odcizení. Ale i tuto dálku - jako každou jinou - lze překonat vůlí, rozumem a srdcem.

Cesta do Hlubiny a objevení cesty z ní - spolu se vším, co při tom prožil - Cilapiho mnohému naučila. Postupuje na další úroveň.

"Přímá cesta není vždy tou nejkratší," usměji se na hlubiňana, "Trochu si odpočineme, a pak se vydáme zkratkami, které zná jen hraničářský průvodce Kobkami."
"Portály," řekne Glom, "Chtěl říct, že prostě půjdeme portály."

Vydáme se chodbou na jihovýchod. Mám v plánu dojít do jeskyně s vodou, o které vím od Saagy, ale před tím se tu chci trochu porozhlédnout, proto jdu jinou chodbou, než šla původně ona, zda neobjevím dobré místo pro táboření.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

vydáte se chodbami na jihozápad, ale nic jiného, než co popisovala Saaga, neobjevíš.

Chodby
Chodby

Chodby se buďto vrací na jih, do velké místnosti, nebo pokračují na východ do sálu s loužemi.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... v mokré jeskyni ....

Když prohlédneme okolí a ujistíme se, že tu není ani vhodnější místo, ani blízké nebezpečí, ulehčeně shodím batoh na zem a sevřu bolavou hlavu. Glom se okamžitě usadí na mém batohu a odkudsi vytáhne denní příděl, který se před tím nepodařilo chytit rozumhltovi obývajícímu tělo divousky. Opatrně naberu trochu vody z jedné z louží a ochladím si čelo. Chvíli pozoruji vodu občas kanoucí z nějakého z krápníků a pak si pro sebe přikývnu.

"Jestli mě omluvíte, rád bych tu chvíli rozjímal," navrhnu a když hlubiňan mírně pokrčí rameny a přikývne a Glom prohlásí, ať si dělám, co chci, hlavně když se nebude muset zvedat, začnu si sundávat zbroj.

"Je to dobré místo v hlubinách hory," pokračuji ve vysvětlování, zatímco se zouvám, "které sem přináší život. Je vhodné k jedné staré formě rituálu spojení se zemí..."

Na okamžik zaváhám a pak si sundám i košili. Nejistě přešlápnu. Glom obrátí oči v sloup a poposedne, aby seděla zády ke mě. Více méně. Odložím i kalhoty.

Téměř nahý nakráčím mezi jezírka. Dlaně obrácené k nebi kdesi daleko nad námi zachytávají kapající vodu. Usadím se v mazlavém jílu na skřížených nohou. Zabořím prsty do promáčené země. Soustředím se na svůj dech a harmonii živlů kolem mě. Pomalými pohyby kreslím jílem prsty po svém těle. Hrubé rovnoběžné čáry, vlnky i silné čmouhy na celou šířku dlaně. Uprostřed hrudi pak symbol Tří matek - kruh, v jehož spodní čtvrtině se sbíhají tři čáry do jedné, která pak pokračuje dál, aby kruh přeťala - symbol jednoty, míru a harmonie.

Cilapi: 2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#Rozjímání
Dostávám 3 MAgy a je to dar.


Zatímco rozjímám, přemýšlím o proměnách, která jsem tu viděl. Hlavně lidí v draky. Mám pocit, jako by se i mé nitro domáhalo proměny. Snad se mé krvi stýská po krollí divokosti, snad se bouří z jiného důvodu - ostatně ještě jsem úplně nedovršil pubertu - mám ovšem pocit, že je za tím něco významného. I v nitru elfa se může skrývat šelma.

Netopýrodlačí kousnutí toho zanechalo více, než Cilapi zatím tuší. Ovšem otevírá i další možnosti. Cilapi se naučil PROMĚNU.

Otevřu oči. Glom si nestydatě prohlíží mé hlinkou pomalované tělo.
"Teda doufám, žes to nedělal kůlivá Sadah, páč by to bylo dost trapác- ííík!"
Popadnu goblinku za přední díl její kožené zbroje. Nevím, proč reaguji zrovna takhle, poručil mi to jakýsi dávný instinkt, který její chování popudilo.
"Jsi drzá goblinka," zavrčím a uvidím, jak se Glom lekne. Leknu se taky. Okamžik na sebe hledíme a pak jí přitisknu dlaň špinavou od jílu doprostřed čela. "Když už jsi tady, tak teď drž," zavelím.

Cilapi: 2D6+3-1 → 9(1 +6 + 3 - 1)#3MAG-Velikost(Uzdrav zranění)
Odstraním sobě i Glom TZ včetně Trauma.
Ani jeden neprospíme celé Táboření.
Jsme však unavení -1 INT.


"To sou fóry," zívne goblinka, "Si měl říct, že je to bláto léčivý..."
"Alespoň se naučíš, že není slušné takhle očumovat někoho, kdo rozjímá..."
"Bóže, si jak malej..." zakoulí Glom očima, "A ty si to bláto nebudeš mejt?"
"Je to jíl. A prakticky oschl. Při nabírání sil země jsem se docela zahřál... A je dávným zvykem si tato malování nechat. Časem se odrolí sama... Navíc mám stejně v plánu tábořit. Ale ne zde, na to je tu vlhko."

PJ? Projdeme dál na východ a pak na jih, až k tajné bráně do mozkožroutské základny. Jsou tam stále flampové nebo jak to tam vypadá? Bylo by tam možno tábořit?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

prosmýknete se kolem zubaté jámy a když vstoupíte k flampům, jejich jeskyně je celá ozářena do modra a chlapadla jim schlíple visí.

Flumpové
Flumpové

To se změní vaším příchodem. Najednou zezelenají, rozvlní se a vydají se směrem k vám.

Co uděláš dál?

TÁBOŘIT zde, mezi Flampy, není nebezpečné, ale určitě to bude přinejmenším zajímavé ...
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů