[HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od MarkyParky »

Křišťalový labyrint / Hvězdný dok
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

"Správně, nejsem zdejší. Asi byste nevěřili, kdo: jsem a odkud jsem přišel. Ale chci vám po:mo:ci. Nikdo: nesmí překrucovat mo:udrost z knih nebo ji odpírat jiným."

Áron se rozpomene na svůj život u fanatických rybáků a docela se rozohní "Každý má právo: po:chybovat, diskutovat a udělat si vlastní názor. Neříkám v boji, tam je důležitá disciplína. Ale nejde někoho trestat za jeho myšlenky nebo mu je zakazovat! Vnucovat někomu násilím a vymýváním mozků svou jedinou pravdu? Tímto zmrzačený tvor je pak méně než golem! A nejhorší je, jak se s ničením mysli začne už u dítěte, pak bere to vše jako normální a chválihodné." Ztiší hlas a zní skoro prosebně. "Vyvraťe lži, které zejména o této knize jsou šířeny." Ukáže na tu o směřování mysli. "Jste přece myslící tvorové, ne mravenci, ne stro:je."

Vidím na tvářích gišek, že Áronovo nadšení a charisma je taky nakazilo. Kradu se potichu k jedné z nich. Ale jak slyším Árona, jak si svůj problém s fanatickým kmenem rybáků přenesl na githjanky a jak se upřímně snaží jim pomoci a vymanit je z okovů tuposti a slepé poslušnosti a slyším v tom smutek nad jeho kmenem, nemůžu mu kazit ten proslov krádeží žezla. Tak se zase opřu o zeď a poslouchám. Chvíli ještě vznešeně žvaní a pak to ukončí: "Půjčte mi žezlo:, ať můžu v klidu a tichosti odejít, pak se tu už víc neukážu a knihy vám zůstanou."

Natáhne ruku.

Pokud mu ho v tu chvíli nedají, prostě ho nadrzo vytrhnu jedné z gišek a hodím Áronovi do natažené ruky
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... ložnice gišů v Křišťálovém labyrintu ....

Saago,

vplížíte se jako stíny do malé ložnice, která na první pohled připomíná lepší variantu bojovnických ubikací. Postele jsou tu jen čtyři a vypadají kvalitněji i pohodlněji.

L16-042.jpg

Na dvou prostředních postelích sedí giš a rytíř, zabraní do impulzivního rozhovoru. Zdá se, že od zásluh se rozhovor posunul k prostředkům, které jsou důležitější pro získání Al'chainy přízně. Giš samozřejmě vychvaluje svá kouzla, zatímco rytíř zdůrazňuje důležitost bojového umu.

O jednu z postelí leží opřené githjanské žezlo a rytíř není oblečen ve zbroji, místo toho ji má složenou v úhledném balíčku pod postelí. I od dveří vidíte, že vedle zbroje je také nějaký lektvar.

Z místnosti vedou dva další východy zavřené modrou bariérou.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... ložnice gišů v Křišťálovém labyrintu ...

Githyanki soupeřící o přízeň Al'chai nejsou vhodný materiál pro sjednocení. Přesto je efektivnější projít skrz ně s co nejmenším rizikem. V prosté místnosti s momentem překvapení je pravděpodobnost rychlého úspěchu vysoká.

Posunu se podél zdi doleva. Zastavím na hraně průchodu, oproti kterému budu jasně vidět. Počkám na chvíli, kdy se giš otočí zcela k rytíři. Ve zbroji, se zbraní a magií je větší hrozbou on.

Zaútočím zezadu v jednom rychlém plynulém pohybu. Stejně jako nedávno na asteroidu mířím strunou na krk.

Pálím držení z Hlavně nenápadně: Přijdou na mě hned, zůstanu neznámým pachatelem.

Zlodějské útoky: Hiro: 2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#OBR

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v magickém cvičišti ve Hvězdném doku...

Hadešadah,

obě gišky na Áronův dotaz odmítavě zákoutí hlavou. "Máš sice pravdu, že bychom měli o obsahu k ih víc přemýšlet, ale to neznamená, že kvůli tomu dáme naše žezlo a klíč od Crèche K’liir naprostému cizinci."

"Ano. Já si nejprve nastuduji Příručku směřování mysli a tady Hraznin Manuál vytěžujícího výcviku."
"Evíro! JÁ si l nastuduji Příručku směřování mysli jako první, vždycky jsem byla v kouzlení lepší, a ty si vezmeš Manuál vytěžujícího výcviku."

Gišky se začnou o knihy přetahovat.

Áron si tiše zašeptá pod fousy, ale ty to ultrasluchem uslyšíš: "Vyšlo: to: s knihami, vyjde to: i s žezlem" a natáhne ruku k pasu té, co se jmenuje Hraznin.

Pokud ho necháš, ukradne žezlo a začne zdrhat. Určitě vyrazí že dveří do knihovny, než zareagují, ale kdo ví, co bude dál....

Můžeš také nějak zasáhnout.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... ložnice gišů v Křišťálovém labyrintu ...

Saago,

giš ucítí na krku strunu, zašeptá zaklínadlo a s bliknutím ti zmizí zpod rukou. "Stínoví démoni!" vykřikne z protějšího rohu. Rytíř sáhne na postel, uchopí meč a saltem vzad skončí vedle giše.

L16-043.jpg

Oba jsou připraveni k boji, přestože kvůli tvému plášti zatím neví, proti komu stojí. Ezrie zůstala v chodbě a přitiskla se ke zdi.

Oba githjankové se na tebe a tvého stínového démona pokusí zaútočit, jako byste oba byli stínoví démoni.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... ložnice gišů v Křišťálovém labyrintu ...

Mám oba cíle těsně vedle sebe. Nemají možnost ústupu. Pletou si mě a stín. Nečekaná situace, ale stále dobrá.

Rychle si prohlédnu oba githyanki. Pravděpodobně se setkali dříve se Šadah. Mohou mít zranění nebo jiné následky. Slabá místa. Cokoliv. Snažím se zahlédnout jakoukoliv nesrovnalost na jejich standardním těle a vybavení. Něco mi pomůže určit, kam zaútočit.

Odhad situace: Hiro: 2D6+2 → 11(3 +6 + 2)#INT
- Kterého protivníka nejsnáze zraním?
- Který protivník je největším nebezpečím?
- Kdo to tu vede/velí?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

rytíř nemá zbroj.

Zraníš jej snáze, než giše.

Giš vládne nejen mečem, ale i kouzly.

Giš je nebezpečnější.

Z jejich hádky vyplývalo, že navzájem jsou si rovni, ale obávají se své velitelky Al'chaii.

Velí tomu tady Al'chaia - natolik do nich vtloukala svou cestu, že jako by tu byla, i když tu fyzicky není.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

Rozhodnu se eliminovat nebezpečí postupně.

Vrhneme se oba se stínem k zemi. Na podlaze se roztáhneme do velké šedivé šmouhy. Já pokračuju skluzem dopředu, stín zapluje pod postele.

Pod nohami rytíře se přetočím a vyskočím na nohy. Vrhnu se proti jeho meči. Githyanki je připravený, ale čeká stín. Náraz mých hmotných rukou ho překvapí a vyvede z rovnováhy.

Zapáčím na loket a zápěstí a svedu ostří podél mého těla obloukem dolů. Mezi námi se otevře prostor a já zaútočím loktem na nechráněnou hlavu. Ustoupím směrem za jeho záda, meč vedu plynulým pohybem mezi námi jako ostrou bariéru. Sotva se dostane nad úroveň ramen, udeřím ho otevřenou dlaní zespoda na čelist. Proříznu mečem ním vzduch až nad hlavy a stočím tlakem na loket stranou. Meč zazvoní o zeď. Současně se ozve tupá rána mé pěsti na spánek.

Zteč (Saaga): Hiro: 2D6+3 → 11(6 +2 + 3)#OBR
+ BOJ BEZEZBRANĚ - využívám ŠERM z rytířova meče proti němu
- V boji rázné a tvrdě postupuješ vpřed – tvůj útok je silnější o +1ZÁSAH
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Dostat se tělo na tělo k rytíři

Saaga>Rytíř: SZ:1 (úder dlaní) +1Z (volba) - 0KZ (nemá zbroj) = 2-ZÁSAH = TZ ale jsem dva hrdinové (BOJOVÁ UMĚNÍ) => KO
Rytíř>Saaga: ? (pokud bojuje mečem, mám 2KZ +1 za jeho meč z BOJE BEZE ZBRANĚ


Stojím nalepená na rytíře. Oči upřu na giše. Nevím, jestli bude riskovat zranění svého druha oblíbenými blesky. Jsem zvědavá. A taky chci vědět, jestli si dříve všimne mého stínu, který na něj číhá pod postelí.

Hlavně nenápadně (stín): Hiro: 2D6+1 → 10(5 +4 + 1)#OBR
- Drží 1


Odpoví mi temno před očima, které se bleskurychle přesune ke gišově hlavě a zakousne se do ní. Omotá ho jako hustá poloprůhledná látka, obtočí a stáhne se vysoko ke stropu. U gišových očí zůstanou ve vzduchu cáry rudého stínu.

Pálím 1 držení z Hlavně nenápadně: Giš ví hned, co se stalo, ale neví, od koho

Zlodějské útoky (stín): Hiro: 2D6+1 → 7(3 +3 + 1)#OBR
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Ztížit gišovi orientaci v prostoru
- Útokem ses neprozradil

- Stín>Giš: LZ (Stínové drápy)

PJ, co dělal mezitím rytíř a co giš?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Rytíř>Saaga: +3Z (meč) -2Z(zbroj) -1Z(jeho šerm) => OK

Saago,

rytíř s tebou bojuje jako se stínem ... a v podstatě bodá spíš do tvého pláště, který stín tvoří, než do tebe. Navíc jeho sečné rány jsou předvídatelné a tak dopředu víš, kam udeří a snadno uhýbáš. Jen díky tomu, jak je meč velký, se to vždy nepodaří a schytáš několik zásahů na plocho a jeden neškodný škrábanec hrotem.

Giš, zmatený stínovým démonem, je přesvědčen, že bojuje se stíny a proto vyvolá kouzlo, které osvětlí prostor jasným světlem.

Stínovému démonovi hrozí LZ a to, že se bude muset stáhnout někam pod postele či za roh, kde je alespoň trochu stínů - můžeš to prostě přijmout, nebo si za něj vyhodnotit NAVZDORY NEBEZPEČÍ.

Ezrie o okamžik později vyrazí z chodby a skočí na něm v dlouhém kopu s nataženou nohou. Zasáhne ho do hrudi a giš se zapotácí a spadne nazad mezi postele. Uhodí se při tom o hranu postele.

Ezrie>giš: +2Z(kop) -2Z(zbroj) +1Z(volba PJ) => LZ

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

Stín bere LZ.

Záblesk prudkého světla roztrhne můj stín i mé soustředění. Stín se rychle stáhne do rohu místnosti a pomalu nabírá zpět svůj tvar. Já se snažím vzpomenout, co chci udělat s gišem zakutým ve zbroji holýma rukama.

Ezriin výpad mi dá krátký čas na útok. Před očima pořád vidím mžitky světla. Sáhnu k pasu pro připravenou strunu a skočím mezi postele na giše. Spíš po hmatu mu omotám strunu kolem krku a utáhnu.

Zteč: Hiro: 2D6+1 → 4(2 +1 + 1)#SIL
+BOJOVÁ UMĚNÍ

Saaga>Giš: 1SZ (struna) - 2KZ (zbroj) = -1Z +1Z (jsem dva hrdinové v útoku) = 0Z = OK

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

zatímco giše škrtíš, on tě pevne chytne do rukou, zatne zuby a zachroptí zaklínadlo. Vznesete se spolu ke stropu místnosti, kde se roztočíte v divoké spirále. "Je-li mou cestou smrt, budeš mě následovat," procedí mezi zuby.

Ezria se mezitím dostane pod vás. Chvíli vyhlíží správný okamžik k úderu pěstí, ale rotujete těsně pod stropem a nedaří se jí zasáhnout.

Pak vytrhne vyřazenému rytíři obouručák, dorazí ho s ním, otře krev, aby ji nekapala do tváře a připraví se k úderu do vašeho létajícího chumlu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

"Můžeš žít," procedím skrz zuby a přitáhnu strunu. "Vzdej se a půjdeme každý svou Cestou. Pokračuj v magii a poznáš jen smrt."

Lehce povolím strunu a pokusím se moje vířící tělo dostat na chvíli mezi giše a čepel Ezrie.

Hrozba: Hiro: 2D6+1 → 12(6 +5 + 1)#CHA
+ NABÍDKA, KTEROU NELZE ODMÍTNOUT (proto hrozím s +CHA)

PJ, co udělá giš?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

giš uvolněným dechem změní zaklínadlo a začnete se snášet dolů.

Ezria, připravená ho probodnout, nesouhlasně zavrčí, když jí překážíš v úderu a sklopí meč.

"Jaká je tvá Cesta, abych se vydal jinou," pokusí se giš neobratně vyzvídat, když dosednete na zem.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

"Znáš Yarlakovo učení," připomenu Ezrii. "Jeden zde zemřel, druhý bude žít. A vše zůstane v rovnováze. Cesta krve vede k pokračující válce a zániku. My nechceme jít ve stopách Gith ani Al'chaie. Přinášíme změnu. Jen ta znamená život."

Ohlédnu se na giše. Na krku mu zůstala rudá rýha, lehce si ji mne. V jeho očích vidím, že důležitou část odpovědi už dostal. Dodám i praktickou část.

"Věz, že jdeme dolů k illithidům. Nezkoušej nás zastavit. Dnes jsi získal svůj život a vykročil na novou Cestu. Přemýšlej, kam chceš, aby tě zavedla."

Kývnu na Ezrii a otevřu modrý průchod. V cestě nám stojí jen kaverna, dva golemové, pravděpodobně drak a možná další bojovníci. Schovám strunu a připravím meč.

PJ, nemám moc přehled, kdo je kde. Je nějaká překážka mezi námi a sestupem dolů?
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

Zašeptám Áronovi do ucha: "Ještě to zkus."

Manipulace: Sadah: 2D6+1 → 8(6 +1 + 1)

"Ticho!" Pronese Áron autoritativně. "Ženské nevděčné." Odfrkne.

"Nemusíte mi to dávat, pojďte se mnou a otevřte mi to samy."
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů