[HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od MarkyParky »

Křišťalový labyrint / Hvězdný dok
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

obě gišky se zastaví ve svém hašteření, otočí se na Árona a řeknou.

"Jo, to by šlo."

Z vedlejší místnosti se ozve podivný tlumený rachot, jak se dovnitř prodere umlčená dračice a některé věci, co shodí, už nejsou utlumeny kouzlem.

"A navíc, bude lepší si ty knížky společně prohlédnout někde v klidu..."
"... a hlavně dál od Al'chaiy. "

"Pojďme tedy," vyrazí chvatně ke knihovně a dál.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... ložnice gišů v Křišťálovém labyrintu ...

Saago,

giš ustoupí do chodby vedoucí na jih.

Za modrou bariérou je kaverna, kterou už jsi viděla od západu i od severu. Jen pár kroků od vás po pravé ruce je průchod ke strážným golemům.

Je možné se tam proplížit (HLAVNĚ NENÁPADNĚ) nebo to prostě proběhnout (to si vás sice s jistotou všimnou, ale nestihnou hned zaútočit a získáte náskok do případného ÚTĚKu).
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... ložnice gišů v Křišťálovém labyrintu ...

Chytím Ezrii za rameno a posunu ke dveřím. Ještě pořád je otočená k cestě zpátky a pozoruje ustupujícího giše. V rukou pevně drží lehce zakrvácený meč. Nerozumím, proč rytíře zabila. Nedává to smysl. Ještě před chvílí jednala skoro jako já.

Vím, že dříve bych ho zabila taky. Hned, bez váhání. Ezria je starší než já. Pravděpodobně má podstatě více zkušeností. Rozhodla se jít Yarlakovu Cestou. A přesto rytíře technicky vzato popravila.

"Jdeme," rozkážu. Nemám právo a ona nemusí poslouchat. Ale poslechne, sklopí ostří a vstoupí do chodby.

V ložnici zůstane mrtvý githyanki cákance krve. Tento pohled znám. Dříve stejně vypadala místa, kterými jsem prošla já. Cítím potřebu se zastavit, zaostřit svou vůli a ložnici přetvořit. Nechat krev vsáknout do zdí, posunout postele na původní místo a v jižní chodbě nechat odejít dva z Lidu. Pořád ještě nevím přesně, co všechno z Podhůří mě takhle změnilo. Ale vím, že tuto změnu přijímám. Poznala jsem víc, než Ezria kdy pozná. A víc, než mi může nabídnout Yarlakova Cesta sjednocení.


"Počkej," zvolám tiše před sebe a doběhnu Ezrii, mé bývalé já. Podívám se ji zpříma do zdravého oka.

"Půjdu první. Pokračuj doprava, mineš strážní golemy a za nimi je chodba dolů. Pozor na githyanki. Yarlaku a ostatní Zerthy najdeš nedaleko. Naše Cesty se ještě potkají."

Nechám se obklopit stínem a vstoupím do kaverny.

PJ, jak to v kaverně vypadá? Je tam stále giš u stropu, nebo to byl ten v ložnici? A co jinak, nějací githyanki, draci apod.?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

Ezria nad mrtvým githjankem vycítí tvé pochybnosti a odhadne část tvých úvah. "Yrlakova cesta je účel. Má je prostředek. I když to Yrlak nikdy nepřipustí, k dosažení své cesty potřebuje občas cestu mou."

Potom proklouzne nepovšimnuta na sever.

Když nahlédneš do kaverny, pod stropem je v krystalu přítomný giš. Ve výklenku v severní části, kde se předtím promítal obraz zajatého illithida, se dohaduje šest githjanků - dvě bojovnice a tři bojovníci. Třetí bojovnice leží bezvládně opřená kousek od nich u zdi, hledí s nepřítomným výrazem před sebe a ani se nehne.

Po dracích ani stopa.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

Nechám Ezrii odejít. Už mě nepotřebuje, ani já ji. Soustředím se na kavernu. Shodím z hlavy plášť a pomalu vstoupím.

Giš u stropu se ve svém krystalu napřímí a otočí ke mně. Zahlédnu drobné jiskry bleskového výboje. Bojovníci vyskočí a tasí zbraně. Reagují na mě automaticky, naučeně. Vím zcela přesně, co se bude dít dál.

Uhnu prvnímu blesku, ožehne zem za mými zády, a pokračuju zvolna vpřed do kaverny. Bojovníci se rozběhnou. Jsem to jediné, co vnímají, co potřebují vnímat. Jejich pevné odhodlání je pozoruhodné. A zbytečné. Nenechám se jimi rozptýlit. Vypustím můj stín směrem k nim. Zbytek je na jeho vůli a hladu. Je volný, dál se mnou nemůže.

Zaostřím zrak před sebe. Temné astrální víry zareagují na mou mysl a zpomalí svůj nekonečný chaotický koloběh. Upnu se k nim, k jejich pohybu, mechanismu, k samotné podstatě. Blížící se Githyankové ani vzduchem praskající blesky mě už nezajímají. Poznala jsem o nich všechno, co na své Cestě potřebuju. Je čas pokračovat dál.

Když jsem přišla na Abeir-Toril, byla jsem zmatená, nestálá a nejednotná. Neznala jsem svůj cíl ani sama sebe. Cestou Podhůřím jsem poznala význam Cesty samotné. Cesta je důležitější než cíl. A má vede dál. Do další sféry. Půjdu připravená a zkušenější. A hlavně otevřená další změně. Už se nemusím bát neznámého. Musím jen pokračovat dál.


Poslední dva kroky zrychlím. Na hraně víru se předkloním, přiložím ruce k tělu a nechám se vtáhnout dovnitř. Zachytím slabý impulz astrálu. A další. Spojím je a postupuju po nehmotných vláknech do mimoprostoru. V hlavě se mi vykreslí pravděpodobné Cesty, nespočet různých sfér a světů. Poslechnu intuici a nechám se nést dál.

Cesta ven: Hiro: 2D6+2 → 9(1 +6 + 2)#OBR
- Zmizíš, ale necháš něco za sebou, určí PJ; co to bude?

Tak či onak, Cesta Saagy v tomto příběhu končí.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

Áron následuje ty dvě gišky a já následuju Árona. Spěcháme, nevíme jak dlouho bude ještě Áron takto přesvědčivý a okouzlující. Cestu k portálu známe, předpokládám, že půjdeme stejnou.

Jsem pořád trochu neklidná, jestli jsem s těmi knihami naložila správně. Není to příjemné. Sakra, zatracené pochybnosti, doufám, že je to jen tím lektvarem.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

proběhneš knihovnou a když se za giškami protáčíš oranžovou koulí, vedoucí do přístavního skladiště, hlava se ti začne motat ještě o něco víc, než bys čekala.

Vypotácíš se na druhou stranu koule a prostor kolem tebe se vlní, dokonce i ty se vlníš, gišky se vlní a Áron, jehož kouzlo se pomalu vytrácí, se také celý vlní.

"Co se to? Jak se to?" vykřiknou gišky, když v běhnou do skladiště, ve kterém na zemi leží, ztěžka oddechují a zmateně se rozhlíží domlácení válečníci.

"Zachytili jsme nouzový signál neznámé lodi, podepsaný jako MRCHOŽROUT, mířící přímo k nám," pronese jeden z githjanků
"A?" zeptá se giška.
"Tak jsme odpověděli, a nastavili přístavní jeřáby na nouzové přistání," odpověděl druhý, "ale pak se vesmír zbláznil..."
"PITOMCI! Mrchožrout je ztracená loď illithidského korzára!" vykřikne vztekle jedna z gišek, "musíme o tom zpravit ..."

Druhá ji okamžitě přeruší: "Musíme to vyřešit samy! A knihy nám pomohou!" a začne horečnatě listovat stránkami.
"To .. to .. to jsou Al'chainy knihy, jak jste se k nim dostaly?" oboří se na ně okamžitě bojovníci, jako by všechno ostatní okolo - nestabilita prostoru i Áronova proměna zpět v rybáka byly naprosté podružnosti, proti vlastnictví dvou magických knih.

Tvůj ultrasluch ti ale říká, že za dvojitými velkými železnými dveřmi vedoucími do vesmíru se právě teď odehrává cosi zvláštního. A Áron, který si je vědom, že další šarádu už nemá smysl hrát, vyrazí stejným směrem a zatáhne za velkou páku, která je otevírá.

Nechávám si slovo ....
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... ve víru ...

Saago,

naprosto překvapivě pro tebe - přesně v okamžiku, kdy jsi skočila do víru, se prostor zavlnil a objevila se ještě jedna další cesta. Neobvyklá, nečekaná, chaotická, způsobená neznámou silou.

Rychle soustředíš svou mysl, abys ji prozkoumala, než se zase zavře ... a zasype tě míchanice uvidíš chapadla, ucítíš záblesk čaje a chladu, pocit svobody a závan rybiny, tři očka malého ďáblíka a vlnící se krajky vonící po konvalinkách a páchnoucí po goblinech.

Máš jeden drobný okamžik, aby ses rozhodla, co dál - zda budeš pokračovat po Cestě, kterou ses vydala, nebo zkusíš tuhle novou odbočku, plnou chaosu.

Zvolíš-li první možnost, tvůj příběh opravdu končí, jak sis přála.
Zvolíš-li druhou, dovolím si ponechat slovo a dopřát i ještě jednu scénu, která tvou Cestu naposledy změní....
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... ve víru ...

Beru potitulkovou scénu. Tj. druhou možnost.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

To je ale bordel na kolečkách. Fakt by mě zajímalo, co se za těma dveřma děje.

Zamračím se, tohle jsou nejspíš ty vrata, u kterých Urlon říkal, že za nimi čeká jistá smrt. Co ten giš ví o krollech a rybácích? Tvrdil taky, že nadrzo vzít knížky by znamenalo bitku a přitom to bylo úplně v klídku.

Nevím, proč by tu mělo být nebezpečno, je to prostě jen vysoká skála.

Ušklíbnu se a zaberu za páku s Áronem.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

zatáhnete za páku otevře se před vámi zvláštní pohled.

Přímo před vámi je něco jako přístavní molo, jen celé z kamene a trčí do prázdnoty poseté hvězdami. U jednoho z mol kotví gnómská konstrukce podobná Kwašovu aparátu, kterou jsi už viděla dřív.

Za molem se ale prostor a vaše představa o něm bortí. V jakési vlnící se trhlině se tam vznáší obrovská čaroloď, vznášející se v oblacích podivné plazmy čaroprostoru. Na horní palubě lodi vidíš jejího kapitána, kterak chvatně vybíhá na palubu, následován Cilapim a Glom. Také čtyři námořníky u balist.

Po pravé straně, v nepřirozeném úhlu vedle kamene, jako by ses dívala skrze mostní oblouk na do okrova zbarvený Vrběnin hvozd, ze kterého do stejné plazmy vplouvá jakási veslice. Na její zádi stojí Hiro se svým strážcem a nepochybně tam bude i maličký Boo. Za lodí roztahuje svá křídla zelený drak Telurai.

A po tvé levé ruce - dá-li se to tak v pokřiveném prostoru nazvat - pak vidíš severský přístav plný lidí, kteří udiveně zvedají hlavy a hledí na totéž co ty. Pohled tímhle směrem ti ale zakryje náhlý magický vír, v jehož středu se vznáší Saaga.

Hadešadah otevřela průchod do Trhliny.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... ve víru ....

Saago,

Cesta chaosu, na kterou jsi odbočila, tě přivedla do čaroprostorové Trhliny, ve které se prolínají různá místa této reality.

Vidíš mola Hvězdného doku, který se má vznášet vysoko nad povrchem Torilu.
Vidíš most Vrběnina hvozdu, která má být kdesi hluboko v podzemí Podhoří.
Vidíš severský přístav, jehož místo je na druhém konci velkého moře.

A všechna tato tři místa jsou přítomna tam, kde být nemají - kolem trupu Mrchožrouta, illithidské čarolodě, která vězí v Trhlině vyplněné magickým plazmatem a přitahuje všechna tato místa k sobě.

Trhlina přitáhla i tebe.
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti