[HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16256
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od MarkyParky »

Křišťalový labyrint / Hvězdný dok
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... zpět v Křišťálovém labyrintu, za portálem ...

Magie pohlcování (neviditelnost Saagy pro illithidy díky lebce): Hiro: 2D6+3 → 11(2 +6 + 3)#MAG
- Pole pohltilo tento pokus a zůstalo zachováno


Reflexivně uskočím na druhou stranu než Ezria. Nedokáže nás zasáhnout obě naráz. Illithid se ale dívá pouze na Ezrii. Mě nekontroluje ani nehlídá. Pochopím, že mám stále ještě vysokou šanci. V případě githyanků jsem se rozhodla vykročit novou Cestou. Illithidy znám a mou vůli nezměním.

Tasím meč i ocelovou pěst a zboku vedu výpad na měkkou nechráněnou hlavu. Vím, že stačí jeden úder na narušení povrchu a potom krátký intenzivní sek.

Zlodějské útoky: Hiro: 2D6+2 → 5(2 +1 + 2)#OBR
- Záměr: Vyvést illithida z koncentrace
- Saaga>Illithid: 2Z (rapír) - 2Z (zbroj) - -1Z (PRŮRAZ) - -1Z (zlodějská zbraň) = 2Z = TZ

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

jsi příliš pomalá. Než dokončíš svůj úder, bublina vás vyvrhne, illithida vcucne a portál se zavře. Mozkožrouta to přeneslo do Hvězdného doku a vy jste zůstali v Křišťálovém labyrintu.

Ezrie na tebe zmateně pohlédne. "Co to bylo? To byl opravdový mozkožrout nebo iluze? Mluvila jsi o našich githzerai v Hlubině, ale tohle vypadá, jako že illithidé naopak postoupili do Křišťálového labyrintu?"

Rozhlédnete se. Okolí portálu opravdu vypadá, jak po bitvě. Rudé bariéry jsou roztříštěné, směrem na sever i severovýchod jsou na zemi ztopy ohně a kouře jako pozůstatek bitvy, kterou o místnost vedle svedla Hadešadah.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

Vydechnu a schovám zbraně. Illithid přežívá navzdory pravděpodobnosti. V sídle githyanki se jeho šance ještě sníží. Cesta teď vede dál.

"Byl sktečný," povím Ezrii. "Bývalý zajatec. Pro nás není důležitý. Pojďme, rychle."

Během okamžiku si vybavím uspořádání těhle míst. Vím, že krytá cesta vede doprava. Mávnu na Ezrii, přikrčím se a mezi záblesky rudého světla vyrazím kupředu.

PJ, chci projít chodbou do Dílny na golemy a z ní dál dveřmi na východ. Jak to tam vypadá?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

projdete opuštěnou laboratoří na východ na křižovatku. Severní odbočka míří do křišťálové jeskyně, kterou už jsi jednou viděla od severu. Další bariéra směrem na východ je zakouřená.

Otevřeš dveře a vstoupíte do místnosti, která je cítit spáleninou. Ve výklenku v jižní části spatříte hromadu ohořelých ilithidích hlav a těl. Jsou ohořelá i zevnitř, jako by byla vykuchaná a vycpaná slámou. Jedno z nich, o něco větší než ostatní, patřilo ulitharidovi, to je navíc navlečené na jakési kovové konstrukci, která ho nejspíš držela ve vzpřímené poloze.

Sál trofejí
Sál trofejí

Na podlaze kolem dokola jsou chvatně čímsi fialovým načárané jakési runy. Z místnosti vede jeden další východ směrem na sever, taktéž přehrazený očouzenou bariérou. Na stěnách kolem dokola jsou kovové trny.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

Zběžně si prohlédnu těla, runy a pozůstatky ohně. Pravděpodobně reakce na reanimační magii Šadah. Duchové illithidů zaseli do myslí githyanki strach. Cenná vědomost.

Ohlédnu se za sebe a přejdu ke dveřím doleva. Cesta mimo pozorovací úhel pod stropem zavěšených gišů mi vyhovuje.

PJ, kam pokračuje chodba na sever (ta, která vede přímo ze sálu trofejí)?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

jen co otevřete bariéru, chodba se klikatí, doprava a zase doleva. I odsud ale zaslechnete dvojici hlasitých hlasů. Není to vyloženě hádka, spíše dohadování se.

"Tvé naděje jsou planné, Ešante, Al'chaia ti nedá své knihy jen za to, že chytíš nějakou krollí nekromantku," říká ten vznešenější.
"Jen si nemysli, Theru," odsekne mu hrubší, emotivnější hlas, "není to nějaká nekromantka. Probudila k neživotu naše úhlavní nepřátele - a za to si zaslouží ztrestat. Jestli se tu ještě jednou objeví, ulovím ji .. a pak uvidíme, čím to Al'chaia ocení."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

"Promiňte dámy, ale musím se neprodleně vrátit. Jestli chcete, pojďte ko:usek se mno:u. Já vám to povyprávím. Al'chaia mě pověřila, když jsem se tak osvědčil, že chytím nějakou šílenou nekromantskou krollku." Začnu zuřivě gestikulovat, ať to neříká. Co kdyby nějak pohlcování přestalo účinkovat a já se zviditelnila. Ale za prvé už to řekl a za druhé jsem stejně neviditelná. "O:živila ty ithillidí figuríny z zdechlin. Rád bych si tu v s vámi povídal nebo: četl, ale ..." zatváří se jako nějaký mesiáš "... mám práci."

Začnu být trochu nervózní, jak dlouho mu ještě bude zgithjankovací lektvar účinkovat. Pro jistotu strčím Áronovi do kapsy ten druhý, ať ho vyžahne, kdyby měl pocit, že se začíná měnit zpět.

Áron kráčí ke dveřím a protože ithillidy viděl jen ve formě oživlých duchů a nezná jména ostatních githjanků, tak z něj padají zejména klasické neurčité rádoby skromné výroky typu, že to nestojí za řeč, a že to bylo zásluhou všech githjanků a sám by to nezvládl, jak je rád, že pomohl a až později na naléhání přidá jakože úryvky z boje, např. že v jednu chvíli už měl chapadla přitisklá na obličeji a najednou sek mečem a ani neví, kdo vlastně zachránil, bla, bla, bla.

Co ty holky, půjdou s ním? Potřebuju je dostat z blízkosti Al'chaii, kdyby se přeci jen dostala nějak přes draka a pak případně nějak vymyslím, která je nejpříčetnější, že bych jí to třeba dala
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

lektvar jsi podala Áronovi na poslední chvíli. Když se otočil od gišek ke dveřím, ve tváři se mu objevily rybí rysy a obratem do sebe nový lektvar kopnul tak, aby to githtky neviděly.

Dvě gišky, které přišly z vedlejší místnosti, se okamžitě vydaly za rybákem a ten otevřel dveře vedoucí na cvičiště. Třetí zabouchne knihu, co četla a pronese "Mě se na tom něco nezdá, půjdu se podívat na Al'chaiu," a vyrazí ke dveřím, za kterými se nejspíš chodbami sune kašlající dračice.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

Skvělé, takže té nejvíc Al'Chaii oddané jsme se zbavili. Teď už zbývá jen vyřešit problém komu dát knihu a jak odsud vysmahnout, když nemám to divné žezlo.

Zamyslím se, dávat to Urlonovi nebo někomu podezřelému z nesouhlasení s Alchaiou nemá smysl, protože nejspíš po něm půjde Alchaia jako první. Jenže tyhle dvě teď budou taky podezřelé, až to tamta vyslepičí. No, pokud nás bude Árona vnímat jako zákeřného zloděje, navíc s kumpánem, tak nikoho nenapadne, že bychom mohli jim knížky jen tak přenechat.

Zařídit zákeřného zloděje půjde snadno. Napatlu šipku z kuše jedem a prostě tu, co se vydala k Alchaii, střelím do zad.

Zákeřnost: Sadah: 2D6+3 → 13(6 +4 + 3)
Kuše SZ 2 HOD+DOSTŘEL, PRŮRAZ, POMALÁ


Jed: Sadah: 2D6+2 → 5(2 +1 + 2)
Možná se otrávil někdo jiný. Možná ses otrávil sám. Každopádně na někoho bude působit síla jedu způsobující TZ. PJ je na tahu.


Ženská překvapeně vyjekne, otočí se a rozhlídne se, po tom, kdo ji střelil
Neviditelnost: Sadah: 2D6+2 → 8(3 +3 + 2)
drží, ještě v tom mám 1 MAG


Mezitím Áron začne hustit do holek, když prochází cvičištěm. "Tak, milé dámy, co byste řekly na to:, že bych si u vás ty knížky na nějakou do:bu nechal. Co: kdybyste mi je pohlídaly, než si tady vyřídím všechny ty nemilé povinno:sti. O:statně tak cenné vědomosti by neměly zůstávat v rukou jediné o:so:by. Co: myslíte? Jen naprostý sobec by si je mohl syslit a nepodělit se."

Zářivě se usměje, takže není poznat, jestli tím potenciálním sobcem myslí Alchaiu nebo sebe.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

když jsi nabíjela šipku natřenou jedem, škrábla ses o její hrot. Ztrácíš cit v pravé ruce.

Utržíš TZ a TRAUMA -1OBR.

Gišku samotnou hrot zasáhne do ruky a hluboce se zaryje. Během toho, co bezúspěšně pátrá po střelci, sáhne po svém meči, ale bolestí ucukne - s tímhle zraněním nebude schopná bojovat fyzickou silou. V její tváři se objeví výraz horečného přemýšlení a rty se našpulí, jak se chystá k nějakému zaklínadlu.

Co uděláš ty?

"Jistě, podělit se," řeknou mezitím zbylé gišky Áronovi.

"Nejlépe když dáš každé z nás jednu knihu ...."
" ....a půjdeš se věnovat těm povinnostem," doplňuje jedna githka druhou.

Pokud jim Áron dá ty knihy, nechají ho být a pustí se okamžitě do jejich prohlížení.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

Já jsem ale kopyto! Třu si tu nešikovnou brnící pracku. V tomhle stavu nemá cenu něco vymýšlet. Kolem gišky se udělají barevná světýlka. Tady fakt nechci být. Zacouvám a přirazím za sebou dveře. Ještě než je teda úplně zabouchnu tak vhodím dovnitř slzák.

Navzdory nebezpečí: Sadah: 2D6+1 → 10(5 +4 + 1)


Jak gišky natahují ruce po knihách, Áron se ještě zeptá: "Jste scho:pny je o:chránit? Když na to přijde, tak i před samo:tnou Al'chaiou, kdyby si to s třeba tou o:dměnou rozmyslela?"

V tu chvíli se otevřou a hned zavřou severní dveře a ozve se za nimi prásknutí a syčení.

Co Áron, dokáže naboostovaný lektvarem nějak odhadnout, jestli ty dvě dají přednost poslušnosti nebo knize?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

gišky se podívají jedna na druhou:

"Si piš!"
"Hlavně už je sem dej."

Pak bouchnou dveře a ony se prudce otočí s vyděšeným a zkroušeným výrazem ve tváři, jako by čekali Al'chaiu a mysleli si, že právě selhaly v nějaké důmyslné zkoušce, kterou jejich krutá velitelka vymyslela, aby prověřila jejich věrnost.

Při tom samozřejmě propátrají prostor očima, takže si vyhodnoť, zda to pole neviditelnosti vydrží ... a s ohledem na výsledek pak pokračuj, co budeš dělat dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

Neviditelnost: Sadah: 2D6+1 → 12(5 +6 + 1)
Drží


Když se zavřou a otevřou dveře a ozve prásknutí, tak ještě poznamená: "Zdá se, že je tu nějak rušno. Do:po:ručuju si najít na čtení klidné místečko někde strano:u."

"Mimochodem, nemáte na půjčení žezlo na otevírání portálu? To mé se mi rozbilo a musel mě sem pouštět Urlan."

Ať už ho odbydou nebo ne, Áron jim obřadně podá knihy.

Odhad situace: Sadah: 2D6+2 → 8(2 +4 + 2)
Jak se teď dostat nejlépe pryč z míst obsazeného nesnášenlivými magory, když už knížky jsem..ehm.. předčasně udala?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

obě gišky si oddechnou, když Al'chaiu neuvidí. Pak se otočí zpět na Árona: "Hele, upřímně - ty nejsi zdejší, podle přízvuku. Nejsi rytíř. Nemáš hůl. Ale znáš naše způsoby a víš co chceme. A ... dal jsi nám ty knihy. Tak vysvětluj, o co vlastně jde?"

Áron se nadme pýchou, ještě víc narovná aby bylo vidět jeho hrdé postavení a nadechne se k dlouhému proslovu.

Áron je teď opravdu okouzlující. Nejlepší způsob, jak se dostat k holi, je využít své neviditelnosti a jejich zaujetí Áronem a prostě jí šlohnout a zdekovat se. On už se z toho nějak vykecá.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... Sál trofejí ...

Vyslechnu si hlasy, přehodím přes hlavu plášť a dám Ezrii signál. Pochopí. Podél stěny opatrně vyrazím do chodby k hlasům. Za mnou se mihotavým světlem sune můj stín a za ním pomalu postupuje Ezria.

Hlavně nenápadně: Hiro: 2D6+2 → 9(4 +3 + 2)#OBR
+ JAKO STÍN - Držím 1

PJ, jak to vypadá v místnosti na sever, odkud byly slyšet ty dva hlasy?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů