[HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od MarkyParky »

Křišťalový labyrint / Hvězdný dok
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

giš se zamyslí.

Mohla by ses vydat za svou krollí společnicí a v docích se dát doprava. Protáhnout se strážnicí u doku - ostře hlídanou, bude tam nejspíš nějaký rytíř s drakem - v ní doprava a pak pořád rovně až skrze zbrojnici. Tam naopak narazíš nanejvýš na Sarralr, která je vždy zabraná do práce.

Za zbrojnicí chodba doleva vede k vězení."

Pak pohlédne k průzorům v podlaze. "Nebo kdybys nějak dokázala otevřít a protáhnout se tamtudy," ukáže na ně. "Až skončí jejich výcvik samozřejmě... Cvičiště je hned vedle vězení."

Co se týká jiné cesty do Křišťálového labyrintu, napadá mě jediný další způsob. Nasednout na čaroloď, nechat se odvézt na Toril, cestovat do Zapomenutých říši, do Hlubiny, do Zívající jámu a sestoupit skrze podzemí," usměje se svému vlastnímu vtipů.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... pozorovatelna mistrů ...

Poslední věty giše slyším, ale neposlouchám. Klečím u průzoru a přejíždím po něm prsty. Materiál mi není znám, struktura ano. Dokážu odhadnout její pevnost i pružnost. Vím, že struktura bude krystalická, pravidelná a uspořádaná. Ideální pro přeměnu. Stačí se dotknout části, změnit detail a nová podoba projede celkem jako jedna velká vlna.

Získala jsem cennou znalost. Dokud jsou githyanki ponořeni do bolestivého cvičení, nepřekáží u vězení. A až budu chtít zpátky, je zde dobrá cesta.

Postavím se a upravím si oblečení. Oproti gišovi nosím podstatně méně kovu a zbroj mi zakrývá téměř celé tělo. Můj plášť je podobný jeho ozdobám. Meč snadno zaměním za svůj. Výškou i konstitucí se mu blížím dostatečně.

"Věz, že přijímám nabídku tvého oděvu. A vezmu si k němu i tvou tvář. Věřím tvým slovům a navržené Cestě do vězení. Ty věř mně, že nepoškodím tvé jméno."


Otočím se k odchodu. Právě když míjím sochu Gith, vytáhnu Zerthimonovu knihu. Chvíli se s ní před sochou zastavím. Je pozoruhodné, jak rozdílnými Cestami může Lid vést kniha. Z takové znalosti je možné vybudovat celé město.

Rychle se vydám dál. U pokladu už mám nalistované správné desky. Postup je mi znám, úspěšně jsem ho vyzkoušela už dříve. Soustředím se nejprve na svůj stín. Postupně nabírá tvar giše. Dorazím do místnosti s mozaikou, zastavím se a knihu schovám. Ruce už mají žlutavý nádech a můj plášť barvu písku.

Pokročilá magie proměn:
- DOSAH: DOTYK, SESLÁNÍ: OKAMŽITĚ, TRVÁNÍ: CHVÍLE
- Jde o větší proměnu na tvora podobné velikosti
- Proměny, které provádíš s pomocí materiální magii, nejsou problematické na ovládání (nemají postih -1STÁLE).

Hlavně nenápadně: Hiro: 2D6+ → 11(6 +5 + 0)#MAG
+ JAKO STÍN
- Získal čas - tvůj čin bude odhalen nejdříve CHVÍLI poté, co jsi bezpečně pryč.
- Zůstal neznámým pachatelem - nikdo tě nepoznal a stopy, které jsi zanechal, jsou neurčité a nemíří přímo k tobě


... Pocta Tiamat ...

Nemám zrcadlo, ale vím, že jsem uspěla. Podoba Urlona není dokonalá, v githianki se měním poprvé. Odhadem solidních pět ze sedmi. Na mou Cestu to bude stačit.

Pokračuju rychle chodbou dle popisu, za rohem se zastavím. Zářící koule uprostřed je překvapení. Z orientace pokračujících schodů pochopím její účel. Mysl je soustředěná, musím jen přesvědčit mé tělo.

Navzdory kouli: Hiro: 2D6+2 → 8(2 +4 + 2)#INT
- Až tě koule otočí vzhůru nohama, zmate tě to (-1PŘÍŠTÍ), ale časem se zorientuješ.

Navzdory kouli (Stín): Hiro: 2D6-1 → 5(2 +4 - 1)#INT
- Nedokážeš si zvyknout na to, že jsi vzhůru nohama (-1STÁLE)


... kantýna ...

Záře ustoupí a já před sebou zahlédnu kantýnu. Chvíli stojím a hledám svůj stín. Mihotá se za mými zády, v místě, kde by neměl být. Posunu ho myšlenkou na správné místo a vstoupím mezi githyanki.

"Urlone, čemu vděčíme za tak vzácnou návštěvu?" zaslechnu od jednoho ze stolů.
"Jestli se chceš pomstít tomu cizákovi za zničeného golema, jdeš správně," dodá někdo jiný.
"Hm," kývnu jen hlavou a zamířím nejkratší cestou k celám.

PJ, jak to vypadá ve vězení? Kde najdu Ezrii?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

u vězení je trojice cel. Všechny dveře jsou zavřené, zámky u nich připomínají svým tvarem otvory githjanských holí.

Vězení
Vězení

Které dveře otevřeš? A jak?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v přístavní skladišti ....

Hadešadah,

opatrně otevřete škvíru dveří a sluchem si přeměříš místnost.

Skladiště
Skladiště

Je to skladiště vytesané nahrubo ve skále. Je plné beden. Čtyři githjankští bojovníci v něm stěhují nějaké bedny.

Ze skladiště vedou dva úzké východy po tvé pravici, dvoje mohutná vrata po levici a úzký průchod proti tobě.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... vězení ...

Zastavím se před prostředními dveřmi a rozhlédnu. Jsou tu pravděpodobně tři cely. Mají zde přinejmenším dva vězně, Ezrii a Elrica. Ezrii zajali dříve. Elrica, s ohledem na jeho pověst, pravděpodobně nedali do cely k ženě. Pokud postupují logicky, plní cely postupně, jednu vedle druhé. V tom případě bude jeden nebo druhý přímo přede mnou.

Pevně stisknu gišovo žezlo a odemknu s ním dveře,

PJ, co je za prostředními dveřmi?
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

Nejistě přešlápnu jak nahlédnu do skladiště. Tohle už Áron jen tak neprojde. Řeknu mu, ať si vypije lektvar. Sama jsem neviditelná, tak mu dám ten silnější.

Dryák zgitění: Sadah: 2D6+2 → 12(5 +5 + 2)
Obtížnost 0, když je to humanoid taky?
Vydrží CHVÍLI, vypadá k světu, není nemehlo


Jak je ve githjančí zbroji, tak vypadá docela přesvědčivě. Jen uši má dost krátké, ale na to že je ryba, je to pořád úspěch.

"Povedl se mi, že? Podle pachu jsem si říkala, že bude i dobře chutnat. " Poznamenám, když vidím, že se Áron po vypití ani nenadavuje.

"No rovnou do sebe kopni i tady tento."

Podám mu druhý. "Víš jak se připiješ a připadá ti pak každá hezká? Tak tady to bude naopak! Do dna!"

Lektvar na zvýšení CHA o +3

"A teď budeš nezastavitelný!"

"Zkus prostě projít buď naproti nebo přinejhorším do těch druhých malých, když tě zastaví, tak je okouzli, ukecej, sbal, cokoli."

"Já se neviditelná nějak protáhnu."

PJ: Jak to vyhodnotit?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... vězení ...

Saago,

otevřeš dveře do podlouhlé cely, do které by se vešel možná i tucet vězňů, je v ní ale jen jedna gith.

L16-033.jpg

Když vstoupíš, hrdě zvedne hlavu. Má na pravé tváři starší zhojené jizvy a pásku přes oko, na levé má ovšem čerstvé modřiny, na krku a rukou též.

"Dnes nebudu bita?" zeptá se, když vidí, že přicházíš ve zbroji giše bez bojovníků. Pak si všimne podivně orientovaného stínu a trochu znejistí. "Půjčili jste si od drowů stínového démona, abyste mne zlomili? Jak githjanské," odplivne si s opovržením, "ale já se nebojím."

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... ve skladišti ....

Hadešadah,

sleduješ, jak si to Áron, povzbuzený magií, napochoduje v rytířské zbroji přímo doprostřed místnosti.

"JAKTO:ŽE JEŠTĚ NENÍ NÁKLAD VYLO:ŽEN A PŘERO:VNÁN?!?" zaburácí na bojovníky a ty se leknou. Jeho mlaskavé O: dodá slovům ráz.

"JE JEN JEDINÝ ZPŮSO:B, JAK TO: MŮŽETE O:DČINIT. SO:UFFRÍR DO:L:LEÓ:R!" zařve sousloví, které se teprve před pár chvílemi naučil.

Bojovníkům se objeví ve tvářích bolestivý škleb, ale začnou se svlékat a hledat ve skladišti nějaké dřevěné tyče, kterými by si vzájemně mohli dát nakládačku.

Áron se podívá do míst, kde tě tuší u dveří a mávne na tebe. Dme se pýchou, jak to hezky vyřešil.

Co uděláš dál?
Dokud se budou bojovníci vzájemně mlátit, můžeš se po skladišti neviditelná pohybovat bez hodu a Áron v převleku také.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

Áron mi vyrazí dech podobně jako rána dřevěnou tyčí přes záda, kterou právě schytal jeden z "cvičenců". Je to frajer!

Otevře ty protější dveře, kde by měli být věci na destilaci a já proklouznu za ním. "Ty vole, dobře!" zašeptám mu přitom do ucha.

Jak to tam vypadá? Najdu rychle něco skladného, magického co vystačí tak na dvě destilace nebo je potřeba tam trochu pošmejdit?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

sklad je plný cizkorajných a tajuplných věcí, zejména pak trofejí a součástí exotických tvorů - jako základ na exotická jídla. Některé z nich jsi nikdy neviděla, jiné vzdáleně pozdnáváš. Mezi tím vším najdeš i dost materiálu k destilaci.

Na jednu bezpečnou destilaci je toho tu určitě dostatečné množství. Je tu taky dost jídla, aby sis mohla nabrat kolik chceš do zásob.

Dvě destilace z jednoho zdroje, byť vydatného, jsou důvodem k tahu PJ. Materiál tu určitě je - ale kdoví jaký. Pokusíš-li se destilovat podruhé, popiš nám, co sis vlastně na druhou várku vybrala za zdroj a já pak podle toho nějak budu táhnout.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Hadešadah »

Zkusmo rozhodím trošku prášku na označování magie, ale ten se lepí úplně na cokoli. Prohlídnu teda první dva balíky, jeden obsahuje trofeje, což jsou lebky rozličných podivných tvorů, které nevypadají jako zvířecí a přesto jsem o nikom, kdo by mohl mít takovou lebku neslyšela. Vezmu tu nejošklivější. V druhém balíku je přes loket velké vejce, povrch je hodně vrásčitý a spíš kožovitý než že by měl skořápku a nahoře je jakýsi křížek, v kterém asi ta skořápka nakonec pukne. Smůla ty drobečku uvnitř, jestli jsi teda ještě živý, ty už se vyklubat nestihneš.

Co se týče jídla, tak vezmu nějakou velkou bílou kostku, která na chuť připomíná vzdáleně sýr a pak nějakou nasládlou mazlavou hmotu ve velké sklenici připomínající marmeládu. Před odchodem se ještě rozhlídnu a vidím, jak tam leží v bedýnce hromada nějakých lístků a květů a drobných kousků čehosi. No naberu aj trochu té jateliny, to by mohlo udělat Cilapimu radost. Snad ho potkám, než z toho bude kompost.

Vytáhnu zase papírek s návodem. "Teď půjdeme do těch prvních dveří, zkoulíme se do knihovny, a pak prý furt doleva až k jakýmsi zdobeným dveřím. Ty pak nějak podobně geniálně odlákáš Al'Chajdu, třeba že ti githjanci v Hloubce slavně zvítězili nebo prohráli nebo tak něco. Pokud možno ať vysmahne aj s drakem a já seberu ty knížky. Musíme teď mazat, dokud lektvary fungují!"

PJ, kam dojdeme než potkáme překážku či zajímavost?
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... vězení ...

"Yarlaka tě dobře vycvičil," povím a zaměřím pozornost na celu i druhé dveře. Nevidím žádné stopy po skrytém pozorování. Vyhlédnu za sebe do chodby a vstoupím celá i se stínem do cely. Zaměřím svou mysl na mou podobu, v kůži ucítím slabé pnutí a okamžik počkám, než se moje podoba zcela vrátí zpět.

"Jsem známá jako Saaga. Odvedu tě za Yarlakou. Vykročil na Cestu Sjednocení. Je i s ostatními blízko. A bude tě potřebovat. O jedno oko jsi přišla při obraně Shra'kt'loru, ale druhé vidí více než celé město. Musíš co nejdříve předat tvé znalosti zerthům. Vím, jak se odsud dostat. Pojďme."

PJ, půjde Ezria se mnou? Pokud ano, vrátím se do chodby před cely a vydáme se směrem na jih, tj. na obrázku dolů. Jak to tam vypadá?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

Ezria se na tebe nedůvěřivě podívá. "Ty nejsi jedna z nás. Co za nástrahu je tohle."

Nedůvěřivě vyjdeš. "Kam jdeme? Do kovárny? Na cvičiště? Už jste pochopili, že ze mě nic nedostanete? Stanu se cvičným terčem? Pokud ano, budeš mě muset svázat, jinak to bude pro ghitjanky velmi bolestivé.

Vyhodnoť si prosím NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+CHA.
10+: Ezria pochopí, že jsi její záchrana, začne ti důvěřovat a bude tě následovat.
7-9: Ezria tě bude následovat, protože v tom vidí příležitost k úniku. Ale nebude ti věřit.
6-: Ezria se okamžitě pokusí prchnout.


L16-034.jpg

Pokud budeš mít trefu, upřesni prosím, kterou ze tří chodeb budete pokračovat.
* z první se ozývá zvuk kovářské práce
* druhá je tichá
* ze třetí hekání a bolestivé výkřiky
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... knihovna ....

Hadešadah,

protáhnete se s Áronem v rytířském převleku kolem vzájemně se mlátících githjanků a stanete před další žlutou koulí.

Nezapomněla sis jí předtím vyhodnotit?
Pokud ano, hoď+INT:
10+: Až tě koule otočí vzhůru nohama, budeš hned perfektně zorientovaný a už ti žluté koule nebudou dělat problémy.
7-9: Až tě koule otočí vzhůru nohama, zmate tě to (-1PŘÍŠTÍ), ale časem se zorientuješ.
6-: Nedokážeš si zvyknout na to, že se ti pořád mění orientace.(-1STÁLE)

Rybákovi koule nedělá problémy - je zvyklý se pohybovat pod vodou libovolným směrem a to je skoro jako ve vesmíru.


Za koulí se dostanete do knihovny. V pravé části vidíte rozsáhle regály vedoucí od podlahy až ke stropu, plné githskyćh knih. Prohledat je by ale CHVÍLI zabralo a vy spěcháte.

Knihovna
Knihovna

Obojí dveře, které z knihovny vedou, jsou tiché.

Jdete dál podle návodu, tedy dveřmi co byly za knihovnou a doleva?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 16. patro - Křišťalový labyrint / Hvězdný dok

Příspěvek od Saaga »

... za vězením ...

"Nejsem nástraha. Má Cesta mě dovedla k Yarlakovi. Je mi znám i Rišindar, Azal a Vond. A znám tvůj úkol, zajetí i významné chvíle tvého života," kývnu znovu k pásce přes oko. "Je mou vůlí ti pomoct. Ale k ničemu tě nebudu nutit, nejsem illithid. Jestli chceš na svobodu vlastní Cestou, jdi. Věz, že Yarlaka a ostatní už nejsou v labyrintu, sestoupili dolů do Hloubky."

Navzdory nebezpečí: Hiro: 2D6+1-1 → 5(4 +1 + 1 - 1)#CHA
- Ezria se okamžitě pokusí prchnout.


Yarlaka o své žačce mluvil hodně. Tvrdohlavost a nedůvěřivost nezmínil. Možná je nepovažoval za důležité. Pravděpodobně jde jen o následky pobytu u githyanků. Nemám možnost to zjistit. Ezria sebou trhne a vyběhne.

Prudce vydechnu, přikrčím se a vyrazím za ní. Ještě jsem tu neskončila.

Pronásledování: Hiro: 2D6+3 → 8(2 +3 + 3)#OBR
- Dohnal jsi svou kořist, ale ona si určí, kde

PJ, kterou chodbou Ezria utíká a kde ji doženu?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů