[HRA] 15. patro - Překážková dráha

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Překážková dráha
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

Přelétnu pohledem Šadah a Árona. Potom zabloudím pohledem k zmasakrovaným démonům a nakonec k místu, kde jsem za sebou zavřel tajné dveře.

"Asi bude lepší se na toho Podlebáka připravit, což?", povytáhnu jedno obočí, zatímco nepřítomně odkopnu démonovu sekeru na stranu a přišlápnu mu krk k zemi, "Ale klidně si můžeme odpočinout až po tom."


Sadah, jestli chceš, můžeme se utábořit v té tajné místnosti, zadestiluješ si a tak.
A nebo taky ne a můžeme na něj vlítnout hned.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

Chvíli na sebe s Elricem a Áronem zběsile gestikulujeme, ale po chvíli ticho pomine.

"Já musím destilovat, jinak ti můžu dělat tak maximálně podržtašku."

"Nejdřív ale ...."

Projdu do místnosti se žvanící kostkou.

"Tak hele ty kostko otravná, ještě slovo o nás vykecáš, tak tě rozložím palcátem tak, že se už nikdy nesložíš!"

Hrozba:Sadah: 2D6+2 → 8(3 +3 + 2)

Áron zatím nahrabává sliz do kotlíku.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

kvadron tvou hrozbu okomentuje: "Kvůli hrozbě dobrodruha odteď budu mluvit v šifrách ... opravuji se .... kvůli ostrým rohům mečící kozy bude odteď vítr vát pouze klikatými údolími."

Na to zvedne hlavu písař: "No, to ti teda pěkně děkuju. Ono to bylo i teď dost těžký jen z jeho popisu poznat, co se tu vlastně děje...."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Saaga »

... mezitím v propletenci chodeb na západě ...

Léčka: Hiro: 2D6+2 → 12(5 +5 + 2)#INT
- Vlákal jsi kořist až do pasti, Kořist nic nepodezřívá a je neopatrná (případný první úder bude ZÁKEŘNOST nebo rovnou ZÁSAH)


Slova kapitána zní rázně a drsně. Poznám v nich i nejistotu. Vyhlédnu z poza rohu. Hobgoblin se skloní a pak dřepne před obrazcem. Svítí do něj, hledá nějaké stopy. Hledá cokoliv, potřebuje vodítko, potřebuje pochopit. Dívá se špatným směrem.

Jeden krok mi stačí. Dostanu se mu za záda, zaslechne svistot meče a zvedne hlavu. Ostřím ho zasáhnu pod levým uchem a jedním dlouhým řezem táhnu přes krk až k pravému. V posledním okamžiku z něj všechen strach a hrůzu vytáhne můj stín. Hobgoblin jen zachrčí, já mu seberu lucernu a posunu ho za ostatními do obrazce.

Zlodějské útoky: Hiro: 2D6+3 → 14(6 +5 + 3)#OBR
+ ZABITÍ
- Saaga>Kapitán: SMRT
- Dosáhl jsi plného úspěchu (tiše zneškodnit kapitána), Neprozradil ses u toho


V chodbě je jen chvíli úplné ticho.

"A další dobrodruh útočí na dobrodruha, zákeřně zezadu a je z toho... TELEPORT! Dnes je zde teleport pro každého!"

Šoupání bot kousek ode mě rychle zesílí.

"Kapitane?"
"Mame držet formaci, utočit nebo patrat?"
"Kapitane?"

Když tasím meč a zaútočím zadní dvojici do zad, přeskupují se jen pomalu. Sevřený šik v úzké chodbě představuje ze začátku jen mírné komplikace. Rychle ustupuju dozadu a odrážím výpady. Chodba se rozšiřuje, útoků přibývá. Kryju si záda, srážím meče stranou, opatrně útočím pěstí na odkrytá zápěstí a lokty. Hobgoblini se snaží sestavit formaci, jen pomalu mě obcházejí. Útočí synchronizovaně, předvídatelně, stále stejně. Jejich dril je největší slabinou. Couvám dál do chodby, kryju se za rohem a vyrážím zpátky. Skočím za další roh, pohybuju se podél zdí dokola v čím dál větším prostoru. Postupně trhám formaci na osamocené jednotlivce s minimálním bojovým potenciálem.

Zteč: Hiro: 2D6+3 → 9(3 +3 + 3)#OBR
+ BOJOVÁ UMĚNÍ - Využiješ znalosti lidské taktiky, charakteru, v obrané vydáš za dva hrdiny.
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Rozehnat hobgobliny do prostoru

- Saaga>Hobgoblini: 2Z (meč) - 2Z (zbroj) - -1Z (PRŮRAZ) - 1Z (ŠERM) = 0-ZÁSAH = OK menší>větší = NIC
- Hobgoblini>Saaga: 2Z (meč) - 1Z (zbroj) - 1Z (MRŠTNOST) - 1Z (ŠERM) +1Z (Legionářský boj ?) = 0-ZÁSAH = OK


"Dobrodruhové se dále melou, sice bez teleportů, ale zato divočeji! Útok střídá útok, dnes si léčitelé přijdou na své!"

Hlas téměř nevnímám. Hobgoblini jsou všude, já ztracená mezi nimi. Nejlepší chvíle zmizet.

Přede mnou stojí dvojice hobgoblinů, ostatní jsou rozptýlení někde v okolí. Skočím po nich jako kočka. Srazím je vlastní vahou k zemi, převalím se přes ně já i můj stín a uteču chodbou přímo před sebe.

Zteč: Hiro: 2D6+3 → 9(5 +1 + 3)#OBR
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Prorazit pryč

- Saaga>Hobgoblini: 2Z (meč) - 2Z (zbroj) - -1Z (PRŮRAZ) - 1Z (ŠERM) = 0-ZÁSAH = OK
- Hobgoblini>Saaga: 2Z (meč) - 1Z (zbroj) - 1Z (MRŠTNOST) - 1Z (ŠERM) = -1-ZÁSAH = NIC

PJ, kam vede chodba na západ, před kterou stáli sešikovaní hobgoblini, a kde jsou asi githzerai?
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

... u kronikáře ....

Zarazím se v půlce nádechu.

Odpálím toho drzouna palcátem proti zdi a až dopadne na zem, tak do něj ještě párkrát fláknu.

"Jo, nemáš zač." Zavrčím na pisálka.

Otočím se na Elrica a Árona trochu omluvně: "No jo no, já vím, nebudeme vědět, co se tu v okolí děje."

Jestli se nestane už nic významného pustím se do destilace
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Elricu,

nad pisálka se posune flamp, rozvlní svá chapadla a na tváři kronikáře se objeví blažený úsměv. Míst textů začne cosi kreslit, už první obrysy připomínají kamenné skulptury ze Zkázonosovy ubikace.

Destilujte a vůbec provádějte všechno co potřebujete. Saaga vás teď ze západní strany pře falangou dost vykryla.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v pobořeném sále ....

Saago,

zmatení hobgoblini se vzpamatovávají a ty se mezi nimi prodereš na západ. Hlas který komentuje tvůj výkon ale náhle zmlknul a už se neozval.

Vběhneš do místnosti a rozhlédneš se. Na stěnách jsou reliéfy znázorňující pracující trpaslíky, v severní části asi kdysi stávala pec nebo výheň, je ale rozvalená na jednotlivé cihly a kameny.

Z místnosti vedou troje dveře. Na sever a na západ jsou zavřené, na jih jsou otevřené a v nich vidíš čtveřici ghitzeraiských zerthů - dvě dívky, jednoho muže a staršího učence.

Pobořený sál
Pobořený sál

"To musí být Erzia, zde jsme!" zvolá jedna z dívek.
"Nevypadá jako Erzia, nepohybuje se jako Erzia, její stín není stín Erzie, to nemůže být Erzia."
"Je logické, že by mohla být githjanským špehem!"
"Kdo jsi a co jsi udělala s Erziou?"
vykřiknou na tebe na uvítanou.

Hobgoblini za tebou se začínají vzpamatovat.

"Zatracene teleporty. Jak nam dostali githsku mrchu do zad. A zabila kapitana! GITHSKA MRCHO. Jen počkaj až se mi podaři dostať tě do sparu!" volají za tebou.

"Zabila hobgoblinům kapitána," poznamená mladší muž.
"Je logické, že živá nám bude užitečná víc než mrtvá," dodá k tomu stařec.
"Ty! Ať už jsi známa pod jakýmkoliv jménem - přistup blíž - a vyhni se obraci ve dveřích," ukáží na neznatelnou kresbu na podlaze.
"Nepřítel našeho nepřítele by mohl být přítelem. Promluvme si o zkřížení našich cest."

"Ale beze zbraní."

Pokud zbraně odložíš, nebo jim je hodíš, nebo je alespoň nějak třeba sbalíš abys je vyloženě neměla v rukou - jako gesto toho, že nemáš nepřátelské úmysly - ustoupí ti ze dveří, abys mohla přeskočit obrazec.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

Tak nejdřív podestiluju ty zelené slizy, když už mi je Áron tak hezky posbíral. To je radost destilovat něco takového, žádné kuchání, krájení, drcení nebo podobná drbačka! Navíc ani nemusím zatápět, protože mám ještě tělo toho lávového hazlika. Postavím kotlik přímo na to.

Destilace: Sadah: 2D6+3 → 8(4 +1 + 3)
Ze 3 musím hned něco udělat


Lektvar 2 MAGy
Vylepšení palcátu 2 MAGy

Druhá várka se mi povede ještě líp

Destilace: Sadah: 2D6+3 → 10(5 +2 + 3)

A ten lávový parchant na závěr:

Destilace: Sadah: 2D6+3 → 15(6 +6 + 3)

Už to ani nemám kam dávat, no tak si udělám ze dvě výbušniny se slzákem, to se osvědčilo 2x SZ 3 efekt slzák

Osliznutí flampem: Sadah: 2D6+3 → 11(6 +2 + 3)
tři rozleptanosti


Uvědomím si, že mám kůži na obličeji i jinde pěkně sežranou od toho Marcelova poprskání. No, tady je spokojený, tak doufám, že se jej tímto zbavíme. Je to fakt vůl, kůže je úplně tenká a při dotyku praská až teče krev. Beru 3 LZ, jedno přeteče do TZ

Léčení: Sadah: 2D6+2 → 11(3 +6 + 2)
Odstranit TZ
Odstranit všechna LZ
Neprospím celé táboření
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Saaga »

... pobořený sál ...

Ustoupím za roh. Od hobgoblinů mi hrozí jen slova, nic dalšího.

Vykročím do chodby vstříc githzeraiům. Stín mi hlídá záda.

Zerth ví, že zbraně jsou zde tím nejmenším nebezpečím. Znám jejich zvyky a pravidla, přizpůsobím se. Odepnu si od pasu meč a přivážu ho dozadu na tornu. Ocelovou pěst schovám dovnitř. Do prázdných rukou vezmu Zerthimonovu knihu a ukážu ji před sebou.

"Jsem známá jako Saaga. Nejsem githyanki, nejsem špeh. Na mé Cestě jsou githyanki nedaleko odsud, mají zde pevnost. O vás jsem nevěděla. Neznám vás ani jméno Erzia. Je mou vůlí poznat vaši Cestu do těchto míst."

Přijdu blíž k obrazci. Za ním zahlédnu něco, co vypadá jako jeden z portálů. Překročím obrazec, zkontroluju prostor za sebou a vstoupím do místnosti za ostatními.

PJ, co mi o sobě poví? A je to naproti dveřím skutečně portál? Jak vypadá?
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

... v tajné místnosti s hlasatelem ...

"Jsem rád, že nejsem jediný, kdo trpí občasnými výbuchy brutality.", zakřením se na Šadah, shodím ze zad krosnu a svezu se podél zdi na zem. Vytáhnu houni a udělám si z ní jakž takž pohodlné sezení, vyndám si nástroje pro údržbu výbavy a také vybalím nějaké zásoby, abych se konečně po delší době najedl. Nebude to takový luxus jako v Magjádře, ale co už. Když zjistím, že Šadah žádné jídlo nevybalila - a Áron smutně kouká, posunu balík zásob doprostřed mezi nás a kývnu, ať si dají. Nakonec zavrčím cosi o nevděčným zmetcích a hodím nějaký chleba a trochu sušeného masa i našemu zajatci. A tím jsem svůj tlumok s jídlem vyprázdnil až na dno. Musím se dál po cestě poohlédnout po zásobách a nebo začít zpracovávat zabitá monstra...

PJ, budeme TÁBOŘIT, škrtám si 3 jídla za sebe, Šadah i Árona. Dám najíst, byť trochu zdráhavě i Zkázonosovi. A tím jsem přišel o zbytek jídla.

Mezi sousty a zatímco se Šadah bude věnovat alchymii, si alespoň vyměníme historky, zážitky a příběhy. Trochu mě mrzí, že jsem zmeškal "neviditelnou hostinu", ale to už je holt osud - člověk míní, Kobky mění. Zmeškaný kulinářský zážitek jsem si alespoň vynahradil v Magjádře, kde mi démoni naservírovali speciality z jiných sfér, konkrétně z Propasti. A cože jsem dělal v Magjádře? S úsměvem povyprávím Šadah o tom, jak jsme s Hirem zabili Muirala Znestvořeného, jednoho z Halasterových učedníků, co si narouboval torso na tělo obřího škorpiona. A neměl ani dost rozumu ani dost slušnosti, aby vyjdnával. Jeho hlavu jsem potom použil jako záminku, abych se vetřel do Magjádra, kde jsem se stal 'pomocným vědeckým pracovníkem' a měl tak možnost přičichnout trochu k umění magickému. Pochlubím se i úspěchem v oboru Nekromancie, ale hned dodám, že se tím už do budoucna zabývat nebudu a lépe mi svědčí bojová magie. Peprnější detaily mého působení a aférku se Skrianou Stínošerovou z vyprávění nicméně vynechám. A sestup níž? Vlastně nic zajímavého. Prokecal jsem se přes Vlonwelv, chvíli bloudil Troglodytími norami, vedl neplodné debaty se šišlavýmy tloglodytími stalšími a nakonec se pokrollil. Dodám, že jsem si pohrál s runami, aby trolly měnily místo v krolly v prasata (neustále regenerující zdroj slaniny je přeci skvělá věc!), ale výsledek byl jaksi polovičatý. Když jsem se nakonec vymotal a sešel do Labyrintu, šťastnou náhodou jsem natrefil na drowy, co mě navedli k vrtočervovi. A to je celé.

Měl bych se věnovat pečlivé údržbě výzbroje a výstroje, ale mávnu nad tím rukou. Je důležitější si odpočinout a nabrat síly, na pečlivé čištění není čas. Místo toho se pohodlně rozvalím, opřený o krosnu, a začnu si lépe prohlížet elektriový prsten, který jsem získal v pracovně Maddgothova hradu. Protáčím si lesklý šperk mezi prsty a zamyšleně na něj hledím. Cítím sílu, která jím prostupuje. Našel si ke mně cestu. Je můj. Můj mil-...potřesu hlavou. Přiblížím prsten ke svému oku a chvilku skrz něj hledím, ale pak sklouznu pohledem k jeho povrchu. Zdá se mi to, nebo jsou po jeho obvodu tenounké, sotva znatelné runy? Když se na ně ale soustředím, jako kdyby se vpily do lesklého povrchu a zmizely. Prsten, jako kdyby ke mně šeptal v nějaké cizí řeči. Slovům nerozumím, ale jejich významu ano. Zasním se. Mám pocit, jako kdybych se koupal v jakési záři, která mnou prostupuje a slyšel hlas. Vezmi mně. Použij mně. Jsi dost mocný, abys mně použil...a potom budeš ještě mocnější. Nezastavitelný. Strašný jako úsvit! Zrádný jako moře! Silnější než základy země! Znovu se otřepu a pohlédnu na prsten. Pak pokrčím rameny a nasadím si ho...

Během TÁBOŘENÍ se sladím s PRSTENem MOCI (umožní mi používat tah ROZJÍMÁNÍ a dává mi kapacitu 3 MAGů)

Chvíli předtím, než budeme připravení vyrazit, si začnu s prstenem znovu pohrávat, otáčet ho na prstu a začnu se znovu ztrácet v jeho odlescích. Sundám ho z prstu a uchopím mezi palce a ukazováky, fascinovaně si ho prohlížím, jak vnímám jeho pulsující sílu. Zavřu oči a upnu k němu svou vůli, šeptání, sotva znatelné, na hranici sluchu, zesílí a začne mně vábit...

"Jsem připravený.", zamlumlám nezřetelně.

ROZJÍMÁNÍ: EIric: 2D6+1 → 3(1 +1 + 1)#INT
- Získal jsi jen 1 MAG a cítíš závazek


Šepot jako kdyby se změnil ve výsměch a když prudce otevřu oči, vidím, že na prstenu se rozzářily runy a okamžitě opět pohasly. Cítím jen zlomek síly, jaká byla slíbena a nespokojeně zavrčím. Nejsem. Nejsem připravený. Nejsem toho hoden. Musím svou moc a sílu teprve prokázat. Pah! Jako kdybych to nedokázal už tolikrát! Kolik nepřátel musím ještě porazit a kolik monster skolit? Zamračím se, ale pak mé rty zvlní úsměv. No jistě! Podlebák na nás čeká hned za těmi dveřmi. Musím se s tím kostěným tyranem střetnout a zvítězit nebo zemřít. Odhodlaně přikývnu...

Šadah?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... místnost s kašnou ....

Saago,

přeskočíš obrazet ke zerthům.

"Jsem znám jako Yrlaka," představí se ti nejstarší, "a mou Cestou je učit o Sjednocení. Obávám se ale o jednu ze svých žaček. Je známa jako Ezria. Byla tak horlivá. Možná příliš. Vydala se do Křišťálového labyrintu. Nejspíš tam padla do githjanského zajetí. Proto je teď mou cestou ji najít."

"Mistře, nebojíš se mluvit o Sjednocení před githzerai, kterou neznáš?" zeptá se jedna dívka.
"Není naše učení dosud tajné?" zeptá se druhá.

"Azal, Vondo, vy to necítíte? Mám pocit, že Saaga již prošla Sjednocením. Nebo alespoň nějakou jeho formou. Nemýlím se?"

Ty mezitím hledíš na portál. Na břevnu má otiskl dlaně s šesti prsty. Mladý muž si toho všimne.

"Myslím, že ho otevře dotek šestiprsté ruky. Gith mají pět prstů. Otevření je nám zapovězenod, dokud nezískáme ruku šestiprstého tvora."

Co odpovíš na dotaz a uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Saaga »

Stojím před portálem, prohlížím si jeho strukturu a poslouchám. Nebezpečí mi nehrozí.

"Mluvíš o sjednocení githzerai a githyanki?" zeptám se. "Vím, že ano. Poznám to. Nejsi první, kdo takto přemýšlel. Nikdo neuspěl. Zatím. Toto místo je... jiné. Jsem zde už dlouho a pořád ho poznávám. Vím toho o něm málo. Vím... vím, že nic nevím."

Odmlčím se. Hledám správná slova.

"Zde se může stát mnohé. Zkušenosti a znalosti hrají jen malou roli, pravděpodobnosti jsou přetočené. Mám... pocit, že Podhůří je blízké Limbu. Jen nevím, jak Podhůří formovat. Spíš formuje ono mě."

Otočím se k Yrlakovi a pohlédnu mu zpříma do očí.

"Zerth není mou Cestou, už ne. Je ale mou vůlí pomoct ti najít ztracenou Ezrii. Pověz mi o ní více, pověz o vašem příchodu, proč jste zde v Podhůří. Dovol mi vás poznat a vaše Cesta se stane mou. Znám cestu do Křišťálového labyrintu. Znám i další cesty. A vytvářím si zde nové."

Zdvihnu pravou ruku, ucítím lehké proudění vzduchu, roztáhnu zeširoka prsty a upnu k nim svou mysl. Květinová koruna, drow, prst. Vše je jen hmota a hmota poslouchá vůli. Ukážu svou ruku s šesti prsty ostatním a přiblížím ji k portálu. Ucítím slabé vibrace a cuknu zpátky.

"Mluv, poslouchám," vybídnu Yrlaku.

PJ, co mi o sobě poví? A jak reagují na nabídku cesty do Křšťálového labyrintu, resp. do portálu?
Naposledy upravil(a) Saaga dne 19. 6. 2020, 12:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

na přímou otázku, zda mluví o sjednocení gith, přikývne.

"Budu rád, když se naše Cesty na nějaký čas spojí. Poslechni si tedy i té naší.

Jak již je ti známo, v Křišťálový labyrint ovládají githjakové Přicházejí tam branami z Crèche K’liir, ale to není důležité.

Vedlou válku s illithidy v Hloubce. To je důležité.

Myslím si, že naši divocí bratři a sestry nemohou proti mozkožroutům zvítězit. Ne bez potřebného odstupu, který jim dokáže dodat jen spojení s naším lidem.

Ale dokud jsou v plné síle, nikdy naší pomoc nepřímou. Proto musíme čekat, než se vzájemnými půtkami s illithidy vyčerpaní. Pak může dojít ke Sjednocení, protože ho bude potřeba.

Ezrii jsem vyslal na výzvědy, ale nevrátila se. Není li zabitá některou z nástrah Prekážkové dráhy, musí být v zajetí githjanků."

Když naznačíš cestu portálem, přikývnou." Pokud nás neodnese moc daleko, můžeme to zkusit. Snad tenhle trik nezpůsobí nějaké neštěstí... "

Otevřeš bránu magickým klíčem?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

"No jo, s tou hostinou to naštve, ses s tím docela nadřel. Když by tě přestalo bavit dělat hrdinu, byl by z tebe obstojný řezník."

"Jo, sorry za ty propuštěné drowy, co se nám tam pak motali ... mám prostě takovou povahovou vadu ... jak vidím někoho v řetězech, tak mi to prostě často ujede."

Povíme si s Elricem, co jsme tu v podzemí prožili, vlastně ani nepřeháním a přitom to zní docela hrdinsky. A to ještě nejsme na konci.

Pak si Elric hraje s nějakým prstýnkem, žmoulá ho v dlaních tak láskyplně. Chvíli mlčím, protože nechci vypadat zvědavě, ale pak se přece jen zeptám: "Snubák? Stýská se ti po ženě? Krollové si sice prstýnky nevyměňují, ale tenhle lidský zvyk znám."

Vyberu pak ještě rozdrcené součástky ze žvanila v kostce a uložím do truhly. A když je konečně klid, vylovím si ty rukavice, co by prý měly pomáhat odrážet útoky, jsem je chtěla už dlouho vyzkoušet. Navleču si je na ruce. Hezké, navíc bude mít Cilapi radost, že nevypadám zcela nahatě v horní části těla, ale že mám nějaký doplněk, jak říkal. Pak poprosím Árona, ať po mě hází kameny a já je zkouším palcátem odpalovat. Poté co se na mě postupně začnou všichni škaredě dívat, protože jsem je několikrát trefila odraženýma šutrama, si řeknu, že tohle nechám až bude na táboření víc místa a ne úzká chodba.

Áron vezme první hlídku a já si lehnu.

Jak tam tak ležím, tak mi ze stropu na hlavu kapne co chvíli kapka vody a aj když se posunu, tak furt na mě něco kape, nejdřív mě to štve, ale pak zkouším, jestli dokážu z těch kapek vody udělat zase vodní Šadah. Pekelně se soustředím, ale vůbec mi to nejde, asi málo vody. Kdybych tak uměla něco takového ze vzduchu, toho jsou všude dvě prdele. Třeba to umím, vykašlu se na vodu a začnu se soustředit na vzduch. Ksichtím se, mhouřím oči a ze všech sil se snažím pochytit proudění vzduchu a pro začátek jej třeba jen malinko upravit, všechny svaly mám napnuté a nehty se mi zarývají do dlaní. Postupně začnu cítít, jak vzduch kolem houstne.

Vyvolání Bhůty: Sadah: 2D6+2 → 12(4 +6 + 2)
Bhůta splní tvůj rozkaz svědomitě, přesně, bez přílišných vedlejších škod – asi jako když pukne země, udeří tornádo, přijde místní průtrž nebo udeří blesk


PJ, co se tedy stane během táboření?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... ještě během táboření na nebezpečném místě ....

Elricu, Hadešadah,

když už se blíží vaše rozhovory ke konci, Áron se najednou ozve.

"Nechci vás mo:c rušit. A hlavně nechci do:stat palcátem, za to:, že říkám co: se děje ko:lem, jako: tamten," ukáže na rozbitého kvadrona. "Ale mám po:cit, že za dveřmi šmejdí dva ho:bgo:blini."

Co uděláte?

Předpokládám, že ten hod na bhůtu je až na konci táboření, zatímco tohle se děje během.
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host