[HRA] 15. patro - Překážková dráha

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Překážková dráha
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu, Hadešadah,

tupé zombie nemají moc šanci proti vašim zbrojím. Zejména Elric je kosí širokými oblouky kůsou a ty, které nesetne, háže rovnou do lávy.

Hadešadah>Zombie: +2Z(palcát) +1Z(nabití) => KO, ale je jich HROMADA => LZ ... dám tak 5 LZ, 5 TZ a 5 vyvázne.
Zombie>Hadešadah: +1Z(kousanec) -2Z(neviditelná kazajka)=> NIC

a abych předešel úváhám, jeslti nebylo lepší tu volbu dát do útoku, používám sehranost proti tobě a máš hod jen 9.


Hadešadah si mlácení zombií vyloženě užívá a dělá kolem něho velkou komedii. Elrica ale tenhle přístup rozesmál natolik, že se nedokázal soustředit na společný boj a zombíky nahánět, naopak - několik zombií, které měla Hadešadah už už bacit do hlavy, se prostě otočilo k Elricovi a úder místo do hlavy mířil jen do ramen.

Podlebákovo doupě
Podlebákovo doupě

Na dobré náladě jí to ale neubralo.

Stav na konci smrtícícho představení:
4x KO zombící kolem Elrica
5x LZ, 5x TZ a 5x OK zombíků kolem Hadešadah
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

Hravost s jakou se má společnice pustila do zombíků mně opravdu rozesměje a nakazí. Přidám se k legraci a přestanu je efektivně shazovat do lávy a místo toho je začnu efektně podtínat, napichovat, přehazovat a nebo začnu tvořit zombie špíz a zkoušet jich napíchnout co nejvíc naráz...

ZTEČ: EIric: 2D6+3 → 10(3 +4 + 3)#SIL
- v útoku DLOUHÁ zbraň a volím, že způsobím o 1 větší zásah
- v obraně HOUF
- záměr: hravě je zlikvidivat



PJ? Šadsh?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu, Hadešadah,

jakmile se oba začnete snažit o to samé, rázem se přestanete jeden druhému plést do záměrů a chaotická bitka se změní v zábavnou šou.

Jak zombíci ubývají, dávate si víc a víc záležet na originálností s jakou je skolíte, takže posledního si pošlete sem a tam alespoň pětkrátk, než jeho rozsekané a rozmlácené zbytky pohltí láva.

Konečně celá zábava skončí a udýchaní a uchechtaní si sednete na zbytky podlebákovy lebky, vedle sebe část posekaných těl, které si Hadešadah ušetřila na destilaci.

Zombíci jsou mrtví.

Jediné, co tomu celému chybělo k naprosté dokonalosti, byl komentář od rozbitého kvadrona.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

Opřu se dlaní o Elricovo rameno, zlomená v pase ze smíchu a trochu taky chybějícího dechu.

"Sakra" Nakouknu jen tak trochu do severovýchodní chodby. "Asi to už fakt byli všichni."

Zavolám na Árona a ten k nám dovleče i Zkázonosa.

Pustím se do destilace Podlebáka, ten je tak nacucaný magií, že pokud během destilace tu všechno nerozmetám, tak z něho vyždímu surovin do několika flašek.

Destilace: Sadah: 2D6+3 → 11(3 +5 + 3)
6 magů


Destilace: Sadah: 2D6+3 → 7(2 +2 + 3)

Jak jsme zdrhali před těma goblinama a neměla jsem vůbec čas nic míchat, napadl mě aspoň skvělý nápad na nové lektvary. Pustím se do výroby hned. Bude to lektvar měnící vzhled do tuctovosti, obyčejnosti a nudnosti. Odšpičatí špičáky, zešpičatí nos, odšpičatí uši, zmenší oblouky nad obočím a zasune mou krásně bojovně trčící bradu. Jo, budu vypadat jako úplně obyčejná bezvýrazná nicka. Welfův lektvar CHA +3

A pak si namíchám něco na zklidnění, měla jsem tolikrát chuť toho hňupa Zkázonosa vykuchat cestou a ten pitomec z lávy, ten mě vytočil tak, že jsem viděla úplně rudě o tom kostkovém žvanilovi nemluvně. Kdyby mě někdo zase takto sral a já se nechtěla nechat vytočit, tak se to bude hodit Welfův lektvar INT +3

Pak se postavím na okraj propasti s lávou. Už vím, co mám dělat ani mě to nestojí moc úsilí. Zformuju nad lávou ohnivou postavu, nepiplu se s detailama, má jen přibližně ženský tvar, žádná přesná ohnivá Šadah to nebude.

Elementál: Sadah: 2D6+3 → 13(4 +6 + 3)
držím 3


Pak se pobalím a půjdu omrknout ještě pořádně tu chodbu odkud přišli zombíci.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

ve světle své elementálky prohlédneš jeskyni, ve které byli zombíci. Krom hluboké jámy a občasných kousků těl v ní nic není.

Skladiště zombíků
Skladiště zombíků

Je ale možné pokračovat tunely kamsi na jihozápad.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

Počkám na Árona se Zkázonosem a pak se vydám k ústí tunelu, který se vydala prozkoumávat Šadah.

"Je tam něco zajímavého?", zavolám na krollku, "Já bych řekl, že tam tudy regulerní cesta dolů nepovede..."

Hmh, ale neměli bychom se rozdělovat. Sbalím celou naší společnost a vyrazím za Šadah prozkoumávat ty zombie tunely.

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu, Hadešadah,

Áron má co dělat, když těžkého zkázonosa vleče za sebou, obzvláště když se dostanete na nerovnou půdu jeskyně.

Protáhnete se do další větší jeskyně, ve které světlo elementála osvítí sochu Halastera Černopláště v mírně nadživotní velikosti.

L15-044.jpg

Za ní je tunel, svažující se někam hlouběji do podzemí. Uvědomíte si, že už jste vlastně za cílovou páskou. Překonali jste Překážovou dráhu a ukázali Podlebákovi, že se zkušenými dobrodruhy si není radno zahrávat. Byla to poučná zkušenost.

Našli jste setup do Křišťálového labyrintu. Ve vašich půllevelech už mám takový zmatek, že si je zvládnete pořešit sami :)
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

"Do háje, kam se podělo všechno vybavení, co sem ti zombíci na sobě nanosili. Neříkej mi, že sem každý ten dobrodruh šel s holou řiťou, že tu po nich nic nezbylo." Pak si uvědomím, že vlastně na začátku chyběly i mrtvoly, takže asi tu fakt někdo pečlivě uklízí.

Postavím se před sochu a pořádně si ji prohlédnu. Se mi nezdá, že by měl mít Halaster takovou hezkou postavu. Buď byl v mládí urostlý fešák nebo má Halaster za kameníky samé šplouny.

"Ten musí být fakt řádně pošukaný, představ si, že by sis do svého podzemí dával vlastní sochy."

Uvědomím si, že mě přestává bavit to tahání Zkázofrňáka. Posadím ho na zem a sama si sednu, ráda bych to zkusila s ním ještě jednou po dobrém a promluvila si s ním. Přemýšlím chvíli, jak začít rozhovor, nakonec s přátelským hlasem začnu: "Napadá tě nějaký důvod, proč bychom tě neměli zabít?"
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

Zkázonos na tebe vyjeví oči. "Protože už jste strávili tolik úsilí mě udržet naživu?!? Vždyť by sis musela připadat jako blbka, kdybys mě teď zabila. Užitečný jsem vám přestal být někde na začátku sestupu do Překážkové dráhy. Od té doby jsem ranec. A stejně mě na střídačku jeden, druhý nebo třetí taháte.

Takže někde v nitru v sobě máte jiný důvod. Obdivujete mě. Hledáte někoho, kdo se nebojí rozsévat chaos a zkázu. Potřebujete někoho, kdo bude rozsévat chaos a zkázu.

A už asi i vím proč! Vidím do nitra těch vašich dobrodružsných duší.

Mého otce jste zkazili. Azrokova Legie se zpronevěřila chaosu a ve vyšších patrech Podhůří to teď vypadá jako na povrchu. Pořádek, pravidla, lejstra a řád. Tfujtajxl. A co na to vy?

Zůstáváte tam? Užíváte si toho nového řádu? Ne! Protože je to NUDA! Vy potřebujete dobrodružství, jste přeci dobrodruzi. Toužíte po chaosu proto, abyste ho mohli potírat, bojovat s ním, vnášet do něj řád.

A když to uděláte, tak se najednou začnete nudit k smrti a hledáte nový chaos, nové dobrodružství.

Maddgoth? Murial? Vlonwelv? Ti všichni jsou mrtví vaši rukou. A zůstali jste snad po jejich smrti na jejich patrech? Začali jste si užívat zavedeného pořádku? Ne, klesáte hloubš a hloubš a hledáte nové nositele zkázy k poražení. Ale něco uvnitř vás už toho má dost. Už chápe, jak se věci mají. To jen navenek máte stále ještě pokryteckou fasádu dobrodruhů, ale uvnitř už víte, že bez chaosu a zkázy, kterou byste potlačovali nedokážete žít. Bojíte se toho, co se stane, až dorazíte až úplně dolů a porazíte Halastera Černopláště.

Mimochodem, já vám věřím, že to dokážete. Když jsem viděl, co jste udělali z Podlebákem, nepochybuji o tom. Ale už teď vás hryže myšlenka - co bude dál? Co až řád a mír zavládne v celém Podhúří? Nepřijdete tím o svou práci? O smysl života?

Proto jste mě doposud nezabili. Víte, že když to uděláte, v Arkturiině zhoubě se moci chopí nějaký jiný hobgoblin, který bude mít blíž k idejím mého otce. Zavede pořádek, civilizaci ... a vy přijdete o další kus pískoviště na hraní, další arénu chaosu, ve které si můžete užívat svá dobrodružství. Přiblížíte se porážce Halastera. K vítězství, které vlastně ani nechcete vyhrát. Alespoň zatím ne.

Tak se věci mají. Já jsem Zkázonos. A vy mě potřebujete. Zabijte mě .... a budete muset hledat nového nepřítele. Nechte mě jít ... a já vám slibuji, že shromáždím sílu, která vám bude stát za další zápasy až do konce vašich mrzkých životů.

Věčný boj, věčná válka, věčná zkáza. Tu chcete a to je důvod, proč ještě žiju."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

"Pane jo!", zachechtám se, "To jsem netušil, že jsi nějakým záhadným způsobem zdědil vylepšený 'Nitrozrak'! Jako kazatel by ses neztratil. Pche. Nic nevíš, Zkázonose. Je mi jedno, jestli tu bude řád nebo chaos. Tahle díra je prokletá a z podzemí nikdy nepřišlo nic dobrého, proč bych si měl myslet, že má smysl snažit se tu zavádět 'řád'?"

Potřesu hlavou.

"Nesmysl. Jen jdu, kam musím a když vidím cestou svinstvo, nestojím stranou. A když mi někdo stojí v cestě, nebo mě chce sekat na kousíčky, zametu s ním."

Výhrůžně se k zajatci nakloním a strčím mu špičku meče před nos.
A pak mu přeseknu pouta.

"Vypadni, nestojíš za pozornost. Tvoje chvástání a činy na mně dojem neudělaly. Jenom tak zabíjet a ničit umí každý blbec.", odplinu si pohrdlivě, "Nic, co přetrvá věky. Pomíjivá nechvalnost a strach místo slávy a legend. Jen jeden z řady padouchů, co padnou pod mečem dobrodruha až na ně dojde řada a skončí jako něčí zářez. Zmínka na okraji cizího příběhu. Běž a počkej si na svůj konec. Jestli ho nenajdeš v Překážkové dráze."

Naposled se uchechtnu, potřesu hlavou, nadhodím si batoh na zádech a ohlédnu se s tázavým výrazem na Šadah s Áronem. Mám v plánu vyrazit po schodech dolů.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

Zkázonos se zvedne, opráší svůj bojový oděv a vydá se zpět po cestě, kterou jste přišli. V průchodu do jednoho z tunelů se otočí.

"Věděl jsem, že mě potřebujete. Až budete znuděni tím, co uděláte ze spodních pater, víte kam se vrátit, abyste si užili opravdový chaos a zkázu."

Pokud Hadešadah nějak nezakročí, zmizí v tunelech....
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

Poslouchám s údivem Zkázonosův výlev i to jak jej Elric rozváže neschopna slova. Až když se na chvíli zastaví a řekne, že jej potřebujeme, tak konečně získám zase vládu nad svým tělem a zakroutím nevěřícně zatuhlým krkem. Založím šipku do kuše, ze zbroje Zkázonosovi moc nezbylo, jak jsme ji otrhávali a dělali falešné stopy, tak zamířím na nekryté místo a vystřelím.

Zákeřnost: Sadah: 2D6+3 → 8(2 +3 + 3)
SZ 2, průraz,
žádný záměr nemám


"Špatná odpověď."

Zklamaně si povzdechnu, když vidím, že jej šipka nezabila.

"Neskutečný hňup." poznamenám k Elricovi zatímco znovu nabíjím kuši. Zvednu se a (jestli Elric souhlasí a Zkázonos neprovede něco nečekaného, jakože by nezmizel za rohem než znovu nabiju) vydáme se po schodech dolů
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

Když vidím, jak Šadah zvedá kuši a míří, zatvářím se naoko pohoršeně a drcnu jí do lokte, jako kdybych jí chtěl zastavit nebo jí strhnout míření. Přitom se ale jen škodolibě snažím, aby výstřel cílíl na...velmi nepříjemné místo. Do rozkroku.

POMOC: EIric: 2D6+1 → 8(5 +2 + 1)#OBR
- tak jen +1, to výsledek nezmění

PJ, jak to dopadne se Zkázonosem? My se asi bez ohledu na výsledek vydáme dolů.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu, Hadešadah,

šipka Zkázonose zasáhne do stehna a on zakleje ... a zrychlí. V tuhle chvíli se vám neodváží postavit.

Dostává TZ.

Elric a Hadešadah sestupují do Křišťálového labyrintu.
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti