[HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

[HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 28. 4. 2020, 19:00

Arkturiina zhouba
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek

MarkyParky

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od MarkyParky » 13. 5. 2020, 14:15

Hiro,

pokračujete dál na sever, široká chodba se vrací a větví, také se množí malé odbočky z ní.

L14-011.jpg
Široké chodby

Směrem na jih prochází chodba kruhovou místnosti a pak se vrací k velké hromadě železa, u které už jste byli.

Kam pokračujete dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 13. 5. 2020, 14:33

Vezmeme to doleva, tj. na sever, na křižovatku široké chodby. Podívám se, kam zhruba vede západní a severní větev a půjdu tam, kde (v daném pořadí): Je blíž nějaká místnost, je něco živého, je širší.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 13. 5. 2020, 17:38

Hiro,

už když se blížíte ke křižovatce, k vašim uším dolehne hlasité a zapálené kázání v goblinštině, na které odpovídá sbor hlasů souhlasnými výkřiky a bušením pěstí o hrudní pláty.

Když přijdete blíž, uvidíte skupinu dvaceti hobgoblinů stojících jeden vedle druhého ve čtyřstupu. Před nimi pak kapitán vedoucí řeč, která je něco mezi kázáním o vůli boha Maglubijeta a motivačním proslovem velitele ke svým mužům.

L14-012.jpg

Kapitán i muži váš příchod zaregistrují, kapitán sám se na malý moment zadrhne, když vás uvidí, ale pak pokračuje ve svém výstupu, jen vás neustále po očku sleduje ... a jak přemýšlí o tom, co jste vlastně zač a kde jste se tam vzali, trochu se začne zadrhávat a opakovat.

Chodba vedoucí dál na sever je zavřená velkou bránou, zpoza které se ozývá zvonění kladiv o kovadlinu.

Co uděláte dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 13. 5. 2020, 18:17

"Pomáháme Emberóze s Mechalasterem," zavolám na velitele potichu, "Druvax, Zelzafr i ostatní o mně ví, nenechte se rušit."

Ještě na velitele kývnu a pokynu Booovi a Ká Óčkovi, abychom pokračovali. Dveřmi před námi proplujeme co nejrychleji, aby zvýšená hlučnost ještě více nenabourala bojovou přípravu.

PJ, co je za dveřmi?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 14. 5. 2020, 11:35

Hiro,

otevřete dveře, proklouznete a ocitnete se ve velkém stále, přestavěném na kovárnu.

L14-014.jpg
Kovárna

Nad obrovskou kovadlinou stojí s vlekou palicí mohutný obr a silnými ranami tvaruje jakousi trubku. Další podobné vytvořené kusy konstrukčního materiálu jsou vyskládané v západní polovině kovárny, ve východní jsou naopak různé řemeslnické nástroje velké tak pro obra.

"JAK JSTE SE SEM U PEKELNÝCH PLAMENŮ DOSTALI?" zahřímá obr, podívá se na palici, co má v rukou a svůj obouruční meč, co si opřel za zády o zeď a přeměří si vás, co z těch dvou nástrojů bude vhodnější k tomu, aby vás z kovárny vyhnal.

Co uděláte vy?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 14. 5. 2020, 22:40

"Dostali jsme se sem chodbou. Pracujeme pro Emberózu. Máme pro tebe moudrou radu, jak zdokonalit tvé výrobky, jen nás nevyháněj. Jmenuji se Hiro."

Je příjemné, když narazíte na někoho podrážděného a neochotného. Značně to zjednoduší celou konverzaci jen na to nezbytně nutné a všichni hned ví, na čem jsou.

Něco za něco: Hiro:2D6+3 → 12(6 +3 + 3)#CHA
- On nás nevyžene, my mu poradíme

Obr sáhne i po meči, potěžká si ho v druhé ruce a nechá si ho připravený stejně, jako palici.

"EMBERÓZA? RADU? MLUV, ALE RYCHLE."
"Jistě, jistě, děkuji za vlídné přijetí. Jsem dobrodruh, pomáhám Emberóze na projektu, tedy zatím na jeho dílčí části. Momentálně hledám jednoho skrytého drowího špeha, neviděl jsi tu někoho neviditelného náhodou? Každopádně, sem jsem přišel vlastně jen shodou okolností. Ale jak jsem slíbil, za tvou ochotu ti něco ukážu."

Kývnu na Ká Óčka a ten popojde dopředu. Kovář se k nám nakloní a nás celé zakryje jeho široký stín a ucítíme horký dech.

"POSLOUCHÁM. ZATÍM."
"Tedy, podívej se tady na toho illithida, je to ve skutečnosti konstrukt. Což není nic zajímavého, ale prohlédni si dobře povrch jeho těla. Je to myslím jedinečný ochranný povlak, něco takového jsem zde v Podhůří ještě neviděl. Poskytne myslím každému podobnému konstruktu neobyčejnou odolnost. A teď, co je na tom skutečně nejlepší - zdroj tohoto kovu je jen kousek od vás, o patro nahoře. Hobgoblini tam chodí na kovový šrot, a vcelku marně, ale tento zdroj je prakticky nehlídaný a nevím o tom, že by ho místní řemeslník Zox potřeboval. To je přeci skvělé, ne?"
"MHMM..."
"Rád ti povím, kde přesně se nachází, mohu načrtnout i jednoduchou mapku. A ty mi mezitím můžeš říct něco víc o tom, co tady děláš, souhlasíš?"

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 15. 5. 2020, 07:42

Hiro,

obr když si prohlédne tenký povlak na povrchu KáÓčka, pokýve hlavou. "ČISTÁ OCEL. A ZOX JI NEHLÍDÁ A NEPOTŘEBUJE? V JAKÉ JE TAM FORMĚ?"

Osvětlíš mu pár dalších detailů a on začne nahlas přemýšlet.

"TEN ZDROJ ZNÍ MAGICKY. MECHALASTER NESMÍ BÝT ROZPOHYBOVÁN MAGICKY. MUSÍ JÍT ČISTĚ O MECHANICKOU LOUTKU. EMBERÓZA ŘÍKALA, ŽE NA TOM HALASTER TRVAL. TAKŽE TU ZKOUŠÍM ZE STARÉHO ŠROTU VYKOVAT DOST PŘESNÉ A ZÁROVEŇ PEVNÉ DÍLY, ABYCH MECHALASTERA ROZPOHYBOVAL. COŽ SAMOZŘEJMĚ NEJDE. ALE EMBERÓZA SI TO NECHCE PŘIPUSTIT A TAK TO ZKOUŠÍME DÁL A DÁL."

"NA DRUHOU STRANU, MECHALASTER NESMÍ BÝT MAGICKY ROZPOHYBOVÁN. NIKDO MI ALE NEZAKÁZAL POUŽÍT MAGICKÝ ZDROJ KVALITNÍ OCELI, KTERÝ DÁL OPRACUJI POCTIVOU KOVÁŘSKOU PRACÍ. A TO JÁ UMÍM."

"JENŽE CO KDYŽ TA MAGIE PAK POZNÁ, ŽE JSME JI ZKUSILI OJEBAT DO UCHA? OBEJÍT TAKHLE ONO OMEZENÍ. MAGIE BÝVÁ HROZNĚ VRTKAVÁ A POMSTYCHTIVÁ, KDYŽ S NÍ NEZACHÁZÍŠ S ÚCTOU, TAK SE VŽDYCKY OTOČÍ PROTI TOBE .... ALE .... PLATÍ TO I TEHDY, KDYŽ POUŽIJU MAGII K TOMU, ABYCH MĚL MATERIÁL NA STROJ, KTERÝ MAGICKÝ NEBUDE?"

"TOHLE JE HROZNĚ TĚŽKÉ PŘEMÝŠLENÍ. JÁ JSEM KOVÁŘ, NE MAGIOLOG."

Obr se zamyšleně usadí u zdi mezi dvojící severních dveří, opře se o ní, loket na koleno, čelo si opře do dlaně a usilovně přemýšlí. Nevrlá nálada ho ale zjevně přešla, resp. jeho mozek zaměstnalo něco jiného.

Co uděláte dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 17. 5. 2020, 10:20

"Rozumím tomu, že nechceš testovat nestabilní magii na Mechalasterovi, to by se Emberóze skutečně vůbec nemuselo líbit," pokývu souhlasně hlavou. Vyskočím si na stůl a posadím se naproti obra, čímž mu s trochou snahy vidím skoro až do očí.

"Od toho tu jsem ale já, abych pomáhal, že? Mám tu přítele Ká Óčka, který už je v té magické oceli vykoupaný. Na základě mých laických zkušeností, přeci jen nejsem žádný kovář, bych řekl, že nebude trvat dlouho, a ta magická ocelová slupka popraská a opadá. Ovšem jsi tu ty, mistr kovář. Co bys řekl na to, že bych ti Ká Óčka půjčil na experiment? Můžeš na něm zkusit tu ocel stabilizovat tak, aby i po ztrátě svých magických vlastností zůstala pevně na jeho těle. Pokud se ti to podaří, budeš mít jistotu, že můžeš stejný postup využít i na díly Mechalastera. A pokud by tě magie, jak jsi hezky řekl, ojebala do ucha, nic tím neriskuješ, jen integritu mého kamaráda. Co na to říkáš? Dohodneme se?"

Něco za něco: Hiro:2D6+3 → 9(4 +2 + 3)#CHA
- Chci aby ten ocelový pokryv na Ká Óčkovi zkusil udělat permanentní (trvalé zvýšení KZ na KZ2), nabízím mu Ká Óčka jako prostředek k experimentům.

"Samozřejmě jsem připraven uhradit ti související náklady na materiály či vybavení. A pokud sháníš něco, co není po ruce, mohu se to i pokusit zajistit. Co bych taky neudělal pro metalurgickou vědu, že?"

PJ, každopádně mu tu nechám Ká Óčka jako zástavu, bez toho to nedává smysl. Jsem ale i ochotný nabídnout CENNOSTI nebo protislužbu (pomoc s projektem), pokud se něco vhodného nabízí.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 17. 5. 2020, 18:02

Hiro,

obr se obrovskou dlaní podrbe na obrovské hlavě. "HMM. DOBRÝ NÁPAD. JEN JAK DOSTAT TEN ČISTÝ KOV SEM? FALANGA VOZÍ ŠROT NA VRTOČERVOVI V PYTLÍCH. DOKÁŽOU TO I S ČISTÝM KOVEM?"

Obr souhlasí, má to ale praktický problém v tom, jak dostat čistý kov skrz vrtočerví tunely.
* Můžeš to pro něj vyřešit - a pak to bude schopný udělat CHVÍLI poté, co přinesou první dávku.
* Nebo mu tu nechat 2-CENNOSTI, ať to nějak pořeší s goliny on sám - a pak se za DLOUHO vrátit a bude to hotové.

Jak se rozhodneš?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 18. 5. 2020, 12:14

"Falanga dokáže všechno, když bude správně motivovaná," usměji se na kováře povzbudivě. "Zatím jsem neměl tu příležitost si s nimi pořádně promluvit, ale jakmile bude chvíle času, udělám to a uvidím, co vymyslíme. Každopádně se pak za tebou vrátím a dám ti vědět, jak to dopadlo, dobrá?"

Odložím rozhodnutí na později - zkusím to pro něj vyřešit a kdyby to nešlo, vrátím se s CENNOSTMI.

"Každopádně, pořád ještě pátrám po tom drowím špehovi. Mohl bys mě prosím trochu nasměrovat? Zajímalo by mě jen, co je tady dál za kovárnou a jestli nebude tobě nebo někomu jinému vadit, když se tam krátce porozhlédnu, děkuji."

PJ, kam vedou dvoje dveře na sever? Pokud není problém se tam podívat, tak se tam podívám.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 5. 2020, 12:30

Hiro,

obr zvedne obočí. "O ŽÁDNÉM ŠPEHOVI NIC NEVÍM. ZA DVEŘMI JSOU PECE. PRACUJÍ TAM, DRALKANA, INGRIT A JARHOS, SNAŽÍ SE VYTAVIT Z TOHO ŠROTU CO NOSÍ FALANGA ALESPOŇ TROCHU SLUŠNÉHO ŽELEZA. A ŠPEHA TAM URČITĚ NEMAJÍ. POMÁHAJÍ JIM PEKELNÍ PSI, TI BY VYCÍTILI DROWA NA STO HONŮ."

"JESTLI SE CHCEŠ PŘESVĚDČIT, STAČÍ ŘÍCT. ALE RADĚJI JEN NAKOUKNI. DRALKANOVI A DALŠÍM OBRŮM VYSVĚTLÍM, CO JSI ZAČ. ALE TI PSI ... UŽ POHLTILI NEJEDNOHO KOBOLDA, KTERÝ ŠPATNĚ ODBOČIL. TĚM TO NEVYSVĚTLÍŠ...."

Chceš nakouknout? Nebo se spokojíš s ujištěním?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 18. 5. 2020, 13:10

Spokojím se s ujištěním.

"Boo by si s pekelnými psi jistě dobře rozuměl, ale nebudeme obtěžovat u práce. Zatím se měj mile, brzy se zase vrátíme."

Opustíme kovárnu a vrátíme se do široké chodby. Cvičící falangu nechám na pokoji a podíváme se kousek zpátky do užších chodeb.

PJ, prvně koukneme do severnější ze dvou chodeb, které spojují tuhle širokou chodbu s velkým sálem s Mechalasterem. Je tam jenom chodba, nebo i něco dalšího? Pokud jen chodba, budeme pokračovat dál na jih k té druhé. Tam to vypadá jak?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 5. 2020, 19:57

Hiro,

odbočíš do úzké chodby a na jejím konci jsou malé dveře. Zpoza nich se ozývají jakési šustivé zvuky, přerušované občasným nesouhlasným zamlaskáním či šepotem a také cinkotem kovu.

Co uděláš?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 18. 5. 2020, 20:05

Zabuším na dveře, na nic nečekám, opřu se do nich a vstoupím dovnitř.

"Zdravím, jmenuji se Hiro a..."

...a PJ, jak to tam vypadá?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 5. 2020, 20:21

Hiro,

otevřeš dveře.

V malém skladišti sedí na menších bednách kolem velké bedny čtyři hobgoblini a mastí karty ručně vyrobené z kusů starých svitků. Na bedně je hromádka mincí a lesklých kamenů.

L14-014.jpg

Jakmile vstoupíš vystartují beden jak čertíci z krabičky a chápou se svých zbraní.

Co uděláš dál?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“