[HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

[HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 28. 4. 2020, 19:00

Arkturiina zhouba
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek

Halaster Černoplášť

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 30. 4. 2020, 20:26

Hiro,

odhalíš, že ilithid je jen konstrukt, obři se podívají jeden na druhého.

"ZÁHADA VYŘEŠENA."
"DOBRÝ KONSTRUKT, ÚPLNĚ NÁS ZMÁTL."
"JESTLI JSI ODBORNÍK NA KONSTRUKTY, MŮŽEME TĚ VPUSTIT."
"ODBORNÍCI NIC NEROZBIJÍ."

Reakce hobgoblinů je ale jiná:

"Pomatli stě se? Nemuže přijit za Zkazonosem a mluvit před nim o otci. Zkazonos to nesnaši," začne hartusit první, ale druhý mu skočí do řeči.

"Počkej. Proč by nemohl. Víš jak je Zkazonos posledni dobu divny? Ať mu to povi. Ať se Zkazonos třeba i rozčili. Ať tady barbara klidně i zabije, hlavně když bude zase ve sve kuži."

"Bať, bať."
"Bať, bať."
"Bať, bať."
přikyvují sborově ostatní hobgoblini.

"Dobra. Mužeš jit dal s nami. Ale musime se vydať za Zkazonosem. Žadne trajdani po urovni."
"A TAK TO TEDA NE. JE TO ODBORNÍK NA KONSTRUKTY. MUSÍ NEJDŘÍVE ZA EMBERÓZOU."
a obři se s Hobgobliny začnou dohadovat, kam teda půjdeš dřív.

Co uděláš ty?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 2. 5. 2020, 23:40

Povzdechnu si, pokrčím rameny a vstoupím mezi hobgobliny a obry do jejich rozmíšky.

"Přátelé, nehádejte se, prosím," oslovím maximálně bodrým tónem hobgobliny. "Rád pomohu, kde budu moci. A to jak Emberóze, tak Zkázonosovi. Ovšem je-li součástí vašeho plánu i vysoká pravděpodobnost, že mě váš vůdce během audience zabije, bude možná lepší se nejprve vypravit přeci jen za Emborózou, ne? Protože jako hromádka zlámaných kostí a vyhřeznutých vnitřností jí s Mechalasterem sotva budu schopen poradit."

Magie mámení: Hiro:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#MAG
- PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 3. 5. 2020, 06:15

Hiro,

jen co dokončíš svou větu, tak obři i hobgoblini zatuhnou a začnou se škubat, jako by jejich těla sevřela jedna mohutná svalová křeč. Pohled mají skelný, jejich výrazy vypadají jako přehnaná karikatura, jak se mezi škubajícím se a vlnícím se svalstvem rýsují k prasknutí natažené šlachy. Jeden z obrů se v tomto záchvatu posadí do rohu místnosti a dva hogboglini se svalí na zem.

Obři i hobgoblini budou CHVÍLI vyřazení.

"No to to trvalo, to ti tedy povím," pronese rarach, "tos nemohl tohle kouzlo seslat hned?"

Pak se otočí ke dveřím "Už můžete." Nikoho nevidíš přicházet, přesto slyšíš slabé, ale chvatné kroky.

Co uděláte dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 3. 5. 2020, 11:34

Hehe, nejprve kapitán Kurlog a teď tohle. To už musím mít vážně nějakou auru, že stále nevědomky vodím do cizích domů nezvané hosty.

Neviditelných individuí jsem tu už potkal spoustu. Nabízejí se druegaři nebo sládi, ale z lehkosti kroků by to taky mohli být drowové. Tak či onak, každá magie má svá pravidla, omezení a vůbec, tedy krom nás, co nejsme kouzelníci.

Postavím se doprostřed vstupního sálu, Boo je přebliklý po pravici a Ká Ó stojí po levici. Není věru mnoho prostoru, kudy by někdo mohl proklouznout. Přimhouřím oči a prohlédnu si prostor před sebou stejně, jako když jsem navigoval konvoj mlhou na Tajuplný ostrov.

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 11(5 +4 + 2)#INT
- Kde se skutečně nachází vetřelci?
- Který protivník je největším nebezpečím?
- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 3. 5. 2020, 12:25

Hiro,

jakmile přimhouříš oči, rozpoznáš, kde se vzduch telelí, jak magie maskuje pohyb dvou přicházejících humanoidů. Míří opatrně kolem cukajících se obrů a hobgoblinů na sever. Není překvapením, že rarach se k nim přidá:

Vetřelci prochází kolem, míří do severní chodby a víš přesně, kde jsou.

"Tak já zase půjdu, byla to fajn zábava .. a nezapomeň, buď dobrý, jako já ... zkus třeba ty obry probudit a omluvit se jim, určitě ti odpustí ty bolesti a křeče, ve kterých se teď svíjí...."

Největším nebezpečím pro tebe ale zůstávají obři - až se proberou z účinků nepovedeného kouzla, nebude se jim to líbit.

Vzrůstem i postavou to vypadá na elfy a protože je nepravděpodobné, že světlí elfové by se pod rouškou neviditelnosti vtírali do téhle oblasti a paktovali s rarachem, budou to nepochybně drowové. Jenže z území rodu Auvryndar je daleko. Napadá tě jediné vysvětlení - jsou ze stejného rodu jako Xaran, z rodu Freth.

Je zajímavé zjistit, že rod Freth má tady v Arkturiině zhoubě rozjetou nějakou tajnou operaci.

Co uděláš dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 4. 5. 2020, 10:13

Povzdechnu si. Kam se poděla elementární slušnost? To je tak těžké zaklepat, počkat na uvedená, představit se a vysvětlit své záměry? To je vážně potřeba se tajně plížit ve stínech nebo pod rouškou neviditelnosti a... a vůbec, zapomínám, že to jsou drowové. S těmi je nejlepší mít trpělivost a průběžně je vzdělávat.

"A dost!" zavolám na tetelící se vzduch, když kolem mě procházejí. "Hezky se zastavte a ukažte, ať pánové domácí vědí, s kým mají tu čest, jasné?!"

Vzduch se prudce rozvibruje. Dupnu si nohou, až mě kyčel zabolí.

"Ká Ó! Pomož mi, prosím, s nimi! Tady pánové či dámy musí pochopit, že se slušností nejdále dojdou a bez slušného vychování se nehnou vůbec nikam!"

Konstrukt zastoupí chodbu a široce roztáhne ruce. Na drobný okamžik se mi zdá, jako by mu z ramen a boků vyrašily desítky dalších vlnících se rukou, které nehodlají pustit dál nikoho a nikam.

Pokročilá magie mámení: Hiro:2D6+2+1 → 10(3 +4 + 2 + 1)#MAG
- Oni budou ti drowové asi významní, co? V tom případě je to jen 9. Použiju kouzlo uložené v Ká Óčkovi jako POMOC a to mi dá +1, tj. výsledek 10+ na oba

- Dosah: DOTYK Seslání: OKAMŽITĚ Trvání: CHVÍLI, nebo dokud není bytost hrubě vyrušena, Zesil hrozící zranění na TZ + HLASITÉ
- Hypnóza: Zastavit a zviditelnit

"Vám se, milí Druvaxi, Zelzafre a kebulané omlouvám za nepříjemnosti. Věřím, že nezvaní hosté brzy vysvětlí, co se tu u všech všudy děje a omluví se vám za způsobené trápení!"

Atmosféra a některé šlachy jsou napnuté k prasknutí. Boo se problikne z Ká Óčkova ramene až k raráškovi a probodne ho svýma třema očkama.

Pokročilá magie pohybu (Boo): Hiro:2D6+1 → 6(3 +2 + 1)#MAG
- Dosah: DOTYK, Seslání OKAMŽIK, Trvání: Pohyb až na vzdálenost HOD, Kouzlo působí proti vůli očarované bytosti
- Hyperprostor: Záměr byl přenést raráška ven za dveře k točně vrtočerva

PJ, mým záměrem je držet drowy v hypnóze CHVÍLI, dokud se neproberou z paralýzy hobgoblini a obři. Jak dopadne hypnóza? A jak přenášení?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 4. 5. 2020, 21:42

Hiro,

oba dva drowové se zastaví a zhmotní před ústích chodby. Podle plášťů poznáváš, že oba jsou drowí mágové, jejich vyšívání na pláštích se nepodobá tomu, co používá rod Auvryndar, takže tvůj odhad, že patří k rodu Freth, byl správný.

L14-004.jpg
Vstup

I Hirovi se na první pohled daří - blikne se k rarachovi a ten zmizí. Jenže pak ti do mozku přijde zpráva: 'Ale já se ho NESTIHL dotknout a poslat ho pryč.'

O CHVÍLI později se začnou hobgoblini i obři pomalu probírat ze svých křečí.

Co děláš dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 5. 5. 2020, 12:40

"No to jsem si mohl myslet," prohodím bodře, "drowové a ke všemu ještě mágové. To vás ve škole neučili slušnému chování? Vsadím se, že ne, že vás záporáky šoupli všechny do jedné koleje a rezignovali na výchovný proces, co?"

Rozhodím rukama a vrhnu na hobgobliny a obry omluvný pohled. Vypadají, že zažili už lepší rána, ale alespoň jsou teď plní zadržované energie, která se co nevidět uvolní. Mám jen okamžik, abych ji usměrnil žádoucím způsobem.

"Druvaxi, Zelzafre, hobgoblini, pohleďte - zastavili jsme tajnou operaci rodu Ferth přímo při činu! Tito dva mágové budou mít hodně co vysvětlovat. Oproti mně, který by vám v žádném případě vědomě nezpůsobil takovou bolest, bychom bohužel právě od drowích kouzelníků, nebo s nimi spolčeného raracha, mohli takovou podlost čekat, že? Určitě již přemýšlejí nad tím, jak se vám za tuto drzost omluví. Máte mé slovo, že na to společnými silami přijdeme. Hlavně je teď nesmíte nechat utéct!"

Navzdory spravedlivému hněvu: Hiro:2D6+3+1 → 11(5 +2 + 3 + 1)#CHA

PJ, zkusí hlídka vetřelce skutečně zadržet? A co na to mágové, až se jim vrátí svobodná vůle?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 5. 5. 2020, 13:33

Hiro,

vztek obrů i hobgoblinů se obrátí proti oběma drowům.

Než se mágové stihnou probrat, už každého drží jeden obr v rukou a chystají se je rozdrtit či roztrhnout.

"Ne, držte je, ale nezabíjejte je," křičí na ně hobgoblini. "Přitáhneme je před Zkázonosa, třeba ho výslech drowů či dokonce jejich potrestání vytrhne z letargie."

"URČITĚ CHTĚLI ZNIČIT MECHALASTERA. ZABIJEME JE HNED. JSOU TO MÁGOVÉ."

Jeden z hobgoblinů se rozeběhne a nakopne obra do palce. "Nesmíš je zabít, ty zrůdo ryšavá, Falanga je potřebuje."

"MÁM TOHO DROWA PŘERAZIT O TEBE?" ohradí se obr na drzého hobgoblina. "JEN PROTOŽE SI EMBERÓZA ROZUMÍ ZE ZKÁZONOSEM NEZNAMENÁ, ŽE SI JÁ MUSÍM ROZUMĚT S KAŽDÝM SKŘETEM."

Napětí ve vchodě mezitím roste. Mágové už mezitím přichází k sobě a vyměňují s významné pohledy, jako by se jazykem bezeslov domlouvali, kdy v tom zmatku nějak využijí příležitosti.

Co uděláš dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 5. 5. 2020, 13:44

"Přátelé, nedohadujte se, prosím. Přece není problém vyřešit situaci tak, aby každý dostal to, co chce, ne? Máte dva mágy, tak prostě jednoho roztrhněte a druhého odveďte na výslech ke Zkázonosovi a všichni budou spokojení."

'Tak tohle je drsné i na moje standardy,' pronese lakonicky Boo.
'Žádný strach, kamaráde, jsou to drowí kouzelníci, jistě mají v rukávu nějaká oživovací kouzla. Nebo alespoň nekromantická.'

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 5. 5. 2020, 14:34

Hiro,

hobgoblin se nedá zatrašit a dál kéruje do obra, takže když navrhneš, že jednoho drowa mají zabít hned a druhého odvléct před skázonosa, Druvax už to nevydrží a prostě hodí drowa na hobgoblina, jako by to byl kus šutru.

Když se napřahuje, vidíš mágovo rty, jak dokončí zaklínadlo. Na okmažik se kolem něj zamihotá zbroj magickou bariérou narychlo seslané zbroje a pak se obě postavy s hlasitým lupnutím srazí.

Obr>drow: +4Z(vržený drow) -3Z(magický štít) => LZ
Obr>hobglin: +4Z(vržený drow) -2Z(kroužkovka) => TZ

Překvapený hobgoblin se ošklivě praští do hlavy, jak ho náraz těla odhodí na zem a z jeho lebky se začne linout krev. Drowí mág nehybně leží před ním a předstírá smrt.

Ostatní hobgoblini nejprve tasí své zbraně, ale když vidí, že rána jejich spolubojovníka nezabila a že pustit se do potyčky s obry asi není dobrý nápad, zase je sklopí a jeden z nich pomáhá zraněnému zpátky na nohy.

"Tak. A teď nam daj toho druhyho," vyzve další obra, "a s timhle si dělej co chceš," kopne do domněle mrtvého mága.

Co uděláš dál ty?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 5. 5. 2020, 15:20

'Serem na ně a jdeme pryč,' rezignovaně prohlásí Boo. 'Jen se na ně podívej - s nimi prostě není rozumná domluva. Třikrát jim vysvětlíš, že jim chceš pomoct a oni se furt budou valit mezi sebou. Zbytečná práce, tohleto...'
'Nesmíš to tak rychle vzdávat,' namítnu, 'moudrý mnich jednou řekl, že mistr se od začátečníka liší jen v tom, že mistr vícekrát neuspěl, než kolikrát se začátečník vůbec pokusil.'

Situace je možná zoufalá, ale ne neřešitelná. Mág na zemi je možná prohnaný a pohotový, ale taky mizerný herec. Po obdrženém kopnutí mu dokonce lehce cuknou koutky. Ucítím ve své hlavě jeho škodolibou radost z konfliktu hobgoblinů a obrů. Dokonce je rád, že je sám v bezpečí, zatímco jeho kolegu stále pevně třímá obr. A těší se, drzoun jeden, jak na nás metne bleskem, jakmile se otočíme zády. To tak.

Postavím se nad něj a založím si ruce na prsou.

"Podívej se, mrtvolo, ve tvém vlastním zájmu ti doporučuji ležet jako zařezaný a o nic dalšího se nepokoušet, jasné? Zapomeň na všechny podlosti, nebo víš co, zapomeň prosímtě na všechno a dej si dvacet. Ráno moudřejší večera."

Mentální souboj: Hiro:2D6+3+1 → 16(6 +6 + 3 + 1)#CHA
- Nevím, jestli je to Zteč nebo Zákeřnost
- Tak či onak beru na 10+ volbu "+1 ZÁSAH", ať už s Nepříjemností, nebo bez

Hiro>Drow: 2SZ (MAGy) + 1Z (volba) - 0KZ (DOTYK) = 3-ZÁSAH = KO

"Zelzafre, buď prosím rozumný. Není důvod, aby kvůli nějakým vetřelcům tekla vaše krev, ne? Jestli chceš dát průchod svému vzteku, tak svou kořist třeba... třeba ostříhej, to je to nejhorší, co můžeš drowímu mágovi provést. Nebo tady Boo ještě navrhuje, že ho můžeš svléknout do naha a vyválet v něčem lepkavém, nevím. Každopádně už je myslím na čase přestat se tu klackovat a začít řešit drowí špióny, kteří vám chtějí zničit projekt, ne?"

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 5. 5. 2020, 22:44

Hiro,

drow dál dělá mrtvého a příliš pozdě pochopí tvůj záměr. Síla mentálního souboje se mu pokusí vyrazit mozek z hlavy. Podlaha v místě, kde je jeho nos se zbarví krví.

"Vy hajzli, TENTACULUM NEG..." začne řvát druhý drow, ale hobgoblini mu vmžiku zacpou pusu a tak jeho zaklínadlo vyčaruje jen jedno jediné černé chapadlo, namísto vějíře, co měl pohltit celou místnost.

Chapadlo se stočí Zelzafrovi kolem nohy a prudce trhne.

Chapadlo> Obra: +4(chapadlo) -3(obří zbroj) +1(průraz) => TZ

Mohutné tělo obra se svalí a ozve se hlasité křupnutí, jak mu vyskočí stehení kost z jamky.

"JÁ HO ROZTR.." natáhne se Druvax po čarujícím mágovi, ale to už ho hobgoblini táhnou jihovýchodními dveřmi pryč. "Ne ne. Ten je naš. Roztrhni si podruhe tu mrtvolu, co ste už dostali."

Když ale obr vidí, že jeden drow je bezpečně pryč a druhý leží bez hnutí a kape z něj krev, skloní se ke zraněnému příteli. "DÁME TI NOHU DOHROMADY. EMBERÓZA TI UDĚLÁ DLAHU. DOKÁŽEŠ VSTÁT?"

Pak se otočí i na tebe. "HOBGOBLINI UŽ MAJÍ CO CHTĚLI, TAK JESTLI CHCEŠ ZA EMBERÓZOU, JDI NAPŘED," ukáže do severní chodby.

Pak se odmlčí a dodá. "DÍKY ZA ODHALENÍ TĚCH ZVĚDŮ. MÁM PODEZŘENÍ, ŽE SE TU NĚKDE TOULÁ JEŠTĚ JEDEN."

Co uděláte dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 6. 5. 2020, 10:05

Kaluž krve pod omráčeným drowem mi vrtá hlavou. Asi se při pádu uhodil do nosu nebo tak něco.

Na dlouhé analýzy jeho zdravotního stavu ale není čas. Očividně ještě dýchá a bude mít příležitost, aby ho kvůli této drzosti řádně hryzalo svědomí. Víc teď netřeba řešit. Musím se spíš rychle rozmyslet, co dál. Hobgoblini odtáhli na jih, což mě překvapuje, protože jsem byl toho názoru, že ležení Falangy je také tady za dveřmi. Ovšem takto aspoň bude s obry klidná domluva nerušená neustálým špičkováním.

"Druvaxi, našlapuj opatrně a klidně se opři Ká Óčkovi o hlavu, má pevnou konstrukci a něco vydrží. Zajdeme za Emberózou informovat ji, co se tady událo a jak statečně jste si u toho počínali, ano? Drowa doporučuji vzít s sebou, aby nedělal nějaké skopičiny, až se časem probere... a on se probere. A cestou budeme dávat pozor na toho posledního. Že ano, Boo?"

Ďáblík spokojeně povyskočí. Chycení raracha nebo kohokoliv podobného se pro něj stalo otázkou lovecké prestiže. Na nic nečeká a začne se problikávat dopředu. Já chytím drowa za nohu, ještě, že mají elfové tak lehké kosti, a táhnu ho za Booem. Obři s Ká Óčkem nás následují.

PJ, kam vede severní chodba?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 6. 5. 2020, 12:23

Hiro,

pokračujete severní chodbou, zraněný Druvaxi se ztěžka opírá o KáÓčkovu hlavu, konstrukt se prohýbá a vrže pod jeho vahou. Ujdete sotva pár kroků, když se chodba dělí a Zelzafr ukáže na pevná vrata v postraní chodbě. Také jsou tu malá dvířka na východ, kterými by se obři neprotáhli.

L14-005.jpg
Křižovatka u žaláře

"TAM JE ŽALÁŘ. ZAVŘEME TAM DROWA. ARKTURIE HO UŽ ZUŽITKUJE, POKUD SE VRÁTÍ. JÍ JE JEDNO, JESTLI BUDE MRTVÝ NEBO ŽIVÝ."

Natáhne ruku, abys mu ho podal nebo spíš přisunul.

Předáš mu ho?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“