[HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Arkturiina zhouba
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro přijíždí na vrtočervovi z Torbriandova hřbitova

Hiro,

řítíte se na vrtočervovi temnými a nízkými tunely, tisknete se k jeho chladnému tělu, aby vás náhodou nestrhl nějaký krápník či vystouplý kámen, když tu se najednou prostor otevře a vy se ocitnete opět v nějaké větší jeskyni. Seskočíte z červa, ten obkrouží smyčku kolem silného kamenného sloupu a zmizí opět v tunelu, kterým jste přijeli.

Vrtočerví smyčka
Vrtočerví smyčka

Rozhlédnete se. Po obou stranách jeskyně jsou nějaké krápníky, které vrtočerv ve své obvyklé trase míjí a za nimi je několik širokých průchodů do okolních chodeb.

Tři otevřené ústí na severozápad, jihozápad a jihovýchod. Čtvrtý směrem na východ je uzavřený velkými dvoukřídlými dveřmi.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Hiro »

Posadím se na menší výstupek u zdi a shodím ze zad tornu. Tohle byla jízda, na kterou se nezapomíná. Cilapi by byl z mého nadšeného 'Vííí' jistě štěstím bez sebe. Ovšem z halekání v tunelech mi poněkud vyschlo v krku. A že jsem měl poslední čaj už dávno zpátky se Zoxem, je prostor na malé osvěžení těla i mysli.

Kouřový lapsang se úžasně snoubí s druegařím střelným prachem. Boo si také lokne a z očí mu vystřelí několik klikatých blesků. Zeptám se ho, jak je možné, že jsem něco takového u něj ještě neviděl. Odpoví, že prý něco takového nepijí ani ďáblové. Pokrčím rameny, dopiju zbytek šálku a s mírně křečovitým úsměvem na zpocené tváři si pobalím své věci.

Meditace: Hiro:2D6+2 → 7(3 +2 + 2)#INT
- Beru 3 MAGy + 2 za Podrobování, nejsem UNAVENÝ

Vsakování: Hiro:2D6+1 → 9(2 +6 + 1)#MAG
- Uvolněná magenergie způsobí časem něco ošklivého (MC hraje měkký tah)


'Co ten krápník v chodbě?' zeptá se mě Boo, když jsme připraveni k cestě dál.
'Myslíš ten krápník v té chodbě vedle tunelu?'
'Jojo, ten v té chodbě, kterou nejde projít, protože je celá zacpaná krápníkem.'
'No jo, to je taková nešťastná chodba, že?'
'Vsadím se, že nešťastnej bude ten, kdo se kolem toho krápníků zkusí protáhnout.'
'Krápnitec?'
'Mimik'
'O první dobrotu?'
'O první dobrotu'

Potřeseme si myšlenkovými pravicemi a zvolna se vydám ke krápníku. Z bezpečné vzdálenosti po něm hodím kamenem a pak ještě Šťouchnu trojzubcem. A když už jsem v té inspekční náladě, zkontroluji všechny, co kdyby sem dorazila Brandy nebo někdo takový, že?

PJ, je na těch krápnících něco zajímavého, nebo jsou to jen obyčejné krápníky? A když už se tam procházíme, co je vidět v těch třech chodbách? Kam až dosvítí mušle?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od MarkyParky »

Hiro,

krápníky ani na kameny, ani na trojzubec nereagují, takže usoudíte, že jsou to opravdu obyčejné krápníky.

Nahlédnete do obou širokých tunelů na západ, vedou z nich malé odbočky - tak malé, že Hiro by se musel plazit po kolenou, aby se do nich vůbec vešel a mohl skrz ně projít.

Vrtočerví smyčka
Vrtočerví smyčka

Když se vracíte prohlédnout si jižní chodbu, všimnete si na jednom krápníku oblaku malých hvězdiček vsakující se magenerige. Vzduch se kolem zatetelí a najednou se na tom místě objeví malý rarach.

Sedí tam, prohlíží si vás ... a když zjistí, že vy se na něj také díváte, objeví se mu v malé zákeřné tvářičce udivený výraz a začne si prohlížet své tlapky. Pak se dvakrát podívá doprava a doleva nad sebe a obočí - dá-li se tak nazvat výrustek nad jeho očima - se mu ještě víc udiveněji zvedne.

"Eeeh.... asi jako dobrý den?" pozdraví překvapivě slušně.

V chodbě za ním je vidět širší jeskyně plná dalších krápníků, s jedním východem dál na jih.

Co uděláte dál?
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Hiro »

"Krásný dobrý den!" zvolám vesele a šťouchnu myšlenkou do Booa. Takhle krásně se umět představit, a pak že to mezi ďáblíky, démonky a rarášky nejde.

"Jmenuji se Hiro, toto je Boo a toto Ká Ó. Co tě sem přivádí? Pokud čekáš na červa, musím tě bohužel zklamat, před chvílí se odplazil. Ale má celkem krátké cestovní intervaly, takže se tu jistě opět brzy ukáže. Pokud by ses bál, že ti nepřistaví, můžu na něj zkusit zavolat. Ale když už tu takto čekáme, mohl bys mi, prosím, prozradit, kde to vlastně jsme? Poněkud ztácím v těch všech patrech Podhůří a místních portálech orientaci a divoká jízda na červovi tomu příliš nepřidala. Takže si nejsem zcela jistý, kde to vlastně jsme. Má toto nástupní místo nějaké jméno? Budu vděčný za každou informaci."

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

rarach vypadá hodně zmateně a během tvého představení usilovně přemýšlí. "Já ... já tady čekám.... ale ne na červa. Čekám na .... na dobrodruhy. Tak. Abych jim pomohl. Jsem dobrý rarášek ...." zkusí ti oplatit tvůj pozitivní přístup.

"Tady jsi v Arkturiině zhoubě. Tedy ... ono se to má správně říkat Arkturiina chlouba, ale v celém Podhoří tomu nikdo neřekne jinak, než Arkturiina zhouba, protože Arkturie všechno tak nějak ... pokazí."

"Ne, na červa naskočit nepotřebuji ... dět... děr... jak seto .... už vím ... děkuji za nabídku. My dobří rarášci vždycky děkujeme za všechno."

Podívá se znovu nad sebe, jako kdyby odkudsi čekal pochvalu, která nepřijde.

"Já se jen bojím plamenů a obrů a hobgoblinů a tak vůbec. A tak čekám na dobrodruha, který by je odstranil z cesty." Pak se zmyslí, znovu se podívá na tvou usměvavou tvář a dodá: "Myslí, jako že je třeba pozve někam na čaj, nebo si s nimi popovídá nebo tak, samozřejmě .... nejlépe někde hodně daleko od těch velký dveří. Nebo JIM stopne červa, aby mohli odjet..."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Hiro »

'Kecá, pacholek jeden,' okomentuje raráškovo představení Boo. 'Dobrý rarášek? Kdo to kdy slyšel.'
'To zní stejně nepravděpodobně, jako dobrý ďáblík, že?' neodpustím si přátelské popíchnutí
'Ďáblíci nejsou dobří nebo špatní. Ti jsou... realističtí. A reálně ti říkám, že mi na něm něco smrdí.'

Odhad postavy (Boo): Hiro:2D6+3 → 6(1 +2 + 3)#CHA
- Mluví rarášek pravdu (v tom směru, že je dobrý)?


"Děkuji ti za představení," navážu na raráška, "Arkturiinu zhoubu hledáme už celkem dlouho. Nevíš náhodou, kde bychom samotnou Arkturii mohli najít? A případně jakéhosi Alusiára? Ten nás zajímá nejvíce. Budu moc rád, když mi o nich něco povíš a úplně nejlepší by bylo, kdybys nás k nim mohl zavést. Na oplátku se ti podívám na ty plameny, obry, hobgobliny a podobně, ano?"

Něco za něco: Hiro:2D6+3 → 9(5 +1 + 3)#CHA
- Zkusím mu pomoct aspoň s něčím a pak dostat informace, šlo by?


"Každopádně, ve které chodbě bych našel ty plameny, obry a hobgobliny? V téhle nebo tamté? A nebo jsou za těmi dveřmi? A pokud za dveřmi nejsou, co tam je? A proč bychom je od nich měli vlastně dostat?"

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

rarášek povyskočí, když zmíníš, že mu pomůžeš s hobgobliny a obry. "Ale jistě, .... mile rád ti povím všechno, co o nich vím. Ti hobgoblini a plamenní obři jsou hned za těmito dveřmi....," ukáže na velká vrata, "...hned jak budou fuč, všechno se dozvíš. Dávám ti na to čestné raraší," nabídne svou malou tlapičku.

'Chová se divně. Já si myslím, že je zfetovanej,' oznámí ti mezitím telepaticky Boo, "a v takovém případě nemá cenu zkoumat, jestli to dobro je výplodem jeho mozku nebo nějakých houbiček."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Hiro »

Podám raráškovi prst. Snad mi neukousne celou ruku.

Zkontroluji naši dobrodružnou skupinu. Booovi se v očkách míhají plamínky všech barev. Ká Óčko drží pózu hrdého illithida. Já mám svůj úsměv a hlas. Odkašlu si, zabuším trojzubcem na dveře a poté vstoupíme dovnitř.

PJ, jdou-li dveře otevřít, co je za nimi?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

otevřete dveře a hrubé přírodní stěny chodeb se změní v pravidelné otesané kamenné bloky, kterými jsou vyložené stěny před vámi. Ve vstupní hale do Arkturiiny zhouby stojí skupina hobgoblinů a dva plamenní obři - velcí humanoidi nejsou přímo tvořené plameny, ale jejich zrzavé vousy a hlasy, i plamínky v jejich očích prozrazují, že nemají k ohni daleko.

Stojí nad několika pytli se železem a jak dveře vrznou, všichni se otočí k vám - nově příchozím.

Vstupní hala
Vstupní hala

Po obou stranách vstupní haly stojí zdeformované sochy trpaslíků, směrem na sever vede otevřená chodba, na jihovýchod jsou další dvou křídlé dveře, byť o něco méně mohutné.

Rarach se ti schovává za patami.

Co uděláte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Hiro »

"Zdař Halaš," pozdravím hobgobliny. "Ahoj," dodám obrům. Boo se trochu schová taky.

"Jmenuji se Hiro, toto jsou mí přátelé a právě jsme sem přicestovali. Tady prcek nám zatím prozradil jen to, že jsme v Arkturiině zhoubě, bez urážky, a že jste tady... no že tu jste. A nic moc nevíme, orientační cedulky jsem žádné nezahlédl a tak bych se rád zeptal, jak to tu chodí, co se tu dá podniknout a zda je možné potkat se se samotnou Arkturií."

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

hobgoblinům překvapením vypadnou kusy železa z rukou.

"To ten ilithid. Ma toho barbara za loutku a mluvi jeho usty," vysvětlí jeden hobgoblin ostatním a všichni opatrně ustoupí a sáhnou po svých zbraních.

Obři si z mozkožroutovy zdánlivé přítomnosti dělají mnohem méně.

"JÁ JSEM DRUVAX."
"JÁ ZELZAFR."
odpoví ti.

"ARKTURIE SEM OBČAS ZAVÍTÁ, ALE ZROVNA TEĎ TU NENÍ."
"JEJÍ CHLOUBU TEĎ SPRAVUJE EMBERÓZA."
"Z POVĚŘENÍ SAMOTNÉHO HALASTERA."
"NEMĚL BYS TU VŮBEC BÝT. NATOŽ PAK NĚCO PODNIKAT."

"Slíbil jsi mi, že je dostaneš pryč, pak ti řeknu, co tady jde podnikat," zašeptá ti rarach od nohou.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Hiro »

"Ve skutečnosti je ten illithid vcelku milý a dokud sdílí můj pozitivní pohled na svět, je zcela neškodný. Vážně, jen počkejte..."

Obrátím se ke Ká Óčkovi a mile ho požádám: "Otoč se prosím na chvíli čelem vzad, aby se pánové nebáli, děkuji." Ká Ó se otočí ke dveřím a já zpátky k hobgoblinům.

"Není potřeba sahat po zbraních, vážně. Jen vám chci položit pár otázek a máte mé slovo, že nedopustím, aby vám jakýkoliv illithid ublížil."

Něco za něco: Hiro:2D6+3+1 → 14(5 +5 + 3 + 1)#CHA
- Chci po nich informace, nabízím kontrolu nad illithidem


"Inu, abych vše vysvětlil. Dostal jsem se sem vskutku před chvílí a potkal jsem akorát tady raráška, znáte se?" zeptám se a ustoupím stranou, aby na něj všichni hezky viděli.
"Upřímně řečeno, nevěděl jsem, že to tu momentálně řídí Emberóza, ani že bych tu neměl vůbec být nebo něco podnikat. Patro je ale volně přístupné a nenašel jsem nikde žádné varování, nebo alespoň informaci. Budu moc rád, když mi vysvětlíte situaci - kdo je to Emberóza, proč bych tu neměl být a jestli je možné podívat se někam v okolí, kde bych nic neporušoval a nikomu nepřekážel. V neposlední řadě by mne také zajímalo, s kým bych si mohl promluvit, abych se tu navzdory všemu mohl přeci jen porozhlédnout, děkuji."

PJ?

Otočím se a přidřepnu k raráškovi.

"Já ti nevím, proč se těchto milých pánů vlastně bojíš? Vždyť se s nimi dá přece hezky domluvit. Nemusíme je nikam posílat, když si s nimi můžeme popovídat, ne? Pověz pravdu, dobrý rarášku, ty tu čekáš na dobrodruhy, abys je zavedl dále a oni vás nechtějí pustit, viď? Se mnou je všechno jiné a mnohem veselejší, ještě uvidíš."

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

ve chvíli, kdy naznačíš, že ty kontroluješ ilithida, tak se na sebe oba dva obři podívají.

"ZVLÁŠTNÍ."
"ZMATENÉ."

Mezi hobgobliny to zašumí: "Obřiska pitoma. To nevidi, že je to lečka? Ten itilhid se jen tvaři že ho barbar ovlada, aby s tim ziskal duvěru, ale ve skutečnosti je to naopak."

"EMBERÓZA JE NAŠE VŮDKYNĚ. HALASTER JÍ SVĚŘIL PROSTORY ARKTURIINY ZHOUBY, ABY PRO NĚJ ZBUDOVALA MECHALASTERA."
"PROTO TU NEMŮŽEŠ BÝT. TVÁ PŘÍTOMNOST BY MOHLA OHROZIT PROJEKT. A TEDY DOHODU MEZI EMBERÓZOU A HALASTEREM."

"LEDAŽE ..."
"LEDAŽE BY TO SVOLILA SAMA EMBERÓZA."

"Nebo Zkazonos," připomenou hobgoblini, že tu mají také svého vůdce.

"PRAVDA. NEBO AZROKKOG."

"Zkazonos. Řika si teď Zkazonos. To je jeho nove jmeno!"

Rarášek se tě mezitím zkusí ponouknout. "Povídat si, to by ti šlo. Ale takhle tě stejně nepustí dál. Co kdyby ses vykašlal na nějaké vyptávání se? Prostě začni zdrhat tou severní chodbou. Hobgoblini mají těžké pytle a ti obři jsou nemotorní. To dáte a utečete jim..., já ve vás věřím..."

Když ale zmíníš, že na někoho čeká, mimoděk se ohlédne za sebe do prázdné jeskyně. Pak teprve se otočí. "Já? Né? Proč bych na někoho čekal?"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 14. patro - Arkturiina zhouba

Příspěvek od Hiro »

Poplácám raráška po hlavě. "Vypadá to, že tvou pomoc nakonec nebudeme potřebovat a nějak se tu zorientovat zvládneme. Ale nevěš hlavu, jestli nám chceš pomáhat, můžeš s námi dál cestovat, jsme přátelská parta."
'Leda přes mou mrtvolu,' namítne Boo.
"Tady Boo ti všechno vysvětlí a bude tvůj velký brácha."
'To se o něj mám starat? Pěkně děkuju.'

Však oni se chlapci už nějak domluví, když Boo bude alespoň trochu chtít a rarášek bude stát o naší společnost. Já tu mám teď důležitější věci na vyřízení, protože má hlava se opět ukázala být děravou jako plachetnice po líbánkách.

"Emberóza? Zkázonos?" plesknu se dlaní do čela. "Nedošlo mi, že jsem tady u Falangy zheblé kebule. Rád vás všechny poznávám. Narazil jsem dříve na kapitána Kurloga, bohužel úplně neunesl setkání s gnómem Zoxem. Ale jak jsem pochopil, sháníte velké množství kovu, protože... protože stavíte Mechalastera, že ano?"

Usměji se na oba obry, konečně to všechno dává alespoň trochu smysl. Přikročím ke Ká Óčkovi a odroluju mu na ruce kus kostýmu.

"Jak vidíte, mám s mechanickými kovovými osobami určité zkušenosti - tento illithid je také ocelový konstrukt, takže bych myslím mohl Emberóze ohledně projektu Mechalastera přispět nějakou cennou radou."

Mezi hobgobliny to zašumí. Očividně neví, jestli je kovový illithid větší nebo menší hrozba než ten z masa a ... inu, masa a slizu.

"Vážně se netřeba obávat, jak vidíte," přesunu svou pozornost k hobgoblinům. "Illithid pro vás nepředstavuje v tuto chvíli žádné nebezpečí, velmi dobře si rozumíme. Navíc se můžete sami přesvědčit, že zvládám cestovat i s tříokým ďáblíkem a momentálně i raráškem. Zcestoval jsem takto velkou část podzemí a strávil jsem krásné chvíle u vojvody Azroka, Azrokkogova otce. Nemyslíte, že by byl váš vůdce rád, kdybych mu předal čerstvé novinky o jeho otci? Věřím, že by ho to alespoň na chvíli odtrhlo od jeho... inu, zálib, a připomnělo mu krásu velitelství, co říkáte?

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti