[HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Trobriandův hřbitov
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro přichází ze Ztracené úrovně.

Hiro,

portál tebe i Booa vyvrhne na opravdu tvrdou zem - místo, ve kterém se octnete, je obrovská hromada kovového šrotu, který se ve vysokých haldách tyčí kolem vás. Zbraně, nářadí, kusy strojů i konstruktů, to všechno kolem je navršené do neskutečných výšek.

Jezevčí doupě
Jezevčí doupě

Za jednou z hromad vidíš na zemi rozestlané jednoduché lůžko, na kterém je stočený opravdu velký jezevec - velký je asi tak jako vzrostlý lvoun. Vedle lůžka má velkou kovovou truhlu, ne-li trezor, s masivním zámkem a také malý kovový stoleček.

Mezi haldami je možné projí na východ a na sever. Cesta na východ je volná, ale cesta na sever blokována mříží.

Co uděláte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Hiro »

Inu, vskutku pozoruhodné. Čekal jsem od pověstných Trobriandých konstruktů ledasco, ale že je najdu rozložené všude kolem, je vskutku překvapení. Ale ještě příjemnější je zjištění, že Gwílin jezevec není nějaký starý nerudný morous, ale skutečný jezevec. A tolik náhradních dílů pro Ká Ó! Skutečně fenomenální místo.

Koukneme s Booem na sebe. Ani jednomu z nás se nechce jezevce budit, to už radši toho draka ve Vrběnině hvozdu. Rozhlédneme se tedy okolo.

Zajímalo by mě, zda má mříž po mé levé ruce držet jezevce dál od něčeho, nebo něco dál od jezevce. Z jedné strany jistě bude odlišnost, ze které poznám, odkud se běžně zavírá. A zároveň bude dobré zjistit, jestli druhá chodba přede mnou někam vede, nebo je jen slepá. S trochou toho přenášení a vznášení snad zvládneme prohlídku dostatečně potichu.

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 8(2 +4 + 2)#INT
- Jaká je nejlepší cesta kolem mříže do východní chodby?

A PJ, prosím, je tu nějaký zdroj světla, nebo je má mušle jediné světlo v okolí?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

světlo tvé mušle, které se odráží na lesklejších a nezarezlých částech kovových hald a hromad je jediným zdrojem světla v téhle pustině. Když se blížíš ke dveřím, všímáš si, že ač je podlaha na pohled nepravidelná a vypadá jako hromada šrotu, jednotlivé kusy železa jsou do sebe naprosto pevně zaklíněné a železo je zohýbané do jedné roviny, takže se po jeho povrchu dá pohodlně jít.

Není to náhodná hromada železa. Je to spíš palác postavený z železného šrotu.

Mihotavé světlo, tančící po zohýbaném kovu jezevce téměř okamžitě vzbudí. Zvedne líně, ale zvědavě svou hlavu a hledí na tebe a ďáblíka. Nevypadá, že by chtěl zaútočit nebo ti bránit v tom, co děláš, spíš že ho tvá přítomnost překvapila a je hodně zvědavý, co jsi vlastně zač.

Nejlepší cesta kolem jezevce na východ je věnovat mu trochu přátelské pozornosti, která ho uklidní, že nejsi nepřítel.

Když dojdeš k mřížím, najdeš na nich velký zámek ve tvaru hlavy smějícího se gnoma, který má klíčovou dírku uprostřed svých úst. Hlava je oboustranná, klíčová dírka je tedy i zvenku i zevnitř. Zevnitř má ale gnóm na čele vypsáno několik run ochranného zaklínadla a kousek za dveřmi je vidět, že podlaha paláce končí a otevírá se hlubší a širší jeskyně - je tedy zřejmé, že mříže mají bránit někomu z venku ve vstupu dovnitř.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Hiro »

"Tohle bude nejlepší vyřešit jídlem," napadne mě okamžitě.
'Chytíme ho, zabijeme a sníme?' zeptá se mě Boo.
'To snad nebude nutné,' opáčím. 'Určitě někde za rohem rostou kovové krystaly vhodné k olízání. My mu jen dáme něco málo ze zásob, abychom se mohli nerušeně podívat dále.'

Zalovím v torně. Najdu jen opravdu něco málo jídla nasysleného z hostiny, z toho jen zhruba půlka je na viditelném spektru a působí tedy důvěryhodněji.

Hodím jezevci k nohám kus něčeho odříznutého z něčeho a přátelsky k němu promluvím.

"Ahoj, já jsem Hiro, toto je Boo a nemusíš se nás bát. Jen se tu trochu porozhlédneme, ohřejeme se a hned zase půjdeme. Dej si zatím něco dobrého na zub a klidně si zase schrupni, my bychom si ostatně rádi odpočali také, viď Boo?"

Pokročilá magie mámení: Hiro:2D6+2+1 → 11(2 +6 + 2 + 1)#MAG
- Dosah: DOSTŘEL, Seslání: CHVÍLI, Trvání DLOUHO, ale přeruší ho jakékoliv vyrušení.
- Sugesce: Pocit důvěry
- Záměr: Vzbudit pocit, že nejsme nepřátelé

- K tomu mu dávám 1-JÍDLO

PJ, pokud se zakousne a nechá nás být, co je v chodbě na východ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16253
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od MarkyParky »

Hiro,

jezevec se zakousne a naposledy na vás přátelsky mrkne očkem, než zmizíte v chodbě na východ.

Další místnost je podobně nepravidelná a také z ní vedou hned troje zamřížované výstupy z tohoto kovového paláce, navlas podobné prvnímu, který jsi viděl.

Místnost plná krámů
Místnost plná krámů

Uprostřed místnosti je malý pracovní stůl a na něm spousta ozubených koleček, táhel, pružin a jiných součástek. Další dvě velké hromady téhož leží v jižní části místnosti.

Z průchodu na jih se ozývá slabá melodie hraná zvonkohrou.

Co uděláš dál?
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Hiro »

"Ha! někdo je doma," zaraduji se.

Popojdu ke stolečku a prohlédnu si jednotlivé součástky. Pár jich vezmu do rukou, protočím v prstech a uložím zpět na své místo. Když už si dal někdo tu práci vybrat z nekonečného množství kovu právě tyto kousky, jistě k tomu měl nějaký důvod.

PJ, je mezi těmi díly na stole něco, co vypadá odlišně od zbytku? A dá se usoudit, co by se z těch dílů dalo seskládat, nebo z čeho pocházejí (je-li to jeden zdroj)?

Zvuk zvonkohry mi připomene, že tu nejsme sami. Boo ostatně nesdílel mou trpělivost pro malé součástky a přenesl se za zvukem. Rychle všechno odložím a vyrazím za ním. U průchodu dále zaklepu hlasitě svým trojzubcem o zem. Kov o kov krásně zní a snad tedy nikoho nezastihneme in flagranti.

PJ, co je za průchodem na jih? Pokud se to nějak větví, jdeme za zvukem.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16253
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od MarkyParky »

Hiro,

díly vytahané na stole jsou samá jemná mechanika, jako by si tu někdo nejprve dal stranou větší hromadu vhodných dílů, probral z nich, co potřebuje a pak zbytek nechal ležet na místě.

Dojdete až do větší rozlehlé místnosti, v jejímž středu je pracovní stůl. U něj stojí gnóm, oblečený napůl jako čaroděj, napůl jako mechanik a před sebou má rozebranou hrací skříňku. Opatrní v ní něco šteluje a neustále zkouší jestli hraje.

Dílna
Dílna

Po jeho boku stojí štítový strážce, ale není to tvůj strážce. Tenhle vypadá, že je vyrobený spíš na pomoc gnómovi, než do boje - je sice dost robustní, ale má jemné mechanické ručky. Podává mechanikovy věci, o které si tichým a zamyšleným hlasem řekne.

Oba dva při tom šlapou po hromadě svitků, knih, nákresů a notesů, které mají pod nohama.

Co uděláte dál?
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Hiro »

"Ahoj, příteli!" pozdravím nahlas ještě od dveří. Můj hlas se zvonivě odráží od stěn okolo. Ale jestli gnóm neslyšel mé předchozí bouchání, je dost možné, že budu muset mluvit mnohem hlasitěji. Na druhou stranu, ničím si na práci nesvítí, takže možná substituoval jeden smysl jiným. Posvítím přímo na konstrukt.

"Jmenuji se Hiro a přicházím v míru. Dostal jsem se sem tak trochu šťastnou náhodou, portálem. Máš milého jezevce, je to dobrák. Neboj, nic se mu nestalo, spokojeně spí, řekl bych. Rád bych zjistil, kde jsem a někde také na chvíli složil znavené nohy. Pověz, je tu něco jako odpočívárna?"

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

teprve kombinace hlasitého pozdravu a světla vytrhne gnóma z jeho soustředění nad hrací skříňkou.

"Kde se? Co se? Jak ses?"

Když mu vysvětlíš, že jsi přišel portálem a potkal jezevce, konečně se trochu klidní.

"Ach. Dobrodruh, na cestách. A sám? Jak překvapivé. Vítej v mém skromném příbytku," ukáže na mohutnou stavbu všude kolem.

"Mé jméno je Zox Klemršam a kdysi jsem také býval dobrodruhem. Ale to už je dávno, tuze dávno. Teď už jsem našel jiný smysl života, v téhle nádheře," rozpřáhne ruce na hromady šrotu a kovu všude kolem. "Mimochodem, tohle je Rex," ukáže na štítového strážce. Ten kývne helmou.

Nemůžeš si nevšimnout, že na krku má na řetízku velký klíč s gnomí hlavou místo očka a na jednom prstě výrazný kovový prsten.

"Chceš složit hlavu? Dle libosti, využij klidně mé lože," ukáže zpátky k chodbě, odkud jsi přišel. Když zvedneš tázavě obočí, hned se dovtípí k jakému nedorozumění asi došlo. "Že on byl Dux zase v mojí posteli. Dux je ten jezevec víš? Báječné zvíře ... a když se v noci přitulí, je to lepší než kamna. Každopádně neboj se ho odstrčit, pokud potřebuješ na chvíli složit hlavu na mou madraci."

Jsi Zoxovým hostem - kdybys potřeboval TÁBOŘIT můžeš použít jeho lože v místnosti, kde jsi potkal jezevce a nemusíš hlídat.

"Co tě vlastně přivádí sem do té hloubky?"

Co mu řekneš o své cestě a co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Hiro »

"Děkuji ti za vřelé přivítání, Zoxi. Dám pozor na to, abych Rexe Kladivouna... tedy pardón, jen Rexe, ničím nepopudil a Duxe neprobudil. Tedy, já si dám pozor tady na Booa a potom bude vše v pořádku. Mimochodem, ještě nedávno mi dělal společnost podobný konstrukt, jmenuje se Ká Ó. Naše cesty se ale bohužel rozdělily a já bych se po něm rád podíval. Věřím, že on je také na cestě za mnou a nenapadá mne v podzemí lepší místo, kde bych se s ním mohl potkat."

Udělám pár kroků ke gnómovi a nabídnu mu pravici. Muži by přeci jen neměli zůstávat jen u slov, že ano.

"Děkuji ti za nabídku tvého lože, nezdržím se v něm dlouho. Rád bych jen chvíli poseděl, popil trochu čaje a doplnil si zápisky z cest. A když jsme u toho čaje - s dovolením ti zde trochu nechám, jistě ti po něm půjde hned lépe práce od ruky."

Vytáhnu z chladícího-zahřívacího pytlíku čaj hotový ještě z hostiny a naliji sobě do kalíšku. U Zoxe na stolku si nabídku jednu kovovou trubičku, na konci ucpanou, a naplním ji až po hrdlo.

"Vejdi a neuškoď," usměji se a napiji se. Výtečná nasládlá chuť, na přemítání v polospánku jako dělaná. Hned mě napadne, že o některých čajích se říká, že mají lehce kovovou příchuť. Zároveň si ale nepamatuji na nikoho, kdo by byl roztavený kov a mohl o jeho chuti podat věrohodnou zprávu. Třeba se mi na tomto místě poštěstí více.

Meditace: Hiro:2D6+2 → 11(4 +5 + 2)#INT
- Beru 6 MAGů, nejsem UNAVENÝ.


Zamávám na rozloučenou a se zpola plným šálkem se vrátím zpátky. U lůžka si z chladícího-zahřívacího pytlíku doleji ještě trochu čaje a napadne mě, jaký vliv by na uchovávání teploty měla asi ta podivná truhlička, kterou jsem dostal od Saagy. Otevřu ji, přerovnám v ní lektvary a chvíli studuji její vnitřní stěny i těsnění pod víkem. Ne, v té se mi čaj rozhodně nezkazí.

Duxovi očividně zachutnalo, protože aniž by hnul hlavou, spokojeně si oddychuje vedle nás. Tak si z torny také vytáhnu poslední kousek, podělím se s Booem a ve společnosti chundelatého jezevce si dám pečlivě odpočítaných dvacet.

Tábořím. Mažu si LZ, Boo také LZ. Slaďuji se s Truhlou magické konzervace, končí sladění s hadí holí.

Probere mě vůně vláha rosy, zpěv ptáků, mlžný opar nad loukou a další ranní vjemy, které mi do hlavy tlačí Boo. Žertovně ho proplesknu rychlou myšlenkou, sbalím si své věci a vrátíme se za Zoxem. Stále je zabrán do zvonkohry.

"Děkuji ti za zázemí, skutečně mi přišlo vhod. Musím říci, že to tu máš skutečně hezké. Připomíná mi to Železné ostrovy, úchvatné místo. Jen místní nemrtví ostrované s jejich agresivitou a až chorobnou láskou k soli poněkud komplikovali jinak krásný turistický zážitek.

Když už jsem se dostal k těm úchvatným místům a nemrtvým a vůbec... Dle okolí a tvého prstenu si troufám odhadnout, že místní svébytný terén má na svědomí Trobriand, nemýlím se? Mohl bys mi o něm něco málo prozradit? Budu muset časem vyrazit a budu vděčný za každou radu. A také o tvé práci. Vidím, že jsi zapálený pro věc a to je jen správně. Možná bych ti dokázal s něčím pomoci, jako dobrodruh se dostanu na všelijaká zajímavá místa."

PJ, co mi Zox prozradí o tomto patře? A poví něco o tom, co dělá? A když už mám tu možnost si s nám povídat, o čem zhruba jsou všechny ty knihy a svitky, které se mu válí pod stolem?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

když se zmíníš o prstenu, Zox mimoděk schová ruce za záda, jako kdyby to byl nějaký jeho miláček o kterého nesmí přijít.

"Ano, ano, ten materiál tady všude kolem, to zbylo po Trobriandovi. Ale teď je ceká úroveň vlastně v podstatě už téměř pod mojí správou a Trobriandovi skaladáři mě poslouchají na slovo."

Potom se uvolní a pokračuje. "O Trobriandovi samotném ti moc neprozradím, už tu nebyl dlouho, drží se v nižších patrech, možná i u samotného Halastera ve věži. Zůstali tu po něm skaladáři - ty mám pod kontrolou a pak mohutný vrtočerv - na toho si musíš dávat pozor. Ale rád ti povím něco o svém projektu ...

Buduji totiž Simulakrux. To je zvláštní zařízení, které dokáže přečíst strukturu každého tvora či předmětu a okopírovat ho z kovových součástí. Co víc, jde-li o tvora, magické čtení dokáže zkopírovat i jeho chování a vskutku tak z kusů kovu nasimulovat jeho existenci.

Řeším ale v tuhle chvíli trochu problém slepice a vejce. Abych dostavěl Simulakrux, potřeboval bych na to víc skaladárů. Jenže nové skaladáry si vyrobím jedině jejich naklonování v Simulakruxu. Je to vskutku zapeklitý problém."

"Co se týká pomoci, mám pocit, že sem chodí někdo z nižších pater a krade mi materiál. Možná kdybys je někdy potkal, že bys jim tím svým výmluvným, ale přátelským hlasem vysvětlil, že krást se nemá?"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Hiro »

"Simulakrux? To zní skoro jako horkrux, učili jsme se o něm ve škole. Ten nekopíroval život do stroje, ale jen dělil lidskou duši na části. Praktická věc, když potřebuješ být na více místech najednou. Nebo když potřebuješ být nesmrtelný, což je ale hloupost, že. Pro většinu z nás je jeden život dlouhý až až.

Ale když už se o tom bavíme, nač vlastně potřebuješ ty skaladáry? Zmínil ses, že jich tu po Trobriandovi zůstalo více, takže máš přeci cestu ven ze tvé zapeklité situace, ne? Nechci ti dávat nějaké moudré rady, sotva jsem tvému projektu nahlédl pod pokličku, ale být na tvém místě, vezmu všechny skaladáry až na jednoho, použiju je na výrobu Simulakruxu a toho posledního zbývajícího si potom nakopíruju.

Ale tobě určitě nejde o kopírování skaladárů, že? Chtěl bys někoho živého převést do kovové podoby, je to tak? Pověz, máš takové plány sám se sebou, nebo jsi snad ztratil někoho blízkého, koho bys takto rád přivedl zpět? Přihořívá?"

Odhad postavy: Hiro:2D6+3 → 7(1 +3 + 3)#CHA
- Co Zox opravdu cítí, když se ho na tohle zeptám?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

Zoxovi se udiveně pozvedne obočí. "Ne, ne, ne, to jsi mě vůbec nepochopil. Já nestavím Simulakrux z těch skaladárů. Materiálu mám dost. Já je používám jako stavební dělníky. Mají silná, ale přitom ohebná klepeta, blesky ze svých ocasů dokáží skvěle svářet a jejich osm párů nohou je dokáže dostat skoro kamkoliv. Jenže jich mám málo a práce se tak neskutečně vleče. Kdybych jich měl víc, mohl bych neustále pracovat na svém projektu a nemusel bych se zabývat hračkami," ukáže na hrací skříňku.

Ta během tvého odpočinku dost změnila tvar - narostla, ze všech stran z ní trčí kolečka a šoubky a když hraje, není to jednoduchá melodie, ale vydá už za celý cinkající orchestr.

"Ale samozřejmě, že mi nejde o kopírování skaladárů. Mě jde o kopírování všecho, chápeš? Přírodní svět je takový.... nestálý, křehký, zranitelný. Nemoci, zranění, jedy, ale i obyčejná sešlost věkem. Myslím, že by všechno bylo mnohem lepší, kdyby bylo všechno z kovu, snadno opravitelné, vylepšitelné a hlavně nesmírně odolné. Čím dřív budu mít hotový svůj první Simulakrux a namnožím si své skaladáry, tím dřív budu moc začít vyrábět druhý. A jakmile budu mít dva, už nebude žádný problém vyrobit dost Simulakruxů, abych mohl udělat simulaci celého světa tak jak má být bez toho, aby byl zranitelný a křehký."

Když ti vykládá svůj plán, necítíš z něj žádné jiné emoce, než neskutečný vědecký zápal.

Zatímco gnóm zapáleně vypráví, ty se porozhlížíš po svitcích a knihách na podlaze. Většina z nich jsou nějaké náčrtky nákresy, případně technické tabulky a mechanické příručky. Zahlédneš tam i stránky, na kterých jsou výkresy jednotlivých součástí samotného Simlakruxu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Hiro »

"Aha, už rozumím. Tvůj plán zní vcelku smysluplně a zde máš přinejmenším skutečný dostatek materiálu. Vyrazím teď dál porozhlédnout se po okolí, když mě omluvíš. Jen bych se rád zeptal - tví skaladáři, jsou stejně vlídní a přátelští, jako ty? Nerad bych se s nimi dostal do zbytečného sporu. Jistě chápeš, že pokud by mě nějak pocuchali, těžko bych pak mohl domluvit těm proradným zlodějům materiálu, že?"

PJ, nechají Hira a Booa skaladáři při průzkumu patra na pokoji?
Hiro a Boo
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti