[HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Trobriandův hřbitov
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

Zox se na tebe podívá a odpoví: "Ale všichni zjevné nevíte, jaké následky má pokoušení mé trpělivosti. Běžte hledat pomoc jinam, třeba k těm zpropadeným hobgoblinům. Tady se pracuje."

Odchází, ale pak se ještě na vteřinu otočí a poklepe si na prst. "Pro případ, že byste snad nevěděli kudy, už jsem přivolal někoho, kdo vás vyprovodí."

Od severozápadu pevnosti slyšíte mechanické skřípání a bzučení podobné tomu, jaké vydávali škorpioni na stavbě Simulakruxu.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Bez tak nás k tomu svému projektu nechceš pustit, protože jsme holky!" zavolá za ním Turbolenza naštvaně.
"Jo... a nebo máš předsudky, že jsme démonské míšenky!" přisadí si Violenza.
"Se prostě bojíš našeho progresivního přístupu..."
"... i mechanická inteligence má svoje práva, abys věděl!"

Naštěstí je Tubolenza po předešlém zásahu bleskem stále dost zničená, takže jí velice brzy dojdou síly a její sestru to samotnou nebaví. Vycouváme tak zpět k vrtočervovi dřív, než nás dostihne průvodce mechanického skřípotu a bzukotu.

"Kam teď?" zeptá se Violenza.
"K těm hobgoblinům?" odpoví její setra.
"Zbláznila ses? Cilapi nás nedostal z díry plný hloupejch a smradlavejch goblinů -"
"Hele!" ozve se Glom mírně dotčeně.
"-abysme se nechali zavřít do nějaké hobgobliní," dokončí Violenza nerušeně.
"Ale jestli je ten gnóm nemá rád, mohly bysme toho využít," zasní se na okamžik Turbolenza.
"Snad se mu neplánuješ mstít jen za to, že nám nepomohl?" vmísím se, "To by určitě nebylo správné!"
"To řekni mejm rohům," ušklíbne se na mě Turbolenza.
"No tak, ségra," zastane se mě Violenza, "Cilapi nám přece pomohl..."
"To ale neznamená, že ho budeme poslouchat a chodit za ním jako jeho ocásek..."
"To přece neděláme," oponuje Violenza dál svojí sestře, "Vždyť toho škokošlapa jsme viděly v akci, jak jsme chtěly, ne? A s tím hloupým gnómem to taky nebyl špatnej nápad, kdyby to ta goblinka nepokazila..."
"Hele!" ozve se znovu Glom.
"Fajn," otočí se na mě Turbolenza, jejíž výraz říká něco trochu jiného, "Tak co navrhuješ... hrdino?"
"Já chci najít Hadešadah," odpovím, "A ostatní, samozřejmě."
"Tak určiťé," udělá Glom.
"Bude to tak bezpečnější a navíc mám pocit, že v tomhle patře mi Bohyně vůbec nepřejí. Asi je to vším tím kovem."
"Tak si prostě chytneme červa a uvidíme, kam nás odnese," shrne nakonec Turbolenza naše možnosti.

Nečekáme dlouho a vrtočerv se přiřítí. Turbolenza - podobně jako prvně - na něj statečně naskočí.
"Ehm," stihnu se zeptat Violenzy, "Zvládneš to tentokrát sama? Nerad bych tě nějak..."
"Teď už jo," kývne a pak se pousměje, "I když možná bys mě měl vzít za ruku. Chápeš, kdybych jako padala..."
"Tak určiťé," zašklebí se Glom a mě napadne, že to vážně možná není jen bezpečnostní opatření. To už ale letíme - ruku v ruce - vstříc vrtočervovi.

Cilapi:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#OBR(Vrtkavý červ)
10+: Schválně jsem to nechával na kostkách a když naznačují, že je vážně na čase vzít kramle, poslechnu je. Dolů prosím!
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... Czuk a Ghek - dočasní pomocníci a podrobenci Hira - přijíždí na vrtočervovi z Arkturiiny zhouby...

... na vrtočervovi ....

Hiro,

když se konečně dvojice dostala na vrtočerva, zjistila, že s nimi jede ještě jeden hobgoblin. Při krátkém průjezdu tunelem prohodili pár slov o účelu své cesty.

Czuk a Ghek svorně tvrdili, že mají speciální úkol, který souvisí se samotnou Emberózou a má nejvyšší prioritu. Hobgoblin se jim svěřil, že on má za úkol předat zprávy o vývoji situace se Zkázonosem kapitánovi Kurlogovi a místovojvodovi Jargotovi.

Doslova řekl: "Jsem zvědav, co Jargot uděla, až se zvi, že Zkazonose odvlekli dobrodruzi. Pro Falangu by to bylo dobre, kdyby převzal veleni. Byl by mnohem lepši velitel i kdyby Zkazonos byl v pořadku ... a všici vime, že neni. Jenže na druhou stranu, všici taky vime, jak Jargot nesnaši tuhle praci pro Emberozu. Kdovi, jak by se vztahy mezi Falangou a obry vyhrotily, kdyby Zkazonos nebyl už vic vojvodou."

Pak se jejich cesty rozdělili, když dvojice vystoupila u kováren, zatímco posel pokračoval do hobgobliního tábora.

Pokud si půjdou jen vyzvednout železo, nečekají je žádné trable.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 13. patro - Trobriandův hřbitov

Příspěvek od Hiro »

Czuk a Ghek se k poslovi za místovojvodou Jargotem už více nevraceli. Sloužili spolu dlouho a věděli, že jak přijde řeč na politiku, přestávají z nich být kamarádi. Czuk byl zapřisáhlý obdivovatel Azrokovy práce, toužil jednou spatřit na vlastní oči skutečnou civilizaci a založit si své vlastní registrační středisko. Ghek naopak pohrdal řádem a systémem, miloval volnost a kreativní nepořádek a nejradši ze všeho by přenechal řízení Falangy řadovým vojákům bez kontroly a odpovědnosti. Oba svým osobitým způsobem obdivovali tutéž moderní byrokracii, jen si to neuvědomovali a proto cesta ubíhala v tichosti.

Hobgoblini vystoupili u kovárny, dle mudrcových instrukcí nechali elementály i vše ostatní na pokoji a rychle přenesli sud do vedlejší jeskyně, kde na ně čekaly jen zářící hladiny jezírek. Sud naplnili společnými silami až po okraj, pečlivě ho zavřeli a začali s pomalý trpělivým valením zpátky. Naložení plného sudu na vrtočerva nebylo nic, s čím by si na plné pytle šrotu zvyklí hlídkaři neporadili a zanedlouho je už zase vítala zatuchlina Arkturiiny zhouby.


Hobgobliny vyzvednou železo a vrátí se zpátky do Arkturiiny zhouby...
Hiro a Boo
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti