[HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

[HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 3. 2020, 21:55

Troglodytí nory
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek

Halaster Černoplášť

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 13. 5. 2020, 14:07

... na sever od vosího trolla ....

Saago,

kouř spolehlivě uklidní rozdrážděné vosy a salva dobře mířených výstřelů připraví trolla o život. Ilanue a Mirkolar vezmou Beraničino tělo a vyrazíte k severu.

"Tohle si nezasloužila."
"Za tohle Spireth bude trpět. Mohl se zachránit ... kdyby zemřel s ní."
"Ještě si bude přát, aby s ním matriarcha už skončila a proměnila ho v drawouka."
"Drawoučí šílenství bude procházkou proti utrpení, co ho bude čekat, dokud bude příčetný..." komentují drowky stav nalezené velitelky.

O chvíli později narazíte na předsunutou hlídku šesti drowů, kteří jsou v pozicích připraveni bránit široký tunel.

L11-041.jpg

"SPIRETHE DALAMBRO!" zavolá Mirkolar hlasitě. "Vylez ty zbabělče. Už ti nic nebrání dojít si k matriarše pro zasloužený hněv," doplní ji Iymn.
"Ehm ... je tam ten Behir," zašeptá Ilanlue, "byla by škoda, aby ho zabil příliš rychle.."

Ze zadních řad drowů vystoupí mág se svěšenou hlavou. "Jsem připraven přijmout trest za své selhání. Jakýkoliv. Ale přísahal jsem, že náš lid vyvedu z obklíčení. Znamená to, že cesta je volná?"

Co bude dál?

Cilapi Krollmeldon

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon » 13. 5. 2020, 15:35

... v troglodytí jeskyni ...

Potlačím zavrčení. Normálně bych z trolla měl docela respekt, teď by si s ním jedna moje část nejraději poměřila sílu paží. Podívám se na Hadešadah. Mám pocit, že mi říkala, že se už s jedním trollem s Hirem domluvili. Hiro tu teď není. A mě se špatně přemýšlí, protože cítím, že musím chránit sami-... totiž ženy. Včetně těch tří drowek, co leží bezbranné na kupkách suchého rákosí. Nezachraňoval jsem je před netvorem, aby je záhy roztrhal troll.

Nechám luk spuštěný u boku a popojdu blíž. Předvedu trollovi své špičáky.

"Já Cilapi," řeknu rázně, "Toto Hadešadah. Toto teď na DLOUHO naše nora, rozumíš? Ty odejít. Tamtudy."

Ukáži na chodbu na sever a pak pomalu vrátím ruku k dříku založeného šípu.

Cilapi:2D6-(-2) → 11(4 +5 - ( - 2 ))#-CHA(Hrozba)
10+: PJ vybere jedno z:
Bojí se tě, ustoupí a stane se, co chceš
Nebojí se tě, postaví se ti a situace eskaluje

PJ? Bude troll trollit?
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník

Saaga

Příspěvek od Saaga » 13. 5. 2020, 16:37

... na sever od vosího trolla ...

"Cesta není volná," oznámím kouzelníkovi. "Blokuje ji behir. Připrav své lidi. Půjdete boční chodbou s krápníky. Ještěra odlákáme."

"Githzeraika je příliš stručná, jako obvykle," vloží se do domluvy Ilanue. "To neznamená, že to neříká správně. Seber všechny, kteří se můžou hýbat a jděte ke skrýši. Tam se snad zvládne přesunout i takový mamlas, jako jsi ty. Opovaž se zkoušet něco jiného, Podhůří není dost velké na to, aby ses přede mnou schoval, rozumíme si?"

Mág mlčky přikývne.

"A nebuď drzý s nějakou přísahou, jo?" štěkne po něm ještě Iymn, "z obklíčení bys nikoho nevyvedl, kdybychom to nezařídily my. I za tu možnost se předtím stáhnout může tahle cizačka. Jestli si před našim návratem připíšeš jakoukoliv zásluhu nebo zkusíš matriarchu obměkčit, dáme ti to sežrat. A to se týká i vás ostatních čumilů, jasný?"

Drowové se svorně otočí k mágovi. Ten stále mlčí a hledí do země. Ticho přeruší Mirkolar.

"Upalujte, hybaj, ať už vás tu nevidím, bu bu bu," zvolá se smíchem.

Vše důležité bylo řečeno, není důvod se zdržovat. Vrátíme se úzkou chodbou do severní části bitevní jeskyně.

O chvíle později stojíme připravené na místech. Mág a ostatní by už měli procházet mezi pavučinami. Blesky behira vidíme v temnotě před sebou. Křik a nářek je relativně slabý. Bojovnice se rozestoupí, já si vezmu od Mirkolar její kuši.

Na mé znamení všechny čtyři válečnice vykouzlí paprsky světla a pošlou je podél stropu k behirovi. Kolem něj se roztančí a rozlétnou do všech směrů. Postupně se blíží k nám, světla i behir.

Léčka: Hiro:2D6+2 → 7(4 +1 + 2)#INT
- Vlákal jsi kořist až do pasti, kořist je opatrná a pozorná.

S připravenou kuší odhaduji vzdálenost behira. Energetickou magii znám, dosah kouzel tohoto ještěra ne. Přepočítávám pravděpodobnost jeho útoku s rizikem odhalení prchající skupiny. V pravou chvíli, když jeden z jeho blesků ozáří blízký krápník, zavelím k rychlému ústupu.

Útěk: Hiro:2D6+2 → 11(6 +3 + 2)#OBR
- Utekl jsi pronásledujícímu

Prázdnými úzkými chodbami rychle doběhneme mezi kamenné sloupy k portálu. Dusot mnoha nohou je vzdálený, nebezpečí nízké. Přiložím si ruce k hlavě a zavřu oči. Na neúmyslně vytvořenou korunu v mé hlavě si dobře pamatuji. Poznala jsem její tvar i strukturu, propojení s mým tělem i myslí. Během okamžiku ji vytvaruju znovu, jen z mých vlasů. Mirkolar překvapeně hvízdne. Portál se otevře a vtáhne nás dovnitř.

Saaga a válečnice odcházejí do Kluzké bažiny. Že jde o přesun mezi patry:

Cestovatelský tah: Hiro:2D6+1 → 8(1 +6 + 1)#Patra
- Jsi svědkem zajímavého vývoje události po vašem průchodu, můžeš a nemusíš se znovu zapojit.
- Vybírám Kluzkou bažinu. PJ, co se tam děje?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 13. 5. 2020, 17:20

... v troglodytí jeskyni ...

Cilapi,

troll před vámi začne ustupovat na sever. "Jen žužlat kosti," pronese omluvně a ukáže na zbytky po troglodytích hodech všude kolem. "Ještě morek," hrábne rychle po jedné z kostí a otočí se k ústupu.

V tu chvíli najednou celý zešediví a zatuhne, jako by zkameněl a zůstane tak stát. Už už se chystáš mu vpálit šíp mezi oči, když najednou opět nabere přirozeně zelenou barvu, zvedne ruku v obranném gestu a dodá: "Pardon. Já to neovládat. To samo. Už mizet." a opravdu ustoupí.

Co uděláte vy?

Cilapi Krollmeldon

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon » 13. 5. 2020, 18:17

Vrátím luk do pouzdra a spokojeně si založím ruce na nafouknuté hrudi. Je příjemné prozměnu budit respekt, když někam přijdu.

Hadešadah vedle mě mlaskne a maličko zavrtí hlavou. Uvědomím si, že troll nejspíš neustupuje jenom kvůli mě. Polonahá Hadešadah vedle mě s hrubým bijákem v ruce vypadá podobně nebezpečně.
"Je to tam slepé," zašeptá.
Mírně splasknu. Tohle jsem tedy trochu vymňou-... podělal.

Troll beroucí kost ve mě dokonce vzbudí i trochu soucitu. Musím se pousmát, což trolla ale mírně znejistí. Jako elf jsem se trollů vždycky děsil - hlavně tedy kvůli pohádkám, co jsem poslouchal ještě jako malý elfík - teď se alespoň na tohoto jednoho dokáži dívat i jinak.

"Jen klid," řeknu nakonec bodře, "Vidím, že nejsi žádný hlupák. Chceme s Hadešadah v téhle části jeskyň jen trochu klidu... Přitáhli jsme kořist, kterou musíme probrat, chceme si nerušeně odpočinout a tak. Jestli chceš, můžeš se sem za DLOUHO zase vrátit pro zbytek těch kostí, ale do té doby sem nestrkej ani špičku nosu. Jasné?"

Troll přikývne.

"A teď... padej... úplně do pr-...yč," mávnu na západní chodbu, "A na naši kořist tam na těch hromadách radši vůbec nekoukej. Vlastně... možná bys mohl na cestu dostat i nějaký ten... žvanec. Pokud nám řekneš něco užitečnýho."
Najednou si uvědomím, co mi už od mé modlitby vrtá hlavou. Proč je dopě v podzemí, kde je málo místa prázdné? Přeje si snad Bohyně, abych napravil svoji chybu z bitvy u řeky Sargauth?
"Víš, kam se poděli místní troglodyti?" houknu na trolla a hodím mu malou část našich zásob, "Vím, že je drowové chytají jako otroky. Vězní je někde poblíž, nebo jsou již ztraceni v nějaké jejich pevnosti? A vůbec, co je v těch jeskyních na východ odsud?"

PJ? Podle mapy jsem si uvědomil, že vyhnat trolla na sever je divné řešení. Asi by tam dokázat kamenět a čekat, ale lepší bude, když úplně zmizí. Má dostatečný respekt, abych mu věřil, že se sem nevrátí šmejdit po drowkách?
Také mu nabízím jeden díl zásob za informaci o těch zotročených troglodytech, na které narazil Elric a Cilapi o nich neví. A druhý díl jídla za zprávu o tom bílém kusu mapy mezi táborem rodu Auvryndar a jeskyní s krápnatci (o kterých teda Cilapi taky neví :-))
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 13. 5. 2020, 20:36

Cilapi, Hadešadah,

troll je zjevně hned o něco klidnější, když mu umožníte ustoupit jinam, než do slepé chodby. A když k tomu přidáte trochu jídla dokonce se na svém odchodu rozpovídá.

"Kmen co být tady nebýt zotročit. Ten přidat k drow dobrovolně. Sloužit horní drow. Jeho náčelník Gorzil. Říkat, že chytrý troglodyt. Mnohem víc chtrý než Tsabrar, který žít tam," ukáže dál na východ. "Ten hloupý, nechat si krást děti a zotročit. "

Na malý moment se zasekne a promění v kámen. Když zase roztaje, pokračuje v ústupu i popisu okolí."

"Jinak v okolní jeskyně už jen samá další troglodyt a také různá troll. Když troll sem přijít, změtnit. Nevědět proč. Některá změna dobrý, některá změna velký špatný. Moje změna jen divný, já vždycky zaseknu. Naštěstí když zaseknutý, nic mi neublížit, takže ne nebezpečí. Troll Xlorp dopadnout hůř. Proměnit v permoník ... a když já ho vidět naposled, u jeho jeskyně," mávne tentokrát trochu severněji do prázdného prostoru mezi krápníky a zotročenými trogy "řádit behit. Kdo ví, jestli ještě žít. I když my troll tuhá kořínek, když my mít dost jídlo."

S posledním slovem se ujistí, že pobral všechno, cos mu dal a zmizí v západním tunelu. Sadah svým ultrasluchem ještě uslyší, jak říká drowkám. "Vy vypadat chutně. Jestli vy tady, až krollí páreček skončit pářit, já se vrátit a sežrat vás," a pak zmizí v tunelu.

Co uděláte dál?

Hadešadah

Příspěvek od Hadešadah » 13. 5. 2020, 21:11

"Aha, takže smraďoši dělají poskoky elfům. Fretkovým dobrovolně a těm AuBryndal kvůli ukradeným mladým. Jo, o kus níž zase Fretkáči zotročují minotaury." Povytáhnu obočí a podívám se na Cilapiho: "Máš pěkně pošahané příbuzné."

"Jo, asi jsi to neslyšel, ale ten troll říkal, že prý až .... až zmiznem, tak je stejně zblajzne. Hej, co kdybychom je prostě dorazili, budou to mít rychle za sebou... žádné lámání vazu nebo prokousávání hrdla trollem nebo pokud by přežily, tak žádné pletichy, zotročování, urážení a podrážení."

Zavrčím, když vidím Cilapiho výraz. "No tak ne teda."

"Tak já to půjdu omrknout do té slepé chodby, dokud budem poblíž, tak snad si netroufne."

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 13. 5. 2020, 21:34

Hadešadah,

projdeš tunelem dál na sever. Další místnost je na první pohled prázdná, ale když se podíváš pozorně, v severovýchodním rohu najdeš jednu stěnu překrytou kůží.

L11-042.jpg
Troglodytí líheň

Pod kůží se skrývá úzká slepá chodbička, plná blanitých troglodytích vajec.

Co uděláte dál?

Cilapi Krollmeldon

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon » 13. 5. 2020, 23:44

" 'Horní drowové' jsou Auvryndar," poopravím Hadešadah, "Pokud se dům Freth snaží pro změnu zotročovat minotaury, je to zlé. Rád bych jim nějak pomohl, nechci, aby moji 'pošahaní příbuzní' příliš zesílili. Na druhé straně minotauři jsou dost nebezpeční. A pokud vím, jejich bohové jsou bestiální démoni. Obávám se, že mistr Rizzeril měl pravdu - čím jsme hlouběji, tím je těžší volit menší zlo..."

Zatímco Hadešadah prozkoumává zbylou jeskyni, odtahám zraněné drowky hlouběji do bývalého troglodytího tábora a ošetřím jim i s pomocí síly od mé bohyně nejhorší zranění. Nelíbilo se mi, co navrhovala, a jsem rád, že svůj návrh stáhla, i když se netvářila úplně ochotně.

"Nechal bych osud těch drowek v rukou Tří matek," zavolám za ní po chvíli do jeskyně, "Snad jim dají druhou šanci, ale pokud usoudí, že si zaslouží krutou smrt v drápech trolla... budiž. Myslím však, že se tak nestane. Právě že se mi povedlo vštípit tomu trollovi myšlenku, že tu budeme spolu... ehe-he... a myslím, že se neodváží nakukovat. Snad si bude myslet i to, že po tom... všem... odpočíváme spolu v náru-... odpočíváme a nebude chtít rušit. Snad se tak proberou včas."

Když se Hadešadah vrátí, s potěšením si uvědomím, že krollí uši se příliš nečervenají, a navrhnu další postup.

"Rád bych tomu zotročenému kmeni troglodytů nějak pomohl. Víš... cítím k nim jistý závazek. Když jsem Azrokově legii pomáhal vyhnat Auvrynadar v bitvě o Stromkuhldur, použili drowové v první linii právě troglodyty. Azrokova čarodějnice Roztomila proti nim poslala nemrtvé - už tehdy jsem byl proti - a ti se vymkli kontrole. Snažil jsem se ochránit hobgobliny ohnivou magií z rudého grimoáru, ale... ta se vymkla též. Až později jsem pochopil, že troglodyti byli jen otroci. Kdybych býval byl chytřejší a vytušil to včas, nemuselo jich tolik padnout. Rád bych teď jejich rodu alespoň nějak pomohl. Napravil svoji chybu..."

Povzdechnu si a zavrtím hlavou.

"Později jsem tu rudou knihu vyměnil za tvůj černý grimoár. Pochytil jsem pár jednodušších triků, ale živelná ohnivá magie není pro mě. Oheň je až příliš divoký živel..."

Když Hadešadah nic nenamítá, vydáme se opatrně zpět. Opatrně zkontroluji, že troll nikde nečíhá, jestli... neskončíme brzy a když mé citlivé uši nezachytí ani zvuky přesouvajících se drowů, pospíšíme na východ širokým tunelem. Mineme odbočky na sever, které snad vedou někam k trollímu permoníkovi a snad se bez úhony dostaneme k Tsabrarovu kmeni.

PJ? Jak to tam vypadá?
Deník

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 14. 5. 2020, 09:15

... u Tsabardova klanu ....

Cilapi, Hadešadah,

jak se širokým tunelem blížíte k doupěti Tsabardova klanu, slyšíte rozčilenou hádku.

"My nehnout ani píď, dokud nevidět naše děti v pořádku."
"Děti uvidíte, až vyženete z patra ty vražedkyně z rodu Freth a párek krollů, co se s nimi spolčil. Ani o okamžik dřív."
"Já nevěřit drow. Já slyšet děti řvát hrůza. Jestli děti mrtvé, my nebojovat, my vzbouřit."
"Drž hubu, troglodyte jeden smradlavá, co si o sobě myslíš? Že si budeš klást podmínky? Jsi v okovech, tak budeš dělat, co ti řeknu. Máš na výběr - buďto se teď rozmotáte, zvednete ty svoje šupinaté smradlavé zadky a vyrazíte ... nebo tady teď hned sešlu Černá chapadla a uslyšíš, co to znamená, když řve hrůzou dospělý troglodyt."

L11-043.jpg
Tsabardův klan

Z šera chodby vidíte, že v táboře je čtyřiadvacet troglodytů vzájemně k sobě přivázaní v okovech. Troglodyté se navíc vzájemně mezi sebou i se sloupy propletli, takže jsou teď připoutaní a pokud se sami zase nerozpletou, tak je z místa nikdo nedostane.

To rozpaluje do běla drowího mága s ochrankou pěti elitních bojovníků, kteří stojí v jihozápadním rohu tábora, troglodytům nadávají a nutí je rozmotat se a vstát.

Drowové o vás zatím neví, ale nemáte je na přímé viditelnosti a mezi drowy a vámi je palisáda asi tak do výše krollích prsou. Někteří z troglodytů už si vás všimli, ale schválně nereagují, jen s očekáváním hledí, co bude dál, případně neohrabanými posunky naznačují, že máte drowy pozabíjet a troglodyty osvobodit.

Co uděláte dál?

Cilapi Krollmeldon

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon » 14. 5. 2020, 17:07

Přiložím si prsk u ústům a povzbudivě na troglodyty kývnu. Většina se zdá rozumná a nedívá se na mě, ale jeden menší zhruba uprostřed skupiny ode mě ne a ne odtrhnout oči. Podle menších výrustků na hlavě a mírně odlišného zbarvení šupin jako hraničář odhaduji, že to bude samice. V očích má bolestivou směs naděje a strachu o život, který není její.

Zadívám se jí do plazích očí a vyšlu k ní své myšlenky.
'Neboj se. Zabijeme drowy a zachráníme vaše mladé. Musíme se teď na chvíli stáhnout zpět a připravit tak, aby se vašim mladým nemohlo nic stát. Vydržte a neztrácej naději.'

Pak se zadívám na ostatní, kteří po nás střídavě pokukují, ukážu na nás s Hadešadah, pak na drowy za stěnou a přejedu si prstem přes krk. Povzbudivě se na troglodyty zašklebím a pak se všichni vrátíme kousek chodbou. Chvíli přemýšlím, zda nezkusit štěstí v severních odbočkách, ale nakonec se rychle vrátíme zpět do opuštěného troglodytího tábora.

"Drowí šermíři jsou úctyhodní nepřátelé, mají pevné zbroje, jsou rychlí," řeknu pak Hadešadah, ale hned na to se usměji, "I když to ty asi víš, jedné z nich jsi přerazila paži.
Na každý pád mají čaroděje a přesilu schopných bojovníků. Musíme vymyslet nějakou lest či past. Možná bychom mohli předstírat, že někdo z nás veze ty tři bezvědomé drowky na ještěrovi a jde si k Auvryndar pro odměnu za jejich záchranu. Vědí ale, že krollové bojovali za rod Freth. Možná by to zvládla Glom..."
"To nezvládnete vymyslet nic lepšího, než aby za vás goblinka nasazovala kejhák?" ohradí se hned Glom, "Chápu že tuhle velkej Cilapák má v poslední době trochu potíže napumpovat krev tak vysoko do hlavy, ale tuhle Sadah je přece mazaná, ne?"
"Zatím jen přemýšlím nahlas..." pokrčím rameny.
"... páč jináč to ani neumíš..."
"Tiše," zavrčím, "Totiž... maličká. Ehm... také by asi neměl ještěr jen tak vybuchnout, zvláště když bude mít na hřbetě-"
"-goblinku! To by teda rozhodně neměl!"
"... ty drowky. Když budu mít možnost nerušeně střílet na mága, postarám se o něj, ale musíme vyřídit alespoň část těch bojovníků..."
S nadějí se podívám na Hadešadah, jestli jí něco nenapadne.

Hadešadah?
Deník

Hadešadah

Příspěvek od Hadešadah » 14. 5. 2020, 18:07

Cilapi se na mě podívá s očekáváním nějakého nápadu, který se ale zatím vůbec nedostavuje. Couvneme ještě o kousek víc, ať nejsme fakt slyšet a začnu se hrabat v truhle, snad narazím na něco zajímavého.
  • Hmm, ještě je tu kyselina z žaludku baziliška. Odložím si pečlivě uzavřenou lahvičku stranou. To by bylo dobré spotřebovat, ať se nemusím furt strachovat, že se mi rozfláká a rozleptá všechno v truhle. Zatřesu lahvičkou, podle zvuku je stále ještě skoro plná. Když umím vyrábět jedy, které leptají zbroje a zbraně, umím určitě i rozleptat okovy
  • Vylovím granát, ten se taky bude hodit. Ale jeden nestačí, vyrobím ještě jeden zase SZ 4 zmenšená za 1 MAG.
  • Jed z hada.
  • Lahvičku se zdrowovacím dryákem.
  • Přejedu se hřbetem ruky po šňupáku, kroužek stále příjemně hřeje.
"S tím už se dá něco dělat."

Glom, Árone, skočte pro ty chrápající drowky.

Zašklebosměju se na Cilapiho, položím mu dlaň na hrudní kost a řeknu "PUF" Magie pohlcování - cíl je neviditelný 2 MAGy

Pak zvednu lahvičku s kyselinou a držím ji ve vzduchu, dokud si ji Cilapi nevezme. "Bacha, sežere to jakékoli železo a cokoli živého tím tuplem. Než to sežere ty pouta bude to ale chvilku trvat."

Když přivedou ještěrku ověšenou drowkama, tak jednu z nich částečně svleču a ty hadry a kusy zbroje ještě vymáchám v krvi. Pak drowky naskládám tak, aby jim nebylo vidět do ksichtu. Vyloupnu pár zbroušených a zkroucených cvočků z mé haleny, které už stejně visely jenom na vlásku. Ještě je trochu přibrousím, popatlám jedem a vpíchnu drowkám do oblečení tak, aby o ně zavadil a škrábl se ten, kdo se bude chtít na drowky podívat.

Rozetřu si krev ze zad a nohou i na obličej, ať vypadám, že mám domlácený ksicht a nejdou moc poznat moje rysy.

Vypiju ten dryák.

Sadah:2D6+2 → 10(2 +6 + 2)
nejsem nemehlo
nejsem hnusná
vydrží jen CHVÍLI

Obleču se do potrhaných drowích hadrů.

Truhlu nechám Áronovi a Glom, nechám si jen tornu a palcát.

Ještě si ho popatlám, ať to má trochu grády.

Vylepšení palcátu:
Sadah:2D6+3 → 5(1 +1 + 3)
1 nabití a nepřirozeně září nebo hučí

"Sakra! To budu nenápadná jak dvoumetrové hovno na uprostřed teepee"

Požádám Árona ať mi dá to elfí párátko a dám mu palcát.

Vylepšení scimitaru: Sadah:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)
1 nabití

No, s tím budu aspoň míň nápadná.

Kývnu někam směrem, kde čekám Cilapiho. "Tak jdeme na to." Vezmu ještěrku za otěže, nasadím vratkou chůzi elfky, která se každou chvíli zhroutí ze ztráty krve a vydám se zvolna a plouživě vpřed.

Mám v plánu, když už budu kousek od palisády a viděná drowama, tak předstírat, že se o mě pokoušejí mdloby.

Cilapi Krollmeldon

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon » 14. 5. 2020, 19:06

Jakmile se stanu neviditelným, ihned toho využiji - přestanu zatahovat krollí břicho a pořádně se poškrábu v rozkroku. Zajímalo by mě, proč k tomu má tohle tělo tak silné sklony.

Pozoruji Hadešadašinu proměnu. Její tvář dostane jemnější rysy a její plochý krollí nos nahradí elegantní elfí nosík. Měl bych jí varovat, že se s ním občas trochu špatně dýchá. Když její pleť začne dostávat svůdnou nafialovělou barvu, zalituji, že má obličej zamazaný krví. Nejvíce mě však upoutají její vlasy. Již předtím byla její hříva grandiózní, teď jsou navíc její vlasy na pohled hebčí a nádherně se lesknou.

Jsem rád, že jsem neviditelný, protože mi chvíli trvá, než zavřu pusu.

"To si děláte srandu," poznamená Glom, která na krollku nevěřícně hledí, "Cilapi jako kroll a ty seš teď jako nějaká temná elfa? Já nemám nic proti nějakýmu tomu hraní rolí, když vás to baví... ale nemůžete si to nechat někam do soukromí?"

"Moc ti to... ehm," zarazím se. Hadešadah by to mohla špatně pochopit, "Chci říci, dobrá práce. Jsi s těmi dryáky skutečně.... kouzelná. Kdyby jim snad i tak došlo, že nejsi zdejší, řekni, že jsi z Bregan D'aerthe a přišla jsi ze shora, jako Xirk, co jsme ho potkali v bažině."

Cilapi:2D6-1 → 2(2 +1 - 1)#INT(Magické zrcadlo)
6-: PJ je na tahu.

Málem jsem na to zase zapomněl. Většinu příspěvku už opravovat nebudu, pokud se má něco stát mé neviditelnosti, musí se to projevit se zpožděním několika okamžiků, během kterých jsem neviditelnost využil :-)
PJ?
Deník

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 14. 5. 2020, 20:15

Cilapi,

zatímco ty sám pro sebe jsi byl neviditelný hned, pro ostatní ale kouzlo nastupovalo pomalu. Velmi pomalu. Hadešadah viděla všechny tvé projevy - pupek, poškrábaní v rozkroku, to, jak ses na ní díval s otevřenými ústy, i další ... projevy .... toho, že tě přitahuje.

Hadešadah,

okolní atmosféra je nabitá výboji z behira, který tudy občas projíždí. Namazaný palcát ji do sebe vtahuje a tak mezi jeho ostny pravidelně přeskakují malé barevné jiskřičky. Vydává to blikající světlo, silné asi jako pochodeň.

Když se vracíte k jeskyni s troglodyty, vidíte, že se trochu upokojili a neprotestují tak nahlas. Drowí mág se ale neztišil a dál řve: "Jestli tady budete takhle ležet, až se přivalí Váleč, garantuju vám, že ho Vlonwelv nechá zase o něco zvětšit vašimi smradlavými kostmi." Jak se objevíš v tunelu s ještěrem, zvedne hlavu ....

Hadešadah,

vyhodnoť si tah LÉČKA, můžeš házet+2 za použité MAGy při proměně.

Hadešadah

Příspěvek od Hadešadah » 14. 5. 2020, 20:41

Když vidím, jak Cilapi slintá, tak mi to nedá: "Hej, ty jsi řádně ujetý na temnoelfky, že? Fialová kůže, těsné oblečky, jezdecké bičíky. No, třeba některá shání souložníka, zkus se poptat."

Zírám na jeho uši, ty jo, fakt nic.

"Bacha, těch kraječek nebyla škoda, ale kdyby se ti prorvaly aj ty gatě, to by už bylo blbé."

Odhodlaně kývnu. "Už jsi fakt neviditelný, tak jdem."

Léčka: Sadah:2D6+2 → 7(3 +2 + 2)
Kořist nic nepodezřívá a je neopatrná

Ploužím se vedle ještěrky, přidržuju se jí jakobych byla na posledním tažení. Doplandám se před palisádu. Zachroptím něco jako "Konečně" a pak se vyčerpaně opřu zády o stěnu jeskyně a tvářím se, že každou chvíli omdlím. Čekám co oni.

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“