[HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Troglodytí nory
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

"Krápnitec? Už zase?", odfrknu si nahlas, zamlaskám a potřesu hlavou.

Zkusím krápníky obejít tou chodbou co jí mám blíž - namáčklý na stěnu a ostražitý, pokud by náhodou byli krápnitci i ty bližší krápníky...
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

protáhneš se kolem zdi do chodby a pak se na křižovatkách držíš na západ, směrem, kde zápach troglodytů slábne. Konečně drazíš k velké jeskyni.

Z ní je cítit pach smrti.

Bojiště
Bojiště

V jeskyni se musel před časem odehrát boj mezi troglodyty a drowy, na zemi leží více mrtvol obou ras. Nad jednou hromadou se děje cosi zvláštního. Kusy drowích údu se tam zvedají do vzduchu a za hlasitého mlaskání a chroupání se proměňují v masovitou kaši, která pak ztéká jakousi neviditelnou trubicí do neviditelné báně, visící asi ve výšce lidského pasu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

Co to sakra je? Že by nějaký neviditelný ghůl nebo graveir? Nebo...zmutovaný neviditelný troll? Zkusím tu věc pozorovat trochu déle a odhadnout podle stop okolo a toho jakým způsobem v něm ta nechutná krmě mizí, jak asi může být velký, kterým směrem je otočený nebo kolik má asi tak končetin. A hlavně zkusím přivyknout na ono sotva postřehnutelné mihotání, které neviditelnost provází, abych byl schopný tu bytost nepustit ze zřetele i kdyby se přesunula. Musím s tím bojovat? Nebo bych to mohl zkusit hodně nenápadně obejít, možná se schovat za ten velký sloup a potom rychle přeběhnout do chodby...?

ODHAD SITUACE: EIric:2D6+1 → 9(2 +6 + 1)#INT
- Jaká je nejlepší cesta okolo bytosti, aby si mně nevšimla?

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

bytost sedí přímo uprostřed místnosti - a podle rozměrů vnitřní anatomie a drah, které opisuje zvedané jídlo, usoudíš, že to nejspíš to bude troll, který sedí - a má přehled o všech vchodech i východem z místnosti.

Také má kolem sebe ale hodně jídla. Nedává moc smysl, aby se za něčím honil.

Projí tak, aby si tě nevšiml, je velmi obtížné. Mnohem snazší bude rychle proběhnout na protější stranu. Tak rychle, že mu nebude stát za to se za tebou zvedat, takže si tě nebude všímat a zůstane u svého jídla.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

S neviditelnými protivníky už jsem bojoval, s trolly také. Takže nic nového, jen kombinace starého. Když dojde na střet, nějak si poradím. Ale není potřeba zabíjet všechno, co je v cestě. Moc šancí projít nenápadně není, ale kdybych rychle proběhl, troll by se možná ani neobtěžoval za mnou vyrazit - s plným břichem a hostinou před nosem.
Chvilku se připravím, utáhnu si popruhy na barohu i jiných řemenech, pevně sevřu meč i štít a nejprve se pomalu a obezřetně přesouvám do jeskyně, směrem za ten velký sloup. Pohledem hypnotizuju místo, kde se troll krmí a čekám, až si mně všimne - potom rychle vyrazím kolem sloupu z jižní strany a podél stěny na sever, do chodby...

NAVZDORY TROLLÍ OBEZŘETNOSTI / ÚTĚK: EIric:2D6++1 → 9(5 +3 + 0 + 1)#OBR + ODHAD
- PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

když ses připravoval k proběhnutí, opřel sis o zeď páčidlo.

A jak na něj nejsi zvyklý, tak sis ho pak už nevzal. Uvědomil sis to na půl cesty.

Necháš ho tam a zmizíš v tunelu, takže si tě neviditelný troll přeci jen nebude všímat?

Nebo se pro něj vrátíš, ale trollovu pozornost už to přitáhne příliš...?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

Argh! Ale čert vem páčidlo. Stejně jsem ho zatím pořádně k ničemu nevyužil. Ať poslouží někomu jinému, kdo ho tady jednou najde. A nebo taky ne. Hurá dál do tunelů!

PJ, nechám tam páčidlo a jdu dál.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

projdeš dál až do větší jeskyně. Výklenky v severovýchodní části vypadají, jako kdyby je ještě nedávno někdo obýval, ale sbalil si svůj tábor a zmizel. Jen tu a tam pohozené kousky slámy prozrazují, že tu ještě před nějakým časem byly rozložené kavalce.

Bývalý drowí tábor
Bývalý drowí tábor

V západní části místnosti je velká jáma, dalo by se kolem ní opatrně projít na druhou stranu, do úzké chodby. Širší průchod pokračuje na jihozápad. Od jihovýchodu ozvěna odráží mlaskání a chroupání neviditelného tvora.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

Že by tu někdo tábořil? Troglodyti? Drowové? Nebo někdo z povrchu? Kdo ví. Ta jáma vypadá, že vede hluboko, ale jak přesně?
Sesbírám co nejvíc slámy a umotám z ní kouli. Potom přijdu opatrně k okraji jámy, kouli pouhou myšlenkou zapálím a hodím jí dolů do jámy. Sleduju jak se světýlko vzdaluje a snažím se odhadnout, jak hluboká ta jáma je a co asi tak může být na dně - jestli koule zhasne, buď je to opravdu hluboko a stihla shořet a nebo je na dně voda. Pokud si nebudu jistý výsledkem, ještě do jámy zkusím hodit kámen a zaposlouchám se.
Mohla by to být cesta do nižšího patra a nebo spíš do hrobu?

PJ, jak je ta jáma asi hluboká?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

koule ozáří jámu a dopadne na její dno. Není moc hluboká, byť pád do ní by mohl způsobit ošklivé zranění. A asi i nejednomu tvorovi způsobil, což ukáže hromada kostí na jejím dně.

Jenže nemáš čas to zkoumat, protože za pištění a třepetavého plácání křídel vylétne z jámy třináct strig, které spaly na jejích stěnách, a vrhnou se na tebe.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

A sakra! Tohle se mi nepovedlo. Uskočím o kousek dozadu, nechám štít zklouznout na popruhu a bleskurychle vyměním meč za delší a pohotovější kůsu, se kterou se začnu rozhánět a vířit kolem sebe, abych krvesajné bestie odrazil a odradil je od dalších náletů a uvolnil si prostor, abych mohl opatrně proklouznout kolem jámy do chodby na západ.

ZTEČ: EIric:2D6+2 → 14(6 +6 + 2)#SIL
- záměr: odradit je od útoků a vyčistit si prostor pro přesun
- postupuji tvrdě a bezohledně, způsobím o 1-ZÁSAH více


Elric>Strigy: 3-SZ (kůsa) -1-KZ (jsou mrňavé) +1-ZÁSAH (volba) = 3 KO, jsou sice HROMADA, ale mám DLOUHOU zbraň = 3-KO
Strigy>Elric: 1-SZ (Sosáček) -2-KZ (přízračná zbroj) = -1-NIC (a protože nezasáhnou, neprojeví se rozdíl velikostí)

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

čepel rozčísne vzduch kolem tebe a tvou tvář pokropí sprška krve z rozsekaných strig. Těch několik, co se vyhlo čepeli, zmizelo ve tmě okolních tunelů.

.... o kus dál za jámou ....

Protáhneš se kolem jámy na západ a najdeš tam jeskyni plnou krápníků a portál. Na překladu portálu je vytesaný krátký nápis.

Nápis na portálu píše: Jsi-li korunován, vejdi.
Na jih se chodba dál větví dvěma směry. Z jihovýchodu se ozývá bzučení, jako by tam byl roj vos nebo včel. Z jihozápadu zase jde slabé mihotavé světlo.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

Jsi-li korunován, vejdi. Hádám, že 'je dobré být král' platí v Podhůří dvojnásob. Ale tady by možná stačila jakákoliv koruna, nemusí být královská. Asi. Kam ten portál asi vede? Zapřemýšlím, jestli mám s sebou něco, co by se dalo použít jako koruna, ale nakonec usoudím, že bych musel něco vyrobit a to by asi bylo příliš časově náročné. Zkusím se tedy vydat jihzápadním směrem...

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

vejdeš do místnosti, ve které poletují mihotavé světélkující runy a cítíš, jak se ti jejich magie vpíjí do těla. Začínáš růst.

Začíná na tebe působit mutace - pomalu se měníš v krolla.

Jenže než se rozhlédneš, z vedlejší místnosti se za strašlivého bzučení rozzuřených vos vbíhá vzrostlý tvor. Vypadá, že žihadla mu vůbec nevadí, opuchliny, které mu naskakují, mu okamžitě zplaskávají a v ruce drží kus stehení kosty z jiného trolla.

"JÍDLO! HLAD!" zavolá a vrhne se na tebe.

Je to troll, jen si během každé výměny regeneruje zranění stejně, jako kdyby mu končilo TÁBOŘENÍ (tedy KO>TZ, TZ>LZ, LZ>OK).

Nicméně pokud budete bojovat v téhle místnosti, o tuhle vlastnost přijde a také se změní v krolla.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

Příval syrové magie mně na okamžik úplně omámí a zůstanu prostě stát na místě. Cítím brnění, které mi prochází celým tělem, zježí se mi chlupy na zátylku a páteří začne projíždět mrazení. Svět okolo jako kdyby se trochu rozpil, barvy se zdají být jasnější a zářivější, ale zároveň vše, co se hýbe jako kdyby pulsovalo a střídavě se zmenšovalo a zvětšovalo. Zapotácím se.
A potom se na mě vyřítí troll. Sáhnu po meči - instinkt převáží nad rozumem a s výkřikem se vrhám nepříteli v ústrety. Jsem přeci menší a rychlejší, nebudu mu stát v cestě, ale zkusím uhnout do strany a rozpárat mu přitom břicho. Krev mi lupsuje ve spáncích a nepřemýšlím úplně jasně. Chce mě zabít a sníst. Z nějakého důvodu mě to rozčílí víc, než jindy a chci mu ukázat, jak šeredně se zmýlil...

ZTEČ: EIric:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)#SIL
- záměr: nemám jiný záměr, než ho vyřídit, chci uskočit stranou, aby mě nepřeválcoval a rozpárat mu břicho
- tvrdě a bezohledně postupuju vpřed, +1 ZÁSAH, beru NEPŘÍJEMNOST
- bojuji v ÚTOKU jako HOUF

Elric > Troll: SZ 3 (meč mrzák) - KZ 1 (tuhá kůže) -1 (trollí šerm) +1 (průraz meče) +1 (volba)= 3KO, ale jsem HOUF, takže 4 SMRT
Troll > Elric: SZ 2 (spáry) - KZ 2 (zbroj) = OK

PJ?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti