[HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Troglodytí nory
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... v propletenci tunelů kousek západněji ....

Saago,

chodba vede do propletence úzkých tunelů, z východu slyšíš Cilapiho hlas.

Jedna z chodeb ale ústí do malé jeskyně, ze které je slabě cítit nasládlý pach zkaženého masa a slyšet mlaskání a pobíhání. Nakoukneš.

Hromada drowích mrtvol
Hromada drowích mrtvol

Na hromadě starších drowích mrtvol - odhadem je tam tak osm těl - sedí malý temný gnóm a s funěním a mlaskáním ožírá drowí ruku.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Hadešadah »

Dojdu trochu blíž a vidím Cilapiho, jak hledí na drowí skoro-mrtvoly a tváří se jako pes, kterému se v hubě vzpříčila tuhá kůže ze slaniny. Cilapi se toho poraněného drowa zeptá, jestli vůbec lituje toho povraždění mláďat a on mu na to ani neodpoví. Vztekle vydechnu. To je taky rasa dobrá tak pro rasa.

Jak má drow dost starostí s Cilapim a s umíráním, tak se k němu zkusím připlížit a vytrhnout kuši. Začátek s elfím tělem mi šel skvěle, ale pak jsem se začala oddrowovat a šlo to z tuha.

Navzdory nebezpečí: Sadah:2D6+2 → 8(4 +2 + 2)

No asi to nepůjde úplně hladce


"Do háje, co blbneš Cilapi? Ten tě má na háku, že ti ani slušně neodpoví!"

"Ti až se zvetí, tak to těm troglodytům udělají znova nebo je vyhladí úplně. Přeci jen jsou smraďoši vedle drowů dost máčky, pokud teda nemají někde schované zbraně nebo tak něco. A vůbec, udělali jsme, co jsme mohli a čím budou drowové slabší, tím větší šance, že smraďoši zůstanou na svobodě."

"A vůbec, ta tvá měsíční bohyně je pěkně nevšímavý bůh, že aby si všimla, že je někdo v průseru, tak ji na to musíš upozorňovat a prosit. Ať si holka taky občas otevře oči a zkusí se starat sama." Plácnu ještěra po zadku a zavolám: "Hybaj domů!" Pak tišeji dodám k Cilapimu: "Jestli je tak pozorná, jak milosrdná, tak to vyřeší i bez tebe."

"A vám co vnímáte, bych doporučila plazit se do bezpečí."
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

cenou za to, že mu vytrhneš kuši je, že se škrábneš o šipku. A protože, jak známo, drowí jed zpomaluje ... a ty se zrovna proměňuješ z drowky v krollku, škrábanec bude znamenat, že se tenhle proces zpomalí .... a DLOUHO budeš krollodrowka.

Můžeš se ale rozhodnout to neriskovat a kuši mu nechat.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Hadešadah »

Tu kuši mu nenechám ani náhodou! Ten podrazák by nás ještě vydíral nebo nám při odchodu střelil šipku do zad.
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

"Jenže milosrdenství má největší váhu právě ve chvíli, kdy je nejtěžší ho dát," oponuji Hadešadah, ale chápu, že je pro ni těžké tomu porozumět, "Hodně lidí si myslí, že jsme změkčilí a slabí, když se snažíme ušetřit naše nepřátele, ale není nic odvážného na tom ty drowky troglodytům prostě vydat. Naopak ušetřit je, je skutečné hrdinství právě proto, že je to tak těžké."

Když ještěr obtížený trojicí drowek zamíří do tunelu na východ, trochu se mi uleví, že alespoň drowky, co jsem zachránil po bitvě s rodem Freth, dostanou malou šanci.

"Měsíční bohyně nás učí, že každý má naději na milost a druhou šanci," pokračuji, zatímco obcházím zbylé drowky a dotýkám se jich u srdce, "Ne jistotu a rozhodně ne na třetí nebo pátou šanci, ale pokud by se Bohyně rozhodla tyto drowy ušetřit, třeba by pochopili, kam jejich temná cesta vede, nechali by pokusů o zotročení troglodytů a znovu by neriskovali své životy, aby ovládli jiné."

Drow, kterého Hadešadah zbavila kuše a na kterého přiložím dlaň nakonec, nevypadá, že si myslí, že by takový vývoj událostí byl příliš pravděpodobný.

"A s tou nevšímavostí Měsíční paní je to zřejmě nedorozumění. Ona si přeci všímá, vždyť poslala mě, abych těm drowkám pomohl! Byla to Ona, kdo nás přivedl k trpícím troglodytům a je to opět Ona, kdo skrze mě nyní vykoná zázrak uzdravení... tedy doufám. Já jí jen prosím, aby byla milosrdná a ukázala drowům svoji vlídnější tvář... Herúni órava! Paní smiluj se!"

Cilapi:2D6+1 → 5(1 +3 + 1 )#1MAG(Uzdrav zranění)
Kouzlím na Houf, takže má být -1 a je to tedy 4.
Potíže! Kouzlo stačilo jen na první PRVNÍ POMOC za cenu JIZVY. Zranění nevyléčila a ještě pacientovi zatížila organismus, takže je UNAVENÝ.
PJ? Zvládne po První pomoci drow alespoň jít? U zbylých drowek předpokládám, že jsou stále v bezvědomí.


Bohyně však mé prosby tentokrát nevyslyší.

"Zdá se, že Měsíční paní ti dává za pravdu, Hadešadah," řeknu smutně, když mé citlivé uši zaslechnou, jak se blíží troglodyté. Zkroušeně se podívám na zbylé bezvědomé drowky a pomalu se vzdalujícího ještěra. Těm, kteří mají ještě naději, se pokusím získat alespoň čas...

PJ? Kolik troglodytů dorazí? Předpokládám, že se sem hned nenahrne celý klan...
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Hadešadah »

"Ale prd změkčilí a slabí, jenom se chováš jako magor. Jak bych to ....už vím .... jak kdybych odbouchla hráz sudem výbušniny a pak si to rozmyslela a začal ji zacpávat blátem a klacíkama."

Podívám se na Árona, jestli to bedlivě sleduje, pak krátce pohlédnu na Cilapiho a obrátím oči v sloup.

No, doufám, že kvůli Cilapiho šaškárnám ještě nebude nutné bojovat aj s troglodyty. To by tu po tom jeho milosrdenství mohlo zůstat komplet vyvražděné patro.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

trojice na ještěrovi mizí bezpečně v tunelu. Těžce zraněný drow se vypotácí za nimi i bez své kuše. Zbylé drowky tvé léčení přivedlo k vědomí, ale jsou schopné se nanejvýš plazit.

Podle dusotu soudíte, že během pár OKAMŽIKŮ sem vtrhne necelý tucet pomstychtivých troglodytů.

Než sem vtrhnou, stihnete provést jednu či dvě velmi rychlé věci ... nebo se zdekovat a nechat tam drowky napospas.
Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

"To je tou krollí lebkou, nebo proč seš najednou tak tvrdohlavej?" vyčte mi Glom a přidá se k Hadešadah, "Já jako dycky tušila, že to nakonec bude krollka, kdo z vás dvou bude když ne rovnou chytřejší, tak alespoň rozumnější, ale že to bude až takovej rozdíl... Prostě si vyber stranu a zůstaň tam. Tohle to hop sem hop tamje dost plýtvání silama a navíc to začíná vypadat docela na hlavu..."
"Chápu, že ošetřovat ty, které jsem se snažili před chvílí zabít, aby nezabili oni nás vypadá šíleně, ale... Prostě to není tak jednoduché. Ty co právě odjely na ještěrovi bojovali v bitvě proti jinému rodu, nikoli proti troglodytům. Ano, nejspíš jim matriarcha nařídí, aby se sem vrátily, ale... nemůžete házet vojáky jednoho rodu do jednoho pytle. Možná to s těmi mláďaty byl nápad toho mága, nebo přímý rozkaz matriarchy. Mají to odnést drowové, kteří přispěchali pomoci svým vlastním? Chápu, že tu zuří válka, ale ani ve válce není třeba vyhladit protivníka. Tohle nejsou šachy!"
"No, dobrý dobrý," mávne prackou Glom, "Šachy nešachy, zkusils to, bohyně hází bobek, se s tím smiř a hlavně teď neudělej nějakou blbost! Máš tu trogy a vypadaj krvelačně..."
"Zřejmě si milost Bohyně opravdu nezaslouží," řeknu váhavě, ale pak vzdorovitě zvednu hlavu. Možná je to opravdu tou krollí krví. "Tak jim dopřeji trochu té vlastní. A... bude to už poslední blbost. Pak už se vážně raději stáhneme..."

"Hršš! Kroll krást pomsta!" obviní mě troglodyt, když v čele skupiny. Stoupnu si tak, aby příliš neviděli do jeskyně s drowím táborem.
"Pěkně oplácíš naši pomoc!" vyjedu na něj a vycením špičáky, "My riskovat život, aby pomoct vám a vy nám chtít sebrat drowky-kořist z minulé bitvy. A jaká naše odměna za pomoc? My chtít čtyři drowky, žádné poklady, nic, a vy nedopřát ani je!"
"Ech..." zarazí se troglodyt, ale ostatní ho syčením povzbuzují. "Jestli ty chtít drowky nepárat ale pářit, vzít si tu divnou, co metat oheň." Otočím se na Hadešadah zaseknutou někde mezi drowí a svoji skutečnou podobou. "Ona drowka napůl a pomoct nám. My prominout. Ostatní párat."
"Ale my už je rozpárali!" rozhodím rukama, "Hleďte na ta mrtvá těla, na všechnu tu krev. Cožpak to není to, co jste si přáli vidět? Drowky rozlámané, roztrhané a dočista mrtvé? Vaše touhy se staly skutečností!"

Cilapi:2D6+1-2 → 3(1 +3 + 1 - 2)#1MAG-VELIKOST
Magie mámení: Fascinující iluze: Vytvoříš uvěřitelnou iluzi něčeho, co je pro cíl tvé akce přitažlivé, lákavé, zajímavé a to tak, aby ji cíl mohl vnímat (např. uviděl pohlednou dívku, uslyšel cinkot zlatých mincí, ucítil vůni lahodného jídla) a on na ni přiměřeným způsobem zareaguje. Iluzi vnímá i okolí cíle a může i nemusí na ni reagovat po svém.
Záměr: Ukázat všem, kteří kolem mě projdou iluzi roztrhaných drowek, protože to je to, po čem teď prahli a tím je uspokojit.
Potíže!

PJ?
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

magie dokáže být občas velmi proradná, protože místo toho, co jsi chtěl říct, slyšíš, jak z tvých úst vychází.

"Ale my už vám je připravili!" rozhodím rukama, "Hleďte na ta rozlámaná těla, na všechnu tu krev. Cožpak to by byla nějaká pomsta, kdyby nevnímaly váš hněv a necítily bolest? Teď se nemohou bránit, ale přivedl jsem je k vědomí. Vaše touhy se staly skutečností!"

Konečně se ti podaří zastavit příval slov, která se z tebou vlivem čar linou a tvůj pohled se potká s očima drowek, ve kterých se hrůza snoubí s nenávistí. Magie opravdu dala trogům iluzi toho, že dostali to, po čem touží.

Ale to už troglodyté přikývnou: "Ty myslet dobře. Jak trog. My omlouvat, že nevěřit," a pak se vrhnou na nemohoucí bojovnice. Místnost se naplní bolestivým řevem a kletbami, alespoň výhled na tu hrůz ti zakryjí šupinatá záda troglodytů a ten jen občas vidíš zkrvavený kus masa s fialovou kůží, který vylétne z onoho vražedného chumlu.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Hadešadah »

Chtěla jsem troglodytům navrhnout, ať ty elfky vezmou do zajetí, aby měli nějakou záruku, že na ně nevlítnou elfové a neuchapadlují je k smrti, ale Cilapi byl rychlejší ... a neúspěšný.

Chci jej vzít za ruku, abych jej otočila od té podívané a odvedla pryč, ale jsem pořád lepkavá na rukách od toho smradlavého slizu, tak si to rozmyslím. Budu potřebovat trochu sádla, abych udělala mýdlo. Z drowek ale žádný tuk nebude, nemá cenu tu okounět.

Povzdechnu si: "Tak jdem."

"Ale no tak, roztrhání není nejlepší smrt, ale jak jsou trogové nedočkaví, tak to aspoň mají drowky rychle za sebou."

"Kdybychom my padli drowům do zajetí, tak bychom to neměli zdaleka tak rychlé."

Už tu v tom patře nemáme co pohledávat.

Pokud Cilapi nemá žádné další mesiášské plány, tak se srazíme se Saagou a pak se vydáme o patro níž.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Saaga »

Chvíli nehnutě hledím na gnóma. Nevypadá nebezpečně. Vidím ale jeho hlad. Nechci mu dát čerstvé ruce určené pro Šadah. Vím, že tu gnóm je, to stačí.

Pozpátku, s pohledem upřeným do jeskyně, ustoupím kus zpět do místa, kde jsem nejvíc slyšela Cilapiho hlas. Odbočím do vedlejší chodby a za okamžik na něj narazím.

Vypadá stále stejně. Žena vedle něj je pravděpodobně Šadah. Její stav je zvláštní. Ruší mou koncentraci, snažím se na ni nedívat. Kus od ní zahlédnu a hlavně ucítím troglodyty. Nechci tu zůstat.

"Vlonwelv je mrtvá," povím to nejdůležitější. "Cesta dolů volná. Šadah, pro tebe mám ruce. Pojďme pryč."

Cilapi? Jdeme dolů?
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

Pobledlý vyklopýtám za Hadešadah a mám pocit, že nezvracím jen proto, že krollové mají silný žaludek. Na druhé straně je ale prostě možné, že si pomalu zvykám...

Vděčně pohlédnu na Hadešadah, která se mě pokouší utěšit, a vzdychnu:
"Tak alespoň že část to přežila. A třeba smrt těch dalších... bude vážně i k něčemu dobrá. Třeba drowové nakonec naznají, že se jim kvůli takovým ztrátám pokusy o zotročení troglodytů prostě nevyplatí. Měsíční paní, kéž by to tak bylo."

Pár okamžiků na to potkáme Saagu. Má dobré zprávy. Navzdory předchozímu se z této smrti raduji. Jak učí Paní bran, někdy musí něco zemřít, aby ostatní mohli žít. A myslím, že nad Vlonwelv by se nesmilovala dokonce ani Měsíční paní.

Jediné, co zcela nepochopím je Saazina podivná nabídka pomoci pro Hadešadah. Že by se Saaga chtěla přiučit alchymii jako její pomocnice?

"Pojďme," souhlasím.

Pokračujeme o patro níže.
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Saaga »

Jdu první. Znám cestu k rodu Freth. Nečekám na ni překážky.

Cestovatelský tah: Hiro:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)#Patra
PJ, jdeme do Bludiště do sídla rodu Freth. Jak to tam teď vypadá?
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

.... v Kol'danově klanu ....

Vyvalím oči a mám co dělat, abych neotevřel pusu. Tak tím mě Kholdan dokonale zaskočil. A vidím, že jsem ho podcenil. Potřesu hlavou a povzdechnu si, načež se jen omluvně pousměju a pokrčím rameny.

"Slyšel jsi správně. Mucky mucky se Silkres. Jenže to už je dávno a Silkres dost...ochladla. Situace se změnila. Nemám v plánu jí pomáhat, nebyla by dobrý vůdce.", zkusím vysvětlit, ale jsou to jen slova, nemusí mi věřit ani zbla, "Hmm. Víte co? Myslím, že Kholdan bude dobrý náčelník, je v něm víc, než se zdá. Mojí pomoc nepotřebujete. Ostatně...možná to tak bude nejlepší."

Moje pomáhání často vede k nečekaným následkům. Možná bude opravdu lepší se nevměšovat a nechat věcem volný průběh. Ostatně, jsem tady jen hostem. Rozjíždět komplikované plány, bořit status quo a přetvářet podzemí ke svému obrazu...co mě to vůbec napadá? Copak se tady chci usadit a vládnout? Stát se jedním z těch šílenců, co se v Podhůří přetahují o moc? Znovu potřesu hlavou. Proč je tak těžké v Kobkách držet jasný cíl a pořád mě něco nutí zaplétat se? Možná je to právě prokletí Podhůří...

"Hmm. Děkuji za pohostinost. Ale je na čase, abych si šel po svých. Hodně štěstí v bitvě, náčelníku Kholdane.", vyhrknu rychle, jako kdybych měl strach, že každé další zdržení tady mě posouvá blíž k šílenství a k tomu, abych v Kobkách zůstal.

Pokud mi nikdo nebude bránit, mám v plánu odejít od Kholdanova klanu směrem na západ, pokud tamtudy nějaká cesta povede...
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

ani staršinové, ani Kholdan ti nebrání v odchodu. Když ale odcházíš, slyšíš, jak rada vykazuje Kholdana ven, že se musí znovu poradit o jeho náčelnictví. Zdá se, že tvá slova přeci jen alespoň nějaký posun způsobila.

Mineš páchnoucí lelkující troglodyty a zamíříš úzkým tunelem na západ. Projdeš do malé jeskyně se dvěma východy, plné krápníků.

Jeskyně s ukrytým okem a chapadly
Jeskyně s ukrytým okem a chapadly

Když si rozsvítíš a osvítíš krápníky, zdá se ti, jako by na tebe nejvzdálenější mrknul a pak se kolem něj zavlnil vzduch, jako by se do něj něco stahovalo a na malý moment se ti ukázala zubatá morda.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů