[HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Troglodytí nory
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

trolla, který se už napůl změnil v krolla, jsi zabil bez váhání, ale ten roj rozzuřených vos, které přilétly s ním se tím pádem vrhá na tebe ....

Co s nimi uděláš? Vypadá to na NAVZDORY NEBEZPEČÍ ....
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

Vydám ze sebe vítězoslavné zaryčení, které by mě až překvapilo svou mohutností, kdybych byl sto nad tím přemýšlet. Chuť vítězství mi rozproudila krev v žilách a cítím se plný síly...cítím se...nezastavitelný! S rozpřaženýma rukama se burácivě rozchechtám. Vosy? HA! Máchnu rukama od sebe a vyšlu jejich směrem mocný poryv sálajících plamenů....

ZÁKEŘNOST: EIric:2D6+1 → 8(5 +2 + 1)#MAG
- používám pokročilou magii výbojů: oheň (SZ 2, HOD)
- vyšlehne přede mnou ve formě plamenné zdi ve tvaru půlkruhu (aby "zachytila" rozprostřený roj)
- záměr: spálit vosy na prach, víc nepotřebuju
- vzdal jsi se úspěchu (ale nečeká tě NEPŘÍJEMNOST a neoslabil jsi ZÁSAH)


Potom konečně ustrnu a s údivem se dívám na svojí ruku. Nebo spíš pracku jak lopata. Uvědomím si, že svět okolo se povážlivě zmenšil. Podívám se znovu na své ruce, úlekem se zapotácím a přejedu si rukama od hrudníku až na břicho a zírám na rozpraskané potrhané šaty - a na přízračnou zbroj, která drží pohromadě a sedí na tělě jen díky svému zvláštnímu materiálu. Ocelové pláty by se už zdeformovaly a nebo mi bolestivě sevřely končetiny, řemení by se nejspíš leckde roztrhlo. Opatrně si prsty přejedu po obličeji. Nepoznávám svou tvář. Narostly a zhoustly mi vlasy...dále...hrubá kůže, výrazné nadočnicové oblouky, plochý nos...zuby. Spodní čelist mi přesahuje a trčí z ní mohutné špičáky...

Jsem kroll! Mám následující vlastnosti: SIL +3 ODL +3 OBR -1 INT 0 CHA -1

"Co to u všech-...", zaláteřím, ale uprostřed věty se zarazím - nepoznávám ani svůj hlas. Oproti mému nakřáplému barytonu je to mnohem drsnější a hrubý bas, který skoro až duní. U Strážcova zasranýho oka! Co se to se mnou stalo?! Je to trvalé?! Jak to mohu vrátit? Jako poplašené zvíře se začnu horečnatě rozhlížet okolo, ale mozek mi nepracuje, jak jsem zvyklý. Chce to hodně soustředění, abych se uklidnil a začal znovu nad věcmi přemýšlet s rozvahou a klidem.

ODHAD SITUACE: EIric:2D6+ → 11(6 +5 + 0)#INT
- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
- Co tu je jinačí, než vypadá?
- Kdo to tu vede/velí?

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

těsně předtím, než se roj rozpadl v prach, se ti zádlo, že se vosy přeskupiny, aby utvořily obrys postavy, mohutné a vysoké asi jako ty, v krollí podobě. Pak je oheň sežehl.

Při tom kolem nich tančily světélkující runy. A ty sis uvědomil, že i během tvé proměny kolem tebe probíhalo totéž. Zdá se, že jejich uspořádání nejspíš určuje, co se stane dál a v co se tvorové, kteří prochází touhle místnosti, promění.

Došlo ti, jak to funguje - takže teď tomu tady velíš TY - chceš-li získané znalosti využít a přenastavit podmínky proměny, můžeš to provést a runy tě poslechnou. Jen je to tedy NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď +INT.

Všimneš si také stop na podlaze - z jedné strany přichází krolí a elfí, na druhé straně ale odchází dva krollové.

Je zajímavé si domyslet, co se tu asi stalo, obzvlášť když víš, která dvojice elf+kroll se podzemím potuluje.

Když už věnuješ pozornost stopám, prohlédneš si i udusanou hlínu v západním rohu. Mnoho stop jako by tam začínalo z ničeho. Odhrabeš prach a najdeš tam kámen, který má na sobě vyrytý magický obrazec.

Západní roh místnosti není prázdný, jak vypadá, ale je tam místo, na kterém se občas z ničeho objevují trollové - nejspíš výstup z nějakého teleportu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

Krollí a elfí stopy. Šadah a Cilapi. A Cilapi se nám pokrollil, hah! Ten musí vypadat! Nad tou myšlenkou se začnu pochechtávat a opět se leknu vlastního smíchu. A teď jsem pokrollený i já. Hádám, že to nevydrží věčně - a kdyby ano, můžu se zkusit vrátit sem a tu proměnu zvrátit. Stačilo by si pohrát s těmi runami, hádám. Mě to teď proměnilo a podle zákonitostí magie by další pokus o proměnu mohl být nebezpečný, takže raději zůstanu ve své nové podobě...
...ale mohl bych si pohrát s runami, aby proměňovaly trolly v něco jiného, než krolly. Udělat je tak o něco méně nebezpečnými. Co třeba, kdyby je to proměnilo...v tučné vepře? Opět se zazubím svými pořádnými zubisky a mlsně se olíznu. Mmmm, tučný vepř...Musím potřást hlavou a zahnat vtíravé myšlenky na jídlo. Po té proměně je daleko těžší se krotit. A soustředit. Ale musím to zkusit. Mohlo by to učinit troglodytí nory o něco bezpečnějším místem pro všechny.
Z hluboka se nadechnu, zklidním se a začnu se soustředit na magickou sílu, která mi vibruje pod rukama. Opatrně sáhnu mezi runy a začnu je přeskupovat...

NAVZDORY RUNÁM:EIric:2D6++1 → 9(6 +2 + 0 + 1)#INT + ODHAD
- nastavit, aby se trollové měnili v prasata

- PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

runy se ti podařilo nastavit jen částečně. Trollové získají prasečí hlavu a místo rukou a nohou prasečí paznechty, ale zůstane jim humanoidní postava a trollí inteligence ... byť získají prasečí impulz.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

Poškrábu se za uchem - a zjistím, že je nebývale velké a dlouhé. A špičaté. Krollí. Zatahám se za lalůček a uchechtnu se. Proč mi to celé vlastně připadá tak zábavné? Potřesu hlavou. Zpátky k runám - vypadá to, že místo prasat to budou spíš trolloprasodlaci, ale i to se počítá, měli by tak být o něco méně nebezpeční...a o něco chutnější. Pokrčím rameny. Tady už toho moc neudělám, čím víc si s tím budu hrát, tím spíš to rozbiju a nebo se mi to vymkne a skončím jako čuník já sám. Je čas vyrazit dál.

Když teď vyrazím na jih, měl bych se dostat tam, co předtím byli ti drowové, jen z druhé strany. Vyrazím tam obezřetně - pomalu a opatrně, použiju své nové velké uši, abych pozorně naslouchal a vždy, když dojdu k nějakému rohu, napřed velmi opatrně nahlédnu.

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

dojdeš až na kraj velkého bojiště. Očekáváš pach krve, mrtvol a smrti a strachu, ale místo toho tě do nosu udeří odér ozónu. Na bojišti není ani stopa po mrtvých tělech, jen skvrny a tu a tam odhozená zbraň prozrazují, že tu ještě nedávno byla velká skupina drowů, která bojovala.

Bojiště
Bojiště

V místech, kde krev rozmočila hlínu, vidíš otisky velkých tlap a okolní stěny jsou šrafované tenkými černými spálenými linkami, jako by je na mnoha místech zasáhl blesk.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Elric »

'Behir', projede mi myšlenka hlavou a okamžitě zbystřím. Pořádně se rozhlédnu okolo - i po stropě nebo stěnách. Doufám, že už je pryč, jinak mě čeká hodně tuhý boj. Při té myšlence mi tělem projede vlna vzrušení a svaly se mi napnou. To by byla výzva!
Hned se ale zase přinutím zklidnit a rozumem si zdůvodním, že bít se s ním by bylo nejen nebezpečné, ale navíc vcelku zbytečné. Pokud mě nezaskočí, zkusím se mu vyhnout. Takže opatrně zamířím podíl stěny dolů na jih - jestli mě někdo nebo něco nezastaví, zkusím se dostat až k sestupu do nižšího patra a vydat se tam...

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 11. patro - Troglodytí nory

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

netrvá dlouho a široká chodba se rozdvojuje, pravá větev klesá kamsi dolů do hlubin hory. Zajásáš, odbočíš na ní a zatímco sestupuješ, přemýšlíš o tom, co jsi prožil. Přemýšlet o tom krollím mozkem ti dává možnost zamyslet se nad některými rozhodnutími z jiného úhlu - a to je rozhodně zajímavá zkušenosti.

Těšíš se, až to bude naopak - až budeš rozhodnutí, která učiníš v krollí kůži, hodnotit mozkem člověka.

Sestupuješ do Bludiště. Teď zatím na vyšší úroveň nepostupuješ, ale až zklesáš do dalšího neobjeveného patra, už to tak bude.
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti