[HRA] 12. patro - Bludiště

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

[HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 6. 3. 2020, 12:15

Bludiště
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek

Saaga

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga » 2. 5. 2020, 23:32

Paralýza svázáním mi pomohla s koncentrací. Stále v sobě cítím Bafometovu vůli, všude, v každém kousku mé mysli. Zvířecí pudy na mě útočí ze všech stran. Zatím držím, ovládám se. Jsem silnější, aspoň teď.

Začínají mě rozvazovat. Ze všech sil se koncentruju na neovladatelné záškuby těla. Snažím se je potlačit, dokud můžu.

"Jsem známá jako Saaga," povím rychle. "Znám výcvik. V chodbách jsem narazila na bitvu. Za Auvryndar bojoval démon. Hezrou. Bylo jich více. Zatlačili Freth pryč. Rod Auvryndar ovládá chodby mezi nimi a sestupem. Slyšela jsem je. Mluvili o hladu. Nevím, jestli znají cestu sem do pevnosti. Já... vím, kde jsou. A znám cestu do sídla Auvryndar. Byla jsem tam, dříve. Věz, že k Vlonwelv vede více cest. Jedna, portálem, až k jejímu trůnu..."

Začnu kašlat. Prsty se mi křečovitě propnou a nehty přejedu přes provazy. Dusivý kašel nepřestává. Snažím se popadnout dech. Zkusím zařičet. Zachrčím a vyplivnu chomáč minotauřích chlupů.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 2. 5. 2020, 23:57

Saago,

drowové se vv prvních okamžicích tvého kašle chystají tě srazit, ale matriarcha je rázným gestem zastaví. "Nechte jí, ať si uleví, pak to ukliďte." Pro sebe si pak zamumlá: "Věděla jsem, že ghitzerai jsou divní, ale takhle?" "Ukliďte to někdo ... a možná sežeňte nějakého léčitele."

Ty se mezitím vydýcháš a ona pokračuje ve svých otázkách: "Kolik je Auvryndar mezi průchodem a Beranikou a jejím oddílem?" Otočí se na arcimága: "Dej okamžitě svolat síly."

"Ale sestřičko, přípravy na vyvolání gorista ještě nebyly ...."

"Strč si za své špičaté uši toho tvého gorista, Drivin. Máme tu ghitzerajskou asasínku a možnost zabít dvě mouchy jednou ranou - vysvobodit Beraniku a zabít Vlonwelv."

"Víš co se stane, když setneš hlavu hydře," oponuje jí ještě arcimág.

"To platí o našem rodu, bratříčku," pronese a poplácá se po břiše, "protože já jsem plodná tak jako byla plodná moje matka a matka mojí matky. Když jednu z nás Vlowelv zabije, přijdou na její místo dvě další. Ale víš kde má Vlonwelv své děti? Roztahané ve vyšších patrech ... a to kdoví jestli. Setneš její hlavu a každý jeden z jejich rodu poběží sprintem, aby před námi pokleknul a přísahal nám věrnost."

Potom obrátí svou pozornost zpět k tobě: "Bude lepší poslat menší oddíl, nebo větší sílu? Kolik drowů doprovází toho hezroua. A ten portál, o kterém hovoříš - kudy k němu? Kolik má Vlonwelv stráží u trůnu? Jsi ochotná vést ty síly až na místo ... za patřičný žold samozřejmě? Žádáš si nějaké protislužby?" pokračuje neúnavě v detailních otázkách.

Popiš nám, co všechno matriarše prozradíš - můžeš to buďto detailně popsat, nebo jen zhruba shrnout. A dále můžeš - chceš-li - dát najevo ochotu (nebo neochotu) spolupracovat na výpravě, která má osvobodit Beraničin oddíl a zaútočit skrze zmiňovaný portál na Vlowelv.

Co to bude?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 3. 5. 2020, 09:49

Když spolu Erelal a Drivin diskutují, mám čas přemýšlet. V jejich rozhovoru je jen málo důležitých informací. Musím si vzpomenout, co vím o Freth. Cilapi se s nimi chtěl dohodnout, chtěl volný průchod. Osvobodil jejich špatného špeha. Ve sporu obou rodů bude stát u nich. Má Cesta vede dolů, do Křišťálového labyrintu. Freth jsem poznala jako překážku, mohou ale být i pomocí. Střet s githyanki bude náročný, musím poznat každý způsob, který mi pomůže.

"Vím o patnácti Auvryndar a démonem," začnu. "Vede je kněžka. Pár je raněných, lehce. Stačí málo efektivních bojovníků, pokud je obklíčíš. Beranika mi není známá, ani její stav. Poznala jsem jen skupinu vedednou mágem a zvědy s živými stíny. Od nich není daleko portál do bažiny. Cesta dále vede tímto portálem a dalším portálem z bažiny k trůnu. Umím portály otevřít. S Beranikou a ostatními budou síly vyrovnané. U trůnu bylo šestnáct bojovníků, dva zvláštní. Vedle dalších čtrnáct bojovníků, několik troglodytů a létající pavouci. Rychlý útok na Vlowelv a přesun pryč pravděpodobně uspěje. Věz, že takový útok podpořím. Osobně. Nejprve Beranika, poté Vlowelv."

Odmlčím se, zavřu oči a potlačím Bafometovu vůli. Chce po mně... věci. Cítím touhu najít živý stín v jeho... nové podobě. Nerozumím té cizí emoci ani pravé povaze stínu. Freth ji znají. Mohou mi dát výhodu, na kterou nejsou githyanki připravení.

"Věz, že jsem poznala přítomnost živého stínu, démona. Chci ho najít. A chci poznat jeho napojení na mysl toho, kdo stín nosí. Chci mu porozumět a vzít ho s sebou na Cestě.

PJ, jako žold a protislužbu bych chtěl v meta rovině pro Saagu stínového démona jako pomocníka. K tomu asi nějaký magický předmět, který by podpořil jeho přítomnost.

Co na to Erelal?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 3. 5. 2020, 10:06

Saago,

Erelala si to vyposlechne a přikyvuje. "Dobrá, malý útočný oddíl a rychlá akce. Nejprve Beranika, poté Vlonwelv," přikývne matriarcha. "Podaří-li se vše, dostaneš svou odměnu. Stínového démona. Naučíme tě, jak se s ním svázat a sladit."

"Ale sestro, co když je to past?" ozve se arcimág.

"Sestra jsem pro tebe jen když spolu hovoříme neformálně. Ale teď rozhoduji jako matriarcha ...."

Drow si povzdechne. "Ale paní Erelal, co když je to past? Neměli bychom se držet mého plánu ...?"

"Tvůj plán dlouhodobě selhává a zatímco my se marně snažíme do svých řad zařadit minotaury, Vlonwelv verbuje troglodyty po desítkách a sílí. A Xaran se ještě nevrátil, nevíme, co má přesné za lubem. Githzerai uvažuje chladně, analyticky a přesně. Má slíbenou odměnu, nemá důvod nás zradit. Nebo snad ano?"

Matriarcha je ochotná ti dát odměnu, kterou sis přála, pokud nejprve povedeš její oddíl a provedete zamýšlenou dvojakci.
Kdybys ji chtěla přemluvit, aby ti démona svěřila už dopředu, před akcí, bylo by to NĚCO ZA NĚCO.

Co ty na to?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 3. 5. 2020, 11:44

"Věz, že není mou vůlí tě zradit. Není to past. Má Cesta vede dále do podzemí, je náročná. Potřebuju být připravená. Potřebuju být připravená hned."

Sáhnu si do malé kapsy po opaskem. Vytáhnu malý fialový kámen ve tvaru pavoučího oka. Nemá pro mě žádnou hodnotu. Byl ale v sídle Auvryndar. Je v něm patrná symbolika Lloth. Pro Erelal může být důležitý.

"Na důkaz mé vůlě," povím a nastavím před matriarchu rozevřenou dlaň s kamenem. Naučte mě o stínech hned a akce bude rychlejší.

PJ, dám matriarše tenhle kámen. Posune to někam naše jednání?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 3. 5. 2020, 12:17

Saago,

když otevřeš dlaň a na ní ukážeš fialový kámen, celá místnost ztichne.

"To je ... Oko pavoučnice," přeruší napětí arcimág a matriarcha ho vzápětí přeruší: "Ja VÍM co to je.

Vidíš? Říkal jsem ti to. Saaga je úplně bezelstná a naprosto užitečná."

Otočí se zpět na tebe: "Jistě ... naučíme tě, jak si rozumět se stíny. Budeš na to mít čas, než shromáždím oddíl. Můžeš si mezitím dát koupel, něco k jídlu a odpočinout si. V pokoji tě pro hosty tě později navštíví Drivin a vysvětlí ti, jak správně meditovat, aby sis stína přivázala."

"Ale v pokoji pro hosty jsou teď Malín Stínošerová a Tendra Temnořezová, vyslankyně Državy St....", ale větu opět nedořekne, protože Erelal mu opět skočí do řeči. "Ja VÍM kdo tam je. A myslím, že už čekaly dost dlouho a teď je na čase a by přednesly své dary a předstoupily přede mne ve svých záležitostech."

Potom mávne na Rilnu a ta si vezme kámen ze tvých rukou a podá ho matriarše.

Budeš-li chtít, můžeš v pevnosti TÁBOŘIT a během tohoto TÁBOŘENÍ se SLADIT se stínovým démonem, kterého ti Drivin přivede.
Pokud s tím souhlasíš, rozluč se s matriarchou a PJ tě uvede do pokoje pro hosty.

Nebo chceš dělat ještě něco?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 3. 5. 2020, 12:48

"Odpočinu si a naberu síly. Připrav své lidi, já připravím sebe."

Podívám se na Drivina, Rilnu a ostatní. Někdo mě má odvést, budu ho následovat.

Githyanki jsou nedaleko. Představují mnohem významnější hrozbu, než drowové. Ti jsou optimální možností poznat mou připravenost.

PJ, nechám se odvést a budu TÁBOŘIT tak, jak jsi to navrhl. Nemám jiného záměru, než se sladit se stínovým démonem a poté vyrazit s drowy o patro výše.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 3. 5. 2020, 20:16

Saago,

Drivin tě nejprve doprovodí ke koupelně. "Je potřeba, aby ses před meditací očistila." Napustí ti vanu z horkého pramene, vyvěrajícího z hloubi hory a nechá tě o samotě.

Co tvé kočičí já říká na koupání?

Osvěžená a očištěná se vrátíš na chodbu, kde na tebe Drivin čeká. Když tě vede k pokoji pro hosty, potkáš dvě lidské ženy, jedna je oblečená do róby jako mágyně, druhá do praktické lehké zbroje. Ta v róbě nese černou skříňku se zlatým kováním na fialovém polštáři. Minou tě bezeslova, ale pořádně si tě prohlédnou.

Reaguješ na ně nějak?

Nakonec dorazíš do pokoje pro hosty. Je zařízen poměrně luxusně, dvě velká lůžka, zdobená skříň, vše osvětlené věčným čarovným světlem. "Vyčkej tady, dovedu stína. Zatím se převleč do obřadního stínového roucha," podává ti arcimág složený látkový balíček.

Když se vrátí, přichází s ním stínový démon.

L12-024.jpg
Kouplena, chodba a pokoj pro hosty

Poznáš ho okamžitě - těká pohledem ze strany na stranu jako neklidná myš, kterou se někdo chystá hodit do výběhu hadovi. Je to stínový démon, který s tebou přišel .... a který s tebou pocítil Bafometovu vůli.

Jen tak v klidu to asi neproběhne. Co uděláš?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 4. 5. 2020, 10:51

Drivin mě dovede do koupelny. Voda je známá jako méně efektivní substance pro očistu těla. Mnoho dostupných alternativ v této sféře ale není. Rozhodnu se následovat pokyny drowů. Voda nedosáhla varu a Drivin po mně nechtěl osolení, riziko je tedy nízké. Bafometova vůle je jiná. Musím se maximálně soustředit, abych vlezla do vody a vydržela v ní. Očista bývá příjemnější zážitek.

Z koupelny odcházím s pocitem, že jsem cizí vůli v mé hlavě přemohla a potlačila. Dvojice lidských žen opět zvrátí síly. Bafomet je nechce jen nechat projít. Chce se otřít o jejich nohy, nastavit jim břicho a ... ne! Zavřu oči, kousnu se do rtu a rychle doběhnu Drivina. Nenechám se rozptýlit.

V pokoji se převléknu a konečně uklidním. Sednu si na postel a čistím zbytky své mysli od Bafometova vlivu. Když se ve dveřích ukáže Drivin s démonem, budovaná koncentrace se zhroutí jako domy ve vichřici.

Stín mě zahlédne a vplyne pod lůžko. Neudržím se a skočím za ním. Zády nadzvedávám postel a snažím se stín chytit. Vyklouzne po zdi nahoru a schová se do rohu. Vymotám se z roucha a vylezu po čtyřech na postel. Oženu se po stínu rukou a ten mi proklouzne mezi nohami za záda. Jedním skokem se otočím. Stín je uvězněn mezi mnou a zdrojem světla, nechce se k němu přiblížit. Zasyčím a nehtem vyryju do matrace Zerthův symbol pro proměnu duší.

Záda se mi protáhnou, nohy a ruce uvolní, nehty na prstech se protáhnou v ostré drápy. Stín schoulený do malinké kuličky vybuchne do prostotu a nabere tvar obří myši. Chvíli na sebe nehnutě hledíme. Když se konečně nadechnu, začne se má podoba vracet zpět k normálu. I démon ztratí myší kontury a smrskne se do své běžné velikosti.

Posadím se na posteli a hledím na Drivina. Zaujatě mne sleduje. V hlavě mám čisto a prázdno, ani stopa po Bafometově vůli.

"Jsem připravená na meditaci," povím prostě.

PJ, co dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 4. 5. 2020, 18:08

Saago,

Drivin za celou dobu ani nehlesne a jen fascinovaně sleduje celý výjev. "Zdá se mi, že v učených knihách toho o kultuře githzerai ještě hodně chybí," pronese nakonec.

Potom vytáhne několik pokroucených svic a malý stojan. Umístí ho za tvá záda. Zapálí je a jejich plameny začnou divoce tančit. Jejich světlo před tebou vykreslí tvůj stín, taktéž roztančený a divoký.

Drivin ukáže rukou a stínový démon se postaví před tebe. Stojí klidně, nehybné, jeho těkavé myší pohyby jsou tu tam, nehnutě vyčkává v ostrém kontrastu se stínohrou, co probíhá na zdi.

"Nyní se musíš soustředit. Meditací dosáhnout klidu - takového klidu, ve kterém plameny svíce přestanou tančit a tvůj stín splyne s tvým démonem."

Tato meditace je tvé SLADĚNÍ se během TÁBOŘENÍ. Popiš nám, jak klidu dosáhneš a potom:
* stínový démon obsadí jeden tvůj slot na sladěné předměty a bytostí
* získáš tah PODIVNÝ PŘITELÍČEK, přičemž:
> LZ: 1, TZ:1, KO:1;
> Stínové drápy: LZ/DOTYK/MAGICKÁ
> Je jen stín: KZ:1
* Zásahy nemagickými zbraněmi a hmotného charakteru mu způsobují o 1 menší zranění.
* Zasahy ohněm, světlem, blesky a podobně mu způsobují o 1 vyšší zranění.
> A má stínový pohyb:
* Umí se protáhnout skrze škvíry, mříže a průhledné bariéry
* Může pro něj být problém procházet skrze místa s příliš jasným světlem nebo absolutní tmou.

Saaga

Příspěvek od Saaga » 4. 5. 2020, 22:53

Zavřu oči. O mém stínu, démonovi i Drivinovi vím, i když je nevidím. Musím se soustředit. Víc než kdy jindy. Myšlenkami se vrátím k učení Zerthimona. K Cestě, po které jsem se rozhodla jít jen krátce. Poznala jsem na ní ale dost.

Mysl, která je klidná, zná sama sebe. Co jsem se tu o sobě dozvěděla? Co nového jsem poznala?

Poznala jsem lykantropy a skrz ně si uvědomila, že mám své limity. A že je mohu posouvat.

Střetla jsem se se zřícím a zjistila, že tváří tvář smrti jsem nejefektivnější. Smrt mě dobře motivuje.

Zaútočila jsem na dům Sundetha a dům Ticháčka. Vím, že chybami se učím. Chyby mě posouvají na Cestě dál, nesmím se bát chybovat.

Setkala jsem se s Rexem Kladivounem a našla v sobě sílu splynout s tmou. Světlo a tma jsou jen dvě strany téhož. Nemají nade mnou moc. To já vládnu světlem a tmou.

Má mysl se stala dvojí. Zjistila jsem, že skutečná síla je v rovnováze všech mých já, není důležitá jednota, ale harmonie.

Vstoupila jsem do těla juan-ti, získala schopnosti trolla, stala se částečně kočkou. Vím, že mé tělo je jen schránka. Jeho tvar, struktura i podoba závisí pouze na soustředěné mysli. Mohu být kýmkoliv, čímkoliv.

Otevřu oči. Mé tělo přede mnou mizí, stává se rozmazanou temnou šmouhou, která splývá se stínem i démonem. Pohlédnu temnotě do očí, přijmu ji. Ucítím dotek démonovy mysli a zformuju ji svou vůlí. Soustředím se a vrátím svému tělu i novému stínu tvar. Drivin mlčky přikývne.

Převléknu se a zkontroluju výbavu. Erelal už jistě čeká, její oddíl také. Cesta čeká.

PJ, jsem připravená spojit se s nachystaným oddílem a vyrazit do Troglodytích nor. Co za skupinu matriarcha pošle?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 5. 5. 2020, 10:16

Saago,

před výpravou tě přijde vyzvednout Rilna a odvede tě rovnou na nádvoří. Erelal ani Drivin tu nejsou, místo toho na dvoře čekají čtyři drowí bojovnice, zjevně velmi dobře cvičené a obstojně vyzbrojené.

L12-025.jpg
Východní nádvoří

"Ilanlue and Sabatrin - dcery Erelal. A potom Iymn Vrindolin a Mirkolar Do’eť," představí ti Rilna suše jednotlivé bojovnice a pak se otočí k nim. "Tato je známa jako Saaga. Erelal jí věří. Vaše mise má dva úkoly. Najít Beraniku a její oddíl a otevřít jim cestu zpět. A proniknout až k samotnému srdci rodu Auvryndar a zasadíte mu zdrcující ránu."

Drowky přikývnou, ale neprojeví žádné známky nadšení nebo vřelosti.

"Saaga získala i stínového démona." Pak se otočí na tebe: "Už jsi mu dala jméno?"

Až odpovíš, přikývne. "Můžete vyrazit. Ilanlue vás povede až k výstupu do Troglodytích tunelů, odtamtud bude cestu určovat cestu Saaga."

Co odpovíš? Vyrazíte, nebo chceš ještě něco řešit? Budeš něco dělat cestou?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 5. 5. 2020, 14:22

Drowky vypadají kompetentně. Výzbroj i výstroj kvalitní, soustředěné, klidné. Šance na úspěch vzrostla.

Nechám Rilnu domluvit. Při otázce na stín si ho jen prohlédnu. "Věz, že už znám jeho jméno. Zatím ještě nevím, jak ho správně vyslovit," odpovím jí.

Vyrazíme na Cestu. Drowky se jednoduše rozloučí s Rilnou. Vzhledem k očekávaným ztrátám je to rozumný krok. Se mnou mluvit už nikdo další nechce, pochopitelné. Připojím se ke skupině a následuju je.

Nemám moc času poznat můj doprovod. Na první pohled jsou všechny stejné. Sleduju jejich pohyb, mimiku, pár prohozených slov i drobné rozdíly ve výbavě. Vše je důležité.

Ilanlue a Sabatrin od sebe ve tváři nerozeznám. Své matce jsou podobné. Ilanlue má širší ramena a svalnatější ruce. Vede nás s taseným scimitarem a za chůze procvičuje výpady a kryty střídavě oběma rukama. Sabatrin je štíhlejší, našlapuje velmi tiše. Nese největší zásobu střeliva, zatím nepromluvila ani jednou. Iymn pokládá spoustu otázek. Nesouhlasí s cílem, s plánem ani se mnou. Sleduje mě. Mirkolar se lehce usmívá, chvílemi kouzlí světlo a tmu jen pro pobavení. Těší se. Je z nás jediná.

PJ, zbytek cesty Bludištěm nic neděláme. Pokud není cestou do prozkoumaných tunelů nic zajímavého, přesuneme se do 11. patra. Jak to v tuto chvíli vypadá na bojišti?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 6. 5. 2020, 11:20

Saago,

vyjdete skrze věž do rozlehlého prostoru a zamíříte do jedné z jeskyň na východě. Je v ní spousta guana a slyšet cvrkání cvrčků. V ní odbočíte do chodby plné pavučin. "Sleduj pozorně, kudy procházíme a nepřilepíš se," dá ti instrukce Ilanlue a pak už vidíš, jak střídavě v chodbě odbočuje vpravo a vlevo, občas se přikrčí, občas vysokým krokem překročí některá vlákna.

L12-026.jpg
Chodby s pavučinami

Kdyby ses tudy chtěla někdy pohybovat sama a vyhnout se pavučinám, můžeš to zkusit NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+INT, místo obvyklých pavučinových tahů.

Nakonec dorazíte na místo, kde končí pavučiny a začíná mlha a ty poznáš, že to je křižovatka, kde jsi byla přepadena. Minete ho a pokračujete zamlženými křivolakými tunely, až nakonec dojdete k místo, kde jsi nakopla helmu při svém příchodu.

L12-027.jpg
Zamlžené chodby

"Odsud už nás vedeš ty," oznámí ti Ilanlue a vyrazíte vzhůru.

Saaga odchází do Troglodytích nor.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 5. 2020, 12:53

Cilapi, Hadešadah a Saaga přichází z Troglodytích nor.

.... u brány pevnosti rodu Freth ....

Cilapi, Hadešadah, Saago,

Saaga vás provede bezpečnou cestou skrze pavoučí tunely až před bránu pevnosti rodu Freth. Už když se blížíte, zaregistrujete, že za cimbuřím na jednotlivých věžích se krčí drowí mágové a střelci a pozorně vás sledují, u vstupní věže vás pak čeká Rilna.

L12-028.jpg
U brány pevnosti

"Matriarcha volila moudře, když se rozhodla tě využít," pronese drowka něco, co by mohlo být stejně tak komplimentem tobě, matriarše nebo prostým konstatováním faktu. "Ale nečekala jsem, že si přivedeš doprovod." Prohlíží si pozorně zbytek vaší skupiny, nejvíce podezřívavý pohled hodí na Hadešadah, neboť její krollí podoba má stále ještě nějaké drowí rysy, jak kouzlo odeznívá pomau.

"S kým že mám tu čest? A je nějaký důvod, proč by rod Freth měl těmto cizincům poskytnout pověstnou drowí pohostinnost?"

Co jí odpovíte?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“