[HRA] 12. patro - Bludiště

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Bludiště
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

drowové tě vezklmou ještě kousek na západ a pak odbočíte na sever do tunelu plného pavučin.

Tam se zastaví.

"Provedeme tě skrz. Ale musíme ti zavázat oči."
"Tví krollí druzí jsou na druhé straně."

Co ty na to.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

"Ne.", pronesu prostě a rozhostí se nepříjemné, tíživé ticho. Chvilku na sebe zíráme a já neuhýbám pohledem.

Opět mě stojí velké přemáhání donutit se k vyjednávání místo toho, abych je smetl. Olíznu si rty - přičemž zavadím o špičáky a hlasitě mlasknu. Potom nakloním hlavu na stranu a na obličeji se mi rozhostí lstivý úsměv.

"Nechceš, abych něco viděl. Já nechci čepel v zádech. Vyčaruj tmu. Já si vyčaruju světlo na sáh kolem sebe. Uvidím na cestu, neuvidím do dálky. Ale jestli něco zkusíte, věz, že tyhle uši slyší i tlukot vašich černých srdcí. Najdu si vás i po tmě."

Dám si ruce vbok a čekám, co mi odpoví na můj návrh na kompromis.

Drowové?
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

.... u vrtočerva ....

"Myslím, že nejlepší cesta nahoru bude prostě najít nějaký portál," vmísím se do hovoru Hadešadah a Árona, "Po Ztracené úrovni jich je podle Hira spousta a dříve či později na nějaký narazíme. A když se dostaneš tam, cestu dál už najdeš, Árone..."

Doženeme Saagu podle všeho čekající na obřího kovového červa.

"Navíc... takto byste přišli na jízdu na obřím červovi!" snažím se veselým hlasem zamaskovat rostoucí nervozitu, "To si přece nenecháte ujít, no ne?"
"Některá už si možná nenechala..." neodpustí si Glom.
"Jsi si jistý?" zeptá se jedna z thieflích sester.
"Tedy... v jádru ano. Ostatně poradili nám to drowové, co by se mohlo stát?"
"Já jsem upadla do bezvědomí z vyčerpání v těch dvakrát zatracených goblinních jámách, že?" přidá se druhá, "A on se mi teď prostě zdá, že jo?"
"To jsi ještě nic neviděla," zašklebí se na ni Glom, "Ale jestli chceš zůstat radši tady..."
Obě thieflice rychle zavrtí hlavou.

"Bude to takto!" zahřímám svým krollím hlasem, abych přehlušil rachot blížícího se masy železa. Obě thieflice a vlastně i Glom se podvědomně napřímí a ztichnou, "Já, Glom a tyto dámy jedeme první. Kdyby něco, prostě se mě chytí a já nás udržím. Ostatní pojedou až při další příležitosti, aby případně seskočili a pomohli nám, kdyby... něco nevyšlo. Tím, že nepojedeme všichni naráz snížíme riziko toho, že se něco fatálního stane všem a nebude nikdo, kdo by pomohl..."

Rachot ještě zesílí, zem se už stále chvěje a intenzita narůstá. Není čas dál plánovat.

"Jsi si vážně JISTÝ?!" zbledne jedna z čarodějných sester.
"JSEM!" nedám se nakonec.
Obří stříbřitě lesklý kolos se vyhrne ze chřtánu podzemí a začne opisovat veliký kruh.
"TY PRVNÍ!" zavelím a statečnější z děvčat mě vážně poslechne a se zaječením se vrhne na červa.
"Vi-híí," zopakuje Glom moji oblíbenou mantru a skočí za ní.
"Já jsem si to rozmysle-" zkusí to druhá thieflice, ale já ji prostě popadnu v pase a skočím na zadní část uhánějícího kolosu.
"UVIDÍME SE DOLE," křičím z plna hrdla na vzdalující se Hadešadah, "A NEZAPOMEŇ KŘIČET 'VÝÝ-HÁÁR'!"

Cilapi:2D6+1 → 7(3 +3 + 1)#OBR
7-9: Naskočíš, ale jen tak tak se budeš držet. Někde cestou k tvému cíli tě setřesu, PJ určí kde.
Cílem bylo seskočit někde u západního zákrutu, před odbočkou k Zoxově paláci.

PJ?
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... v pavučinách ....

Elricu,

"Dobrý kompromis," přikývne drowka.
"Dobrý nápad," dodá drow, "na krolla," doplní o něco tišeji.

Chodbu zahalí tma a ve slabém světle, které odhaluje jen tvé nejbližší okolí se začnete prodírat pavučinami.

Po chvíli pavučiny skončí a pokračujete volným prostranstvím. Chvíli šlapeš v guanu. "Budou ještě jedny pavučiny," vysvětlí drow, proč nezrušil kouli temnoty. Uslyšíš temné hučení a zatřese se zamě.

Vzduch proříznou výkřiky...

Ženský, povědomý: ".... JISTÝ?"
Neznámý: "JSEM!" - "TY PRVNÍ"

Pak jiný, pištivý povědomý hlas. "Vi-híí." Ten výkřik znáš, měl by to být Cilapi. Ale zní trochu jinak, že by za to mohla jeho krollí podoba?

Koule tmy zmizí: "Tady jsou tví krollové," pronese drow. Rozhlédneš se.

Na obrovského železného červa, který se obtáčí kolem kamenného sloupu, naskakuje povědomý kroll, v podpaždí drží jednu z rohatých sester. Na červovi už visí druhá tieflice a za ní vlaje Glom.

Červ zahučí do tunelu, ze kterého se ozve poslední výkřik. "UVIDÍME SE DOLE, A NEZAPOMEŇ KŘIČET 'VÝÝ-HÁÁR!'"

Celou scénu sleduje Hadešadah, Áron a Saaga.

Cilapi odjíždí na Trobriandův hřbitov.


Hadešadah, Saago,

když se otočíte poté, co Cilapi zmizí s výkřikem v tunelu, u průchodu stojí kroll s povědomými rysy, jeho mohutné svaly vyplňují k prasknutí zbroj, která jako by byla částečně ušitá z krajek.

Čtveřice drowů za ním se vzdaluje.

Co uděláte dál? Kdo pojede další?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

"Rád tě zase vidím, Šadah.", zazubím se a zvednu ruku na pozdrav, "Áro:ne. I ty buď zdráva, Neznámá. Jsem Elric."

Mohutný kroll, který stojí před vámi - a osloví vás dunivým basem - je opravdu hodně divně oblečený. Je oblečený do rozpraskanéo a ve švech potrhaného oblečení o několik čísel menšího. Zbroj, kterou má na sobě, připomíná opravdu spíše hustou, ale tenkou krajku nebo silnou pavučinu, pružně se obepíná kolem krollova těla, ať už se pohne jakkoliv. Na popruhu nese nepoměrně malý štít s malovaným okem, na zádech velký batoh a kůsu a u pasu má neobvykle široký meč se zvláštně zkosenou čepelí a jílcem, který by slušel spíše obouručnímu meči. Na krollovi je také podivné, že je překvapivě čistý a jak vlasy tak vousy má krátce zastřižené.

"Cilapi?", povytáhnu obočí a ukážu palcem do tunelu za doznívajícími výkřiky.

Šadah? Saaga?
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

Cilapiho odjezd mi připomene starého Hira. Hodně emotivního křiku kvůli maličkosti.

Chci skočit za ním, nestihnu to. Dorazí drowí hlídka s dalším krollem. Věnuju mu chvíli mé pozornosti. Představí se jako Elric. Vzpomenu si, co vím o tomto jméně. Fyzický popis neodpovídá. Krom obočí. Pravděpodobně stejná proměna, jako u Cilapiho. Zná se s Šadah, to je dobře. V nedávné době jsem poznala více drowů, troglodytů a lidí, než jsem schopná vstřebat. Další nové teď nepotřebuju.

"I ty buď zdravý," odpovím mu. V této sféře je to druhé nejčastější přání po 'štěstí'. Lidé a jim podobní jsou zvláštní rasy.

Nechám ho se svými záměry. Já se soustředím na jemné vibrace a dunivý zvuk v dáli. Když hluk zesílí a z dunivého přejde ve vysoký hvizd, jsem připravená. Skočím těsně za hlavu.

Navzdory červovi: Hiro:2D6+2 → 7(4 +1 + 2)#OBR
- Chci na konečnou. PJ?
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

...než odjede Cilapi ...

Zamyšleně hledím na rohatky a Árona a pak poznamenám "Cilapi má pravdu, asi byste měli jít ještě chvíli s námi. Holky si zatím odpočinou, aby mohli kouzlit a já seženu nějaké suroviny, abych vám mohla dát vybavení na cestu." Ostatní se na mě překvapeně podívají, protože ví, že jsem destilovala ty trollí pracky, chapadlovito-troglodytí mišmaš a navíc jsem dostala suroviny od drowů. "No co" ohradím se když jsme mimo doslech elfů "jsem to nechala našim hostitelům jako pozornost. Prý je to slušnost." Ušklíbnu se na Cilapiho.

...o něco později ...

"Aj ty Elricu? Už nám tu chybí jenom pokrollený Hiro, Brandy a Turan! Sekne ti to!"

"Jedeš s náma? Někam dolů, Cilapi tam bude čekat."

"Teď" zařvu na rohatku a Árona, když se červ přiblíží

Červ: Sadah:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)
Chci někam, kde bude po ruce něco k destilování a nebo k Cilapimu
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

"Že váháš!", zachechtám se a rozběhnu se k té ocelové monstrositě...

ŠAJHULŮDDOLŮDODOLŮ: EIric:2D6-1 → 3(3 +1 - 1)#OBR
- Naskočíš, ale někde cestou spadneš do příkopu, kterým jezdím. PJ určí kde.

PJ?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti