[HRA] 12. patro - Bludiště

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Bludiště
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

Stále neviditelná slezu dolů do jámy k troglodytům. Teda ne až úplně dolů, nechci je polekat, jen na předposlední schod. Zašeptám: "Buďte tiše, chci vám pomoct. Vysvětlím jak. Chcete se dostat zpátky k vašim lidem? Troglodytím nebo minotauřím..."
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

troglodyté se začnou rozhlížet ... "Tady být démon? Duch? Ten hlas znít povědomě." Začnou se zvedat, pátrat zrakem kolem sebe, do míst, odkud ses ozvala ....

Vyhodnoť si MAGII POHLCOVÁNÍ, jestli to pole vydrží.

Napůl zamotaný minotarus se uchechtne: "Vy to slyšíte taky? Už jsem se bál, že mám z toho vašeho smradu hlaucinace. Jasně že chci ke svým..."

"My taky chtít ke svůj kmen."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

"Houby démon, tajemná osoba, vám pomoci...."

Magie pohlcování: Sadah:2D6+2 → 4(1 +1 + 2)

a do háje. Zahlédnu svou ruku, která je už zase zahlédnutelná.

"... a do prdele ...."

"... nevadí ..."

"...dobře mě poslouchat: na polích, kde pracovat, my ukryli kouzelné pití, které pomůže utéci. Narostou křídla nebo pavoučí nohy nebo se změnit na něco malého, co proklouzne. Největší lahvičky nejmocnější. Ty pro děti. Nejmenší slabé. Hnědé lahvičky neměnit tělo jen zesilovat pach. Těch mnoho. Vy moct otrávit drowy na velká dálka."

"Vy všichni mít naděje se zachránit. Jen nezradit. Spolupracovat. Vy společně silní."
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

troglodyté horečně přikyvují hlavami: "My poslouchat. My děkovat. My se na útěk dobře posílit," kývnou směrem k minotaurovi.

Ten se rozesměje ještě víc. "Tak to né... Buďto jdu taky, nebo ztropím bugr a drowé se o tomhle plánu dozví coby dup."

Trogové se na sebe podívají. "Dobře. My tě vzít s sebou. Žádná bugr."

Minotaurus se uklidní. Ty ale slyšíš jak si trogové zašeptají: "My stejně počkat, smrad mezitím udolat, pak sežrat."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

"Drowové silní, chytří, drowové znovu lovit vás, chytat vás. Vy muset být přátelé, spojenci. Minotauři a troglodyti. Přátelé - celé kmeny."

"Spolu to dokázat. Vy sami => vy zase být zotročeni. Vy spolu => spolupracovat, ubránit se"

"Věřit, vy rozhodnout dobře."

"Nějaké jídlo, nemít víc, snad stačit pro mladé. Posílit a utéct."

Nechám jim tam dvě jídla, víc nemám.

"Já přát vám štěstí, sílu a nakonec svobodu."

Vyjdu po schodech a opatrně se rozhlédnu. Drow sem přímo nečumí, tak snad to bude dobré. Začnu se opatrně plížit pryč. Truhla je sice lehká, ale pořád je to velká kráva, takže nic snadného.

Hlavně nenápadně: Sadah:2D6+2 → 8(2 +4 + 2)


Kašlu na plížení, stejně to nejde. Prostě se rozeběhnu pryč, s tou prázdnou truhlou se skoro vznáším. Je skoro tma, drow uvidí přinejlepším nějaký stín. Zdrhám k pevnosti.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

uděláš pár kroků, když se za tebou ozve strážný drow. "Hej! Ty, krollko! Stůj! Cos tam dělala?"

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

"Co? Kdo? Jo, já!"

"No, co by, netušíš, jak užitečná alchymistická substance je obsah troglodytích análních žláz. Přemluvila jsem jednoho troglodyta, aby si je nechal vymačkat výměnou za jídlo."

"Jestli mi nevěříš ..." začnu shazovat truhlu ze zad. "Můžu otevřít tu lahvičku, že jsem nelhala."

Hrozba: Sadah:2D6+2 → 12(5 +5 + 2)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

drow zbledne, chytí se za žaludek a pronese. "Ne, ne ... u Lloth, jen TO ne! Dost na tom, že je musím z povzdálí čuchat celý den."

S tím tě nechá být o samotě.

Co uděláš dál?

A co ostatní?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

Klidným a spokojeným krokem nakráčím k pevnosti a otevřu dveře od naší noclehárny.

Vesele se zašklebím na Glom a Cilapiho, kteří leží na jedné posteli. No možná ještě Cilapi neuspokojil své česací potřeby.

"No, myslím, že bychom měli co nejdřív vyzvednout ty rohaté holky a zmizet. Jakože hned."

"Saaga blije venku, prý taky vyrazí, jen možná jinam."
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

"Jsem připravená odejít," povím Šadah za zády. Není jediná, kdo tu dobře slyší. "Mou vůlí je jít k místu, které je známé jako kovový červ a na něm jet dolů. Mířím do Křišťálového labyrintu."

Na okamžik se zamyslím. Musím tu ještě něco udělat? Ne. Kývnu na ostatní a zvolna vyrazím.

PJ, mířím směrem, o kterém mluvila Stínošerka, Dostanu se k červovi bez potíží?
Cilapi, Šadah, jdete se mnou?
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

"Ano, je nejvyšší čas," souhlasím a když vidím Hadešadin výraz, mírně se uklidním.
"Jet důle na kovovým červovi?" vyvalí Glom oči. "No, hádám, že to to bude druhá divoká jízda, kterou si někteří na tomhle patře užijí," dodá a pátravě se zadívá na mne a Hadešadah. Podaří se mi nehnout ve tváři jediným svalem, ale špičky uší mi slabounce zrůžoví - proměňovací kouzlo již zřejmě pomalu přestává působit.

Glom se ke mě ale ještě na posteli nakloní a něco mi pošeptá do ucha.
"Aha, ano, máš vlastně pravdu" odpovím nahlas, "Jestli vás mohu, dámy, poprosit ještě o chvíli strpení... Slíbil jsem Glom jednu takovou hloupost... Ale nebojte, bude to opravdu rychlovka."
"Ale jako nemusíš," ošije se goblinka, "Jestli se necejtíš, nechci tě do ničeho nutit..."
"Ne, ne, slíbil jsem ti to... parťačko... tak se do toho dáme. Ať z mé krollí podoby taky něco máš. Ostatně... jeden by to na první pohled neřekl, ale krollové jsou vážně dobří v rozdávání radosti," vrhnu mírně omluvný úsměv na Hadešadah.
"Takže na koníčka?" zazubí se Glom.
"Na koníčka..."

...

"Vi-híí! Až tohle budu vyprávět vnoučatům!" ječí Glom, zatímco divoce nadskakuje.
Když jí slabý proud vzduchu začne cuchat vlasy, goblinka roztáhne ruce a vykřikne: "Jsem královna světá!"
Klušu s goblinkou na ramenou po nádvoří a ona mi občasným zataháním za jedno z mých velkých uší signalizuje změnu směru. Drow hlídající pole nás nechápavě pozoruje a jistě není sám, ale mně je to upřímně jedno.
Když se s Glom vydovádíme, zastaví mě hlasitým 'prr!' a já si ji sundám z ramen.
"Spokojená?" usměji se.
"Naprosto. Ještě teď se mi klepou kolena. Vážně víš, jak holku potěšit..."

Dle domluvy zamířím vyzvednout její zbroj, zatímco goblinka přejde ke goblinní jámě.
"Tak hošani, konec srandy!" zavelí goblinům dole, "Nechte toho šťouchání a vyveďte ty rohatý holky hezky nahoru. A do věže. Pán Cilapi je musí před cestou ještě malinko umravnit..."

...

Vrátím se do věže, kde najdu Glom, jak se zubí na dvě nervózní tieflice sedící vedle sebe na posteli. Vrhají na mě vystrašené pohledy.
"Tys jim nic neřekla?" zeptám se vyčítavě goblinky a podívám se při tom i na Hadešadah se Saagou.
"Nebyl čas, teď sme došly. Těm goblinům to strašně trvalo, asi se jim ty holky taky líbily..."
"Jen aby... vím, jaká umíš být zlomyslná," pokárám jí žertem a otočím se na dvě mladé čarodějky, "Takže dámy, můžete být klidné. Jsme skupina dobrosrdečných dobrodruhů a toto je váš šťastný den..."

Zatímco oblékám vlastní zbroj - což mladé tieflice z nějakého důvodu uklidní víc než má předešlá slova - představím sebe i ostatní a vysvětlím jim, že máme v plánu je propustit.
"Jestli vás dvě však mohu poprosit, " zakončím, "Hrajte ještě chvíli, že jste našimi... otrokyněmi. Před drowy bude lépe neukazovat dobré srdce - mohli by to pochopit jako slabost. Jakmile se ale dostaneme o patro níž, bude na vás, co dál. Pokud cestujete hlouběji - máme společnou cestu. Pokud ne... pak chvíli taky. Tady Saaga je mistryní, co se otevírání portálů týká, a jistě brzy narazíme na nějaký, který vede blíže povrchu. Pokud budete chtít, můžete jím samozřejmě odejít, a přidáme vám nějakou tu radu, jak se poměrně bezpečně dostat až do Hlubiny.
Jestli máte hlad - můžete posvačit něco našich zásob a zatím nám říct, co jste vlastně zač. Ale rychle prosím, podle toho, co naznačovala Hadešadah, máme zřejmě na spěch..."

Slabě se na krollku usměji a podám každé thieflici nějaké to sousto.

PJ? Nabízím děvčatům JÍDLO, pokud ho chtějí. Co nám o sobě poví? Pak už se opravdu nezdržujeme a vyrazíme směrem k červovi.
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... za hradbami pevnosti ....

Cilapi, Hadešadah, Saago,

jakmile se vzdálíte od hradeb pevnosti, a tieflice do sebe nacpou trochu jídla, rozhovoří se. Je vidět, že jsou vyřízené a unavené.

"Děkujeme. My ... dál do podzemí ... moc se nám tam nechce."
"Chceme se dostat k povrchu."
"Jako náš bratr."
"Utekly jsme z Magjádra. Tedy ... pan asistent Elric nám pomohl k útěku."
"Přes nějaký hrad. Jenže říkal, že cesta odtamtud povede vzhůru ... a ona místo toho vedla do smradlavých tunelů."
"Tam jsme tak tak utekly behirovi."
"Myslím, že to byl behir. Na hodinách netvorologie jsem vždycky trochu nedávala pozor."
"Ale jak jsme utíkaly, zahnuly jsme na cestu dolů ... a pak zabloudily v mlze ... a nakonec se zamotaly do pavučin."
"Tam nás našli drowové. Zkoušeli jsme se bránit ... jenže skutečný boj, to není jako zkoušky proti sochám. Na zkoušky se dá naučit ..."

Pak se začnou vyptávat.

"Prosím, nevíte o nějaké cestě vzhůru?"
"A nepotkaly jste našeho bratra? Jmenoval se Malemos. Začal tu studovat s námi a také se pokusil o útěk."
"Přísahal, na věčný tlukot svého srdce, že sežene ve vyšších patrech pomoc."
"Ta přísaha byla krásná, taková rýmovaná. Vždycky mluvil ve verších."
"Ale žádná pomoc nepřišla ..."
"... a pan asistent Elric o něm nic neříkal."

Mezitím dojdete do jeskyně, ve které stojí čtyři drowové a kovový konstrukt. Ten na první pohled připomíná pavouka, ale když se podíváte blíž, uvědomíte si, že to je ve sktuečnosti štír bez ocasu.

Severní hlídka
Severní hlídka

Cesty na severozápad a severovýchod jsou plné pavučin. Cesta na východ je čistá.

"To je ten magor, co vozí svou otrokyni na zádech až u toho pištěla, " uslyší Hadešadah jak jeden drow šeptá druhému, když vcházíte.

Druhý drow přikývne a vykročí vám naproti. "Odcházíte? Kam máte namíř...", než ale větu dokončí, přeruší ho hlasité zadunění a země pod vámi se slabě zachvěje. Hluk jde od severovýchodu.

"To byl vrtočerv. Na to si zvyknete," dodá drow.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

Zírám na toho Cilapiho a Glom, nejdřív si říkám jestli prostě netrucuje a nechce, abych žárlila. Pak usoudím, že ne, že mu prostě jenom trochu hráblo. "Zapomnělas ostruhy a bičík!" Zavolám na Glom.

...O něco později, když už tam máme tieflice...

"Árone, jak jsi na tom? Něco ses už naučil, s mečíkem už se ohánět taky umíš, myslíš, že bys je dokázal doprovodit? A přemýšlel jsi co dál? Chceš se už vrátit nebo ještě s námi cestovat?"
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

Áron, který byl poslední dobou velmi zmlklý a zamyšlený, s sebou trhne.

"Já? Že bych něko:ho: do:pro:vázel?"
"A kdo: mi po:může bo:jo:vat s nutkáním všemu věřit a ve všem hledat zbo:žné symbo:ly?"

Ještě si dá pauzu.

"Já už jako po:cho:pil, že mám o: všem přemýšlet a nemám po:každé hned začít všemu věřit. Ale to: jen pro:to:že tys mi o:tevřela o:či. Jsi můj pro:rok...."

Rychle si dá ruku před okrouhlou pusu, když si uvědomí, kterým směrem se jeho myšlenky zase ubírají. Pak ji pomalu sundá. "Tak ano:. Já bych to: zkusil. Bude to: taková zkou:ška. Jen ... nevím, vlastně kudy.... Už jsme to:likrát pro:šli nějakým po:rtálem či průcho:dem, mezi patry, že jsem se úplně ztratil.

Kdybych byl ještě starý Áro:n, tak bych se vydal po:dle nějakých znamení a věřil, že mě nějaký bůh někam do:vede. Ale to: už nechci. Po:raď mi. Kudy je mám vyvést naho:ru?"

Co mu dopovíš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

"Odcházíme. Jdeme k červovi a dolů," odpovím hlídce.
"Už znám cestu," dodám. Chodba, hluk, pavučiny, vše do sebe zapadá.

"Seznámím se se situací a počkám na vás," povím ostatním. Nevím, jak dlouho si ještě budou povídat.

PJ, mířím k vrtočervovi. Jak to tam vypadá?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů