[HRA] 12. patro - Bludiště

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Bludiště
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

"Jasně, že projevy společenské významnosti jsou běžné" zopakuju Cilapiho slova, ale moc mi to z huby neleze. "Ty jsi ale kurva významný, když jí zachráníš děcko. Taková krollí matka by nejspíš byla ochotna pro tebe obětovat život. Tahle můra, řekne dík a pak tě sjede jak malého smrada. Víš proč se drowky chovají k chlapům jak k onuci? Jenom proto, že ti si to nechají líbit!"

Nevím, jestli mě Cilapi vůbec vnímá, protože se překřikujeme a on mi mezitím vytýká, že jsem nevychovaná.

"Ano, stokrát raději zvolím boj a třeba i smrt než podlézání nebo vynucenou poslušnost. Kdyby to tak měl každý otrok tady, už by drowové nebyli otrokáři."

Když už se otočí a odchází, tak se mi to celé rozleží a ještě za ním do chodby polohlasem zavolám: "Promiň, to jsem nechtěla. Jak jsi v tomhle těle, zapomínám, že jsi elf."

Leknutím nadskočím, když se ozve ta rána, přeci jen mé výbušniny má Áron, ale pak mi dojde, že jsou to jen dveře.

"Děkuji Saago. No, nejdřív zkusím procházku."

Vezmu si od Árona zase svoje věci a pak se jdu projít na dvůr. Jdu omrknout tu gobliní jámu, jak jsme se tam u ní s Cilapim cachtali, tak jsem zahlídla jen pavučiny na povrchu.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

dojdeš až ke gobliní jámě, stojí u ní Rilna a hledí do ní. "Jdeš si vyzvednout odměnu?" zeptá se tě. Podíváš se dolů, kde je tucet goblinů shromážděných kolem dvou mladých tieflic. Rozhodně nejsou oblečené jako dobrodružky, spíš jako kdyby to byly dvě záškolačky, co se zatoulaly do špatné čtvrti.

Gobliní jáma
Gobliní jáma

"Blujxi, už nech být, přišla si pro ně nová paní," zavolá Rilna na vůdčího goblina.
"Paní Rilno, já nechci bejt jako nějak voprsklej, ale nešlo by nám je tu ještě chvíli nechat? Prosím prosím, je s nima takový srandy. Vony hrozně krásně pištěj."

Na znamení toho vezme své kopí a tupým koncem do jedné z nich dloubne. "Ty malej, jeden příšernej zmetku, jen počkej až si trochu odpočinu," zaskřehotá hlasem, který jí přeskakuje vyčerpáním.

"To si právě nevodpočineš, paninko, když do tebe budu takhle dloubat." Hned ti dojde, proč mají malí goblini navrch nad dvěma nezkušenými čarodějkami. Děvčata se nejspíš vyčerpala při prvním setkání s drowy a teď nejsou dost odpočatá na to, aby mohla kouzlit. A goblini je nenechají zamhouřit oko, takže obě mají kruhy pod očima, sotva stojí na nohou vyčerpáním a nezmůžou se na víc než na ječivé protestování.

"Opravdu je chceš? Já bych si je jako otrokyně nevzala," zeptá se tě Rilna, "pořád si to můžeš rozmyslet a dostat statného minotaura. Když si ho dobře vychováš, poslouží ti v posteli líp, než ten elfí pucflek, co vypadá jako kroll jen díky kouzlu," dodá k tomu a spiklenecky na tebe mrkne.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

... pokoj pro hosty ...

Vstoupím a dveře dovřu na šířku vlasu. Chci mít rychlou možnost ústupu.

"Jméno Stínošerové ke v Podhůří známé. Říká se, že patří rodu z Hlubiny. Ten odešel do Podhůří, do hlubokých pater. Možná do Magjádra, možná až úplně dolů k Halasterovi. Pravděpodobně sídlí téměř u Halastera. Jistě se to neví. Vy přicházíte z nižších pater. Pravděpodobně z těch nejnižších."

Víc sama nevím a nemám co říct. Nejsem si jistá, proč je jejich vůlí to vědět. Mám teorii, přemýšlet o ní můžu později.

"Matriarcha Erelal má zájem v mých vědomostech a schopnostech zabíjet. Můj názor ji zajímá minimálně, postoje vůbec. Pravděpodobně ji nebudu schopná přesvědčit. Mohu to zkusit, riziko je přijatelné."

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

ženy se podívají jedna na druhou.

"Teď, když je Vlonwelv mrtvá, není důvodu, aby Drivin pokračoval ve svých experimentech."
"Když nebude pokračovat ve svých experimentech, není důvodu, aby vyhledával ... odbornou pomoc."
"A když nevyhledá odbornou pomoc, nebudeme mu moct nabídnout, že ho odvedeme na místo, kde se mu jí dostane."

"Trochu nám to dlužíš, kdyby nebylo tebe - a úspěšného útoku na Vlonwelv - už dáno jsme ho k tomu přesvědčily samy."
Odmlčí se, aby tě nechali tu souslednost zpracovat a pak se konečně vysloví.

"Zařiď, aby Drivin měl opět důvod ke svému snažení vyvolat gorista."
"A aby mu v tom tentokrát matriarcha nebránila, nýbrž aby ho podporovale, ne-li přímo tlačila k tomu, učinit tak co nejdříve."
"Úplně nejlepší by bylo, aby to z nějakého důvodu dostal od matriarchy rozkazem."
"Jakmile se to stane, prozradíme ti, kudy se dostat do Křišťálového labyrintu."

Čekají na tvou odpověď.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

... ve věži ...

"Tak už mi konečně povíš, co ti dělá starosti?" zeptám se Glom natažený na posteli.
"Teďkon nejvíc to, že když jsem se zeptala někoho tak ukecanýho, jako seš ty, 'Co se stalo?' , odpověděls 'Nechci o tom mluvit'. To mě jako vyděsilo víc, než celá ta duchovitá hadice..."
"Pořád myslíš na Joastal?" zeptám se mírně překvapeně, "Té jsme přeci dopřáli věčný klid..."
"Když z ní šel takovej divnej chlad. Ne jak studený podzemí nebo stará hrobka. Takovej divnej, jakokdyž průvan z jiný světa... a taky ta její svítivá průhlednost. Zblízka bylo vidět, že to není prostě průhledná postava. Jako by se sem jen tak jako promítala nebo prosvítala vodjinud. Fakt hnus. Echt eklhaft."
"A...?"
"A... tak sem přemejšlela," pokračuje zdráhavě goblinka, která leží otočená zády k mému boku, "Vždyť tadyk je to samej přízrak. Si vem, na nějakého toho nepokojnýho ducha se dá narazit prakticky co dvě patra..."
"Přiznávám, že jsme jich potkali dost a Hiro prý taky na nějaké ty duchy nebo nepokojné duše narazil," zamyslím se, odhrnu si z hrudi Glominu houňi a zakryji ji s ní, "Počítám, že to má co odčinění s magickým pozadím Kobek. Ostatně i Halaster se prý již poněkolikáté vrátil ze smrti. Připočteme-li, že zde sejde dost tvorů násilnou smrtí, která vybudí silné emoce..."
"Jestli mě chceš uspat, tak se ti to daří," dloubne mě Glom loktem, "Ale co když mě pak přinde strašit ta drowka, aha?!"
"O drowkách bych raději nějakou dobu nemluvil," povzdechnu, "Kterou myslíš."
"Tu, co sem zkušila v tý bitvě. Neříkej, že sis toho ani nevšim! Goblinka se kvůli tobě může přetrhnout a ty máš voči jen pro tu dlouhonohou... krollku."
"Vždyť ji v tu chvíli žvýkal démon!"
"Prosímtě, akorát se dělala zajímavá..."
"Mohli bychom prosím chvíli nemluvit ani o Hadešadah," vzdychnu podruhé, "Co je s tou drowkou? Zabila si ji? Chápu, že to může být šok... pamatuji si, když jsem já..."
"Čert vem, esli sem někoho vodkráglovala, říkala si vo to," mávne prackou goblinka a vybalí se tak z pod houně, "Navíc ne, jen sem ju srazila. Na tuty ju ale pak schlamstl ten netvor."
"Dobrá, to je kruté, ale proč..."
"Co když z ní bude duch a přijde se mi mstít. Drowové jsou v tomhle docela svině."
"Už rozumím," zavrtím se, protože mi goblinčina houně přehřívá bok a ten začíná svědit, "Poslouchej, Glom, žádná drowka si pro tebe nepřijde. Kdyby se měl z každého zabitého stát duch, nebylo by v Kobkách kam šlápnout. Duchů je tady dost prostě proto, že tu umírají spousty lidí a tak. Na jedné drowce navíc nesejde. A krom toho, kdyby přeci jen něco přišlo, mám stříbrné šípy a ... chjo... Hadešadah svůj palcát na světlušáky."
"Když to říkáš..."
"Věř mi," znovu se zavrtím, "Poslouchej... je ta tvoje houně vážně nutná? Ležíš přeci na posteli..."
"Jo, jenže vedle tebe," vidím v duchu, jak se goblinka zašklebí, "Ať je mezi náma hezky dál ta houňa. Přece se nebudu tulit k elfovi..."
"Jsem teď kroll," namítnu slabě, "A krom toho se netulíme. Jen... říkal jsem ti přece, že objetí má ozdravné účinky. Je to nejlepší lék na noční můry a úzkost."
"Prej kroll... tím hůř! Co když tě pak napadne nějaká hlubší forma zbavování se úzkosti. Jsem goblinka, mám taky nějaký hranice... Žádný vobjímání a houňa zůstává! To ti k ozdravování musí stačit..."
"Mně?" zamrkám překvapeně, "Děláme to přece kvůli tvým nočním můrám..."
"To se říká, kdo ví estli..."

...

"Glom? Už spíš?"
"Ne," zívne goblinka, "Strašně chrápeš..."
"Vážně? Jen jsem na chvilenku zavřel oči..." Zdá se, že krollí tělo má krom návalů adrenalinu a nepohodlných rozměrů určitých partii ještě další skryté nevýhody. "Promiň. Já jen... tou poznámkou o 'zbavování se úzkosti' jsi myslela sex, že?"
Glom se rozkašle.
"Kdyby mě napadlo, že ti to dojde, tak vo tom nevtipkuju," poznamená pak.
"Vlastně jsem s tebou chtěl vyřešit jednu věc..."
"Řekla jsem ne! Přinejmenším dokud seš kroll."
"To je právě ono. Strašně mě ty tvoje vtípky a narážky a poznámky k... chjo... Hadešadah... matou."
"No jo furt," zavrtí se Glom, "Když mě baví, jak tě to po každý rozhodí. A když přemejšíš, tak alespoň chvilu mlčíš."
"To říká ta pravá... Každopádně my dva... Ty na... Hadešadah... doopravdy nežárlíš, že ne?"
"Zapomněl jsi 'chjo'," kvákne Glom, "Už sem ti to říkala. Unese toho jako kráva. A má vlastního poskoka. A pokud s ní začneš krollovat, už jí nebudeš chtít dát vale. A přestaneš mě potřebovat..."
"Já tě budu potřebovat vždycky."
"..."
"Nic k tomu neřekneš?"
"Čekám, jak to bude dál..."
"Aha. Totiž... jsi mazaná a víš, jak to v podzemí chodí."
"To krollka taky."
"No a jsi... ukecaná."
"To seš zase ty... moment, to ti už došli komplimenty?"
"Myslel jsem to tak, že když jde do tuhého, umíš se z toho vykecat. A lhát, když to jinak nejde. A taky... jsi vlastně docela statečná... na goblina... a umíš pomoct v pravou chvíli..."
"No dobrý, mazání medu kolem huby ti docela de. Pěkný pohádky na dobrou noc. Vo co ti vlastně ale de?"
"Já... myslím, že bys už neměla být dál můj nosič. Žádná 'otrokyňka' nebo tak..."
"A už je to tadyk..."
"Myslím že bychom měli být spolupracovníci. Partneři. Už jsem ti sehnal zbroj. Lehkou, aby ses mohla dobře schováváa a rychle utíkat..."
"..." Glom chvíli mlčí, "Takže bych byla něco jako... tvůj spoludobrodruh?"
"Nemyslím, že bys chtěl být dobrodruh, ale něco na ten..."
"Tak soudruh!" vypískne Glom nadšeně. Některé pochody goblinů jsou mi stále záhadou.
"Vlastně... proč ne? Je to docela staré a vlastně i výstižné slovo..."
"Soudružka Glom se hlásí do služby!" zasalutuje goblinka vleže a pak se po troše vrtění zbaví houně.
"Glom... soudružko... měl jsem namysli opravdu jen spolupráci při průzkumu a..."
"Klíd,"dloubne mě goblinka do žeber, "Bylo mi jen vedro. A teď se vyspi. Mám s tím naším podnikem veliký plány..."
Náhlým tichem věže se rozlehne mé hlasité polknutí.


Slaďuji se s Glom a beru tak tah Věrný společník. Budu se tak muset obejít bez své knihy Vílího mámení.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Věrný společník Glom
Můj společník má LZ:3, TZ:2, KO:1; a nosí BĚŽNOU zbraň (drowí kuši) a zbroj s KZ:1.

Vyber si, o jakého společníka se jedná:
Věčně užvaněná Glom je něco na způsob bradky - CHA:+2, ale SIL:-1

Vyber si, co ti poskytuje:
Šíří mou slávu a věhlas - Její vyprávění, klepy a příběhy budí pozornost, mám +1PŘÍŠTÍ nebo -1PŘÍŠTÍ, podle toho, zda mi to zrovna pomáhá nebo škodí.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Léčím si LZ.

Jinak jsem k dispozici k pokračování v našich dobrodružstvích komukoli, kdo by si chtěl vyzvednout chrápajícího krolla.
Naposledy upravil(a) Cilapi Krollmeldon dne 27. 5. 2020, 13:56, celkem upraveno 2 x.
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

"Jsou Cilapiho odměna, vyzvedne si je osobně. Ale potřebuje, aby nepadaly na hubu vyčerpáním." Zařvu na to parchanty gobliní: "Tak je sakra nechte v klidu!"

"Cilapi není žádný pucflek." Pro sebe si pomyslím, že sice se tak docela často chová a že vlastně rád pucuje fleky taky. Ale to nic neznamená. Navíc nějaká drowka to nemá co říkat.

Popojdu dál ještě k druhé opavučinované jámě. Zkouším mezi pavoučími těly nahlédnout dolů. Když nic neuvidím, tak tam jen tak cvičně zahalekám.

Má ta jáma taky nějaké schody nebo jiný východ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

dojdeš k druhé jámě. Drow, který hlídá troglodyty pracující na houbových políčkách přijde pár kroků blíž a pozorně tě sleduje.

L12-032.jpg

Jáma je podobná jako ta předchozí - tři stěny jsou kolmé, čtvrtá má pozvolné stupně a dá se po ní opatrně vylézt. V jámě je pět dospělých troglodytů, čtyři mladí a v pavučinách namotaný minotarus. Není ale úplně nehybný - má kolem sebe dost místa a dva dospělí troglodyté vypadají trochu potlučeně.

"Já hlad!" ozve se jedno troglodytí dítě.
"Vyčkat. Drowové sem hodit večeři, ale ona teď silná moc," ukáže zraněný dospělý drow na minotaura.

"Já ti dám večeři. Jen počkej až se vytrhnu!" zahřímá minotaurus. Je ale vidět, že je zesláblý - kombinace drowího jedu a troglodytího pachu udělá dost i s tak mohutným tvorem, jakým je minotaurus.

"Vidíš? On nemoct vytrhnout. Slábnout. Náš pyžmo ho trávit," vysvětluje starší troglodyt mladému. "Až úplně otrávit, my večeře."
"Já chtít večeře hned!" protestuje marně malý, "velký hlad."

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

... pokoj pro hosty ...

"Říkáte jen slova," odpovím po krátkém přemýšlení. "Smysl v nich není. Složitě popisujete úplně jednoduchou situaci. Chcete aby matriarcha poručila bratrovi? Řekněte jí, ať to udělá. Proč jste ji o to už nepožádaly? A proč to mám udělat já? Nemá to logiku. Jestli mám teď jít za Erelal a říct ji, aby Drivinovi rozkázala vyvolat Gorista, udělám to. Je to ale zvláštní požadavek."

Ještě na okamžik se zamyslím. Ne, řešení je opravdu takto jednoduché. Stínošery neznám, možná takhle řeší všechny situace.

"Domluveno," kývnu, "jdu za ní."

Rukou za zády otevřu dveře a ustoupím na chodbu.

PJ? Pokud Stínošerky nic neudělají, jdu si u Rilny vyžádat ještě jednu krátkou audienci.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

než otevřeš dveře, chytne tě za ruku Malín. "Počkej! Chápu, že ráda volíš přímý přístup, ale jedna věc je důležitá a tobě nejspíš uchází."
"Matriarcha nesmí vědět, že to my chceme, aby Drivin pokračoval ve svých experimentech," dodá Tendra.
"Diplomacie je složitá věc," pokrčí rameny Malín, "a něco, co je ti nejspíš cizí," pokračuje Malín, "takže ti to musíme trochu vysvětlit."


"Ty mluvíš vždy přímo, bez vytáček. Právě proto je vhodné, abys to matriarše řekla ty. Ona ví, co jsi zač, ví jak přemýšlíš a přesvědčila se, že je to opravdu tak. Nepojme podezření, že jde o intriku."
"A ty navíc ani nebudeš lhát. Nebudeš nic přehrávat, kombinovat, intrikařit. Jen přijdeš a řekneš jen to důležité - a pro sebe si necháš zbytek," vysvětlují ti nastřídačku obě ženy.

"Důležité je, že Drivin se musí vrátit ke své snaze vyvolat gorista."
"A jakákoliv zmínka o nás ... a o tom, že to my jsme tě požádaly, abys to matriarše ... poradila .... je naprosto nedůležitá a nehodná zmínky a jednoduché a přímočaré věci by jen zkomplikovala."

"Rozumíme si?"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

"Fuj, to je ale puch" poznamenám k tomu drowovi. "No, minotaurus opravdu vypadá k světu, možná měla Rilna pravdu."

Odcourám se znuděně pryč. A protože Saaga se někde potuluje a Cilapi chrápe, mám dost času na to, abych vyčkala, že se drow odsune někam dál a já budu moct trogy navštívit. Vzhledem k hladu malého špunta taky bude lepší tam jít až budou nakrmení.

Navíc mám ještě hromadu práce. Jak za mnou klapnou dveře, pustím se do díla. Otevřu truhlu a vyskládám úplně všechny magické i obyčejné suroviny. Mám před sebou nachystaných skoro dva tucty prázdných doziček a už to tam hážu, vybrakuju truhlu skoro do mrtě, včetně chlupů zvířat a všelikajého bince, co jsem kdy nasbírala, že by se to mohlo hodit i ty suroviny dneska získané od drowů tam nacpu. Jen jedovaté a vybuchující věci v truhle zůstanou.

Spokojeně naskládám plné dozičky do torny, ještě je teda obalím slámou, aby necinkaly a nerozbily se potom.

Tak to máme:


1 dryák 2 MAG křídla netopýří
1 dryák 2 MAG křídla vrabčí
1 dryák 2 MAGy proměna na malou myš
1 dryák 1 MAG proměna na pavouka, aby mohl šplhat po stěnách
1 dryáky 2 MAGy proměna v mlhu
1 dryák 1 MAG proměna v poněkud přerostlého krtka (jak říkám, nemám už zásob zrovna na rozdávání)
1 dryák 1 MAG proměna v ještěrku
10 dryáků 0 MAG výrazné zbytnění pachových žláz včetně dramaticky zvýšené produkce feromonu


Vyjdu zase ven. Tam se rozhlédnu, jak to vypadá kolem troglodytí jámy a až je tam klid a až nejsem nikomu na očích, tak cvrnknu lehce prstem do kroužku v nose a udělám se neviditelnou.

2 MAGy pohlcování. Jsem neviditelná

Zajdu na polnosti, na kterých obvykle pracují nyní již odpočívající troglodyté a na různá místa, kde očekávám, že budou v následujících dnech či málo týdnech pracovat, schovám hotové dryáky, někde jen zastrčím do vzrostlých natí rostlin, jinde i zahrábnu hlínou.

Magie pohlcování: Sadah:2D6+2 → 8(5 +1 + 2)
pole se snížilo o 1 ale drží


Jak to vypadá s jámou a hlídacím elfem? Chtěla bych si ještě s troglodyty promluvit.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

když jsi mu zmizela z očí, drowí hlídač se vrátil zpět k polím a hledí na pracující troglodyty. Jáma už ho nezajímá.

Kdybys v nejbližších okamžicích udělala něco významnějšího ve spojení s těmi schovávanými věcmi, je to HLAVNĚ NENÁPADNĚ, hoď+2 za MAGy vložené na začátku.
Pokud bys dělala něco nenápadného později nebo v jiné souvislosti, už to bude hod+1.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

... pokoj pro hosty ...

Klidným plynulým pohybem otočím mou ruku, zapáčím předloktím na Malíniny prsty a její stisk povolí. Ustoupím o krok od ní.

"Komunikace je systém. Složité systémy selhávají. Povím Erelal, ať Drivin vyvolá gorista. Zeptá se, proč. Řeknu, že je to důležité. Zeptá se, proč. Odpovědět nemám, systém selže, komunikace se rozpadne. Není mou vůlí sdílet vaši Cestu, budu pokračovat po mé vlastní. Je pravděpodobně delší, ale znám ji a vím, kam vede. Už se více nesetkáme."

PJ, pokud Stínošerky něco neprovedou, nechám si slovo a budu pokračovat později.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

když se za tebou zavírají dveře, zaslechneš jejich poslední slova.

"Tu nám byl goristo dlužnej."
"Aspoň je s ní jistota, že nás nepůjde naprášit a prostě půjde dál svou Cestou. Čím dřív bude pryč, tím líp."
"Pravda. Ale pojistím se."

Tendra za tebou vyběhne do chodby.

"Hledáš cestu dolů. Poradím ti. Vyraž na severovýchod, do tunelů. Jezdí tam kovový červ. Nemůžeš ho minout, je dost hlučný. Naskoč na něj. Odveze tě hloubš."

Neprovedou.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

... cestou do věže ...

Znám cestu dále, mohu odejít. Cilapi a Šadah by měli vědět, že hodlám pokračovat. Vyrazím za nimi.

Vyjdu z pevnosti na nádvoří. Minu jednu věž, za ní se mi podlomí kolena. Z jámy opět ucítím troglodyty. Nestihnu dostatečně rychle odejít. Do očí se mi nahrnou slzy, žaludek se sevře a já zavrávorám ke zdi pevnosti. Opřu se o ni rukami a snažím se dýchat. Za okamžik patu zdi znečistím nalezeným jídlem.

Utřu si ústa a rozhlédnu se, jsem sama. Rychle ve vzduchu načrtnu několik znaků a zahladím stopy po sobě v hlíně. Zhluboka se nadechnu a rychle přeběhnu do věže.

"Cilapi... je mou vůlí odejít. Znám cestu dolů, je nedaleko pevnosti. Půjdu hned... jakmile... budu připravená..."

Větu skoro nedokončím a vyběhnu zase z věže. Troglodyty cítím všude. Potřebuji chvíli klid a soustředění.

Tábořím někde mezi věží a plotem, kde zvracím. Toť vše.
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

Známý hlas mě vytrhne ze spánku, ale než pořádně rozlepím oči, je pryč. Bohyně, to krollové dokáží spát tak tvrdě? Zívnu a slastně se překulím na bok.

Něco mě kousne.

Odkulím se a překvapeně zamrkám na pobledlou Glom.

"Teda tohle 'ozdravování duše metodou pevného objetí' mi byli stíny dlužni," zaskřehotá goblinka, "To už fakt příště radši vyzkouším metodu pevného ojetí...''

Pak seskočí na zem a zaloví v batohu.

"Ty už zase jíš?" zeptám se ospale.
"Jo."
"Takže je ti líp," usměju se.
"Asi jo... ceš taky?"
"Vlastně proč ne. Tyhle svaly potřebují pořádně živit..."
"Che, nějak nám pychneš, s takovou by z tebe za chvíli byl ten nafrňákovanej elfák, z jakejch má Haešadah mindrák..."
"Hadešadah... žádný mindrák nemá. Rozhodně ne z elfů. A je pravda, že spousta z nás se tak vážně chová. To mi připomíná, že bych se měl pomodlit k Bohyni za Martu. Snad je v pořádku..."
"Neříkej, že ses zakoukal i do tý nány..."
"To rozhodně ne," usměji se poprvé od chvíle, co jsem křičel na Sadah. Spánek dělá divy. "Jen mi prostě připomíná moji straší sestru..."
"Hej... parťáku... zpomal," napomene mě z legrace Glom, když se zacnu cpát.
"Když ono je to tak dobré," řeknu s plnou pusou, "Netušil jsem, že obyčejné věci mohou tak krásně vonět a chutnat. Ne bez spousty koření a zeleniny..."
"Che, kam se poděly tvoje způsoby?" zašklebí se goblinka.
"Myslím, že jsem jich dost spláchl na dvoře a nějaké se myslím rozpustily ve vaně..."
"No, moc si na to nezvykej," prohlídne si mě pátravě Glom a já vím, že si moji neopatrnou poznámku dobře zapamatovala pro pozdější použití, "Brzo by ses měl zase scvrknout, ne? Přiznej se, bude se ti po všech těch svalech stýskat, co?"
"Ani ne," povzdechnu si, "Po svalech ne..."

Nezapomínám při Táboření škrtnout 1+2 JÍDLA :-)

Slovo si nedržím.
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů