[HRA] 12. patro - Bludiště

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Bludiště
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

..... o okamžik později, u drowí matriarchy .....

Saago, Cilapi, Hadešadah,

jak už to bývá, drowové vás nechají chvíli čekat, než začne audience u matriarchy. Hadešadah už má ve tváři opět své krollí rysy i postavu, jen kůže má stále fialový nádech, jak ještě pomalu doznívají zbytky zpomaleného kouzla. Když se dveře konečně otevřou, ukáže se, že matriarcha vás nenechává čekat jen tak, nýbrž opravdu měla jednání se dvěma lidskými ženami, které již Saaga jednou v chodbách pevnosti potkala. I tentokráte má na sobě jedna elegantní róbu a druhá praktickou zbroj a krom jednoho pohrdlivého pohledu vám nevěnují žádnou pozornost.

Rilna vás uvede do sálu, kde matriarcha rodu sedí na hromadě polštářů. Její siluetě stále dominuje těhotenské břicho. Bratr a poradce postává opodál a stejně jako při minulé audienci, i tentokrát matriarchu ovívají dva drowové.

U matriarchy
U matriarchy

"Vítejte zpět, jsem příjemně překvapena," uvítá vás a pokyne vám dál. "Že s námi bude spolupracovat ghitzerai jsem očekávala, ale že se k ní přidá elf a krollka z povrchu, to mne překvapilo. Ale náš rod si, na rozdíl od jiných, spojenců cení," pronese hodně nahlas, jako by snad tahle slova nepatřila ani vám, jako spíš odcházející mágyni a bojovnici, "a ráda bych vám projevila svou vděčnosti i něčím dalším, než pouhým noclehem. Tady Saaga - tak tě nazývají, že? - už si svou odměnu vybrala a získala ode mne společníka. Doufám že ji její nový společník bude provázet a přinese ji mnoho užitku. Ale co mohu udělat pro vás dva? Jestli jsem tomu rozuměla dobře, přivedli jste mi zpět dceru a podíleli se na záchraně Beraničina oddílu. A nejspíš máte i nějaké další zásluhy ... a také informace stavech rodu Auyrvyndar v Troglodytích norách. Byla bych hlupákem, kdybych vás nějak neodměnila.

Přemýšlím ale, co by pro vaší dvojici bylo adekvátní odměnou? Máte nějaké zvláštní přání?"

Co matriarše odpovíte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

Zvědavě se za lidskými ženami otočím - bohužel stále postrádám svoji elfí eleganci, takže to udělám nespíš až nepatřičně okatě.

Po té, co vyseknu matriarše dvorskou úklonu, se neubráním úsměvu. Ona je v očekávání! Měsíční paní se raduje z každého nového života! Mám proto co dělat, abych nevypískl něco jako 'Jů, malé elfátko na cestě! Gratuluji! Už jste přemýšleli o jménech?'

Naštěstí se opanuji a mlčím, a to i když se nás matriarcha zeptá na troglodytí nory a jakou bychom si představovali odměnu. Z toho mála, co vím o drowech si totiž pamatuji, jakou důležitost přikládají nižší společenské roli mužů. V doprovodu dvou žen tak rozhodně nemohu mluvit první.

Po očku se podívám po málomluvné Saaze, která navíc již svoji odměnu dostala, a po Hadešadah. Bohyně, tohle možná bude ještě zajímavé...

Hadešadah? Případně Saago?
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

Stojím zase se založenýma rukama a zatnutýma zubama. No, vlastně mám zatnuté úplně všechny svaly, nejen ty žvýkací.
Nebudu mluvit ....
ani nepípnu ...
jinak to blbě dopadne...

Žduchnu do Cilapiho loktem, ať přihlouple a zakřiknutě nehledí ani po těch ženských a ani po hlavní fretce a radši něco říká. On se jaksi divně zatváří a nic neříká dál.

Tak se neochotně nadechnu a zamračeně odvětím: "Jo, dceru jsme vám zachránili. Nevěděli jsme, kdo to je, byla ve sračkách a nejspíš by tam umřela, tak jsme ji tam nemohli nechat i ...." Spolknu dodatek 'když jako drowka by si to zasloužila'.

"Proti auyrvyndarským" dám si poprvé pozor, abych to vyslovila správně "jsme původně chtěli pomoct, ale vašim lidem se nezdálo rozumné poslouchat rady NIŽŠÍCH RAS." Konec věty jen procedím mezi zuby.

"No, nakonec jsme teda proti nim stejně bojovali, ale neberte to osobně, to jen jsem jen chránila svou kamarádku Saagu a pár vašich nepřátel u toho nějak náhodou umřelo."

Uvědomím si, že se mi obočí krčí do dosti nasraně vypadající linky. Zamrkám a pokusím se uvolnit svaly na obličeji.

"Jinak stavy ... " jednou jsem to 'Auyrvyndarských' už řekla, čímž jsem vyčerpala ochotu lámat si tu jazyk "... tamtěch drowů u trogů jsou značně pokleslé. To proto, že jsou to mrchy hnusné, podrazácké, které se neštítí využít jakéhokoli prostředku, aby mohli zotročovat ostatní obyvatele podzemí."

Zaskřípu zubama.

"Nemůžu si pomoct, ale prostě mám nutkání podobné stavy snižovat."

Chvíli váhám, jestli vůbec mám od drowů něco přijmout, ale pak má alchymistická hamižnost zvítězí: "Jestli mi chcete něco dát, tak alchymistické suroviny nebo vybavení se mi hodí vždycky."

Přestěhuju si škleb z jedné poloviny obličeje na druhou, tu blíž k Cilapimu. "Víc by vám ohledně trogích tunelů i záchrany dcery řekl tady Cilapi, je výrazně hovornější než já, ale bohužel to vypadá, že oněměl. Souvisí to s jistou strašlivou událostí ..." nakloním se lehce k Cilapimu a výhružně mu zasyčím do ucha: "která se mu s takovou asi brzo stane."
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah, Saago,

matriarcha si vyposlechne krollku a na její tváři se objeví pobavený úsměv. Nejspíš si domyslela úplně všechno, co Sadah zkusila neříct nebo naopak říct mezi řádky a je to pro ni zdrojem zábavy.

Konečně na poslední větu zareaguje: "On oněměl, protože ví, kde je vedle dvou tak moudrých a silných žen, jako jsme my dvě, jeho místo. Ale teď už může mluvit. Povídej, Cilapi ..."

Co odpovíš? A bude něco dělat Saaga?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

"Jak si přeješ, matriarcho, Hadešadah," vrhnu na svoji společnici mírně omluvný pohled.

"Samozřejmě jsme se snažili, aby se tvé dceři, má paní, nestalo nic zlého, jakmile nás její sou...eh...ložník spravil o její důležitosti. Co se týká auvryndarských, jejich otrokáři byly roztrhány zuřivými troglodyty, kteří se doslova utrhli ze svých řetězů. Snad bylo vůlí Paní bran, že jsme byli nápomocni tomu, když zničili přiběhnuvší drowí posily a po sléze tak dobyli i předsunutý auvryndarský tábor... Jak správně řekla moje sou- ehm!... společnice, stavy auvryndarských jsou značně pokleslé. Dokonce natolik, že se domnívám, že v troglodytích norách v současnosti nezbyl ani jeden drow - tedy naživu. A stojí-li matriarcha o můj soukromý názor, soudím, že by bylo moudré, aby to tak zůstalo. Alespoň na čas."

Matriarcha pozvedne tázavě obočí a já pokračuji.

"Zuřivost trogů totiž dosáhla vrcholu. Budou útočit na každého drowa ve svých norách a to s urputností rozlícené šelmy. Jistě ovládáš umění války natolik, abys za takových podmínek zbytečně neplýtvala vzácnou starší krví svých elfů. Je totiž nanejvýše pravděpodobné, že pokud nenaleznou nepřítele ve svých norách, obrátí se proti rodu, který jim nejvíce ublížil - tedy proti rodu Auvryndar.
I potom bych doporučil zdrženlivost. Samozřejmě nalož s mými doporučeními dle své hluboké moudrosti, ale domnívám se, že troglodyté se k zotročování nehodí. Co se stalo auvryndarským se snadno může stát i vám a v současnosti budou snahy o chytání trogů placeny krví elfů. Jistě se mnou budeš souhlasit, že je to velice nevýhodný obchod.
Doporučil bych počkat. V troglodytích norách je obrovitá šelma šlehající blesky a navíc se tam - bohyně vědí odkud - dostávají trollové. Stavy troglodytů tak časem samy poklesnou a možná bude časem některý jejich kmen dokonce vděčný za příležitost sloužit matriarše pověstné svojí praktičností a vstřícností k těm, kteří jsou jí užiteční, výměnou jen za trochu více bezpečí a jídla..."

Mírně se pokloním na znamení, že celá věc je na jejím zvážení a pomalu přejdu k druhé věci. Snažím se nedívat na Hadešadah, aby mě můj obličej nezradil. Budou-li mít trogové chvíli klid, mohou nabrat sílu a spojit se s ostatními kmeny. Nebo dokonce s některými chytřejšími trolly, pokud by se mezi nimi našel někdo dostatečně chytrý... nebo jim to někdo poradil. V neposlední řadě by bylo možné zkusit troglodyty odvést někam jinam. Na levém břehu řek Sargauth by měly být volné nějaké jeskyně, pro příklad.

"Děkuji ti za vstřícnost s jakou odměňuješ své spojence, má paní. Budu toho v budoucnu pamětliv, pokud se mi naskytne příležitost tvému rodu opět pomoci. Pokud jde o moji vlastní odměnu, rád bych lehkou zbroj goblinní velikosti pro moji spol-... goblinku.
A možná... snad... nějaké otroky?"

Zadržím dech a pevně hledím před sebe. Hadešadah je nejspíš tak překvapená, že nestihne vybuchnout, takže rychle pokračuji.

"Nějaké troglodyty nebo něco zajímavějšího co mohou vaše jámy nabídnout a pro vás by se mohlo ukázat složitě zvládnutelné? Jako kroll a ... cvičitel divoké zvěře... věřím, že si poradím s lecčím a na na naší cestě dále, by se mohla hodit nějaká... podpora."

PJ? Případně ostatní.
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

Lehce přešlapuju v uvolněném postoji, šetřím energii, každá část těla je připravená okamžitě vybuchnout. Nehty na rukou se zaostřují, stín je sotva postřehnutelná šmouha za mými zády.

Poslouchám Šadah, Cilapiho i Erelal. Mluví až příliš, radši mlčím. Čekám, co kdo nakonec dostane. Možností je více, než jsem schopná odhadnout. Většina končí krveprolitím.

Snažím se nepřitahovat pozornost. Oči mám otevřené dokořán, dýchám zvolna, snažím se vnímat každou část místnosti. Prohlížím si všechny drowy, všem věnuji stejnou pozornost, nenechám se nikým překvapit. Počítám kroky a rychlost pohybu ke každému z nich. Hledám pohyb v temném koutě na druhé u protější zdi. Odhaduju pevnost dveří a pohyb bojovníků v ostatních částech budovy i v celé pevnosti.

Cilapi a Šadah mohou mluvit dál. Jsem připravená.

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 7(4 +1 + 2)#INT
- PJ, co tu je jinačí, než vypadá?

Cilapi, Šadah, máte slovo.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

matriarcha nechá Cilapiho domluvit a pak si opět vezme slovo:

"Děkuji ti za cenné informace, ale příště se v přítomnosti žen zdrž toho dělat víc, než o co jsi žádán. Chtěla jsem vědět, jak situace v Troglodytích norách vypadá, nežádala jsem tě o chlapské rady." Při posledních pár slovech mávne nedbale rukou a usměje se, jako kdybys vykládal nějakou nevyžádanou, ale nakonec docela vtipnou historku.

"Každopádně k vaší žádosti - odměnu si určitě zasloužíte. Lehká gobliní zbroj nebude problém, slouží mi i goblinní ozbrojenci. I nějaké suroviny se nejspíš najdou (ekvivalent 3-MAGů). A co se týká otroků, to je asi dobrá odměna, obzvlášť pokud si žádáš těch vzpurnějších. Vyber si - odvedeš si raději HRSTKU troglodytů, mladého minotaura nebo dvojici nezkušených uječených otravných tieflingských čarodějek?"


Saago,

zatímco se Erelal baví s Cilapim a Hadešadah, ty sleduješ pozorně ostatní, zejména drowího mága, který stojí v její blízkosti. Ten je totiž zamyšlený, na rozhovor vůbec nedává pozor a hledí do otevřených dveří na chodbu za dvojicí žen, co odešly.

A najednou si uvědomíš jednu věc. Obě ženy nejspíš předstírají, že zde mají nějaké vyřizování s matriarchou, ale ve skutečnosti je to její bratr, kvůli kterému jsou tady a s kým mají rozjetého cosi, o čem matriarcha neví.

Jednání lidských žen s Erelal je jen zástěrkou, aby se dostaly k Drivinovi.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

Lehce se nahnu k Cilapimu. Postavím se na špičky a dosáhnu pusou skoro k jeho uchu.

"Ty tieflingy", povím.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

Nevydržím to a ohradím se proti tomu, co ta ženská mele: "Ne, nemlčí proto, že by bylo někde jeho místo, mlčí proto, že si z nějaké nepochopitelného důvodu klidně nechá od drowů srát na hlavu."

Proti druhému sjetí Cilapiho se už neohradím, opravdu mlel zcela zbytečně. Radit drowům je jako kdyby prázdnou slámu na zeď házel.

Malinko se rozhlédnu, je už fakt na čase odsud vysmahnout.
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

"U nás doma se něčemu takovému vždycky říkalo 'dvorská etiketa'," podotknu plaše. V krollí kůži to musí působit poněkud komicky.

"Tedy já..." rozhlédnu se mírně nejistě, "Pokud mohu, nerad bych hněval svoji... ehm... Hadešadah... dalším čekáním, co se mé nerozhodnosti stran volby otroků týká... a riskl bych to s čertovskou krví. I když... pokud jsi skutečně pravila 'dvojice otravných uječených čarodějek', má paní Erelal, jsi si jistá, že alespoň jedna z nich není ve skutečnosti světlá elfka? Že, he-he?"

Pokusím se nakonec odlehčit drobným vtípkem, který mi vytanul na mysli. Nevím ovšem, jestli to byl nakonec dobrý nápad.

PJ?
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Cilapi, Sadah,

po posledním vtípku se matriarcha přestane smát. "Asi bude lepší, když tuhle audienci skončíme dřív, než kulturní neporozumění mezi našimi rasami způsobí, že všichni budeme litovat našeho setkání. Chcete-li vyrazit hned dál do podzemí, vyražte, chcete-li zůstat pár hodin a odpočinout si, můžete. Rilno, předej jim ty thieflice, než si to rozmyslí..."

Audience tím skončí a můžete odejít.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Hadešadah »

Jak se za námi zabouchnou dveře, tak jen podotknu k Cilapimu: "No, aspoň si nemusím dělat starosti s tím, že bych mohla být těhotná. Elfí chlapi zjevně nemají koule... přitom bych skoro mohla přísahat, že tam byly."

"Tak co, potřebujete si tady odpočinout? Já bych teda už byla nejradši někde úplně jinde, ale nebudu trhat partu."
Uživatelský avatar
Cilapi Krollmeldon
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 5. 2020, 09:00

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Cilapi Krollmeldon »

Sotva za námi zapadnou dveře, zhluboka se nadechnu. Jenže Hadešadašina poznámka bolí. Stejně jako vědomí, že jsem ji zklamal. A zrovna po té, co jsem se s ní cítil tak krásně... Zatnu pěsti. Ještě více, než její poznámka a vědomí, že jsem v jejích očích klesl, mě pálí křivda, jíž se na mě dopouští. A krollí tělo reaguje na všechnu tu bolest jediným způsobem, který zná. Začne mi pumpovat do žil adrenalin.

"Tak víš co?" otočím se k ní, nozdry rozšířené, uši přimknuté k hlavě v přípravě na boj, "Mrzí mě, jestli jsem v tvých očích klesl, ale měla bys vědět, že jsem si tam nenechal... srát na hlavu... natož od drowů. Nechal jsem matriarchu - což je, ať se ti to líbí nebo ne, vysoce postavená vládkyně zdejšího území - a naši hostitelku, aby se mnou zacházela jako s kterýmkoli jiným drowím mužem. Ona mne neponižovala! Ne více než je v jejich kultuře i vůči jejich vlastním mužům běžné. Společenská významnost a její projevy jsou přeci - u posvátné krve Tří matek - u dvora naprosto běžné! To je to tak těžké pochopit?
A já... já jsem se choval jako host! Ano, jako host, tedy dle způsobů domu, do něhož jsem přijal pozvání.

Nevychovali mě, abych urážel hostitele, který mi nabídl svůj dům - a dokonce vanu - a rozhodl se mě odměnit a poděkovat mi za služby, které jsem mu prokázal. Já vím, co jsou drowové zač, vím, že jimi pohrdáš, ale matriarchu jsi viděla poprvé v životě. To se k ní musíš chovat tak... tak... nevychovaně? A jenom proto že je to drowka? A v neposlední řadě... riskovala jsi nejen svoje a moje bezpečí - Saagu nepočítám, ta by si poradila - ale i Áronovo a Glomino. A hlavně těch dvou thieflic, o kterých sice nic nevím, ale věřím, že jim bude na svobodě lépe než v drowím zajetí. Urážkou matriarchy jsi riskovala, že si jejich vydání třeba rozmyslí. To ti byla přednější moje hrdost než způsob, jak je dostat do bezpečí a to bez risku a krveprolití?

Mrzí mě jestli je opatrnost a jemné způsoby v tvých očích slabost. Ale je to moje hrdost a moje pověst! Pokud dovolíš budu s nimi zacházet a hájit si je, jak uznám za vhodné. Jsem panoš Konvalinkového řádu - u posvátné krve Tří matek! - generál a velvyslanec Azrokovy legie! Já si svoji čest umím bránit, je-li to nutné.

A a..." - slzu, která se mi objeví v oku odeženu rukou jako otravnou mouchu - "jestli potřebuješ 'koule', řekni matriarše, ať ti dá toho minotauřího býka!"

Ať už mi Hadešadah odpoví cokoli, otočím se a odpochoduji do naší věže. Prásknu dveřmi s takovou silou, že z nich povyskočí hřebíky.

Glom vykoukne z pod jedné z postelí, kam si přitáhla svoji houňi. Je rozespalá a bledá strachy. V očích jí vidím noční můry.
"Blbej den, co?"

Předávám slovo ostatním s tím, že se chci s Glom sladit, na což potřebuji alespoň pár hodin táboření (a napíšu si na to sólo příspěvek). Počítám s tím, že odpověď Hadešadah vyslechnu NEŽ zmizím ve věži.
Poměrně mladý šlachovitý kroll s nepokojnými plamínky v očích. Na tváři na krolla neobvyklí úšklebek připomínající úsměv.
Nemá spodní prádlo. Je slabě cítit jako zubr, který se vyválel v záhoně konvalinek.
Deník
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Saaga »

Zůstanu s Šadah chvíli sama. Prásknutí dveří v nedaleké věži mě na okamžik vyvede ze soustředění. Ohlédnu se kolem sebe a vydechnu si.

"Matriarchy jsou jen hmota," povím. Dívám se přitom před sebe do prázdna a vidím vlnící se odlesky Limba. "Jedna se mi rozpadla před očima, tahle by nevydržela déle. Cilapi se mýlí. Řídí ho emoce, má jich příliš mnoho. Ale dal Glom novou Cestu. Dal ji i těm dvěma tieflingům. A pravděpodobně ji dá i tobě. Zerthimon učí o trpělivosti. Znám způsoby, jak koncentrovat mysl konfrontovanou s přecitlivělostí elfského typu. Mohu ti je ukázat."

Koutkem oka pohlédnu Šadah do tváře, otočím se a odejdu. Řekla jsem víc, než na co se ptala. Vlastně se neptala vůbec. Ale cítím, že toto mělo být řečeno.


Oproti Cilapimu se vrátím zpátky do pevnosti. Mířím přímo k pokoji hostů, který jsem sama poznala. Vstoupím přímo dovnitř.

"Jsem známá jako Saaga," povím muži a ženě v místnosti. V řeči těla okamžitě poznám hrozbu. "Znám Stínošery, částečně. Až skončí vaše jednání s Drivinem, chci s vámi do Křišťálového labyrintu, pokud víte o rychlé cestě."

PJ, co by stálo jít s nimi "zkratkou"?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

jako první ti odpoví ta ve zbroji. "Nemáme cestu přes Křišťálový labyrint," odmítne tě nekompromisně, ale hned ji přeruší ta v róbě.

"Počkej! Ne tak zhurta, tady ... Saaga ... ukázala překvapivou schopnost získat si důvěru matriarchy. A sice nemáme cestu přímo do Křišťálového labyrintu, ale známe cestu do Hloubky - a to je v podstatě v sousedství Křišťálového labyrintu.

Pojď dál a zavři za sebou dveře. Myslím, že bychom si mohli pohovořit. Mé jméno je Malín Stínošerová a tohle je můj doprovod, Tendra, byť v našem rodu je spíš známa jako Ostří noci.

Řekněme, že jsme v poslední době učinili jistou nabídku jednomu z místních významných drowů. Jenže on je do určité míry váhavý a možná by potřeboval trochu popostrčit ... aby učinil správné rozhodnutí. Vhodné popostrčení by mohlo přijít ... například z úst matriarchy. A to je místo, kde bys mohla být užitečná. Takže co? Domluvíme se?

Mimochodem, zmínila jsi, že znáš Stínošery. Mohla bys nám přiblížit odkud?"

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů