[HRA] 12. patro - Bludiště

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Bludiště
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

prodíráš se pavučinami v úzkém tunelu. I přes krátkou vzdálenost je to obtížné a několikrát se přilepíš, než se dostaneš na druhou stranu.

Teď tu není důvod házet - i drowové o tobé vědí a kdyby ses přilepila, tak máš čas se zase osvobodit. Kdyby ses tudy ale někdy vracela, počítej s tím, že tyhle pavučiny jsou překážka.

Dorazíš až do smyčky tvořené širokým tunelem. Její stěny jsou téměř hladké, jak se o ně při vytáčení pravidelně otírá obrovský kovový červ.

Vrtočerví smyčka
Vrtočerví smyčka

Jízda na červovi
Chceš-li na mě naskočit, abych tě někam dopravil, řekni kam a hoď+OBR:

10+: Naskočíš a v pohodě se udržíš. Dopravím tě, kam chceš
7-9: Naskočíš, ale jen tak tak se budeš držet. Někde cestou k tvému cíli tě setřesu, PJ určí kde.
6-: Naskočíš, ale někde cestou spadneš do příkopu, kterým jezdím. PJ určí kde.

Našla jsi cestu na Torbriandův hřbitov a možná i do Arkturiiny zhouby. Naučila ses toho mnoho o klikatých cestách drowů, nyní je na čase aby ses vrátila na tu svou, co nejpřímější.

Získáváš další úroveň a můžeš si vzít jeden elfí, nebo zlodějský základní či pokročilý tah.

Naskočíš, až se červ objeví?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elric přichází z Troglodytích nor.

... u výstupu do Troglodytích nor ....

Elricu,

když konečně skončíš sestup, troglodytí smrad vystřídají chuchvalce těžké mlhy, ve které je vidět jen na pár kroků. Naštěstí alespoň nezapáchá.

Výstup do Troglodytích nor
Výstup do Troglodytích nor

V okolí je zlověstné ticho a tma. Je možné pokračovat na sever, západ nebo jih.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

Hmm, tohle se mi nelíbí. Perfektní místo pro přepad nebo léčku. Působí to tu zlověstně. Napnu své smysly na maximum a vyrazím podl severní stěny. Směr dobrý jako každý jiný...

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

postupuješ obezřetně mlhou až na dvojici křižovatek.

Odbočky v mlze
Odbočky v mlze

Kterou cestou se vydáš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

Když všechny chodby vypadají stejně a řádná se nijak zvlášť neliší, je dobré si zkrátka vybrat jeden směr a toho se držet - jako v bludišti. Zkusím se tedy vydat tou první odbočkou, zkrátka držet se směru "do prava nebo na sever".
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

pokračuješ pravou chodbou dál na sever. Mineš křižovatku a skončíš na rozcestí, kde jsou obě chodby slepé. Otočíš se a zkusíš odbočku. Držíš se pravidla pravé ruky a tak nejprve nahlédneš do mělkého slepého výklenku a o pár kroků dál se pak protáhneš úzkou škvírou do malé jeskyně.

Bludiště chodeb na východě
Bludiště chodeb na východě

Je v ní portál s typickou hádankou v podobě rytiny.

Portál
Portál
Gate_09_06.jpg (80.95 KiB) Zobrazeno 1252 x

Je možné také pokračovat na západ.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

Chviličku si prohlížím rytinu, načež pokrčím rameny, sáhnu pro čutoru a chrstnu trochu vody na portál.

Co se stane?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

portál se otevře a ty uvidíš prostor velké jídelny ve Ztracené úrovni. Od tvé poslední návštěvy už je uklizený.

Zároveň cítíš, jak tě začne portál vtahovat.

* Můžeš se nechat vtáhnout do Ztracené úrovně - bez hodu. Portál se za tebou zavře a bude DLOUHO nepoužitelný.
* Můžeš se tomu zkusit nějak vyhnout. To je NAVZDORY NEBEZPEČÍ.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

Mžourám do portálu a když zjistím, že vede do Ztracené úrovně, začnu couvat. Ale nejde to, něco mě vtahuje dovnitř. Tak to ne! Tam nepotřebuju. Navíc mě duergaři nepoznají a znovu budu muset někoho zabít. Sice bych si do něčeho praštil, ale nemusím kvůli tomu zničit vztahy se Skellou. Takže zaberu svýma silným a nohama a zkrátka tomu táhnutí vzdoruju...

NAVZDORY TAHU PORTÁLU: EIric:2D6+3 → 14(5 +6 + 3)#SIL
- vytrhnu se


Krok po kroku couvám, až mě portál konečně pustí. Odfrknu si a zamířím dál - to znamená na jih a znovu do prava....a držet se směru "do prava, pokud možno na sever".
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

pokračuješ obezřetně vpřed a mlha se opět zahušťuje.

Křižovatka v tunelech
Křižovatka v tunelech

Další místo jako stvořené na přepad, všimneš si toho tentokrát?

Vyhodnoť si PŘEPADENÍ.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

PŘEPADENÍ!: EIric:2D6+ → 9(6 +3 + 0)#INT
- Stihneš se připravit k boji


Zježí se mi chlupy na zátylku, jak mně můj instinkt varuje před nebezpečím. Nakrčím nos a zastříhám ušima. Tady něco nehraje... Krev mi začne divoce pumpovat žilami v očekávání boje, zorničky se mi rozšíří a ústa se stáhnou v dravčím úšklebku. Trhnutím vytasím meč.

"POJĎTE SI PRO MNĚ!", zaburácím hromovým hlasem a vycením zuby.

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

z mlhy se ozve nejprve cvaknutí natahovaných kuší jen pár kroků od tebe, ale následovené udiveným hlasem:
"Další kroll?"
"Vypadá nebezpečné. A všimnul si nás."
"Myslíš, že patří k tamtěm?"
"Jak to mám vědět?"

"PATŘÍŠ K TAMTĚM?"

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

Promluvili. To byla chyba. Teď vím, kde hledat cíle, krollí uši jsou bystré. Stojí mně to opět hodně sebekázně, nevrhnout se divoce vpřed do víru boje a udržet chladnou hlavu. Další kroll. Patří k tamtěm. Musí myslet Cilapiho a Šadah. Zajali je? Setkali se s nimi? Kdyby s nimi bojovali, asi by na mně rovnou útočili a nezastavili se...

"Ano.", zaduní má odpověď hlasem, který připomíná hluboké vrčení, "A vy my stojíte v cestě."

Drowové?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

z mlhy slyšíš šepot: "Jo, ten patří k nim. Je stejně neotesaný jako ta neomalenkyně, co si prý otvírala hubu na matriarchu."
"Asi pro ně má slabost, když si to nechala líbit. Mě je to jedno, nenechám si od něj namlátit jen kvůli tomu, abych pak dostal bičem za to, že jsem zabil spojence."

Slabý pohyb, který vnímáš ve tmě ale naznačuje, že své kuše spustili.

"NENÍ TŘEBA NÁSILÍ." zavolají opět hlasitě a jeden z nich vystoupí z chuchvalce mlhy. Ruku má na jílci scimitaru, ale nemá ho tasený. "Pojď s námi. Když si pospíšíš, ještě je stihneš. Není to tak dlouho, co opustili pevnost."

Z mlhy vystoupí další. Celkem tam čekalo pár elitních drowích bojovníků - muž a žena - a pak dvojice drowích hezounů, kteří jsou neobvykle pohlední, že to i tebe zaujme.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 12. patro - Bludiště

Příspěvek od Elric »

"Není třeba?", řeknu pohrdlivě, načež zabručím, "Dobrá."

Ale zní to špíš jako 'škoda'. Nicméně na znamení smířlivosti schovám zbraň a založím si ruce na prsou. Což opět působí cize a nepatřičně, protože můj hrudník i objem paží značně narostl. Připadám si jako kolos. A docela si to užívám.

"Veďte.", kývnu směrem k opačnému konci chodby a celkem nesmlouvavě dám najevo, že očekávám, že půjdou hezky přede mnou.

"Bez obav, trestu matriarchy se neboj.", přátelsky, po krollsku, se zakřením na toho, kdo mluvil o 'zabíjení spojenců', "Kdybych vám, jaks řekl 'namlátil', sbírali by vás lžící několik dní."

Pokud vyrazí tunelem a nechají mě jít za nimi, tak půjdu. Jestli ale budou dělat drahoty a budou chtít, abych šel před nimi nebo dokonce mezi nimi, zabejčím se...

Drowové?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti