[HRA] 9. patro - Magjádro

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Elric

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric » 6. 3. 2020, 12:25

Zasavím se u dveří do kuchyně a prohlédnu si pozorně ten obrazec. Ředitel říkal, že vaří ostnatí ďáblové...tak to bude asi aby nikam neutekli.
Opatrně, abyh obrazec neporušil, vejdu do kuchyně. Po zaklepání, přirozeně.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 6. 3. 2020, 13:16

Elricu,

když zaklepeš, ozve se zevnitř hrubé. "Nerušit. Objednávky přijímáme potrubní poštou a doručujeme na pokoje."

Přesto opatrně nahlédneš.

L09-028.jpg
Kuchyně

Jako první tě praští do noci lákavá a přitom exotická směs vůní připravovaných kořenů. Vjemů je příliš mnoho, takže nedokážeš rozpoznat jednotlivé pachy, ale jakmile je ucítíš, začnou se ti dělat sliny.

Prostorné kuchyni vévodí obrovská pec, po krajích je pracovní stul, spousta nádobí a také nějaké džbány. Část nádobí také létá vzduchem, jak s ním manipulují neviditelní služebníci.

Jeden ze služebníků zrovna na pánvi drží jakýsi kus masa, nejspíš žabí stehno a jeden z ďáblů v místnosti ho flambuje svým ohnivým dechem. Druhý se nelibě zašklebí na tebe a otevírá tlamu, aby vyslal plamen směrem ke dveřím, ve kterých stojíš.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Elric

Příspěvek od Elric » 6. 3. 2020, 21:32

"Eee...pošlu si poštou...", zacouvám za obrazec a zavřu rychle dveře. Dobrá, tak tudy ne, 'Halaster' je tedy vtipálek, když mi nevysvětlil, jak se věci mají, ale poslal mě sem. No nevadí. Vydám se tedy do učebny a budu doufat, že bude průchozí a povede někam dál...

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 6. 3. 2020, 23:10

Elricu,

vstoupíš do učebny. Opět je plná pachů nejrůznějších surovin, tentokrát jsou ale nepříjemné, štiplavé a dráždivé.

L09-029.jpg
Přípravna lektvarů

V severní části přípravny je několik různě velkých kotlů, jeden z nich je nad ohništěm, do kterého vyvěrá z podzemí jakýsi hořlavý plyn. V kotli bublá neznámá směs. Kouř z ohně stoupá pryč vzhůru úzkým komínem ve stropě.

Podél zdi je tu pak postaveno velké množství různých dóz a flakónů s alchymistickými surovinami.

Kdykoliv by se zabloudila Hadešadah, může si zde vydestilovat do truhly bez hodu, jako by hodila rovnou 10+. Kdybys jí chtěl odsud něco odnést, můžeš to zkusit - tah DESTILACE by nám určil, jestli vybereš správné zásoby a něco u toho nerozleješ.

V jižní části místnosti je kamenný bazének plný nevábné tekutiny hrající všemi barvami.

Z místnosti vedou jedny další dveře na východ.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 7. 3. 2020, 22:16

A vida. Lektvary dryjáky a různé další věci, co neumím a možná ani nechci pojmenovávat. Tady by se Šadah líbilo! Vlastně...bych jí něco mohl nabrat s sebou, je otázkou, jestli se sem sama někdy dostane...a kdyby ano, sama si tu nabere víc.
Pustím se do prohledávání surovin a zkusím dle svého nejlepšího úsudku vybrat věci, co mi připadají, že by mohly být užitečné a obsahovat dost "šťávy". Moc neřeším čistotu nebo tak podobně. Ani se v tom vlastně nevyznám, takže improvizuju.

DESTILACE: EIric:2D6+2 → 5(2 +1 + 2)#ODL
- zvrtal jsem to:
Ozáření magenergií ti způsobilo TZ a získal jsi jen 1 MAG.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 7. 3. 2020, 22:22

Elricu,

po chvilce otevírání lahviček, čichání k nim a opatrného prosívání špetek z nich mezi prsty se ti udělá šoufl a jsi rád, že jsi našel alespoň jednu lahvičku, která trochu pachem připomínala obsah krollčiny truhly tak, jak si ho pamatuješ.

Tvé TZ je spojené TRAUMATEM -1ODL - ozářený magenergií - a získal jsi pro Hadešadah 1MAG v podobě MALÉ lahvičky.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 9. 3. 2020, 12:31

Zatočí se mi hlava a mám co dělat, abych se nepozvracel. Opřu se o stěnu a druhou rukou si otřu z čela krůpěje potu. Zatraceně. Něco je špatně. Musím odtud pryč. Spěšně vyrazím dveřmi dál.

PJ?

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 9. 3. 2020, 13:25

Elricu,

za dveřmi se chodba dělí na sever i na jih. Na obou stranách se otevírá do malých učeben s kamennými lavicemi, sedátky a černou tabulí na západní stěně.

L09-030.jpg
Učebny

Učebny jsou prázdné, jen v jižní je na tabuli křídou naškrábané zadání domácího úkolu.
Zadání na tabuli píše: Hodina historie zrušena. Samostudium událostí roku 1071, Ahgharionova opatření. Bude ověřeno testem!
Z každé učebny vedou jedním směrem dveře kamsi dál.

Co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 9. 3. 2020, 14:40

Stále ještě trochu v mrákotách, opíšu si zadání úkolu a pak vyrazím jižními dveřmi.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 9. 3. 2020, 14:57

Elricu,

chodba se trochu klikatí a pak ústí do osvětlené místnosti, ze které sálá teplo.

L09-031.jpg
Sklad studijního materiálu

Vzduch je zde suchý a teplý - ohřívají ho dva velké hořáky v jižní polovině místnosti, nejspíše napájeny plynem vyvedeným z nitra hory. V severní zdi jsou dva velké výklenky, plné knih, svitků, prázdných pergamenů a grimoárů. Mezi výklenky je mosazná cedule:
Cedule mezi výklenky píše: Je zakázáno odnášet studijní materiál bez předložení písemného souhlasu ředitele.
Nad každým z výklenků se vznáší jeden zřící dohlížitel. Pozorně tě sledují svým velkým okem i každým z očí na konci tykadel. Hlavou ti proběhne myšlenka, kterou vzápětí identifikuješ jako telepatickou zprávu vyslanou zřícími.

'Je zakázáno odnášet studijní materiál bez předložení písemného souhlasu ředitele.'

Jinak si ale v klidu visí a sledují tě a tvé ghůly.

Z místnosti vedou jedny další dveře směrem na jih.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 9. 3. 2020, 16:52

Sklad studijního materiálu? Zajímavé. Nebudu pokoušet štěstí a zkoušet si něco odnést, ale mohu se alespoň podívat, co všechno tady je zajímavého.
Možná i něco, co by se hodilo k vypracování úkolu, napsaného na tabuli?
Každopádně si budu muest napřed sehnat povolení, takže pak už moc neotálím a vyrazím dveřmi na jih.

PJ, co je tam zajímavého, aby mi to stálo za získávání povolení?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 9. 3. 2020, 17:22

Elricu,

ve výklencích je spousta kouzelných knih, grimoárů, encyklopedií a slovníků ... a také množství čistých pergamenů, brka, kalamáře a podobně.

Úkol by zcela jistě bylo možné zde vypracovat, pokud by to bylo potřeba.
Také by bylo možné si zde doplnit nějaké zásoby tohoto typu - buďto konkrétní, nebo abstraktní NĚCO. S trochou štěstí by tu pak mohl být grimoár, který toho, kdo se s ním sladí, naučí nějakou magickou školu.

Projdeš a zřící tě jen sledují, nijak ti v odchodu nebrání.

Otevřeš dveře a ocitneš se v široké chodbě, která se kroutí sem a tam. Celá její jižní stěna je rozkopaná a odhaluje holou skálu, do které je vyvrtané několik tunelů.

Nemáš ovšem čas si tunely příliš prohlížet. Z nejširšího proti tobě vylétne pláštník a když tě uvidí, vydá několikrát onen plačtivý zvuk, který pláštníci vydávají. Z vedlejších užších chodeb se ozve podobně naříkavá ozvěna a vylétnou další dva.

L09-032.jpg
Chodba s rozkopanou stěnou

Nerozumíš jejich komunikaci, ale již tak zuřivé výrazy jejich tváří se stávají čím dál zuřivější.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 9. 3. 2020, 17:27

Co tihle tady sakra dělají? Není mi zrovna dvakrát dobře a na boj nemám pomyšlení, takže se dám na opatrný ústup západní chodbou. Samozřejmě se k pláštníkům neotočím zády, takže ustupuju pozpátku a vždy se jen rychle ohlédnu, abych se přesvědčil, že je za mnou cesta v pořádku...

PJ, budou na mě útočit i když začnu ustupovat? Pokud ano, nedají mi na vybranou a budu se bránit.
Pokud ne, ustoupím a...podle mapky soudím, že bych se měl dostat do svého kabinetu...

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 9. 3. 2020, 17:37

Elricu,

pláštníci ještě chvíli komunikují, jako by se ujišťovali, že jsi to opravdu ty ... a pak si vyvolají své falešné obrazy a vrhnou se na tebe.

L09-033.jpg
Široká chodba

Prostý ústup by byl NAVZDORY NEBEZPEČÍ.

Co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 9. 3. 2020, 17:54

Povzdechnu si a rezignovaně sáhnu po meči. Chci se najíst, chci se vyspat, chci se zbavit toho pocitu na nic. Chci si přečíst, co po mě chce 'Halaster' a začít řešit své studijní i asistentské povinnosti. Mydlení se s pláštníky spadá pod věci, co se mi dělat nechce. Ale když mi nedávají na výběr...
Uvědomím si ale, že útočit proti devíti pláštníkům, kde skuteční jsou jen tři, je vcelku nevýhodné. Takže se spolehnu na krytí svého štítu a čepelí vyjdu vstříc jen těm, co na mě zkusí zaútočit, abych je odehnal. Shluknu se se svými ghůly do formace, aby proti mě nemohli pláštníci využít početní výhodu a spořádaně ustoupíme do západní chodby...

NAVZDORY PLÁŠTNÍKŮM: EIric:2D6+3 → 9(2 +4 + 3)#6. SMYSL
- záměr: ustoupit a ubránit se, dát jim najevo, že nejsem snadný cíl

PJ?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“