[HRA] 9. patro - Magjádro

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Elric

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric » 14. 3. 2020, 22:31

"Nechceš mě zabít? Jak milé.", ušklíbnu se, "Taky tě nepotřebuju zabít. Stačí mi, když se vrátíš do své 'rodné' sféry. Ten blbec tě povolal, abys zabil Skrianu Stínošerovou. Co když ti teď řeknu, že už je mrtvá? Vrátíš se do Deviti pekel, nebo budeš svobodný a budeš se chtít toulat po Materiální sféře?"

Založím si ruce na prsou a povytáhnu obočí.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 14. 3. 2020, 22:41

Elricu,

démon se zamračí. "Není mrtvá. Mě neobalamutíš. Cítím potřebu jí zabít, musí tedy být živá. A do své sféry se vrátit nemohu, dokud nesplním úkol, pro jaký jsem byl povolán."

Ďábel záměrně přešel část otázky, která se týká jeho úmyslů po Skrianině smrti. Chceš-li je zjistit, vyhodnoť si ODHAD OSOBY.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Elric

Příspěvek od Elric » 14. 3. 2020, 22:47

"Neřekl jsem, že JE, ptal jsem se tě 'co kdyby'...ale dobře. Je nějaký jiný způsob, jak tě vyvázat z toho úkolu, aby ses mohl vrátit do Devíti pekel?", zeptám se takovým takovým tím tónem, jako kdyby mě to už unavovalo nebo nudilo. Moc mi na výběr nedává. Asi to nakonec jinak, než bojem nedopadne...

ODHAD OSOBY: EIric:2D6+1 → 6(2 +3 + 1)#CHA
- Chtěl jsem vědět, jestli mi nekecá...

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 14. 3. 2020, 23:10

Elricu,

ďábel se zamyslí a odpoví. "Samozřejmě, že existuje způsob, jak bys mne mohl vyvázat z mého úkolu. Kdybys ji zabil ty sám .... "

Je ti opět jasné, že je to klička a tak se znovu zeptáš na opuštění materiální sféry. A odpověď je zase nic neříkající: "Ale jistě, rád bych opustil toto materiální vězení, ale nemohu, drží mne zde čarovná moc."

A tak dále, a tak dále, zkoušíš nejrůznější způsoby, jak démona převést, abys ho nachytal, ale je ve své odpovědi vždy o krok napřed. Je to jako partie dračího šachu s velmistrem, který zná tvé rozehrávky nazpaměť, zatímco ty se snažíš teprve odhadnout a zanalyzovat možnosti jeho příštího tahu. Zkrátka je to pěkně ÚNAVNÝ rozhovor a na jeho konci se stejně nedozvíš nic určitého.

Jsi UNAVENÝ a fakt nechceš vést další dlouhé rozhovory: -1CHA

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 14. 3. 2020, 23:40

"Meh.", odfrknu si, "Už mě ty vytáčky nebaví, braň se!"

A zaútočím. Je mi jasné, že první úder vykryje, takže se ani nesnažím, je spíš předstíraný a následuje ho rozmáchnutí štítem. Postupuji stále vpřed a zkus>m démona tlačit před sebou. Z předstíraného výpadu jdu hned čepelí vzhůru a pak zase trhnutím zpátky šikmo dolů, udělám půloobrat, naberu démona hranou štítu a pak obtat dokončím diagonálním sekem z obratu, do kterého dám plnou sílu...

ZTEČ(?): EIric:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#SIL
- postupuji tvrdě a nekompromisně vpřed, dávám o 1-ZÁSAH víc
- bojuji v útoku jako HOUF
- ze štítu sinv rámci boje dvěma zbraněmi volím tag MAGICKÁ místo KRYT a nabiju si tak meč

Pokud bude zteč:
- záměr zatlačit ho do rohu, do NEVÝHODNÉHO postavení
- pokud bojuje kůsou:
-- použiju útok z obrany

Elric > Kostěný ďábel: 3 SZ(Meč mrzák) - 2 KZ (kostěné ďábelské tělo) + 1 PRŮRAZ -1 ŠERM + 1 VOLBA = 2 TZ, ale jsem HOUF, takže KO a protože používám ÚTOK Z OBRANY tak 2x
Kostěný ďábel > Elric: 3 SZ (kůsa) - 2 KZ (přízračná zbroj) = LZ

- pokud bojuje vocasem
-- nepoužiju ÚTOK Z OBRANY

Elric > Kostěný ďábel: 3 SZ(Meč mrzák) - 2 KZ (kostěné ďábelské tělo) + 1 PRŮRAZ + 1 VOLBA = 3 KO, ale jsem HOUF, takže SMRT
Kostěný ďábel > Elric: 3 SZ (vocas) - 2 KZ (přízračná zbroj) = LZ + JED

- pokud zahodí kůsu a bojuje drápy

Elric > Kostěný ďábel: 3 SZ(Meč mrzák) - 2 KZ (kostěné ďábelské tělo) + 1 PRŮRAZ + 1 VOLBA = 3 KO, ale jsem HOUF, takže SMRT
Kostěný ďábel > Elric: 2 SZ (drápy) - 2 KZ (přízračná zbroj) - 1 PRŮRAZ = LZ + JED

Pokud se nebrání a je to ZÁKEŘNOST:
- záměr je stejný, chci ho zatlačit do NEVÝHODNÉHO postavení, aby mi byl vydán na milost a nemilost (tu zejména)
- beru plný úspěch bez NEPŘÍJEMNOSTi

Elric > Kostěný ďábel: 3 SZ(Meč mrzák) - 2 KZ (kostěné ďábelské tělo) + 1 PRŮRAZ = 2 TZ, ale jsem HOUF, takže KO

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 15. 3. 2020, 10:34

Elricu,

démon ustupuje před tvými ranami, nezraňuje tě, jen se soustředí na každý tvůj úder. Kde to jde, vyhne se, nebo nastaví do rány zbraň, jen v jednu chvíli, kdys mířil na jeho hlavu už nezvládl úderu uhnout a nezbylo mu, než nastavit do rány svůj ocas. Mocným úderem mu jedovaté žihadlo prostě usekneš.

Protože se démon soustředí veškeré své síly do obrany, je to ZÁKEŘNOST:

Elric > Kostěný ďábel: 3 SZ(Meč mrzák) - 2 KZ (kostěné ďábelské tělo) + 1 PRŮRAZ -1 ŠERM= 1 LZ, ale jsem HOUF, takže KO

Po celou dobu svého ústupu ze sebe chrlí věty, kterými zkouší uklidnit situaci.

"Ale no tak, přeci se dokážeme dobrat k nějaké výhodné dohodě."
"Jsem si jist, že určitě není třeba sahat k násilí, bylo by škoda zahodit příležitost, která se objevila s tvým příchodem, nemyslíš?"
"Přestaň na mě dotírat, vždyť já to mohu slíbit skoro cokoliv, co si budeš přát..."

L09-038.jpg
Laboratoř Ďábelského vyvolávání

Když mu ale v rohu usekneš ocas a je zřejmé, že je v situaci, kdy už nemá kam ustoupit, v očích se mu zableskne výhružka.

"OKAMŽITĚ toho nech, nebo se budu muset začít OPRAVDU BRÁNIT!!"

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 15. 3. 2020, 12:42

"Táhni zpátky do pekla, nebo tě tam pošlu po kouskách!", zavrčím v odpověď, ale na nic nečekám a zasypávám ho údery. Teď, když je namáčklý v rohu a má poraněný ocas, už nebude tak nebezpečný. Provedu sled dvou rychlých útoků na horní část těla a pak se rozeženu štítem jako diskobolos, otočím se kolem své osy a švihnu za sebou čepelí ďábmlvi po nohou. Rotace dodá té ráně sílu a to by v tom byl čert, aby nešel k zemi. A až tam bude, přišlápnu si ho...

ZTEČ(?): EIric:2D6+2 → 12(6 +4 + 2)#SIL
- bojuji v útoku jako HOUF
- ze štítu sinv rámci boje dvěma zbraněmi volím tag MAGICKÁ místo KRYT a nabiju si tak meč

Pokud bude zteč:
- postupuji tvrdě a nekompromisně vpřed, dávám o 1-ZÁSAH víc
- záměr je sundat ho na zem a přišlápnout, aby mi byl vydaný na pospas

- pokud bojuje kůsou:
-- použiju útok z obrany

Elric > Kostěný ďábel: 3 SZ(Meč mrzák) - 2 KZ (kostěné ďábelské tělo) + 1 PRŮRAZ -1 ŠERM + 1 VOLBA = 2 TZ, ale jsem HOUF, takže KO a protože používám ÚTOK Z OBRANY tak 2x
Kostěný ďábel > Elric: 3 SZ (kůsa) - 2 KZ (přízračná zbroj) = LZ

- pokud bojuje vocasem (to asi ne, že?)

Kostěný ďábel > Elric: 3 SZ (vocas) - 2 KZ (přízračná zbroj) = LZ + JED

- pokud zahodí kůsu a bojuje drápy

Kostěný ďábel > Elric: 2 SZ (drápy) - 2 KZ (přízračná zbroj) - 1 PRŮRAZ = LZ

Pokud ZTEČ neopětuje a jen se brání, je to opět ZÁKEŘNOST:
- záměr je stejný, chci ho srazit na zem a přišlápnout, aby byl bezbranný
- beru plný úspěch bez NEPŘÍJEMNOSTi

Elric > Kostěný ďábel: 3 SZ(Meč mrzák) - 2 KZ (kostěné ďábelské tělo) + 1 PRŮRAZ = 2 TZ, ale jsem HOUF, takže KO

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 15. 3. 2020, 13:26

Elricu,

ďábel pochopí, že z tebou není řeč a přejde do protiútoku. Už je to ale pozdě, momentum, které jsi získal, je nezastavitelné a démon nestíhá odrážet rány.

Jen v jeden okamžik neopatrně odkryješ bok a tenká zbroj prudký úder nezastaví a ucítíš štípnutí, jak se čepel jeho kůsy zakousne do kůže, a následně tenký čůrek krve, který ti stéká po boku.

Ďábel do téhle rány dal vše ... a vyvedla ho z rovnováhy. Nedělá ti tedy problém vyrazit mu obratem kůsu z ruky i s jedním pařátem. Ta se zazvoněním odlétne do rohu.

Kostěná příšera se svalí na zem a ty ji přišlápneš.

Elricu, byla to ZTEČ.

Kód: Vybrat vše

Stav ďábla:
LZ: [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] TZ: [X] [ ] [ ] [ ] KO: [X] [X] [ ]
"Prosííím, udělám cokoliv, co po mě budeš žádat, slibuji a vydávám se ti stejným poutem, jako kdybys mě ty sám vyvolal, splním jakékoliv přání, které vyslovíš ... jen mě neposílej zpět ...." škemrá, zatímco se ti mele pod nohama a snaží se vykroutit.

Elricu,

v tuhle chvíli máš démona ve své moci - vyřazeného z boje. Sám se ti už nevykroutí a ohrozit tě může nanejvýš svým drápem.

= Rozhodneš-li se ho dorazit, bude to ZÁKEŘNOST, která mu ale rovnou může způsobit SMRT, bez ohledu na mechanický výsledek a poskládání voleb.
= Nebo mu přeci jen něco začneš přikazovat? Vydal se ti zcela na milost .... a ďáblové musí dané sliby plnit.

Co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 15. 3. 2020, 20:54

"Pozdravuj v Baatoru, červe.", ukončím dohady poslední ranou...

ZÁKEŘNOST: EIric:2D6+2 → 10(4 +4 + 2)#SIL
- záměr: dorazit ho
- plný úspěch

Odvrátím se, jak mi tvář ocákne démonova krev. S ďábly je lepší si nezačínat, jeden nikdy neví. I pro seběvětšího chytráka je to risk a pýcha nakonec zaslepí každého.
Otřu čepel meče a schovám ho do pochvy. Je čas se porozhlédnout po místnosti, jestli tu je ještě něco zajímavého nebo užitečného...

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 15. 3. 2020, 21:34

Elricu,

konečně s poslední ranou padne na zem ďáblovo tělo a jeho duše opustí materiální sféru. Na zemi po něm zůstane jen hromádka kostí.

Rozhlédneš se - v místě, kde démon byl jsou ještě patrné zbytky vyvolávacího obrazce, na zdi za obrazcem je reliéf, zobrazující drowku jedoucí na velkém ještěrovi.

Z místnosti vedou jedny dveře směrem na západ, jinak je prázdná.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 15. 3. 2020, 21:50

Rozhrábnu nohou hromádku kostí a přemýšlím, jestli by se k něčemu daly využít. Nakonec nějaké větší přecijen shrábnu do pytle na kořist. Potom vyrazím prozkoumat západní dveře, tedy to, co je za nimi...

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 15. 3. 2020, 22:26

Elricu,

projdeš dveřmi do kulaté místnosti, ve které je kolem západní stěny rozmístěno sedm truhel.

L09-039.jpg
Univerzitní pokladnice

Jsou nadepsané drobnými cedulkami:
Cedulky na sedmi truhlách píše: * Ředitel
* Stipendia
* Profesorský sbor
* Hostující učitel
* Studijní potřeby
* Laboratorní materiál
* Rezerva
Otevřeš je postupně jednu po druhé a až na pár bezvýznamných drobáků jsou všechny truhlice prázdné.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 15. 3. 2020, 22:42

Pokladnice? Tady? Jen tak, vedle místa pro vyvolávání démonů. Žádné zabezpečení a dá se sem dostat skrze pár iluzorních zdí, aniž by jeden musel jít přes stráže. NENÍ DIVU, ŽE JE PRÁZDNÁ!
Potřesu hlavou, mám trochu potíže to vstřebat. Možná je to nějaký trik a ty peníze tam jsou, jen ta truhla VYPADÁ jako prázdná? Zkusím si nabrat imaginární peníze z truhly označené 'Hostující učitel'.
Nebo je to falešná pokladnice, jako byla na Ztracené úrovni ta řada falešných hrobek! Dobře se rozhlédnu okolo a zkusím zjistit, jestli není některá ze zdí iluze a nebo neskrývá tajné dveře...

ODHAD SITUACE: EIric:2D6+1 → 10(6 +3 + 1)#INT
- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
- Co tu je jinačí, než vypadá?
- Kde se opravdu nachází/kudy zmizelo hledané? (Pokladnice)

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 16. 3. 2020, 21:54

Elricu,

truhly jsou opravdu prázdné, nic nenahmatáš. Jak se ovšem skláníš, všimneš si obrysů velkého obrazce na zemi. Tahle místnost kdysi nejspíš byla hlavní obřadní síní laboratoře Ďábelského vyvolávání. 'Proč tedy slouží jako pokladnice?' pomyslíš si.

Pro jistotu se pokusíš si tvar obrazce zapamatovat s tím, že si na něj později posvítíš.

Moc mi nedává smysl, aby Elric se svými znalostmi jen tak rozpoznal, co je tu jinačí, než vypadá. Proto navrhuji následující: Zatím neodpovím, ale při první příležitosti, kdy se Elric buďto dá do hovoru s vhodným NPC nebo se mu dostane do ruky vhodná kniha, informaci doplním.

V to chvíli koutkem oka zaregistruješ odlesk stříbra v rohu u dveří. Zvedneš se, podíváš se tam ... a zatoulaná mince.

Zaměříš svou pozornost na zem a všimneš si dalších tří v místnosti a pak dvou u paty zdi v chodbičce. Pak jich několik leží pod otevřenými dveřmi - skoro by jsi řekl, že někdo je trousil, jak poklad odnášel.

Sleduješ cestičku z mincí a ta tě dovede až k démonově mrtvole a obrazci na vyvýšené plošině. Odvalíš hromadu zakrvácených kostí a prohlédneš si pořádně vyvolávací nonagram.

V každém z jeho vrcholů je do země vypálená skvrna nepravidelného tvaru, zcela zčernalá. Kdybys nevěděl, co zmizelo z vedlejších truhle, nepoznal bys, co bylo použito jako obětina. Ale teď už je to zřejmé.

Peníze byly použity jako obětina při vyvolávacím obřadu a jsou tedy fuč - Devět pekel dar přijalo.

Také si všimneš, že čáry křídou, které kreslí vyvolávací obrazec, jen spojují linie a body, které jsou do kamene již předem vyznačeny a právě na nich byly mince uloženy. Když si to dáš dohromady s tím, že jde o studijní laboratoř, je jasné, že vyvolávací místo je napůl připraveno, aby studenti měli proces učení lehčí a nemuseli se zatěžovat s rutinou. Kdybys toho využil, čáry obtáhl a položil na místo vhodnou obětinu, jistě by sis mohl vyvolat také nějakého ďábla.

Bez dalších znalostí nedokážeš takového ďábla ovládnout ... ale mohl by sis s ním alespoň promluvit.

Použiješ-li vhodnou obětinu, můžeš na tomhle místě využít radu od vyvolaného ďábla, jako bys měl tah PODROBOVÁNÍ s volbou "Jsou to ďáblové, ve skutečnosti ovládají oni tebe." To je rozhodně užitečné.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 18. 3. 2020, 01:13

Potřesu hlavou. To jsou mi věci. Tak peníze ani Peklu nesmrdí a dá se za ně koupit i ďábel. Kdo by si to pomyslel.
Usoudím, že tady už nemám co na práci, takže vyrazím zpátky do kabinetu.

PJ?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“