[HRA] 9. patro - Magjádro

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 9. 3. 2020, 21:59

Elricu,

ustupuješ vzad, mineš jedny úzké dveře po levé straně a blížíš se ke dvojici širokých dveřích na konci chodby.

L09-034.jpg
Dvojí dveře

Štítem perfektně vykrýváš pravé i falešné útoky pláštníků, ale když se přiblížíš ke dveřím, uvědomíš si, že to už oběma rukama nezvládneš.

Cenou za bezpečný ústup za dveře je, že požádáš jednoho ghůla, aby je otevřel. Ten to udělá a protože splní tvůj rozkaz, následně se rozpadne. Druhou možností je vybojovat si nějaký prostor k otevření ZTEČÍ, ale pak se uplatní -2STÁLE kvůli rozmnoženým pláštníkům.

Jakmile se dostaneš za dveře, dají ti - alespoň prozatím - pokoj.

Jak se rozhodneš? A za které dveře případně ustoupíš?
Postup Kobkami: Obrázek

Elric

Příspěvek od Elric » 10. 3. 2020, 07:14

"Otevři dveře!", křiknu a když se ghůlové jen zmateně rozhlížejí, ukážu na náhodného, "Ty, dělej!"
"A pjoš zjovna..."
"Honem!"
Ghůl neochotně, ale odevzdaně zabere za dveře a já se tak, spolu se zbytkem, mohu stáhnout za jižní dveře. Koutkem oka zahlédnu, jak se následně nebohý nemrtvý služebník rozpadne pod náporem pláštníků. Dveře za sebou zabouchnu, chvíli podržím a počkám až utichnou údery do nich...pak se rozhlédnu.
Jestli jsem tam, kde si myslím, že jsem, měl bych to mít do kabinetu kousek a bez dalších překážek. Pokud je tomu tak, vydám se tam.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 10. 3. 2020, 07:55

Elricu,

projdeš sálem s jámou do kabinetu hostujícího profesora a pod vyústěním potrubní pošty už na tebe čeká ne jedno, ale hned dvě pouzdra s instrukcemi od ředitele.

První obsahuje dopis přímo od něj, druhé pak příloha s podklady.
Dopis od ředitele píše: Zadání pomocné vědecké práce:

Vyšetřit události v laboratoři ďábelského vyvolávání a zajistit ukončení nezdařeného experimentu, který tam byl zahájen nezodpovědným studentem.

Veškeré známé informace o experimentu jsou uvedeny v přiloze.

H.
Příloha píše: POMOC! Vyvolal jsem kostěného ďá......
Zbytek rukopisu je nečitelný a pergamen je celý od krve.

Co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 10. 3. 2020, 12:44

Ghůly nechám postávat u dveří, Muiralovu hlavu truhličce odložím na stůl a svezu se unaveně na židli. Chvilku nepřítomně zírám na desku stolu, ale pak si povzdechnu a pustím se do čtení papírů. Potřesu hlavou, odložím je na stranu a pak se pustím do psaní...
Dopis do kuchyně píše: Milí kuchaři,
rád bych si objednal specialitu dne. Vyberte k tomu prosím i vhodné víno a nezapomeňte na dezert. Prosím o bezodkladné doručení objednávky do kabinetu rezidentního profesora.

Elric
Odešlu dopis do kuchyně a pak se dám do psaní dalšího...
Dopis pro ředitele píše: Vážený řediteli,
chtěl bych vás touto cestou požádat o povolení k odběru studijního materiálu ze skladu. Ze studijních důvodů bych měl zájem o Velké dějiny Hlubiny a dále pro své sebezdokonalení grimoár Pokročilé Energetické magie, je-li skladem.
Předpokládám, že napřed budete chtít vidět výsledky práce, kterou jste mi zadal. Buďte bez obav, do toho zapeklitého problému se pustím hned po jídle, budu Vás informovat, jakmile bude vyřešen.

s úctou

Elric, pvp
Pošlu druhý dopis do ředitelny a pak se konečně opřu o opěradlo a dlouze vydechnu. Hodím si nohy na stůl, vytáhnu si svou placatku se zbytkem Cormyrské ohnivé třešňovice a pořádně si přihnu.
Hodlám si chvilku odpočinout a počkat na jídlo, odpovědi popř. návštěvy, pokud se za mnou někdo v brzké době chystá.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 10. 3. 2020, 16:05

Elricu,

chvíli trvá, než se ozve zaklepání na dveře. Před nimi se vznáší přiklopený tác, nepochybně nesený jedním z neviditelných služebníků. Zpod okrajů se line lahodná vůně.

Popiš nám, co ti ďábelští kuchaři navařili.

Když si dáváš jídlo, ozve se dvojí plopnutí potrubní pošty.
Odpověď od ředitele píše: Ve věci žádosti o povolení k odběru studijního materiálu ze skladu jsem rozhodl následovně:

* Velké dějiny Hlubiny: Povoluje se. Písemné povolení obdržíte v příloze.
* Grimoár Pokročilé Energetické magie: Nepovoluje se. Je ale možné, že tento svůj postoj přehodnotím závislosti na postupu při zadané pomocné vědecké práci.

H.
Chceš-li ho přimět, aby přehodnotil postoj už teď, můžeš mu zkusit napsat ještě jeden dopis a podložit to nějakým zdůvodněním a kostkami - NĚCO ZA NĚCO.
Příloha píše: Stvrzuji,

že pomocný vědecký pracovník Elric z Comryru má povoleno zapůjčit si za účelem studia publikaci Velké dějiny Hlubiny.

H.
Co budeš dělat dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 10. 3. 2020, 17:22

Sundám příklopku z talíře a úplně mi zakučí v břiše z té lahodné směsice vůní. Dívám se na velkou mísu plnou kousků různých druhů mas, hub a zeleniny, to vše zalité jakousi hnědou omáčkou. Nevypadá to na pohled úplně vábně a mám pocit, že některé kousk, masa sebou ještě cukají, ale...voní to po čertech dobře. Vedle toho je na talířku dezert z listového těsta, prolévaný něčím, co vypadá jako med a posypaný ořechy. K tomu je přistavená sklenička perlivého, křiklavě žlutého...vína?
Usrknu ze sklenice a zamlaskám. To víno není špatné, i když je spíše sušší a má sotva znatelný buket po síře. Zajímavé, nemohu si vybavit, že bych ho kdy měl.
Pustím se do jídla a napřed se trochu zakuckám, protože mě překvapí, jak je omáčka pálivá. Nicméně, skvěle doplňuje chuť pečeného...nebo možná flambovaného...masa. Víno chuť jídla skvěle podtrhuje, takže si dopřávám doušky mezi porcemi.
Nakonec se pustím do dezertu. Je sladký jako med, opravdu, ale ten med má jaksi kouřovou příchuť...
Když dojím, odříhnu si a z úst mi vyjde obláček kouře. Teprve potom si všimnu, že pod talířem byl umístěný lísteček:
Lísteček píše:
Dnešní specialita:
gastroplanární výlet do Propasti
- quelaerel s Podhorskou směsí
- koláč s měsíčním medem
- Stonesulderovo víno
"Mhmm...umí...", pochválím ďábelské kuchaře, kteří se tak zdatně popasovali s jídly ze sfér svých tradičních nepřátel. Po jídle se mi udělá trochu líp, ale pořád se necítím úplně ve formě, mám pocit, že zůstala jakási otupělost...a nebo jsou to účinky toho jídla a vína?

Hodím si nohy na stůl a pošlu si do kuchyně ještě objednávku na kaeth v Sembijském stylu s trochou čokolády a alkoholu. Dopřeju si vydatný odpočinek, než se vydám plnit své povinnosti.

Vydatné jídlo a následný odpočinek beru jako TÁBOŘENÍ.
- uzdravím si 1 LZ a TZ se mi změní na LZ
- zmizí postih za ÚNAVU na INT, TRAUMA na ODL se změní na JIZVU

Až si odpočinu, bude na čase vyrazit hledat laboratoř Ďábelského vyvolávání. A protože nevím, kde to je, bude dobré dojít se zeptat...ďáblů. vyrazím proto do místnosti, kudy jsem prvně do Magjádra přišel a zkusím se optat strážců, zda mě dovedou nasměrovat...

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 11. 3. 2020, 21:56

Elricu,

když dorazíš k démonům strážcům, věnují ti jen nezbytně nutný drobek pozornosti. Teprve když se důrazně zeptáš na cestu do laboratoře Ďábelského vyvolávání, tak se najednou rozesmějí.

"On hledá cestu do laboratoře Ďábelského vyvolávání. Nejspíš protože jí nenašel, když kolem ní přišel. No není to ironické?"

Jen tak, na prostý dotaz, je jejich rada takhle výsměšně kryptická.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 11. 3. 2020, 22:26

"Jděte k čertu...", zavrčím a projdu skrze iluzorni zeď do té chodby, co vede ke schodům o patro níž. Tak já kolem ní prošel, tak? V tom případě tu bude víc tajných vchodů...nebo iluzorních zdí. Zkusím zdi jednu po druhé - napřed se na zeď podívám, pak zavřu oči, vyrazim podél ní a přejíždím po ní rukou...

PJ, jsou tam další iluzorní zdi?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 12. 3. 2020, 22:58

Elricu,

v jižní stěně nahmatáš další iluzorní průchod a vstoupíš do ní.

Prosím upřesni, jestli jdeš sám, nebo s ghůly a profesorem.

Chodba za ní je hodně dlouhá, stočí se po chvíli na západ. Je zakončená šikmou stěnou, která je opět iluzorní a projdeš skrz ní stejně snadno, jako skrze ty předchozí.

L09-035.jpg
Tajná chodba

Místnost, do které chodba ústí, má jediné dveře a jsou popsané stříbrnými runami, velmi podobnými těm z kuchyňských dveří.

V místnosti je také portál s obrázkem vytesaným na překladu.

Gate_07_14.jpg
Obrázek na portálu
Gate_07_14.jpg (80.81 KiB) Zobrazeno 43 x

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 13. 3. 2020, 07:57

Když za sebou uslyším ťapání, nervózně sebou trhnu, ale pak si uvědomím, že to jsou 'moji' ghůlové. No jo, vlastně, nechal jsem v kabinetu na stole Muirala a u dveří jsem nechal jednoho ghůla, aby to tam pohlídal, než se vrátím a vyřizoval všem, že jsem zrovna na pochůzce. Ale těm zbylým čtyřem jsem nic nezadal, takže ťapou dál za mnou. Na tohle bych si asi zvyknout nemohl, bez ohledu na to, že jsem si je oživil sám, není mi jejich společnost extra příjemná...

Krátce zhodnotím ryinu ve zdi a pokývu hlavou. Jasně, dotknout se knihou. Škoda, že žádnou s sebou nemám, ale budu na to pamatovat, až se přesunu dál. A když už myslím na přesun dál, vypadá to, že jsou tu jen jediné dveře. Popsané ochrannými runami. Takže jsem asi na správné adrese. Kývnu na ghůly, ať vyrazí za mnou a otevřu dveře...

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 13. 3. 2020, 22:22

Elricu,

otevřeš dveře a hledíš do menšího sálu.

L09-036.jpg
Laboratoř Ďábelského vyvolávání

Na západní stěně je velká tapisérie, znázorňující bitvu nějakých démonů.

Kousek od ní je jedna trubka poštovního systému a pod ní leží v kaluži zaschlé krve nafouklé tělo mrtvého studenta v plášti. Krev vytváří na zemi stopu, jak se k trubce připlazil od severní zdi.

Z místnosti vede jeden východ, odhaduješ že směrem ke "skladu", ze kterého jsi osvobodil gobliny. Jinak je prázdná.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 13. 3. 2020, 23:21

A vida, jsem tu správně. Tak přecijen ďábelská rada byla dobrá. Krvavá stopa, kterou nebožák zanechal poukazuje na další iluzorní zeď. Jeden aby se už naučil vidět skrz ně, jak jsou tady populární...
Přijdu až k mrtvému tělu a přikleknu si k němu. Ghůlům posunkem ukážu, ať mi kryjí záda, kdyby něco. Nejprve si mrtvého prohlédnu a pokud mu zbývá dost oblečení, tak i prošacuju. Potom ohledám jeho zranění.

PJ, měl u sebe něco zajímavého? A jaký je mechanismus poškození, která utrpěl?

"Prozraď mi, jak se to stalo...", zašeptám, položím mu prsty na zátylek a zavřu oči. Svět kolem mně se mi opět odcizí a vzdálí, jako už tolikrát. Ale teď je to jiné, když cítím, jak je má mysl zaostřená a probuzená. Je to...uvědomělé a cílené. Cítím, jak se vůlí obracím skrze dálky sfér a volám, natahuji svou mysl...

ŘEČ BOJE: EIric:2D6+2 → 9(3 +4 + 2)#CHVÍLE
- Jaká silná slova byla naposledy vyslovena v souvislosti se zkoumaným?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 14. 3. 2020, 14:58

Elricu,

snad je to tím lektvarem, který jsi pil, snad je to hloubkou, ale náhle máš celkem jasnou vizi - jako bys jsi viděl toho studenta stát proti obrovskému kostěnému démonovi s blanitými křídly a žihadlem na konci dlouhého ocasu.

"Zaříkám tě, abys zabil Skrianu Stínošerovou," vykřikne student.
"A to je tvé jediné a plné přání?" zeptá se ho stvůra
"Ano. Přeji si jen a právě to, z celého srdce. Kvůli tomu jsem tě vyvolal."
"Prohlaš tedy obřad za završený a já tvé přání splním," vyzve ho ďábel.
"Prohlašuji obřad za završený," odpoví student.

"Začátečnická chyba," uchechtne se kostěný ďábel, "zapomněl sis přát, abych u toho taky nezabil tebe."

Pak vzduchem švihne ocas a žihadlo se zabodne studentovi hluboko do ramene ... a obraz se rozmlží. Vize je pryč a ty opět stojíš nad jeho mrtvolou a krvavou stopou.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 14. 3. 2020, 17:08

"Huh, začátečnická chyba...", odfrknu si, "To ti musela Skriana hodně ležet v žaludku...koukám, vztahy mezi studenty jsou tu vyhrocené..."

Potřesu hlavou, odfrknu si a napřímím se. Nic zajímavého u sebe nemá. Ta zranění jsou zajímavá, kostěný ďábel má nebezpečné žihadlo na konci ocasu, na to si budu muset dát pozor. Vezmu do levé ruky štít a vytasím meč, pak kývnu na ghůly a projdeme iluzorní zdí v místě kudy vede krvavá stopa...

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 14. 3. 2020, 20:27

Elricu,

projdeš iluzorní zdí a ocitneš se v části laboratoře, která nejspíš slouží k pokusnému vyvolávání.

V pravé části jsou krátké schůdky s prostorem, který ještě nese stopy zbytků vyvolávacích obrazců, mezi kterými sedí se skloněnou hlavou mohutný kostěný ďábel, kterého jsi již viděl ve své vizi.

L09-037.jpg
Vyvolávací část laboratoře

"Ach, konečně. Už jsem si myslel, že někdo nepříjde. Bylo neskutečně nudné poslouchat to skuhrání a kňučení ... kolik bolestivých ran jsem musel tomu hlupákovi zasadit, než pochopil, že teprve až napíše svůj dopis, ukončím jeho utrpení."

Zvedne se a sáhne po kůse, kterou má po pravé ruce. Jeho ocas s žihadlem se zvedne vysoko nad jeho postavu.

"Nechápej to špatně - nechci tě zabít ... ani tvé nemrtvé spolubojovníky. Vy nekromanti se neštítíte ledasčeho - a to je dobře. Své zbraně si beru do ruky jen proto, abych se mohl bránit ... ale nezaútočím na tebe jako první. Naopak. Myslím si, že si budeme užiteční. Tak co? Promluvíme si?"

Co uděláš?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“