[HRA] 9. patro - Magjádro

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

Promnu si bradu a chvíli ty portréty studuju a prohlížím si je. No jistě, Halaster a jeho pět učedníků. Muirala jsem zabil, Nester tady kousek vedle učí, to přeskakující místo bude jistě Jesíra a zbývají tedy dva - Trobriand a Arkturie. Trobriand má být chlap a pošuk do konstruktů, zatímco Arkturie byla žena a dělala do proměn...takže může vypadat asi extrémně podivně.

PJ, dovedl bych si tipnout, kdo ze zbylých dvou vypadá víc jako kdo?

Potom sklouznu pohledem zpět ke stávající generaci. Ah ano, Jarek byl ten trouba, co přivolal démona. Pro sebe se pousměju. Znamená to jediné - můžu se vrátit kousek zpátky a prošmejdit i jeho pokoj...

PJ, co najdu u Jareka?

Když skončím s přebíráním pozůstalosti, budu asi pokračovat přes zkouškový sál do přípravny lektvarů, podívat se, zda se tam neodehrává přednáška nebo něco jiného...

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... v Absolventském sále ...

Elricu,

poté, co jsi rozpoznal ostatní, které již znáš, je snadné vyvodit, kdo ze zobrazených je Arkturie a kdo Trobriand.

Železný golem s tváří muže, po kterém běhají blesky, bude Trobriand. Ženská postava, která vypadá jako nemrtvá víla s blatnitými křídly, kostěnými výrůstky na loktech a šupinami po celém těle bude nepochybně Arkturie.

.... v Jarekově pokoji ...

Když vstoupíš, okamžitě poznáš, že zjevně nejsi první, koho napadlo Jarekův pokoj prohledat. Rozházená postel a oblečení vyházené z truhly na zem prozrazuje, že tady už cennosti k nalezení nebudou.

Oblečení je ale v pořádku a velmi kvalitní práce. Složené zabere STŘEDNÍ slot.

Jarekův pokoj
Jarekův pokoj

Na posteli leží pohozený obrázek tmavovlasého lidského mága s holubicí na rameni. Na zadní straně obrázku je rukou nadespáno:
Nápis na obrázku píše: Jareku,
nechť je tvůj den kouzelný.
Tvůj přítel,
Jim.
.... v přípravně lektvarů ...

V přípravně lektvarů najdeš Skrianu, jak se sklání nad jedním z kotlíků a připravuje nějaký lektvar. Po jejím boku stojí její ochranný konstrukt a opodál levituje i grel, který ji drží v chapadlech knížku tak, aby se na recept mohla dívat.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

"Dobré odpoledne...nebo ráno...nebo večer...nebo co vlastně je.", usměju se na čarodějku mile, "Na čem to pracuješ, smím-li to vědět? Jestli nechceš být rušena, nebudu tě držet od práce..."

Skriana?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

Skriana se na tebe podívá, chvilku si tě přeměřuje a pak se jí na tváři objeví pobavený úsměv.

"Ale, pan Elric, nejprve vážený asistent, pak pomocná vědecká síla ... a teď už někdo, kdo se dostal do nelibosti samotného Há, i Červoviny. Jde to s vámi z kopce, pane Elricu, to teda musím říct, že jestli něco umíte, tak je to ztráta postavení," prohodí ironickým hlasem, "takže nevím, jestli se s vámi vlastně mám bavit, abych neohrozila své ... postavení ... na univerzitě."

Zamíchá kotlík, popojde kousek blíž, štítový strážce neustále po jejím boku.

"Ale třeba bych pro vás mohla něco udělat ... nějak vám s tím ... strmým sešupem pomoci, nebo ho alespoň zpříjemnit .... za předpokladu, že byste se třeba byl na oplátku ochotný udělat něco pro mě ... a stihl to, než vás z univerzity úplně vyhodí...."

"Třeba teď zrovna tu dělám trochu nebezpečný a hlavně nudný a únavný úkol z lektvarů. A až ho dodělám, budu rozmrzelá a v nepohodě. Kdybyste ale byl ochoten vzít to za mě a dokončit to, tak bych mohla jít na svůj pokoj ... tam si v klidu odpočinou, dát se do pohody a čekat tam, příjemně naladěná, na to, až mi přinesete jeho výsledky ...."

Co ji odpovíš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

"Strmý sešup? O tom nic nevím...to bude spíš nějaké nedorozumění nebo pomluvy.", bezstarostně pokrčím rameny a snažím se nedat najevo, jak mi taková zpráva dělá starosti. Co jsem prov-...tedy spíš - 'na co přišli a jak mi to přišili'?

"Hmmh, každopádně, opravdu bych byl nerad, kdyby tak překrásná čarodějka musela být rozmrzelá. Pověz mi o tom úkolu víc. Jestli je to v mých silách, klidně ho za tebe dokončit zkusím...a budu se těšit na příjemně strávený večer."

Skriana?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

Skriana se usměje koketním způsobem a vyrazí kolem tebe ke dveřím. "Jsem si jistá, že bývalý vážený asistent jako vy to zvládne i bez vysvětlování. Knihu se zadáním vám tu nechám." Ladně při tom zvedne ruku a hřbetem tě pohladí po tváři.

"Dám si mezitím koupel, ta mne uvolní a příjemně naladí," dodává cestou ke dveřím a v nich se otočí a dodá, "a vy byste si jí měl taky dát."

Zatím není úplně jasné, jestli si s tebou Skriana jen pohrává, nebo ti opravdu slibuje tělesné slasti. Kdybys chtěl mít jistotu, že tvůj šarm zapůsobil dost na to, aby to celé vedlo k potěšení, můžeš zkusit její signály opětovat a vyhodnotit si NĚCO ZA NĚCO ...

Grell i strážce ji následují, kniha zůstane otevřená na stole. Recept, který tam najdeš, je velmi složitý a není v podstatě k ničemu - jediný jeho účel je otestovat, zda žák dokáže postup zdárně dokončit, bez větší újmy.

Dokončení receptu je NAVZDORY NEBEZPEČÍ, rozhodni se - hoď+OBR, pokud zkusíš postup dodržet co nejpřesněji, nebo hoď+ODL, pokud ti jde především o dokončení a vydržíš nějakou tu komplikace, kterou ti výpary, horký oheň, žíravý charakter sloučenin a podobně hrozí.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

"Koupel...jistě, to je samozřejmost. A donesu i nějaké neobyčejné víno.", mrknu na ní, "Ať jsme v dobré náladě oba a bude to opravdu kouzelný večer. Se vším všudy. Budu se těšit."

Laškovně jí pošlu vzdušný polibek, když odchází. Nu, možná je to opravdu poslední přiležitost, jak si to tady zpříjemnit, pokud mě zdejší démonické vedení opravdu chce vyštípat...

NĚCO ZA *mrk mrk* "NĚCO": EIric:2D6+1 → 8(6 +1 + 1)#CHA
- napřed něco, potom "něco", dle domluvy


Potom si se založenýma rukama přeměřím ten vzpurný kotlík s otravným lektvarem. No dobře, to není úplně můj šálek čaje, ale podle návodu, bez kouzel a se vším připraveným bych to snad i namíchat mohl. A čert vem ty výpary a podobně, však něco vydržím. Je naby to nedopadlo jako posledně, když jsem si hrál se surovinami a ozářil se magenergií. Někdy bohužel, někdy naštěstí, mám víc odvahy než zdravého rozumu...hlavně to nějak dokončit...

NAVZDORY NEZNALOSTI ALCHYMIE: EIric:2D6+2 → 12(4 +6 + 2)#ODL

PJ, co jsem to uvařil? A reagovala ještě Skriana nějak?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

ve dveřích se naposledy otočí a z dálky si přeměří tvou atletickou postavu. A pak s výrazem 'Nu, to by šlo,' opustí místnost.

Pokud za ní později dorazíš vykoupaný, s lahví vína a splněným domácím úkolem, poskytne ti příjemné rozptýlení se vším všudy.

Když dokončíš lektvar, přeliješ vyrobenou tekutinu do malého falkónu a zchladíš ho, hmota uvnitř se uspořádá do několika třpytivých barevných vrstev. Celé to vypadá, jako bys do lahvičky nalil duhu a odpovídá to nalistovanému obrázku v učebnici.

Usoudíš, že lektvar nepochybně nemá smysl pít - zkouška měla prokázat žákův um, nikoliv něco skutečného vyrobit.

Lektvar je prostě na pohled hezký.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

Výborně, tak to vypadá, že i přípravu lektvarů bych s delším studiem ovládl. Potěšeně si prohlédnu lahvičku, opatrně jí uložím a s úsměvem vyrazím. Nejprve nakouknu do blízkých učeben, zda se tam neděje něco zajímavého.
Pokud ne, mám v plánu spěšným krokem zamířit do svého kabinetu, abych zkontroloval poštu, objednal si v kuchyni nějaké dobré červené víno - nejspíš Ohnivé víno nebo Elverquisst, ano to by šlo, nachystal si své lepší šaty a potom vyrazil do sprch. A na rande.

PJ, děje se něco zajímavého v učebnách?
Pokud ne, přišla mi nějaká pošta?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... jižní učebna ....

Elricu,

na tabuli je nový nápis.
Nápis na tabuli píše:Test z historie zrušen. Znalosti budou ověřeny pomocí eseje. Vypracujte úvahu na téma smysluplnost opatření v rozsahu nejméně pěti normosvitků a zašlete k posouzení pošlou řediteli H.
... kabinet hostujícího profesora ....

Když dorazíš do kabinetu, pod trubkou leží pouzdro s dopisem.
Dopis od ředitele píše: Kvůli zadání nového zvláštního pomocného vědeckého úkolu se co nejdříve dostavte do ředitelny. S sebou vezměte studentky Violenzu a Turbolenzu.

Ředitel H.
Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

Hmm. Ten se bude tvářit, až zjistí, že už tady Turbulenza a Violenza nejsou...a nebo to ví a chce mi to vmést do tváře a potopit mě v tom. Pokrčím rameny. Nu což, ředitelna je po cestě do sprch, tak se tam stavím a vysvětlím, jak se věci mají. A nebo možná...napřed malý úskok, co podpoří mojí 'pravdomluvnost'. Sednu ke stolu a napíšu dva identické vzkazy:
Dopisy pro Violenzu a Turbolenzu píše: Dostavte se prosím do kabinetu rezidentního profesora, z rozhodnutí ředitele se budete účastnit pomocné vědecké práce.

Elric, pvp
Potom jeden pošlu Violenze, druhý Turbulenze pomocí potrubní pošty. Chvilku počkám a mezitím mi alespoň neviditelný sluha donese víno, které jsem si předtím objednal. Potom vyrazím do ředitelny...

PJ, jak mě 'Halaster' uvítá?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... ředitelna ....

Elricu,

vstoupíš do ředitelny. Ředitel H. sedí ve svém vysokém křesle za stolem, na stole předním je tvůj dopis a vedle něj ještě jeden další, napsaný, nebo spíš naškrábaný hodně nečitelným písmem.

"Ah, pomocný vědecký pracovník Elric z Comryru, čekal jsem vás ... ale čekal jsem vás se studentkami. Nebo vy jste můj dopis nečetl?"

Co mu odpovíš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

"Inu...pane řediteli, Violenza a Turbulenza nejsou nikde k nalezení. Posílal jsem jim vzkaz potrubní poštou, ale nedostavily se. Byl jsem ve všech učebnách a dokonce i v jejich pokojích. Myslím si, že už tady nejsou.", odpovím naprosto upřímně a po pravdě, "Předtím se mi zmiňovaly, že by chtěly Magjádro opustit. Zrazoval jsem je od toho a vysvětloval jim, že jste zásadně proti takovému kroku. Ale zdá se, že jsou velmi...svéhlavé."

Tvářím se zcela nevinně a upřímně. A vlastně ani nelžu, jen neříkám celou pravdu a vše, co vím. Tak trochu čekám znovu telepatický nápor jako posledně...ale tentokrát jsem na to o něco lépe připravený.

'Halaster'?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

přesně, jak jsi čekal, ředitel na tebe pohlédne šaklíma očima ty začneš cítit tlak uvnitř své hlavy.

Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+INT.
10+: Uvěří ti, že nemáš ani páru, co se stalo.
7-9: Zjistí, že dívky kvůli tvému "opomenutí" zmizely, ale uvěří, že to byl jen omyl, nikoliv úmysl.
6-: PJ bude na tahu
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

Nebudu se snažit vzdorovat, to bych se určitě zase vysílil. Poučený výkladem profesora Figmenta o magii mámení, nechám falešného Halastera zkoumat a jen si dám pozor na to, co mu ukážu a co postavím do popředí. Ano, tajím mu jednu věc - dívky byly u mně v kabinetu, když jsem si odběhl...a po návratu tam nebyly. Ano, byl jsem se 'pro jistotu' podívat skrz portál a ano, hledal jsem je a volal jsem je. A ne, neviděl jsem je a nemohu si být jistý, že tam byly. Ale i tak mám pocit provinění, že možná kvůli mě našly cestu pryč...

NAVZDORY TELEPATII: EIric:2D6+1+1 → 8(5 +1 + 1 + 1)#INT + poučen o magii mámení
- Zjistí, že dívky kvůli tvému "opomenutí" zmizely, ale uvěří, že to byl jen omyl, nikoliv úmysl.


Když skončí s tím tlakem, sklopím oči a zahanbeně pokývu hlavou.

"Je to moje chyba. Vloudily se ke mně do kabinetu a asi použily portál, zatímco jsem byl pryč, vyzvednout si grimoár...ale já jim o tom portálu neřekl, opravdu. Vy víte, že mluvím pravdu."

...'Halaster'?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti