[HRA] 9. patro - Magjádro

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Magjádro
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... ve slepých tunelech ....

Elricu,

vystoupáš po dlouhých schodech a výzdoba stěn kolem tebe se změní - ze zdobných pavoučích motivů se najednou dostaneš do prostor vystavěných ze světlých pravidelných kamenů, které slabě září a vytváří tak v chodbách permanentní slabé šero. Vzduch je vyloženě prosycen magií a vzduch v tunelech voní po odcházející bouřce.

Proto tě překvapí, že chodba je jen velmi krátká a slepá.

Slepé tunely
Slepé tunely

Jediné, co přerušuje jednotvárnost, je dvojice drobných, slabě zářících run. Jedna runa je na slepém konci, druhá přibližně v polovině jižní stěny chodby.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

To se mi nezdá. Schody, co vedou...nikam? Nesmysl. Musí tu být tajné dveře. A nebo...no jistě, vždyť to tu obývají kouzlníci. Iluze!
Prostě si to nakráčím do východního konce slepé chodby, jako kdyby tam zeď nebyla. Pár kroků před ní zrychlím a zavřu oči. Není tam. Není tam. Určitě tam není.

PJ, pokusím se projít tou zdí na východ v dolní (jižní) části chodby, tam bych logicky hledal pokračování.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

proběhneš zdí, jako by nebyla a setrvačností uděláš několik kroků do velké místnosti osvětlené čtveřicí magických pilířů. Přímo proti tobě stojí velký zelený démon se složenými křídly, větší než ty a hledí na tebe svýma očima.

Za sebou zaslechneš také zašustění křídel, jak se do vzduchu zvednou další dva démoni - menší, fialoví. Jsou velmi podobní tomu, se kterým jste bojovali v dole v Tajemných komnatách.

Místnost s démony
Místnost s démony

Na sever z místnosti vedou dvě chodby, oddělené zdí.

Zelený démon dunivým hlasem zavolá.

"Nepovolaným není dovoleno pohybovat se po prostorách univerzity bez doprovodu. Prohřešek proti tomuto ustanovení školního řádu trestá se smrtí."

"Trestá se smrtí..."
"Trestá se smrtí..."
... zašeptají jako ozvěna oba fialoví démonci za tebou.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

"Moment! Já jsem BYL povolán!", ohradím se dotčeně, "Tohle je nedorozumění."

Ale pro jistotu začnu i tak s truhličkou v rukách couvat k chodbám na severu, abych neměl žádného démona v zádech, pokud se...až se...strhne peklo. Přitom těkám očima sem a tam a přemýšlím, v jakém pořadí se do nich pustit, až se oni pustí do mě. Ty dva broukoidy znám, mají celkem tuhý krunýř, na tom posledním si málem vylámala zuby celá parta...ale já vlastně celý boj strávil v bezvědomí kvůli mentálnímu úderu od Notiků. Ten druhý démon je ale novinka....

ODHAD SITUACE: EIric:2D6+1 → 11(6 +4 + 1)#INT
- Který protivník je největším nebezpečím?
- Kterého protivníka nejsnáze zraníš?
- Kdo to tu vede/velí?

PJ, vypadají, že by se s nimi dalo mluvit a nebo už jsou neodvratně nachystaní bojovat?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

mohutný zelený démon udělá krok vpřed. "Tys byl povolán zde být? Prokaž to! Podle školního řádu jedině ředitel akademie smí povolat nového studenta."

Démoni se na tebe hned nevrhnou, pokud nějak prokážeš, žes byl povolán zde být ... nebo jim to zkusíš alespoň nakukat s pomocí NĚCO ZA NĚCO.

Dále je zřejmé, že démoni vykonávají instrukce ředitele Magjádra, vetknuté do Školního řádu. Ten zde tedy velí.


Tím ti dá zelený démon možnost si prohlédnout jeho krunýř. Vypadá magičtější a tužší, než krunýře mezzolotů, které už znáš. Stejně tak jeho sekera vypadá nebezpečněji, než trojzubce fialových démonů.

Bude snazší zranit mezzoloty, než nykalota.
A zároveň nykalot bude určitě nebezpečnějším nepřítelem, než oba mezzoloti.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

"Ehm.", odkašlu si a uvolním tak hrdlo, "Tak tedy...nejsem tady jako student, ale jako asistent a doprovod Muirala Znestvořeného. Mám s sebou pozvání od samotného ředitele."

Truhličku držím v podpaží a podám démonovi - tomu velkému, vůdčímu - opatrně dopis adresovaný Muralovi, který jsme našli v nekromantické laboratoři...a snažím se tvářit v mezích uvěřitelné nervozity. Démon zírá na svitek. A na mě. Ticho by se dalo krájet.

"To je pozvání pro Muirala Znestvořeného, ne pro asistenta.", výhrůžně se nahrbí.

"Jenže se to nutně na asistenta vztahovat MUSÍ, Muiral se bez asistenta totiž nikam nedostane.", vysvětlím trpělivě, jako kdybych poučoval žáka, "Je totiž mrtvý. Hle."

A otevřu truhličku, kde trůní Muiralova hlava.

Démon na mě upře planoucí zrak a já truhličku zase zaklapnu a rychle pokračuju.

"To ale přeci na věci nic nemění, ne? Nic, co by nespravila šikovná aplikace nekromancie, he?"

Zatvářím se jako nevinnost sama.

NAVZDORY DETEKTORU BULLSHITU: EIric:2D6+1+1 → 12(6 +4 + 1 + 1)#CHA + odhad situace
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

démon nejprve hledí ještě chvíli na zaklapnuté víko a pak odpoví.

"Jistě, školní řád nevyžaduje, aby profesoři byli živí, nebo dokonce celý. Myslím, že profesoru Nesterovi udělá stav jeho nového kolegy Muirala velkou radost. Doporučuji ho vyhledat co nejdříve," ukáže k levé severní chodbě, "než rozklad zkomplikuje potřebný nekromantický zásah."

Pak ustoupí zpátky na své místo. Stejně tak mezzoloti za tvými zády zlehka dosednou na zem a přestanou vířit vzduch svými křídly.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

"Přesně to udělám.", přikývnu, "Děkuji za nasměrování."

A vypoklonkuju se tou levou severní chodbou, kterou zmínil démon. Chodba dobrá jako kterákoliv jiná. Jakmile jsem z dosahu, douze vydechnu a otřu si čelo. Tak tohle bylo těsné. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli ta šílenost zabere. A ono jo. V Kobkách Šíleného mága je prostě třeba jít šílenství naproti. Teď si můžu připsat úspěch 'oblbnul démona'. A že bych s tou šarádou pokračoval a opravdu nechal tu hlavu oživit?
S takovými myšlenkami se vydávám dál do Magjádra.

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

démoni tě nechají projít a ty projdeš dveřmi na západ, do úzké chodby. Po obou stranách jsou malé, prachem zapadané výklenky. Mineš je a přiblížíš se ke křižovatce.

Chodba s výklenky
Chodba s výklenky

Západní odbočka vede do menší místnosti, severní do většího sálu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

Zkusím opatrně nakouknout do velkého sálu. Pokud tam nebude nic zajímavého nebo nebezpečného, prohlédnu si ho lépe. Dívám se po zdech, zda tu nanejdu nějaké rytiny nebo cedule. Tohle místo má být škola, ne? Jeden by tu čekal nějaký způsob usnadnění orientace studentů...

PJ, zkusím sál na severu.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

vstoupíš do velkého sálu plného prázdných temných výklenků. Přímo uprostřed je velká temná jáma, ze které se ozývá lkavá modlitba bánší z Muiralova loviště.

Toto je druhý konec šachty, kterou jste viděli nad oltářem. Jde se tudy spustit ... nebo zřítit ... do Muiralova loviště.

Sál s jámou
Sál s jámou

Z místnosti vede jedna úzká chodba na jihovýchod a široké dvojité dveře na sever.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

Vrátí mě ta chodba zpátky do sálu s démony? Raději se půjdu podívat, kam vede. Díru obejdu hodně opatrně a obezřetně, opravdu do ní nechci spadnout. Ta vrata vypadají bytelně, za nimi se asi bude skrývat nějaká velká hala nebo vstup bůhví kam. Nevypadá to jako cesta ke kabinetům, spíš jako cesta někam úplně jinam.

PJ, půjdu se podívat do té chodby na jihovýchodě.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

projdeš dvěma zatáčkami, než chodbu zakončí dveře.

Chodba ke kabinetu
Chodba ke kabinetu

Na stěně před nimi je malá cedulka vyvedená ozdobným písmem.
Ozdobná cedulka píše:
Kabinet hostujícího profesora
Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Elric »

Vida, vida, moje ubikace. Tedy, profesora Muirala, chci říct! Uchechtnu se. Možná už jí někdo obývá? A nebo taky ne. Zkusím chvilku naslouchat a pokud nic neuslyším, tak pro jistotu zaklepat...a pokud se nic neozve, zkusím vzít za kliku a vklouznout dovnitř.

PJ?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů