[HRA] 9. patro - Magjádro

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 9. patro - Magjádro

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Vyměníme si s Glom pohledy. Příslušník městské hlídky Jen, který zůstával až do teď v pozadí se po mágových slovech o vraždě a nekromancii, začne nadechovat. Glom ho šťouchne loktem, takže zase splaskne.

"Já... nejsem lovec odměn," řeknu nakonec po pravdě, "A upřímně... tuhle zakázku bych nevzal, ani kdybych byl. Je mi líto, pokud jsi od nich musel strpět příkoří. Pokud tě to potěší, samy si na své cestě pryč mnohé protrpěly. Drowí zajetí a otravu troglodytím pižmem, pro příklad."

Na okamžik se odmlčím a slyším, jak si Glom, která mě už dlouho zná, hlasitě povzdechne.

"Jsem také rád, že po své pomstě nijak nelačníš," dodám, "A nechci ti kázat o sebezničující pomstě a důležitosti odpuštění..."
"... ale bude," podotkne Glom.
"... ale možná, že milosrdenství Bohyně a naděje druhé šance třeba jednou zastaví ostří osudu, které by tě jinak setlo. Přemýšlej o tom, prosím, a ať ti bohové dopřejí mír."

V mágových očích se objeví cosi jako překvapení, jako by si vzpomněl na nějakou související událost, ale brzy se zamračí. Glom však rychle šeptne do portálu "Há" a ten nás vcucne dříve, než se mág stihne doopravdy rozčílit.

Zbytek cesty skrze podivný hrad a obří tunely naštěstí proběhne v klidu, stejně jako cesta do strážnice ve Vrbětině hvozdu. Odtud nás přenese portál do zapadlého skladiště, na místo, kde jsem poprvé potkal Gvílu.

Cilapi a ostatní prochází až do Tajemných komnat.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti