[HRA] 19. patro - Oslizlé jeskyně

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 19. patro - Oslizlé jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Oslizlé jeskyně
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... Hadešadah přichází odkudsi z vyšších pater ....

.... u tunelu stoupajícího vzhůru ....

Hadešadah,

po zdlouhavé cestě sestupujícím tunelem tvé smysly náhle zbystří, zejména sluch a čich. "Slyším vodopád," pošeptá ti natěšeně Áron notnou chvíli poté, co tvá krolí ušiska už dávno zaregistrovala zvuk padající vody. Ty jsi v tu chvíli již dávno soustředěná na něco jiného.

Krom samotné padající vody totiž slyšíš ještě jiný zvuk. Velmi slabě, nezřetelně, jako jako by šlo o nějaký zpěv. Obojí vychází ze dvou malých odboček, které máš po pravé ruce.

U tunelu stoupajícího vzhůru
U tunelu stoupajícího vzhůru

Krom zvuku tě ale ruší pronikavý zápach, připomínající zkažená vejce. Přichází snad ze všech širokých chodeb, z té severní však nejsilněji.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Hadešadah »

Chudák Áron vypadá už docela seschle. Zabočíme doprava u nejbližší odbočky, odkud se ozývá mimo jiné i zvuk vodopádu. Snad to bude vodopád a ne záprdkopád, jak by nasvědčoval ten příšerný puch, co se odevšad line.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

projdete úzkou chodbičkou a vstoupíte do jeskyně, jejíž dva východy jsou přehrazené vodopádem.

Kdyby voda nevznikala samovolně těsně pod stropem a po dopadu na zem v tříšti zase nemizela, skoro by sis i řekla, že jsou ty vodopády pravé, jak jsou věrné. Takhle je ale zřejmé, že jde o efekt nějaké magie.

Áron ale na nic nedbá a pod jeden hned vběhne se slovy: "Tolik vody po tak dlouhé době, to je znamení, že jdeme správně!"

Jeskyně s vodopády
Jeskyně s vodopády

Nestihneš ho zastavit, ale z toho, jak si následně pod vodou lebedí usoudíš, že jde opravdu jen o neškodnou vodu. Zpěv, který jsi slyšela předtím, vychází zpoza jihozápadního vodopádu.

A puch je tu mnohem slabší, voda ho sem z okolních jeskyň tolik nepustí.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Hadešadah »

"Bacha, kdo ví, co tam teče!" vyjeknu, když Áron vleze do bozivíčehopádu.

Hm, tak asi fakt jen obyčejná voda.

Nakonec neodolám, shodím truhlu, vestu a sukni a vlezu do vody za ním. Voda je ledová, začnu zrychleně funět, chci vyběhnout hned ven, ale když vidím rybáka, jak si to užívá, tak ještě chvíli počkám, třeba zjistím, co na tom vidí. Zakloním hlavu a proud vody mi odplaví vlasy předtím přilepené na čelo a tvář. Cítím proudy vody, jak mi stékají po těle a berou s sebou nejen mou špínu, ale i mé tělesné teplo. Je mi zima, začnu se krčit a podupávat.

Rybák se vedle nakrucuje spokojeně jak malá mřenka.

Po chvíli se začnu klepat zimou, rybák se tam stále spokojeně rochní. Pak mi začnou cvakat zuby o sebe. Sakra, krollové jsou nejotužilejší rasa, přece nevylezu ven dřív než Áron! Chvíli poskakuju a přešlapuju, pak se na to ale vykašlu. Trollové nehopkají. Sednu si na zem se zkříženýma nohama a prostě čekám. Aby to nevypadalo, že se v té vodě nějak choulím, tak znovu zakloním hlavu a po malých doušcích popíjím. Po další chvíli se mi začnou z té zimy plést myšlenky a čumím jen otupěle na pěnu, která se vytváří při dopadu vody na zem a zase hned mizí. Začne mi být najednou docela příjemně teplo, trhnu sebou. Uvědomím si, že těsně před smrtí podchlazením prý bývá lidem teplo. Tohle ale nemůže být ono.

Vodní elementál: Sadah:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)
10+: Drž 3
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

jak hledíš do vodní tříště, ta najednou začíná nabývat tvaru a formy, jako bys ji ovládala svou myslí. Uvědomíš si, že nejen, že bys mohla z vody zformovat bytost, ale i že by tě tahle bytost mohla ... alespoň nějaký čas, než síla magie vyprchá, poslouchat.

Z morké a mrazivé letargie tě vytrhne Áron. "Po:hleď, vo:dní démo:n!" vykřikne, vyskočí z vody a vrhne se k němu v hluboké pokloně a chystá se začít tuto formující se hmotu uctívat .... pak se ale zamyslí a otočí se na tebe. "P- p- p- pro:č je tady? Myslím, že to: není znamení, ani nový bůh. Myslím, že ho: máš na svědomí .... ty ... " vyřkne bázlivě.

Jakou formu získá tvůj elementál? A co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Hadešadah »

"Hezký vodní démon, že jo?" Zeptám se Árona a usilovně se snažím držet myšlenkami tu vodu a tu bytost v ní v nějaké podobě, pořád ale vypadá strašně blbě a rozplizává se. Když uvidím Árona, jak se tomu klaní, vyprsknu smíchy a tvor se rozprskne na zemi. "No, jo, snažím se, ale zatím se mi to úplně nedaří."

Začnu jej formovat zase od začátku. Je to pořád ale takový nanicovatý věčně se roztíkající se chuchvalec. Pak mě napadne použít magenergii z truhly, jenže nevím vůbec jak. Nějaký kruh nakreslit nebo sakra, jak na to?

Pak mne něco napadne. Vyskočím na nohy, vylezu z vodopádu a otevřu truhlu. Potřu si celé tělo vydestilovanou tekutinou našlapanou magií. Pak zase vlezu do vodopádu. Už celkem snadno zformuju kolem sebe pěnící vodu. Tu pak nechám na místě a vylezu zase ven. Bytost mne následuje. Zálibně se podívám na svého vodního dvojníka. Hmm, vodní tělo mi sekne, ty vlasy vytvořené ze splývající vody, ty částečně průsvitné údy, odraz a lom světla z lebky na křivkách těla. Úplná éterická krollí rusalka.

"Bude nám pomáhat, aspoň teda na nějakou chvíli."

Hodím si na záda zase truhlu a pak pokračujeme všichni na východ přes skrz poslední vodopád.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

projdete vodopádem do větší jeskyně, uprostřed které trůní vrak lodi.

Koga
Koga

Je to koga, bachratý jednostěžník s vysokými boky a ještě vyšší nástavbou na zádi. Je rozlomená vedví a její stěžeň z ní trčí zkácený. Levý bok má naražený na stěnu jeskyně, v pravém boku má velkou pravidelnou díru od magického útoku.

Na přídi lodi je zdobným písmem vyvedeno její jméno.
Jméno lodi píše:
MODRÝ OPÁL
Zpěv už zde přes vodopády skoro není slyšet.
Pach naopak trochu zesílil, nejsilněji ho cítíš z východní široké chodby.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Hadešadah »

No, prohrabu se tou lodí, jestli v ní nebude něco zajímavého, ale přijde mi to jako blbost, že by tu bylo něco užitečného, co nevybrakoval někdo přede mnou.

Pak se vydám na východ. Chodby, kde to tak smrdí, musí být přece opuštěné a nikdo se nám nebude plést pod nohy. U ruky mám nachystaný kus hadru, abych si tím zakryla pusu a nos, kdyby to smrdělo fakt přespříliš. Ale když jsem ustála troglodyty, tak zvládnu cokoli.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

loď je opravdu vybraná. Když procházíš její záď, opovážlivě v ní vrže - je skoro jisté, že kdyby se na ní nashromáždilo víc osob, tak se prostě utrhne a zřítí.

Vydáš se dál na východ za zápachem a brzy dojdeš k jeho zdroji.

Koryto řeky slizu
Koryto řeky slizu

Dorazíš na křižovatku, kde se chodbou od jihu k severu líně valí hutný smradlavý sliz, který hraje všemi možnými barvami. Magický původ z toho vzhledu vyloženě čiší a okamžitě tě napadne, že kdybys našla jeho zdroj, šel by zcela jistě použít k destilaci.

Pak tě zaujme podivný tvoreček, který nedaleko sedí na břehu slizového potoka. V ruce drží kus něčeho, co vypadá jako ztvrdlé bláto a znuděně s tím dloube do tekoucího slizu. Vypadá jako malá figurka z bláta, z dlouhým blátěným nosem.

"To je bůžek malých blátivých kaluží?" zeptá se tě Áron....

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Hadešadah »

Štouchám protáhlým kamenem do slizu, pak klacíkem, trochu si naberu i do lahvičky. Nakonec trochu otřu i prstem, abych zjistila, jestli to něco dělá na kůži.

"Jo, a ty jsi bůžek pitomých dotazů." Odpovím Áronovi. Pak je mi ho ale trochu líto, tak dodám "Ne všechno divné je i božské."

"Můžeš se ho jít zeptat." Postavička nevypadá nebezpečně, tak postrčím Árona před sebe a vydáme se k němu. Našlapujeme opatrně, aby jsme se slizu radši nedotýkali.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

když zašťouráš do slizu, okamžitě se na kámen nalepí a dá ti dost úsilí ho z kamene sundat. S klacíkem jakbysmet a z kůže ho musíš seškrábat vší silou. Máš dokonce pocit, že když jsi do něj dloubala, vytvářely se na něm malé panožky, které se snažily klacík či tvůj prst zachytit. Krom extrémní lepivosti ale není nijak nebezpečný. Také si všimneš, že velmi pomalu teče od jihu na sever a napadne tě, že vzhledem k magickým rezudiím, které u něj zaregistruješ, by jeho zdroj nejspíš šel vydestilovat.

Když se přiblížíš k hliněné postavičce, nejprve přestane štouchat do slizu a s obavou na vaší trojici kouká. A pak se mu rozjasní oči.

"Jů! Dobrodruzi! To je skvělé, vy určitě dokážete splnit jednomu z místních džinů jeho přání! To zlomí Halasterovo zaklínadlo, které mě tu drží a já budu svobodný! Honem, pojďme, ať už to máme za sebou. Ke kterému z nich vás mám odvést dřív? K Ichthyglugovi? Nebo k Jarûkovi? Za mě osobně je to prašť jako uhoď - oba dva jsou to zabedněnci a pitomci a je mi úplně ukradené, kterému z nich jeho přání splníte, hlavně když už mezi nimi nebudu muset běhat jak hadr na holi. Tak honem honem, rozhodněte se..."

"Mimochodem, já jsem Urm."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Hadešadah »

Poslala jsem tedy Árona, aby s pidimužíčkem jednal a sama poslouchám pár kroků za ním.

Musím ale zasáhnout a tak mu šeptám do ucha: "Ne, Árone, džinové nejsou bohové, klidně je můžeme poslat do háje. Ostatně tady toho pidižvíka taky."

"Urm" odkašlu si a zní to opět jako "Urm" Je mi to jméno trochu povědomé. Chvíli přemýšlím a v hlavě se mi přeskládávají písmena ...Urm ... Mru ... Rum... tak asi ne.

Chudák Áron kouká na pidimužíčka poněkud zmateně, tak se do toho vložím já.

"Nemají milý Urme plnit přání spíš djinové těm, co otevřou jejich flašku? A jak se to vlastně seběhlo, že musíš běhat jako hadr na holi? A co kouzelné slovíčko? Ty jsi taky musel splnit nějaké jejich přání?"

"Jo a netušíš, co je tohle za sajrajt?" ukážu na sliz.

Celé mi tady to se zotročeným Urmem a přivedením náhrady připomene pohádku o převozníkovi, který musel vrazit veslo někomu jinému a ten pak musel otročit za něj.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

Urm se na tebe smutně podívá. "Taky jsem si to s těmi džiny myslel, ale tady je to takové ... jinačí ... šílenější. Džinové jsou venku ze svých lahví a jsou to Halasterovi vězni. Jsou spoutaní prokletím, které na ně Halaster seslal - a dokud ho nezlomí, tak tu budou trčet. Haster jim dal nějaký úkol .... já nevím jaký, ale zjevně ho nedokáží sami splnit .... a já jim sloužím jako posel a dohazovač hrdinů. Sháním hrdiny, co pro ně splní ten úkol ... to si oni jako přejí ... a až ten úkol bude splněný, tak džin, který ho splní bude svobodný."

Povzdechne si.

"A to je ten kámen úrazu. Oba mají stejný úkol, chápeš? Takže ho splnit může jen jeden z nich. Ten druhý tu zůstane uvězněný. Tím pádem se navzájem pěkně nenávidí, že?"

Podívá se na tebe a očekává, že přikývneš.

"No a mě tu zase drží kouzlo, které mě nutí jim sloužit oběma naráz. Takže hádej co ... když tu jsou dobrodruzi, tak mě oba nutí, abych přetáhl dobrodruhy na jejich stranu. A když tu dobrodruzi nejsou, tak jim sloužím jako poslíček. To jsem radši měl zůstat zatuhnutý tady v té břečce, než takovýhle osud," zašklebí se smutně.

"Jo, zatuhnul jsem v téhle břečce, když jsem cestoval mezi sférami. Nevím co to je, ale přilepí to každého. Dokonce i nehmotné bytosti. No a našel mě tu Halaster, a že prý mě osvobodí, když pro něj udělám službičku. Prý jen pomoct džinům splnit jejich přání, poslouchat je. Pche! Kdybych věděl, že ta službička bude taková dřina, tak snad radši zůstanu přilepený."

"Kouzelné slovíčko? Jako to zaklínadlo, co mě tu chytlo? To si bohužel už nepamatuju. Ale jo, přání jim plnit musím. Když mi něco nařídí, musím to poslechnout. Poslední rozkaz, co jsem od obou dostal, byl >Až potkáš nějakého dobrodruha, tak ho přiveď.< Což je docela dobrý, protože mi to umožnilo se toulat tady uprostřed, kde mi nemůžou nakázat nic jinýho a mít svůj klid. Teda ... měl jsem svůj klid, teď už mě to kouzlo zase nutí tě k nim odvést."

Zvedne se.

"Tak ke kterému půjdeme první. K Jarûkovi? Nebo k Ichthyglugovi?"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] ??. patro - ????

Příspěvek od Hadešadah »

No, jak ho tak poslouchám, tak je v pěkných sračkách.

"No a kolik hrdinů jsi vlastně už k těm džinům přivedl?"

"A jak to kouzlo, co tě tu drží, teda funguje? Ti vybouchne hlava, když opustíš patro, nebo jak jako?"
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti