[HRA] 10. patro - Muiralův revír

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Hiro

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Hiro » 23. 3. 2020, 12:07

... fázová hlídka ...

Poslouchám vyprávění mladého drowa a drbu se při tom ve vousech. Je to milý chlapec se špatně nastavenými prioritami.

"Poslyš, Sornozi, jistě je správnou volbu vymanit se z nepřátelského matriarchálního prostředí a zkusit jinde dosáhnout svého skutečného potenciálu. Jen si nejsem jistý, jestli je rod Freth tou nejlepší volbou.

Oni to mají teď drowové v Podhůří těžké, že ano, Cilapi? Permanentně jsou s někým ve válce, na každém patře jim jde alespoň jedna skupina po krku a když už mají trochu klid, vraždí se nemilosrdně mezi sebou, aby si tak pomohli při postupu na společenském žebříčku. Dám ti dobrou radu - využij toho, že ještě nejsi úplně zaháčkovaný v místních pletichách a jdi odsud pryč, dokud můžeš. Zkus chvíli pobýt v jiné společnosti, než jsou drowové, a určitě budeš příjemně překvapen.

Možná ti to připadá bláznivé, ale vím, o čem mluvím. Sám jsem strávil většinu mládí ve škole a skoro celou dospělost na moři, ačkoliv jsem byl předurčen k pobíhání po skalách v bederní roušce a hlídáním hranic. Vystoupil jsem ze svého prostředí i komfortní zóny a musím říct, že toho vůbec nelituji. Zde v Podhůří cestuje jedna světlá elfka, Marta, která šla také touto cestou a mám pocit, že jí to jde přímo znamenitě, že ano, Cilapi? Každopádně znát bys mohl třeba mistra Drizzta Do'Urdena, který na tomto přístupu postavil svou slávu a věhlas.

Budeme jistě rádi, když nás zavedeš za tím skutečným špehem. Ale radím ti, a myslím to s tebou dobře, ber toto jako poslední závazek místním drowům a vydej se potom svou vlastní cestou. Myslím, že hned nahoře v hospodě Zívající jáma získáš nespočet zajímavých příležitostí, kam se vydat dál a kde začít pracovat na svém budoucím postavení."

Navzdory přesvědčení mladého drowa: Hiro:2D6+3 → 10(5 +2 + 3)#CHA

PJ?

Přidal bych ještě i pár dalších rad, ale naši rozmluvu naruší žena, která z ničeho nic přiběhne a vrhne se Cilapimu kolem krku. Toto bych čekal spíše u Elrica. Jen se usmívám a čekám, co mi k ní Cilapi poví.

Cilapi?
Hiro a Boo
Deník postavy

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 23. 3. 2020, 15:29

... u fázové hlídky ...

"Í-ik! Tedy... Saago... já..eh... taky tě rád vidím. Já... zrovna jsme se chystali vydat se tě najít..." vykoktám ze sebe a když mě Saaga po době - která byla trochu dlouhá, avšak rozhodně ne mému elfímu srdci nepříjemná - pustí, mé růžovějící uši prozradí mé rozpaky.

"Tedy... Hiro, jak jsi slyšel, Saaze jsem již o tobě vyprávěl, ostatně zmínil jsem jí i ostatní z nás, kdyby na ně narazila... Saaga je v Kobkách nová, ale je velice šikovná -"
"Ehmr!,"zakucká se Glom tabákem.
" - chci říci schopná. Zvládli jsem spolu proniknout do Lebečné pevnosti! Saaga míří dolů - a jak jsem vyrozuměl, tam někde by měla být i Hadešadah - takže se naše cesty prozatím spojili. Obyčejně nemluví tak opřekot - vlastně moc nemluví... Možná, že... Saago, mohu?"

Opatrně jí položím dlaň na čelo. Pohlédnu jí do očí a bodne mě u srdce - Bohyně, doufám, že je to projev horečky a skutečně neplakala... Vezmu ji za zápěstí, její srdce divoce tluče.

"Myslím, že na tebe možná působí drowí jed. Může způsobit únavu, malátnost a ... lehkou hlavu. Mohu později zkusit požádat Měsíční bohyni, aby ti poskytla své milosrdenství, ale již jsem čerpal z její síly dost a nerad bych to ještě zhoršil. Chvíli bych s tím počkal, jsi silná a myslím, že tvé tělo si s nejhorším poradilo. Teď by pro tebe byl nejlepší odpočinek, ale bohužel na něj není čas..."

"A s probodáváním drowů prosím také ještě počkej," požádám ji, "Zrovna tenhle - Sornoz - změnil strany a je nám teď velmi užitečný. A my zase pomůžeme jemu. A teď..."

Navrhnu naše zajatce svázat a odtáhnout do Muiralovi skrýše, ale můj plán v zárodku utne informace od Saagy, že teleportační sochy jsou mimo provoz. Povzdechnu si. To znamená, že budeme mít méně času, než někdo hlídku objeví...

I tak je navrhnu zavřít alespoň v ložnici pro hosty - svázané a živé.

"Třeba po smrti Vlonwelv změní názor," řeknu ještě Sornovi, "Jestli dům Avryndar zmizí a nahradí ho rod Freth, snad by mohli sloužit - podobně jako ty - v jeho službách. Na méně důležitých a více hlídaných pozicích, samozřejmě. Nehodlám plýtvat vzácnými elfími životy, i když je zrovna pošpinila temnota..."

PJ? Až budou zajatci "v bezpečí", vydal bych se na jih. Soroz nám může ukázat cestu k opravdovému špehovi.
Co vlastně Saaga vypoví o svém stavu?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Saaga

Příspěvek od Saaga » 23. 3. 2020, 18:48

... u fázové hlídky ...

Saaga se nechá Cilapim představit i vyšetřit. Celou dobu očima neklidně těká ze strany na stranu, prohlíží si se stejným zaujetím drowy, Hira, létající plamenný meč i spáry ve zdech. Jakmile je na okamžik úplné ticho a jen svázaní drowové mručí přes roubíky, pustí se do zběsilého vysvětlování.

"S tou sochou mě to mrzí, vážně, je mi to moc líto a cítím se kvůli tomu strašně špatně. Postavím brzo nějakou novou, ano? Ale co chci říct - když se ty portály rozbily, rozbilo se něco s nimi, tedy myslím. Nejsem si tím moc jistá, vlastně vůbec. Vůbec tomu nerozumím. Ale mám pocit, že na druhé straně uvízlo moje druhé já. Jako že druhá Saaga, nebo její půlka. Dává to smysl? Nedává, že? Promiň, štve mě to, že tomu nemůžu přijít na kloub. Ale já to vyřeším, fakt. Půjdeme dál na jih a najdeme průchod k té druhé soše z druhé strany. Už se na to těším. Snad je ta druhá Saaga v pořádku, bylo by blbé, kdyby nebyla. To bych si asi fakt neodpustila..."

Drmolila by asi ještě dlouho, kdyby ji nezastavil těžký, uklidňující Hirův pohled...

Hiro

Příspěvek od Hiro » 23. 3. 2020, 19:09

... u fázové hlídky ...

...usměji se na mírně zmatenou Saagu a lehce, otcovsky, ji pohladím po rameni.

"Rád tě poznávám, Saago. A rád bych ti představil i mé přátele Booa a Ká Óčka, které jsem na nějaký čas musel opustit. Věřím, že nám chvíle odloučení dá příležitost vyzkoušet si něco nového a nepoznaného. A věřím, že i ty budeš svůj momentálního stav nakonec vnímat jako příjemný zážitek."

Na chvíli se soustředím a pokusím se opět dotknout její mysli. Poprvé jsem to bezděčně udělal hned poté, co vběhla do místnosti. Přiznávám, že v tomto směru mne pobyt v Kobkách posunul až nečekaným směrem. A zatímco prve jsem nerozuměl tomu, co vnímám, teď je mi vše jasné. Této milé ženě skutečně chybí půlka jejího já, která se toulá někde nedaleko odsud. Analogie se mnou a Booem je vskutku hořkosladká.

"Nemusíš se bát, s Cilapim ti pomůžeme najít tvou druhou část a dostaneme vás domů... tedy, ne domů, ale k sobě navzájem. Správný pojem pro splynutí těl a duší, který by se sem hodil a nezaváněl by eufemismy, bohužel nemám, ale jistě brzy na nějaký časem přijdu."

Když tak o tom mluvíme, dostanu nápad a začnu se hrabat ve své torně.

"Něco jsi mi milá Saago připomněla. Nedávno jsem narazil na zajímavý svazek či knihu, chceš-li, pojednávající o životě a filozofii vašich lidí. Jsi totiž Githzerai, je tomu tak? Váš Lid mi je znám, měl jsem tu možnost setkat se dříve s Githyanki a tu čest hovořit s Githzerai. A vím, jak moc si zakládáte na poznání. Proto si myslím, že bys v této knize mohla najít informace o tvém momentálním rozpoložení. Třeba se to u vás stává běžně, nebo jsou alespoň nějaké zdokumentované případy. Každopádně jsem tento svazek již prolistoval a nemám pro něj asi dalšího využití, je tvůj."

Když už jsem u těch knih, stále mám v torně narychlo sbalené tři svazky z knihovničky vedle. Schválně, jestli jsou něčím zajímavé.

PJ, o čem pojednávají vedle nalezené knihy?
* Matrony bezslunečných hlubin od Vlonwelv Auvryndar
* Otrávený pohár od neznámého autora
* Démonické nákazy - sbírka různých autorů

Chvíli přemýšlím o Cilapiho plánu se zajatci. Určitě je lepší, než pouštět jim tu žilou a pak v tom šlapat.

"Cilapi, příteli, co se našich zajatců týče, rád ti pomohu s transportem. Zvládnu to myslím jen s trochou dobrého čaje a pozitivní nálady. Určitě to půjde snáze, než kdybychom je tu tahali po zemi nebo snad nosili. A zatímco na tom budu pracovat, buď prosím od té dobroty a pověz mi něco málo o rodech Avryndar, Freth a také Zhentarimských. Přiznávám, že politika Podhůří šla doposud poněkud mimo mě a nevyznám se v tom, s kým jsme vlastně kamarádi a s kým přímo přátelé. Rád bych si v tom udělal jasno, abych třeba málo vřelým oslovením neudělal u té paní Vlonwelv či někoho jiného ostudu."

Cilapi?

"A ty, Sornozi, mi prosím prozraď něco málo o tom, co nás čeká v chodbách dále. Jistě to tu dobře znáš, když jsi ten špión-aspirant. A my bychom mimo návštěvy u Vlonwelv rádi dostali naši společnici Saagu k naší společnici Saaze a bude příjemné vědět, kudy se k ní hladce dostat. Budu ti zavázán."

PJ, dal jsem Sornozovi moudrou radu, považujme ho tedy za mého následovníka. Žádám ho o radu, jak se nejlépe dostat k teleportační soše (rozbité) z druhé strany (asi jihem). Co mi poradí?
Hiro a Boo
Deník postavy

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 23. 3. 2020, 20:20

Pozoruji Saagu se vzrůstajícím zděšením. Odolám pokušení znovu ji zkontrolovat teplotu, ale když Hiro stvrdí, že něco takového je - alespoň teoreticky - skutečně možné, pouze překvapeně zamrkám a kývnu na souhlas s Hirem, že jí pomůžeme k tomu, aby byla opět celá.

"A s tou sochou si nedělej starosti," pokusím se po tom o úsměv, abych jí dodal trochu klidu, "Nebyla tam žádná hádanka a to je u portálové magie nefér. Navíc je to konstrukční slabina, opravdu. Pokud není fyzický klíč, heslo by mělo být poblíž, byť zašifrované, jinak je portál náchylnější k chybám a to i fatálním. A taky zpravidla hůře odolává vynucení průchodu..."

Když vidím zejména Hirův zvědavý pohled, pokrčím rameny a doplním: "Ověřoval jsem sestře citace, když psala na to téma závěrečnou práci."

Když přijde řeč na vztahy v Podhoří, střelím pohledem po Sornovi, ale pak si povzdechnu:
"Tedy i já mám pocit, že se v tom všem tak úplně nevyznám, ale pokusím se... S rodem Avryndar jsem se setkal už ve druhém patře - mág Rizzeril se ukázal být velice rozumný a hlavně nelačnil po boji. Zastupoval tam ale hlavně Zhentarimské, se kterými jsme skrze něj uzavřeli s pánem Elricem smlouvu o neútočení.

Rod však ve vyšších patrech zastupovala T'rissa, která se věnovala zejména nechutným věcem s vajíčky obřích pavouků. Pán Elric se o ni naštěstí postaral... Pak kartami zamíchal útok Azrokovi Legie, ostatně byl jsi u toho, když jsem vojvodovi - " ohlédnu se po Sornovi a zašeptám " - nabídl pomoc. V bitvě jsem pak drowy z rodu Avryndar vyhnali to Pokroucených jeskyň."

Pak již pokračuji normálně: "Jestli jsem správně pochopil to, co se říká v Legii, tak jakási Silkress nahradila mrtvou T'rissu ve vedení. Ne ale na dlouho. Rizzeril ji zmrazil kouzlem a sám se ujal vedení - alespoň dočasně. Zabránil tak krveprolití, které by následovalo, když by se Lurkana s vojáky pokusila zabránit stahujícím se drowům v ústupu. A dokonce - Bohyně mu žehnej - uzavřel s Legií příměří!

Pokud ale rozumím tomu, co naznačoval Sornoz - že mužům u rodu Avryndar brání ve vzestupu skleněný strop - je otázka, jestli by ho časem nenahradila Vlonwelv nějakou ambiciózní generálkou... A Legie teď válčí s Cehem mnoha očí, příměří potřebuje..."

Zachytím Sorozův pohled, který se jasně ptá, proč mi tak záleží na nějakých skřetech. Já nakonec mávnu rukou a ulevím si.

"Do háje zeleného s tím! Vlastně jsem něco jako velvyslanec Azrokovi Legie. S Legií, hlavně s Azrokem, tedy jsem - a doufám, že i pán Elric a ty, mistře Hiro - opravdový přítel. Rád bych zachoval alespoň slušné vztahy s Rizzerilem - pokud bude ctít dohodu příměří a hlavně neútočení - ale vychází mi, že by tomu pomohlo, kdybychom nějak ztížili pozici rodu Avryndar tady. A hlavně Vlonwelv, která se zdá být skutečně krutá a nebezpečná - říkali to i její vlastní muži. Jsem si docela jistý, že by Rizzeril měl pro podobnou věc pochopení...

Navíc rod Freth drží území pod námi. Spojením s nimi předejdeme budoucímu konfliktu níže... Vlonwelv to zatím netuší, měli mě před ni původně předvést, ale bojím se, že šance na přetvářku ani odvolávání na Rizzerila dlouho nevydrží. Brzy z nás budou otevření nepřátele.

Tudíž," uzavřu s dlouhým povzdechem, "zdá se, že teď prostě pomáháme rodu Freth. Dejte Bohyně, aby to bylo menší zlo."

PJ?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 23. 3. 2020, 22:46

.... v tanečním sále ....

Analytická Saago,

klikatá chodba vede do rozlehlého sálu, který by klidně mohl být místem ke konání vznešených plesů. Vysoký, klenutý, pavoučími motivy zdobený strop podpírá z každé strany sada sloupů.

Rámus se ozývá z východní části sálu .... a v temných stínech tam vidíš dvojici obrovitánských postav, které jsou sice chrakterem drowí, avšak vzrůstem a chováním spíše divocí a tupí obři.

L10-031.jpg
Taneční sál

Zmutovaní drowové zuřivě buší do dvojice sloupů, která podpírá strop .... a i odsud vidíš, že to není první dvojice, do které se pustili - ruiny na zemi za nimi prozrazují, že už před časem jeden pár sloupů strhli.

Zatím si tě nevšímají. Z místnosti je možné pokračovat chodbou vedoucí na západ.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 24. 3. 2020, 08:28

.... fázová hlídka ....

Cilapi, Hiro,

mladý drow pozorně poslouchá vše, co mu říkáte. Je zřejmé, že ne všemu věří, a občas položí nějaký chytrý dotaz, kterým si ověřuje, zda se nějak nezamotáte do nějaké vlastní lži.

Je vidět, že jméno Drizzt Do'Urden na něj zapůsobí, byť ostatní drowové, namotaní v pavučinách, si při jeho vyslovení odplivnou. Alespoň ti, co jsou při vědomí.

To je asi ta poslední kapka, po které drowy uklidíte do ložnice. Sornoz vás naposledy varuje, jako by šlo o strašlivou pošetilost, ale pak už přejdete k plánování dalšího postupu.

"Má spojka na mne čeká v jednom z chrámů, co jsou kousek na jih odsud. Přivedu vás na správné místo a správným způsobem .... představím vás ... a uvidíte."

Kupodivu nezmíní, že se máte u dotyčného pravého špeha nějak přimlouvat, jako by mu Hirova slova zasadila do hlavy semínko další alternativy, které teď klíčí. Je vidět, že myšlenku zcela opustit drowí společenství zpracovává. Je tím pádem i zjevně rád, že se chvíli věnujete Saaze a vy si můžete uspořádat myšlenky.

Když přijde dotaz na alternativní cestu kolem dokola, přikývne. "Jistě, existuje cesta kolem. Chápu-li, že zde tato Gith, zvaná Saaga, je rozpolcená, může se svou druhou já znovu sejít u řeky Sargauth, v místech, kde je možné sestoupit do Troglodytích nor."

"Cesta této Saagy je shodná s cestou nás všech - vydáme se za špehem rodu Freth a následně podle jeho plánu budeme postupovat asasinací Vlonwelv. S tou se nepochybně utkáme někde v okolí chrámu Temného Seldarinu ... a od něj je to k řece Sargauth co by kamenem dohodil."

"Druhá Saaga to bude mít snazší i obtížnější zároveň. Půjde územím, které ovládal Muiral - a jestli to chápu správně, toho jste již odstranili. Musí se ale dostat až do Llothina paláce a projít magickými dveřmi. Těmi však smí projít toliko drow a jsou hlídány vtělením samotné Lloth v podobě kamenného golema."

Hiro,
následovníkova rada zní:
* sejít se s druhou Saagou u řeky Sargauth
* druhá Saaga se musí nějak dostat skrze magické dveře na balkóně ve Llothině paláci - ty jsou teď otevřené na škvíru a hlídané kamenným golemem, co má rozkaz nepustit skrz nikoho jiného, než drowa.
* a vy se k řece Sargauth nejlépe dostanete tak, že budete pokračovat ve snaze odstranit Vlonwelv s tím, že až vás to dostane do chrámu Temného Seldarinu, bude to už k řece kousek.

Hiro má také čas projít si knihy. V každé najde trochu užitečných informací.

* Matrony bezslunečných hlubin napsala samotná Vlonwelv - a jsou tedy oknem do jejího uvažování. Hiro si může hodit ODHAD OSOBY, ale hoď+INT ... a kdykoliv to bude potřebovat dozvědět něco o Vlonwelv, může spálit získané držení, v knize zalistovat a položit libovolnou otázku o Vlonwelv nebo rodu Avryndar
* Otrávený pohár - dává zdarma navíc volbu Neutralizace drowího jedu, při TREFĚ na jakékoliv léčení, u kterého v ní člověk může listovat
* Démonické nákazy - je sbírka humorných povídek o démonech a osudech lidí, kteří jim podlehli. Předčítání z ní funguje podobně jako hudební nástroj - poskytuje tedy ZÁBAVU během TÁBOŘENÍ.

Když nakonec Cilapi vysvětlí politickou situaci a přikývne na to, že Freth jsou vlastně spojenci, Sornoz je spokojen. "Pojďme tedy. V chodbě, kterou půjdeme, doporučuji se vyhýbat hromadám lebek. Kouzlo, které z nich emanuje, není fyzicky nebezpečné, ale vyvolává nepříjemné pocity. Půjdeme také kolem dveří do mnoha menších svatyň - nevstupujte do žádné, dokud vám sám neřeknu, abychom se neprozradili, nebo jste nepadli do nějaké pasti."

Co uděláte dál?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 24. 3. 2020, 13:56

... fázová hlídka ...

Saagu Hirův rozvážný hlas zjevně uklidní. Přesto ani na chvíli neposedí a neustále přechází dokola po místnosti a něco si pro sebe mumlá. Když zaslechne Sornův popis další cesty, vyhrknou ji slzy na krajíček.

"Saaga to bude mít těžší, než já? To je ale hrozné! Tu sochu jsem viděla a byla opravdu nebezpečná, navíc jsou tam další kostlivé koule a vůbec je to extrémně nebezpečné! Ach jo, snad to holka zvládne... moment... jo, zatím to zvládá!" Saaga se usměje, poposkočí a zatleská. "Budu ale moc ráda, když jí půjdeme spíš naproti a přinejhorším s tou sochou pomůžeme, určitě vás to bude bavit."

Strach v jejích očích rychle vystřídá nadšení a odhodlání. Přecházení po místnosti přejde v nervózní přebíhání. Zastaví ji Hirova kniha.

"Panejo, děkuji moc!" vyhrkne nadšením a skočí kolem krku tentokrát mudrcovi, "něco takového jsem neviděla od mala! Už se těším, co všechno se dozvím. Sice jsem kdysi znala Zerthimonovy spisy nazpaměť, ale nikdy jsem je nečetla s komentářem. Jsem nadšená!"

Saaga pustí hira, dá mu pusu na tvář a pustí se do listování. Najednou je od ní klid.

Předávám slovo ostatním.

Hiro

Příspěvek od Hiro » 24. 3. 2020, 15:52

... u fázové hlídky ...

"Děkuji ti, milý Cilapi, z politologickou vložku. Vážně, jsem rád, že v tom mám jasno. A taky mne těší, že vlastně máme spojence na každém rohu. Osobně mám slušné vztahy zatím vlastně s každým a s kým nebyly, vzpomeňme například T'rissu, těm už stihl dál Elric nebo někdo podobný za vyučenou."

Mám z toho všeho dobrý pocit. Čeká nás jistě příjemné a zapamatováníhodné setkání i s Vlonwelv.

"Mimochodem, co se naší plánované návštěvy týče, prolistoval jsem si zběžně tuto brožurku sepsanou samotnou Vlonwelv a mám dojem, že je to téměř bezedná studnice zajímavých poznatků."

Odhad osoby: Hiro:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#INT
- Držím 3
- Cilapi, kdyby tě napadlo něco, co by se nám mohlo hodit, řekni.

"V neposlední řadě, milý Cilapi, mám tu jednu publikaci věnující se otravným praktikám místních drowů. Ne tedy jejich dekadentním choutkám, neustálým výhrůžkám nebo zálibě v přehrávaném mučení, ale čistě jedům používaným k poškození těla. Ty jsi tady odborník na léčení, takže věřím, že ji zužitkuješ mnohem lépe."

Cilapi, dávám ti Otrávený pohár.

"Inu, máme-li všechno vyřízeno, směle za Sornem. Jak říkávala moje maminka - stůjme rovně, usmívejme se a vzhůru do lepší společnosti!"

Hiro je připraven odejít dále na jih.
Hiro a Boo
Deník postavy

Saaga

Příspěvek od Saaga » 24. 3. 2020, 15:58

... v tanečním sále ...

Saaga nehybně stojí ve dveřích, pozoruje a poslouchá. Po chvíli si začne lehce poklepávat levou nohou, za okamžik se přidá i pravá. Poklepávání přesně kopíruje pravidelný rytmus bušení do sloupu a zvolna přejde do krátkých kroků směrem k západním dveřím.

Kroky přesně kopírují kachle na zemi a ačkoliv jde Saaga potmě, v jednu chvíli natáhne ruku před sebe a přesně ji přiloží na kliku dveří. Projde skrz a zkusí rozsvítit dříve, než ji něco sežere.

PJ, Saaga jde do další místnosti na západě, nemá světlo. Až ho rozdělá, co uvidí?
Naposledy upravil(a) Saaga dne 24. 3. 2020, 21:20, celkem upraveno 1 x.

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 24. 3. 2020, 16:26

... u fázové hlídky ...

"Náhoda? Nemyslím si..." okomentuje Glom fakt, že ty, kteří s Hirem nevycházeli slušně, někdo záhy srovnal.

"Darovat někomu zajímavou knihu - vskutku obdivuhodný způsob, jak někoho umlčet," usměji se na Hira a příjmu tu svoji, "Jinak máš samozřejmě pravdu, poznat svého nepřítele - v tomto případě alespoň jeho jedy - bude nanejvýše prospěšné."

Dále již neotálíme a vydáme se za Sornem, který jde první a dává pozor na případnou hlídku. Jinak se řídím jeho pokyny, zejména co se lebek týká. Jedinou výjimkou jsou dveře do chrámu Ejlistrají, u nichž se zastavím a tiše se bohyni pokloním.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 24. 3. 2020, 21:41

... chodba s lebkami .....

Cilapi, Hiro, Saago,

vydáte se za Sornem do dlouhé chodby, ve které jsou v nepravidelných intervalech rozmístěny hromádky lebek. Drow se jim obloukem vyhýbá a vy ho následujete.

L10-032.jpg
Chodba s lebkami

Ukazuje se, že jižní stěna chodby je celá lemovaná dveřmi vedoucími do svatyň, každá svatyně je zasvěcená jednomu ze členů Temného Seldarinu.

První je Ejlistrají, na druhých dveřích je vyobrazen Vhaeraun, bůh noci, zlodějin a asasínů. K těmto dveřím zamíří Sorn a začne pěstí vyklepávat na dveře tajné signály.

Na třetích dveřích je vyobrazen Selvetarm, drowí bůh válečníků, na čtvrtých Kiaransálí, temná bohyně posmrtna a rozkladu a na posledních dveřích není vyobrazena žádná postava, nýbrž hrozivý obraz boha mnoha tváří a tvarů, Ghaunadaura, boha slizů a chaosu.

Z chodby také vedou jedny dveře na sever, neoznačené.

Drowovi odpoví zpoza dveří podobný signál a svatyně se otevře.

Co uděláte dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 24. 3. 2020, 22:11

.... u sochy tančící ženy ...

Saago,

proplížíš se kolem stěny do průchodu směrem na západ a vzápětí si uvědomíš, že světlo nepotřebuješ - přímo ve středu téhle místnosti stojí socha roztančené ženy, která hledí na jih a ta je shora ozářená klidnou září připomínající měsíční světlo.

L10-033.jpg
Socha tančící ženy

Přestože je vytesaná ve zjevně tanečním postavení, má na to neobvyklý šat, skoro bys řekla, že je oblečená v loveckém oděvu, rozhodně nejde o zdobnou róbu. Je ti neskutečně povědomá, jako bys ji jen před chvílí někde zahlédla. Dlaň ruky má otevřenou, jako by měla něco držet nebo chytit, sochař ale neznázornil co.

Na východ odsud pokračuje otevřená chodba, na jih pak dveře, které jsou zavřené a jsou osvícené obdobnou září, jako socha samotná.

Dveře na jih jsou magicky zamčené.

Co uděláš dál?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 24. 3. 2020, 22:56

... u sochy tančící ženy ...

Saaga ustoupí z chodby stranou, aby v měsíčním světle nebyla z vedlejšího sálu vidět. Využije slabé měsíční záře a zapálí si lucernu.

Obejde sochu ze zadní strany a posvítí si do chodby vedoucí na západ.

PJ, jak a kam pokračuje chodba?

Vrátí se zpátky k soše. Prohlédne si ji z boku a obejde ji opět zezadu a prohlédne ji z druhého boku. Zastaví se v jihovýchodním rohu místnosti a sleduje záři na dveřích. Porovnává ji se září kolem sochy a hledá spojitosti a rozdíly. Nakonec se zaměří na otevřenou ruku sochy a přemýšlí, co by se do ní dalo nejlépe vložit.

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 12(4 +6 + 2)#INT
- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné? (odkud je ta socha povědomá?)
- Jaká je nejlepší cesta skrz dveře?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 24. 3. 2020, 23:02

Saago,

chodba vedoucí na západ míří zpátky k oné bizardní a proměnlivé struktuře, která ti při posledním pohledu na ní přivodila šílený smích.

Prohlížíš si to světlo ... a uvědomíš si, že i když je země tu a tam porostlá zbytky nějakého mechu, hub, či pavučin, na místech, kam dopadá světlo i na soše samotné nikde není ani známka života.

Je užitečné zjistit, že bílé světlo, které osvětluje sochu, zabíjí vše živé.

Čím víc přemýšlíš o soše, tím víc si uvědomuješ, že jsi před chvílí viděla skrze své druhé já na dveřích jedné ze svatyň. Je to Ejlistrají, bohyně lovu. Její vyobrazení jako sochy se od reliéfu na dveřích liší jediným detailem - ta na dveřích má v ruce meč. Otevírají-li se magické dveře hádankou, bude její řešení právě toto.

Socha otevře dveře, pokud ji někdo dá do ruky meči podobnou zbraň. S ohledem na nebezpečnou záři to bude NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+OBR (chceš-li být dost rychlá), nebo +ODL (chceš-li záři prostě vydržet).

Co uděláš dál?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“