[HRA] 10. patro - Muiralův revír

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Cilapi Márameldon

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 21. 3. 2020, 13:46

... fázová hlídka ....

'Í-ik, hadi!' pomyslím si, než si plně uvědomím, že v ně části své hole proměnil Hiro - jako nějaký prorok. Ale stejně, nejdřív pavouci, teď hadi...

Štíhlá těla se napřímí, tlamy odhalí zuby jako jedovaté jehly a hlasitě zasyčí. Jako lovec poznám výhrůžku, hadi nechtějí útočit, jen nás bránit.

Drowové kvůli nim na okamžik zaváhají. Stihnu tasit meč.

"Následovníci Lloth se jedu nebojí!" křikne jeden z nich, "Sejměte elfa, já ohlídám čaroděje."
"Prokletá neviditelnost," uleví si druhý, "Jak nám mohl proklouznout?"
"Zabme je dřív, než se o tom dozví Vlonwelv."
"Utúlie'n aurë!" křiknu já a skočím jim v ústrety.

Cilapi:2D6+2 → 10(2 +6 + 2)#OBR(Zteč)
10+: V boji rázně postupuje vpřed - můj útok je silnější o +1 Zásah.
Záměr: Zaměstnat drowy a alespoň dva z nich držet zády ke špehovi.

Cilapi > drowové: SZ2 (meč) - 1KZ (drátěná košile) - 1 ŠERM+ 1Z (volba) = 1Zásah > LZ
Drowové > Cilapi: SZ1? (krátký scimitar) - 2KZ(šupinová zbroj) - 1Z ŠERM = nic

Meč zazvoní o dvojici krátkých scimitarů a dva drowové překvapeně ustoupí o krok. Sám ukročím a rozmáchnu se v širokém oblouku - můj vlastní meč má větší dosah. Ustoupí znovu - přesně ke špehovi z domu Freth. Udělám piruetu a nečekaně bodnu do strany, třetí drow mě opatrně obchází - očima si hlídá hady - a hrot mého meče udeří přesně, uslyším bolestné zaúpění.

Vzduchem se mihne zahnutá čepel - nestihnu ji plně krýt, ale ostří sklouzne po šupinové zbroji. Využiji odkrytí a útok oplatím.

Špeh? Hadi? Hiro? PJ?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Hiro

Příspěvek od Hiro » 21. 3. 2020, 14:26

Po sebevědomém výkřiku 'Následovníci Lloth se jedu nebojí!' se rozesměji a svíjející se hadi prudce zasyčí. Očividně jsou jiného názoru.

Zatímco Cilapi tančí s mečem a zasazuje lehké škádlivé zásahy, rozlezou se pětice hadů do všech směrů a s mrštností sobě vlastní se pokouší uštknout naivní drowy do oblasti jejich kotníků.

Zákeřnost: Hiro:2D6+ → 6(1 +5 + 0)#SIL

PJ?

Jinak Hiro postává u dveří a užívá si to, plamenný meč si to užívá po jeho boku.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 3. 2020, 16:16

Cilapi, Hiro,

Cilapi obratně vmanévruje dva drowy špehovi přímo do rány, ...

Špeh: +1Z(scimitar) -1Z(zbroj) => OK

... a ten přiskočí a vrazí jednomu nůž do ledvin. Čepel se bohužel sveze po jeho zbroji, špeh ale i tak drowa kopne kolenem pod koleno a zasažený drow se zhroutí na zem. Druhý drow se otočí, ale to už dostane ránu pěstí a také se sveze na zem mezi hady.

Ti rozpoutají chaos.

Třetí drow, připravený udeřit na Cilapiho, si uvědomí zradu svého spolubojovníka a vykřikne "Mornië!" Místnost pohltí temnota.

Pokud mu v tom nedokážete v té temnotě zabránit, jeden drow se pokusí uniknout.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Hiro

Příspěvek od Hiro » 21. 3. 2020, 16:44

"Stát!" zvolám tak hlasitě, že se až plamenný meč zatřese. Ano, navzdory černočerné tmě ho stále ještě vidím lehce zářit u dveří.

"Uklidníme se, ano? Nikdo se nehýbejte, hlavně žádné prudké pohyby! Nechceme přece ublížit sobě ani těm milým háďátkům, že? Jakýkoliv neopatrný krok může znamenat zbytečné zranění! Tak prosím zůstaňte na svých místech a vyčkejte, než se dodávky světla obnoví!"

Pokročilá magie mámení: Hiro:2D6+2-1 → 8(1 +6 + 2 - 1)#MAG
- -1 za HOUF = působí to na všechny čtyři drowy v místnosti
- Dosah DOSTŘEL, Seslání OKAMŽITĚ, Trvání CHVÍLI
- Hypnóza
- Záměr: Zůstat na místech

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 3. 2020, 17:00

Hiro, Cilapi,

temnotu doplní ticho, přerušované občasným zasyčením hadů, jak se drowové pod vlivem hypnózy zastaví.

Hypnóza skončí za CHVÍLI, stejně jako temnota - tedy vlastně vzápětí poté.

Co uděláte?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 21. 3. 2020, 17:35

Jakmile mě pohltí temnota - odhodím meč. Snad nezasáhnu žádného z hadů.

V levé ruce stále svírám luk, který teď napnu. Špicuji uši směrem ke dveřím, čekám na zvuk jejich otevření, či alespoň náznak průvanu....

V tom se ale místností rozezní Hirův hlas tak silně, že sám na okamžik ztuhnu. A zdá se, že i drowové. Zřejmě nejsem jediný, kdo dokáže zmámit mysl jiných bytostí. Uvolním trochu tětivu a napjatě vyčkávám.

Temnota se začne zvolna rozpouštět. Zacílím luk.

"Vzdej se, drowe, a budeš žít," řeknu, "Máš mé slovo panoše Konvalinkového řádu."

PJ? Případně Hiro.
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 21. 3. 2020, 20:28

.... mezitím v jídelně pro hosty ....

"Tak jsem na to zůstali sami, Žrůte," řekne Glom a strčí nohou do jednoho z temných elfů v bezvědomí, "I to tvoje jméno mi připomíná jídlo... Žrůt... to mi Cilapi uďál naschvál. No nic, dáme se do 'práce'."

Goblinka se sehne a zkušeným pohybem prošacuje ležící drowy. "Nejsou to sice dobrodruzi, ale princip je stejnej..."

Po chvíli obrátí svoji pozornost ke kredencím.

"Já bych jedla..." vzdychne, "Ale ne, honóra je všude stejná. Todlec je jídelnička pro hostě a milostpanstvo, sem se žrádlo nosí na stříbrnejch podnosech s takovejma těma vodklápěcíma pukolema..." Goblinka se na chvíli zasní. "No nic, když nejni co do huby, votočíme alespoň nějaký stříbro..."

PJ? Mají drowové u sebe nějaké cennosti (případně jed)? A co kredence, je tam něco cenného?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 21. 3. 2020, 22:16

... sál se zavěšenou sochou Lloth ...

Pálím držení z Hlavně nenápadně na Získal čas - tvůj čin bude odhalen nejdříve CHVÍLI poté, co jsi bezpečně pryč.

Pozoruji skrz dveře dění vevnitř. Zatím o mně neví. Cesta dál vede kolem probouzejících se soch. Všechny se dívají jedním směrem, pravděpodobně čelili jednomu nepříteli. Mezi jejich zády a zdí je prostor i temnota. Zhasnu lucernu a pomalu se vydám dále.

Soustředím se na každý můj krok. Tlumí drhnutí kůže, šustění torny, cvakání přezek. Každý můj pohyb je zcela minimalistický. Pohyby položivých drowů jsou stejné.

Míjím první sochu. Připomíná mi strom ve větru. Základy pevně spjaty se zemí, vršek se kymácí do všech stran, nedokáže najít stabilní pozici. Ta analogie mi připadá odlehčená až veselá. Je málo rozdílnějších konceptů než strom ve větru a napůl zkamenělý temný elf.

Dostanu se za záda druhé sochy. Vzpomenu si na výjevy mladých mnichů zapadlých v tekuté zemi. Nedokázali udržet soustředění a podloží cvičiště se jim rozteklo pod nohami. Čím víc se cukali, tím více ztráceli koncentraci. S ochablou vůlí povoloval i svět kolem nich a bořili se čím dál hlouběji. Bylo zakázané se jim smát. Dnes tu ale žádný Zerth není. Koutky rtů mi začnou cukat, jednou rukou si musím zakrýt ústa.

Třetí drow je zkamenělý už jen od kolen dolů. Marně se snaží udržet rovnováhu. Opakovaně jeho tělo padá k zemi. Občas se zachytí rukama, většinou padá hlavou napřed. Je zmatený a odhodlaný. Po každém pádu se znovu snaží postavit a udržet se rovně. Připomíná mi nejisté muže. Muže nesoustředěné a vystrašené, kterém stejně plandal jejich úd a ani navzdory veškeré snaze nevydržel v žádoucím postavení. Třetí drow mi skutečně připomíná ochablý penis.

Neudržím se a vyprsknu smíchy. Pustím na zem lucernu, oběma rukama se pokusím zastavit nekontrolovaný příval emocí. Musím se kousnout do zápěstí, svalím se na zem a stočená do klubíčka sebou zběsile cukám. Zcela podlehnu záchvatu smíchu.

Spálený efekt za efekt sochy Gaunadaura.

Kontrolu začnu sbírat až ve chvíli, kdy zahlédnu tři blížící se ozbrojené postavy a zaslechnu jejich rozhovor. Stále ještě kráčí nejistě a hovoří pomalu.

"Kdo tohle je? Byla tu předtím?"
"Nevím, nepamatuju si."
"Je to jedno, smála se nám! Zaslouží trest."
"Jo. Chceme ji ale živou, hezky nám poví, co se tu vlastně stalo."
"Ale hezky se jí ptát nebudeme, potvory drzé..."

Pokusím se co nejrychleji dostat na nohy a nabrat koncentraci. Pořád mi připadají směšní, situace se ale stává vážnou.

Navzdory nebezpečí: Hiro:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#OBR
- Chtěla jsem se dostat do připravené pozice a bezpečné vzdálenosti dříve, než se ke mně dostanou.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 22. 3. 2020, 08:43

Saago,

vyskočíš na nohy a začneš ustupovat dozadu. Drowové jsou ostražití a v rukou mají své ruční kuše. Drží si tě na mušce.

"No, kočičko, jsi hezky mrštná, to je co říct," okomentují pružnost, s jakou vyskočíš na nohy.
"Určitě ale nejsi rychlejší než šipky našich kuší," usměje se jeden z nich, co má malou jizvu pod levým okem.

Začneš pomalu ustupovat dozadu, očima sleduješ hroty jejich šipek. Lesknou se - drowové neopomněli pomazat je nějakým jedem.

"Tak hezky pomalu, žádné rychlé pohyby, odhodíš ten svůj rapírek..." pokračuje jeden z drowů, "... a pomalu přestaň couvat," vyzývá tě, zatímco ty krok po kroku postupuješ pozadu směrem na východ.

Pak došlápneš na jednu z lebek, která tvoří podlahu, a noha ti po oblé podlaze uklouzne. Padneš na zem a zadrnčí tětivy.

Trojice šipek přelétne nad tebou, ty okamžitě děláš kotrmelec stranou.

Drowové vyrazí kupředu.

Ty přecházíš elegantně z kotoulu rovnou do stoje ... ale uvědomíš si, že v pádu jsi změnila směr a místo k východním dveřím jsi se posunula k jižním.

L10-029.jpg
Podlaha s lebkami

Drowové se zastavují v bezpečné vzdálenosti a znovu nabíjí ... trvá jim to trochu déle, protože nepomíjí smočit špičky šipek v malých lahvičkách u pasu.

Pokud se vydáš na jih, vyhodnoť si tah ÚTĚK. Protože to bude neznámým terénem, provedeme to následovně:
10+: Budu ti nabízet cesty, kterými si dá uniknout ... a ty si budeš vybírat jak dál, dokud nebude zřejmé, že pronásledovatelé to vzdali.
7-9: Budu ti nabízet všechny cesty ... a doženou tě buďto ve chvíli, kdy si sama zvolíš - buďto protože ti to přijde jako místo, kde se to má stát, nebo protože skončíš ve slepé uličce.
6-: PJ určí, kudy jsi ustupovala a kde tě doženou.

Můžeš také zkusit probít se k severním dveřím - v tu chvíli by ale drowové přestali přebíjet, tasili krátké scimitary a byla by to ZTEČ.

Nebo zkus něco jiného.

Co uděláš dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 22. 3. 2020, 09:13

... fázová hlídka ....

Cilapi,

drow s otevřenou dlaní sáhne k pasu, mezi dva prsty uchopí scimitar a naznačí jeho upuštění. V okamžiku, kdy ti pohled jen na okamžik sklouzne na zbraň, upustí ji a vrhne se k jižním dveřím.

Ty jsi samozřejmě něco takového čekal, a tak máš šíp stále založený a temného elfa na ráně.

Zasáhnout ho a zabránit mu tak v útěku je ZÁKEŘNOST.

Nebo budeš milosrdný a necháš ho běžet? Co uděláš dál?

Saaga

Příspěvek od Saaga » 22. 3. 2020, 10:31

... podlaha s lebkami ...

Drowové jsou lehce ozbrojení, krátké scimitary mají jen omezený potenciál. Zbroje máme obdobné. Mám lepší zbraň a možnost zaútočit. Pravděpodobnost je zranit a dostat se ke dveřím je přesto malá. Útěk do míst, která neznám, je ještě horší. Zvolím menší zlo.

Tasím meč a okamžitě přejdu do útoku na drowa stojícího u dveří. Stačí se dostat kolem nich, ublížit jim nejspíše nezvládnu.

Zteč: Hiro:2D6+2 → 4(1 +1 + 2)#OBR
Saaga SZ:2 (rapír), KZ:3 (zbroj 1, šerm, mrštnost)

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 22. 3. 2020, 11:55

Saago,

vyrazila jsi prudce do útoku a drowové se opatrně stáhli. Mají z tebe opravdu obavy, takže cesta ke dveřím je volná.

Otevřeš těžké křídlo, ale to už jeden drow natáhl svou kuši rychleji, než jsi čekala a poslal ti šipku pěkně drowsky do zad.

Drow>Sága: +2Z(kuše) -1Z(zbroj) -1Z(mrštnost) +1Z(průraz) => LZ

Je to jen škrábnutí, ale cítíš, jak ti jed zpomaluje nohy a reflexy....

Vyhodnoť si Otrávené šipky, hoď+ODL:
10+: Jed je slabý, ti to jedno.
7-9: Jed tě zpomalil. Na CHVÍLI -1STÁLE na OBR.
6-: Jed tě UNAVIL, -1OBR.

Chceš-li následně před drowy prchat, vyhodnoť si ÚTĚK. Můžeš se ale zkusit i něco jiného.

Saaga

Příspěvek od Saaga » 22. 3. 2020, 12:46

Otrávené šipky: Hiro:2D6+ → 5(2 +3 + 0)#ODL
- Jed tě UNAVIL, -1OBR

Zatnu zuby a pěsti. Znám drowy, vím, že bojují tímto způsobem? Proč jsem se nechala střelit?

Rychle se šířící jed mě donutí zastavit. Dobrá nálada a nezadržitelný smích jsou definitivně pryč. Zklidním se, soustředím. Pokračování útěku bude znamenat další šipku do zad.

Prudce se otočím se zbraněmi v obou rukách. Drowové jsou překvapení. To je správná reakce.

Ozbrojeni scimitary se ke mně musí dostat na krátkou vzdálenost. Zároveň stojí na kluzké podlaze z lebek. To je pro mne výhodná kombinace. Střelec je ve stejné situaci.

Udělám dva rychlé kroky k hraně lebek a zaútočím na střelce. Než stihne ustoupit, dostane ránu do ramene a sek přes nohy. Jeho druzi mu přiskočí na pomoc. Přitáhnu meč blíže k tělu, chci na ně dosáhnout okovanou pěstí. Rány na klouby je vyvedou z rovnováhy, následné rychlé seky udrží na místě.

Hiro:2D6+2-1 → 10(6 +3 + 2 - 1)#OBR
- Plný úspěch: Udržet je na podlaze z lebek, kde by se jim mělo bojovat obtížně
- V boji rázné a tvrdě postupuješ vpřed – tvůj útok je silnější o +1ZÁSAH.

- Saaga>Drowové: SZ:2 (rapír) - SZ:1 (zbroj) + SZ:1 (průraz) - SZ:1 (šerm) + SZ:1 (volba) = 2-ZÁSAH = TZ
- Drowové>Saaga: SZ:1 (krátký scimitar) - SZ:1 (šerm) - SZ:1 (zbroj) - SZ:1 (mrštnost) = -2-ZÁSAH = nic
- Drow>Saaga: SZ:1 (kuše) + SZ:1 (průraz) - SZ:1 (zbroj) - SZ:1 (mrštnost)= 0-ZÁSAH = OK

PJ, budeš nějak dělit jejich zranění? A co ta podlaha z lebek, jak se projeví, že na ní bojují?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 22. 3. 2020, 13:35

Saago,

sek přes nohy přetne střelci tepnu a na lebky vystříkne pulzující proud teplé krve. Terén klouže ještě víc, než předtím.

Střelec bere KO.

Rázný protiúder boxerem na čelist pošle dalšího drowa hlavou proti hraně dlaždic vedle lebek. Tvrdou ránu přežije, ale nevypadá, že by byl schopen se dál zapojit do boje.

Druhý drow bere TZ.

Třetí útočník je opatrnější a opět musíš zapojit rapír. Místnost naplní cinkání železa, jak se roztančíte v šermířském boji - ty obíháš do kruhu a držíš temného elfa na lebkách, on se snaží udržet rovnováhu ... ale marně ... v jednu chvíli mu podklouzne noha na lebce oblemcané krví a když instinktivně šlápne dozadu, proboří se mezi další dvě lebky a uvízne.

Třetí drow bere LZ a je v NEVÝHODNÉM POSTAVENÍ.

Co uděláš?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 22. 3. 2020, 14:12

... fázová hlídka ....

Když drow uchopí zbraň, aby ji upustil, svitne mi naděje. Snad chápe, že ho nemohu nechat jít varovat ostatní... Žel bohyně se ale zachová dle očekávání. Snad nevěří, že bych ho doopravdy střelil do zad. Mé dřívější já tomu také nevěří. Mýlí se oba.

Cilapi:2D6+2 → 8(2 +4 + 2)#OBR(Zákeřnost)
Vzdal jsi se úspěchu (ale nečeká tě NEPŘÍJEMNOST a neoslabil jsi ZÁSAH).

Cilapi > drow: SZ3(dlouhý luk) - 1KZ (drátěná zbroj) + 1Z(Sladění se zbraní) = 3Z = KO

Šíp se zabodne drowovi mezi lopatky. V letu za sebou zanechal slabou stříbřitou stopu. Jako kdyby někdo ve vzduchu rozsypal vílí prach... To jsem ale svojí magií posílil výstřel, aby lépe pronikl zbrojí temného elfa. Smutně skloním hlavu.

Na lítost teď ale není čas.

Přejdu k ležícímu drowovi a nahlédnu za dveře, které stihl na malý kousek otevřít. Pak k němu přikleknu a zkontroluji mu tep. Díky Bohyni zatím žije. Dýchá však mělce, šíp mu zezadu zavadil o plíci. Sáhnu pro svůj lovecký nůž a dám se do práce, kterou mi ale komplikuje jeho drátěná zbroj. Šíp se mi podaří vyndat, ale musím nožem rozšířit ránu. Pak na krvácející místo přiložím dlaň.

Cilapi:2D6+ → 6(4 +2 + 0)#OMAG(Uzdrav zranění)
6-: Kouzlo stačilo jen na první PRVNÍ POMOC za cenu JIZVY. Zranění nevyléčila a ještě pacientovi zatížila organismus, takže je UNAVENÝ.

Krvácení ustane, ale to je vše. Nezdá se, že by si Měsíční bohyně přála mu příliš ulevit. Ostatně pohrdl nabízeným milosrdenstvím. Snad si drow - možná většina z nich - svůj osud prostě zaslouží...

PJ?
Naposledy upravil(a) Cilapi Márameldon dne 22. 3. 2020, 18:57, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“