[HRA] 10. patro - Muiralův revír

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Muiralův revír
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Hiro »

"Jak to myslíš, co je to s námá?" zavolám na Cilapiho, když se pověsí na zábradlí. "Určitě ví moc dobře, co dělá, když skočil dolů z takové výšky se svázanýma rukama, ne? To dá rozum, že je to všechno jen součást nějakého promyšleného plánu."

Víc toho nestihnu. Cilapi se pustí do záchranné akce na vlastní pěst. Mladý a neklidný elf, co jiného se dalo čekat. Snad si alespoň díky Xaranově nesouhlasnému křiku uvědomí, že mu pomáhá proti jeho vůli.

"Omlouvám se, budeme muset běžet," rozloučím se s Llothinou sochou, "zůstaň prosím zde, vyprovodíme se sami. A hezký zbytek odpoledne."

Kývneme na sebe s Booem a přeneseme se téměř zároveň na druhou stranu balkónu, on najednou, já s mezipřistáním.

"Zippo, zdrž je, prosím," zavolám ještě na můj ohnivý doprovod a dál si jen užívám výhled na tuto jedinečnou scenérii.

Pálím jedno držení na elementála a on bude bojovat.

Plamenný meč se snese dolů, přelétne mezi dvojici temnosvětlých elfů a hromady kostí, které vytrvale pokračují za Cilapim, a pustí se jim do zad, holení a brňavek.

Zákeřnost: Hiro:2D6+ → 10(5 +5 + 0)#SIL
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Zastavit jejich postup
- Zippo>Váleč kostlivý (3x): SZ:3 (plamenný meč) - KZ:2 (proti útokům živlů) = 1-ZÁSAH - 2-ZÁSAH (3 Významní) = -1-ZÁSAH = NIC
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

kotvičku prefektně zasekneš do kostí, ale valící se hromada prostě pokračuje dál a začne lano táhnout neobvyklou silou. Nakonec ho neudržíš, vyklouzne ti a lano se do valících se kostí namotá.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

válivé hromady kostí přestaly pronásledovat Cilapiho a Xarana a snaží se marně pohltit plamený meč. Ten prokluzuje mezi hromadami a na oplátku kosti pálí. Nezdrží se ale u žádné dost dlouho na to, aby jim žár vážněji ublížil.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když mi strážný anděl Hiro pošle svůj plamenný meč, získám trochu času popadnout dech a na okamžik popřemýšlet o jeho slovech.

Podívám se na spoutaného vyděšeného drowa se zlomenou nohou. Jestli tohle hraje, tak si snad i zaslouží, abych mu na to skočil.

"Díky, Hiro. Snad se mi podaří dostat ho do bezpečí," zavolám, zatímco ztěžka oddechuji, "Zkusím se dostat ke schodišti do Magjádra. Když to oběhnete, možná se tam dostanete i přede mnou."

Popadnu Xarana jako dosud a táhnu ho rychle dál. Když se dostaneme k soše muže s tančícím stínem, zavřu dveře. Snad ti nechutnosti ze znesvěcených ostatků ztratí stopu. Paní bran, dopřej jim věčný klid... a mě trochu klidu k odpočinku.

Opřu se o dveře a chvíli oddechuji. Když neslyším chřestění kostí, vydáme se již klidněji dál. Pokud bude Xaran spolupracovat, vezmu ho pod ramenem a budeme spolu pomalu kráčet a hopkat. Jinak ho potáhnu jako dosud.

"Už jsi při smyslech? Řekneš mi konečně, co se stalo?"

PJ? Bude Xaran spolupracovat? Jinak předávám slovo ostatním.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Hadešadah »

"Den lumíků tomu říkali." Zamumlám.

"Vydrž" zavolám na Urma i Cilapiho zároveň a vylovím z torny lano, že hodím konec Cilapimu. Pak pochopím, že kolem kostí by stěží proklouzl a vyděšeného drowa by tam musel nechat určitě.

"Máte tušení, jak se k němu dostaneme?" zeptám se ostatních.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Já jo," ozve se Glom odkudsi z výšky Hadešadina pasu, "Vemem to támhletím schodištěm vpravo důle a pak rychle pravou chodbou. Vyhnem se tak těm hromadám kostí a podle mýho bysme měli dojít k tý soše, kerou ten temňák před chvilou vočaroval do tmy. Když hneme kostrou - kostrou hehe - doženeme toho mýho blba chvilku potom..."

Glom si prohlédne Árona a Urma.

"Hele, toho sem viděla v tom elfounským čarovným lesejku," ukáže na rybáka, ale podívá se pak zpátky vzhůru na Hadešadah, "Ať veme Cilapimu jeho bágl, já už toho táhnu dost. A co je zač ten druhej pidižvík? Toho sem eště neviděla. Jakože vůbec nikoho jemu podobnýho. To je zas nějakéj démon nebo jiná svoloč? A myslím, že ti něco chtěl..."

Hadešadah? Případně ostatní?
Naposledy upravil(a) Cilapi Márameldon dne 7. 4. 2020, 13:51, celkem upraveno 1 x.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

když si Xaran uvědomí, že ho táhneš pryč od kostí i strašlivé zrůdy, co v jeho očích vyšla z portálu, konečně se trochu uklidní a přestane se mlít.

"Ze všech těch tam nahoře mě zachránil zrovna světlý elf, to jsem si mohl myslet," odfrkne si, ale ty ucítíš, že pod strojenou maskou opovržení se vkrádá tichý tón vděku.

"Jestli s ní máš něco společného, drž mě od ní dál," dodá ještě, když se ho zeptáš co se stalo - a když pochopí, že nevíš, o čem hovoří, vysvětlí to. "Ta zrůda, ta obluda, ta démonka co vylezla s portálu, se svým rybím a blátivým služebníkem. Vrhla se na mě, chtěla ze mne vysát všechno krom nekonečného utrpení," popisuje ti, že má neskutečnou hrůzu z Sadah.

Xaran si - nejspíš stále pod vlivem kouzla - ještě nespojil svůj šílený strach s předchozím pohledem na sochu. Potrvá DLOUHO, než mu to dojde a přestane se Sadah bát.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Hiro »

... na balkonu ...

"Inu, na Zippa je sice radost pohledět, ale mohli bychom vyrazit dále," prohodím k ostatním, "vyschlo mi v krku a úžasné místo na dobrý šálek čaje leží nedaleko."

Spolu s Booem seběhneme po schodech dolů. Saaga je z nějakého zvláštního důvodu dole ještě před námi. Asi taky konzultovala přesuny s ďáblíkem. Kývne na mě a vyrazí do dveří. Pokrčím rameny, kývnu za sebe na Šadah a vyrazím za ní. Zippa nechám ještě chvíli osvěcovat kosti, než na něj z vedlejší místnosti zavolám, ať se k nám přidá.

"Zde je drowovo, milá Šadah," prohodím cestou. "Zanedlouho nás čeká koule temnoty, pokud možno se nedívej dovnitř, dokáže to zkazit večer, co jsem slyšel. Jinak nedaleko odsud je portál do prvního patra, pokud bys měla zájem, opačným směrem potom leží portál do Srdce hory, kam momentálně s Booem míříme. Rád bych totiž pohovořil s druegary a doplnil mírně prořídlé zásoby dobrot. Jsi vítána."

'Hele, elfové,' pomyslí mi Boo. Podívám se před sebe a skutečně, v lehce osvětlené chodbě zahlédnu Cilapiho a Xarana. Cilapi na nás něco gestikuluje a zdá se, že se před námi snaží schovat.
'Myslíš si, co si myslím i já, žejo?' zeptá se mě Boo.
'Nejsem si jistý, co si myslíš ty?' opáčím.
'Že Cilapi dostal chuť experimentovat. Proto se za ním tak vrhá a tahá si ho stranou.'
'Inu, je mladý, má na to nárok, že.'
'To možná, ale koukat se na to nechci.'
'To já ostatně také ne, možná by to bylo i trestné, vlastně jsem se ho dříve vůbec neptal na věk.'

Momentálně tu příležitost stále mít nebudu, neboť Cilapi vede Xarana od nás pryč a já nemám důvod ho následovat. Ostatně i Saaga mizí směrem na východ a my se jí snažíme držet v patách, rád bych s ní ještě o něčem pohovořil.

Cestovatelský tah: Hiro:2D6+1 → 5(3 +1 + 1)#Patra
- Hiro, Boo, Saaga a kdokoliv další se chce přidat jdou k portálu a skrz něj do Srdce hory ve Ztracené úrovni.
- 6-: Dorazil jsi bez komplikací do svého cíle.
Naposledy upravil(a) Hiro dne 7. 4. 2020, 17:21, celkem upraveno 1 x.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... na křižovatce ....

"Zrůda? To jako Hadešadah?" řeknu pochybovačně, ale pak se soustředím. je pravda, že na první pohled mi taky nepřišla nějak zvlášť hezká, ale to dělá hlavně to bílé malování na obličeji. Skrývá jinak docela hezky ostře řezané rysy tváře. Jistě, když krčí nos a rozšiřuje tak nozdry a k tomu navíc ještě ohrnuje pysk, aby byly vidět její kly, vypadá děsivě. Ale to dělá, jen když je naštvaná.
Samozřejmě ty její divoké vlasy jsou kapitola sama pro sebe. Zajímalo by mě, jak by si s nimi poradil můj kartáč...

"Hej!" probere mě ze zamyšlení Xaranův hlas, "Támhle je světlo, jde nám v patách!"
"Cože? Ne Hiro! Nechtě nás osamotě," gestikuluji na něj, ale nechci volat moc na hlas. Neměli by tu být sice žádní drowové, když Saaga zničila přemísťovací sochy, ale podle těch koslivích vírů se zdá, že by tu mohla číhat jiná nebezpečí. Vydáme se proto vlevo.
"Podle Saagy je tu další portál a nějací mrtví trpaslíci chudáci," řeknu Xaranovi, který se zase zvolna uklidňuje, "Každopádně nás tak mine nejen Hadešadah, ale i ostatní. Což bude jenom dobře, když tak o tom přemýšlím. Mám pocit, že tě Saaga nemá z nějakého důvodu ráda...."

Když dojdeme k trpasličím tělům, udělám rukou ve vzduchu symbol velkého koloběhu.

Opatrně posadím Xarana a opřu ho o zeď hned u vstupu.
"Zkusím ti spravit tu nohu. Snad se nad tebou bohyně smiluje jako nad Tazirahcem, protože dnes jsem její silou rozhodně nešetřil. Upřímně se už těším na trochu klidu..." řeknu unaveně.
"Budeš mě při tom léčení taky líbat?" neodpustí si Xaran jízlivost.
"Bylo to jen na čelo! A vůbec, když nechceš, není to nezbytné..."
"Zase... aby to fungovalo. Jsem vážně zraněný, víš?"
"Já... teď vůbec nepoznám, jestli si tropíš žerty, mluvíš vážně nebo se mě snažíš k něčemu vyprovokovat..."
"Výtečně, to znamená, že už zase začínám být sám sebou," usměje se drow, ale pak vrhne vystrašený pohled do chodby, "Je to dobré, není tam... Kde jsme to - ano, už vím. Rád bych ti taky připomněl, že to ty se tu nade mnou skláníš, zatímco mám ruce svazané za zády. Kdybys byl drow, nebo raději drowka, bral bych to jako předehru..."
"Předehru k čemu?"
"Ty... na moment jsi mě dostal," usměje se drow, "Skoro bych ti i věřil, že jsi až takhle nevinný... Jsi asi lepší lhář než jsem myslel. Podcenil jsem tě, světlý elfe. Možná, že váš rod nebudou jen samí ukňouraní slaboši tančící na paloučcích v lese. Možná nebudete ostudou naší prastaré rasy, která by zasloužila - Argh! To bolí!"
"Vážně?" usměju se sladce.
"Rozkošné," vrátí mi drowí vrah úsměv a já znovu vůbec netuším, co se děje. Raději se soustředím na práci.

Cilapi:2D6+ → 7(6 +1 + 0)#0MAG(Uzdrav zranění)
Pacient bude UNAVENÝ a prospí celé TÁBOŘENÍ.
Léčím TZ, aniž bych způsobil JIZVU - volím 2x.


Kost se ukáže být jen naprasklá a hojivá síla, která vyvěrá z mého srdce na ni stačí. Vlastně cítím, že i v těle temného elfa je síly dost. Rozhodnu se ji použít i za cenu toho, že ho to vyčerpá.

Přesunu své ruce s jeho nohy výše, a začnu mu povolovat řemení jeho pobíjené zbroje.
"Eh.. co to děláš?," znejistí a zavrtí dosud svázanýma rukama, "Poslyš, jsem ti vděčný, vážně, zachránil jsi mě před NÍ a noha už mě nebolí, snad budu moci vážně chodit... Normálně na to nejsem, ale odvděčím se ti, jestli chceš. Není třeba, abych u toho byl svázaný..."
"Pššt," zašeptám, protože se musím soustředit a jeho řeči mě rozptylují. Zajedu svýma rukama pod jeho zbroj. Ucítím žhnout místo, kam ho zasáhl blesk.
Chladivá síla vycházejících z mých dlaní vyléčí i toto zranění, ale zřejmě zanechá v očích drowa zmatek.
"Takže nakonec bez pusy?" vzpamatuje se rychle.
"Bez pusy."

...

"Hádám, že tohle je tedy naše s bohy, světlý elfe," řekne Xaran, zatímco si ve stoje dotahuje řemínky zbroje, "I když pavučiny Lloth jsou spletité, třeba se naše osudy ještě protnou."
"Pokud nemám lhát, musím říci, že budu rád, když ne," usměji se, "ale stezky, po kterých nás posílá Paní bran, je jen těžko odhadnout. Ta má teď ale vede za přáteli a odpočinkem. Snad tě ta tvoje, dovede na podobná místa."

PJ? Projeví Xaran nějak svoji vděčnost? Nebo počká, zda se někdy přece jen nepotkáme a já nebudu mít mnohem větší potřebu jeho případné pomoci? Nebo se prostě jen rozloučíme?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

Xaran si zkontroluje věci, co mu zbyly a jako poslední utáhne opasek, kterým měl předtím svázané ruce opět kolem pasu.

"Řekni mi ještě jednou své jméno," pronese nakonec před rozloučením, "tentokrát si ho zkusím zapamatovat. Nemohu ti slíbit, že to k něčemu bude ... neřídím činy ostatních drowů, ale dám v rodu Freth ve známost, cos pro mě udělal. A ... právě protože nic neslibuji .... dávám tím najevo, že .... "

Uvědomíš si, že poprvé za celou vaší komunikace si vzájemně hledíte do očí a on nijak neuhýbá pohledem.

".... že tentokrát nic neslibuju a prostě to udělám."

Pak se otočí a zamíří zpět. Poprvé ho nekryje plášť a tak vidíš jeho siluetu, jak odchází do tmy. Je vidět, že je z toho nesvůj, několikrát ze zvyku sáhne rukou za sebe do prázdna, nejspíš si teď připadá mnohem víc nahý, než když jsi mu před chvílí rozepínal zbroj.

A než zcela zmizí, nedá mu to, ještě se zastaví a otočí: "To co jsem ti řekl, to neplatí jen pro tebe. Dám ve známost i další věci, co se mi staly, zejména pak co mi bylo odcizeno."

Povzdechne si. "Neměl bych jim to mít za zlé. Sám bych na jejich místě nejednal jinak. Vlastně bych na to měl být zvyklý. Ale tenhle plášť ... to JE osobní. Byl můj oblíbený. A vnitřně zuřím."

Zvedne ruku, naposledy se usměje, " .... ale ne na tebe ... " a pošle ti vzdušný polibek.

Poslechne si případnou odpověď a pak má v plánu se rozdělit a vydat dál svou cestou.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Hadešadah »

Poslouchám Glom a říkám si, že vlastně bloudit podzemím s němou lebkou, nemluvným rybákem a bezhlavým Urmem a maximálně občas začvachtajícím elementálem bylo velmi příjemné.

"Tohle je Urm a co je zač vlastně pořádně nevím. Co jsi vlastně chtěl?"

Pak požádám Árona, aby opravdu vzal ten Cilapiho batoh a vydáme se, jak navrhovala Glom.

U portálu se na chvilku zastavím.

"Počkám tu ještě na Cilapiho, kdyby zas něco vymamlasil. Moc to s nákupem dobrot nepřeháněj. Mám žrádla na obří hostinu!"

Když Hiro vstoupí do portálu, tak se vydám se zhaslou lebkou podle sluchu za Cilapim, tak aby mě ten šílený drow případně nezahlédl.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

zatímco kráčíte temnými tunely, Urm se vděčně konečně ujme slova. Mezi slovy ale najednou dělá dlouhé pauzy, jako by nenacházel slov.

"Už mě nebolí hlava."

"Díky tobě."

"Hrozně moc ti děkuju."

"Úplně nejvíc ti děkuju."

"Já vlastně nevím, čím ti moc poděkovat. Možná .... asi ti řeknu něco o Oslizlých jeskyních. Kdyby ses tam třeba chtěla vrátit. Víš? Protože ... já se tam teda vrátit nechystám. Nejradši bych byl, kdybys mi pomohla najít nějaké místo, kde je míň kamene a víc hlíny, možná i nějaká voda ... a já se tam mohl usadit, než vymyslím co dál.... ale to už žvaním o sobě a zase jsem nevděčný, že ....."

"Teda k těm Oslizlým jeskyním, jako ... já nejsem moc dobrý pozorovatel ... takže ber mě s rezervou. Ale něco bych ze sebe mohl vymáčknout. Třeba ten sliz. Podle mě ta koule ucpává puklinu z Paraelementální Sféry Slizu .... a odtamtud i pocházím .... a prostě jen netěsní ....."

"Hm, to už se zase bavíme o mě, ... měl bych říct něco užitečného pro tebe."

"Nechceš třeba loď? V té úrovni je jich víc. Jedna je dokonce živá. Uloupil jí Halaster a prý umí cestovat mimoprostorem. Je ve velké jeskyni na severozápadě."

"Promiň. Já jsem fakt marný. Nedokážu ti nijak pomoct. Ne tak, jak jsi pomohla ty mě."

Konečně zmlkne.

Kde se setkáte s Cilapim a co budete dělat dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

... na křižovatce ...

Dříve než si plně uvědomím, co dělám, vzdušný polibek chytím. Pak ale raději dlaň zase otevřu a jen Xaranovi s úsměvem zamávám.

"Rozumím. A tvé ztráty je mi líto. Kéž v bezpečí dorazíš domů," řeknu na rozloučenou, "A dej prosím pozor na Sorna. Je mladý, ale umí být užitečný. Trochu jako já." Neubráním se dalšímu úsměvu, ale pak už raději vyrazím za ostatními.

...

Chvíli tápu tmou, protože svoji lucernu jsem nechal Glom a teď už nemám ani Xaranova tančící světla. Naštěstí při troše soustředění dokáži vyčarovat slabé plamínky na špičkách svých prstů, a i když je musím nechávat jen sem tam probliknout, abych se sám nepopálil, v kombinaci se známou cestou se takto dá pokračovat celkem pohodlně.

Když odbočím za roh a čerstvě rozžehnutý plamínek ozáří tvář Hadešadah s napjatýma ušima, vyjeknu. O okamžik později vyjeknu po druhé, protože zapomenu plamínek zhasnout a spálím si prst.

"Íik! Tedy... rád tě zase vidím, Hadešadah," řeknu s popáleným prstem v ústech, "Jestli jsi tu chtěla postrašit toho drowa, tak ten se už konečně vydal ke svým. Měsíční paní k němu byla milosrdná, takže dokonce po svých...
Navrhuji vydat se teď za Hirem, ve Ztracené úrovni je on docela znám a podle všeho jsou i tobě duergaři vděční. Napadlo mě, že bychom naši hostinu mohli uspořádat tam. Ne jen, že tam budou lepší podmínky k vaření, ale - pokud nejsi proti - mohli bychom se s nimi rozdělit o ten sud piva. Sami ho nevypijeme a myslím, že bude hezké zkusit s duergary trochu utužit dobré vztahy. Co myslíš?"

Kousek před schodištěm do Magjádra, u tajného průchodu k zrcadlovému portálu do Ztracené úrovně, se zarazím.

"Vlastně... Když jsem zmínil to vaření... Došlo mi, že i na tomto patře je kuchyně - jen kousek odsud - a že bych tě tam měl raději poslat."

Možná se mi to jen zazdá, ale mám pocit, jako by se krollka ostřeji nadechla.

"Chci říci, že je tam vzduch plný uvolněné magie - asi nějaká stará magická formule, co se rozpletla, nebo nepovedené zaostření vůle... Na každý pád, tebe jako šamanku by to mohlo zajímat. Možná bude příjemné pro jednou pracovat s čistší formou magie a nemuset se při tom patlat s nejrůznějšími slizy..."

Po těch slovech zkusí Glom šťouchnout loktem Urma do oblasti, kde by měl goblin žebra. "Teda bez urážky tadyk Urma, že jo..."

Hadešadah? Pokud budeš chtít, Cilapi tě zavede sem - je to jen skrze jídelnu. Obě místnosti jsme už prohledali a vybrali, ale magie je tam sále přítomná.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

chaoticky poletující hrnce půjdou určitě destilovat, jen tě u toho mohou potlouct - bude to NAVZDORY NEBEZPEČÍ.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Hadešadah »

Urm mě překvapí - slizová sféra, loď cestující mimoprostorem. Co to jako všechno má být?

Zavrčím: "Urme! Jestli se mi ještě jednou omluvíš, tak ti tu hlavu zase nechám zmizet!"

Nějak mu to dělání poskoka džinům vlezlo na mozek. Přemýšlím, jestli jsem někde potkala plácek s hlínou a vodou a bylo tam poměrně bezpečno. "A nazpátek do slizu bys vlastně nechtěl?"

... později u Cilapiho ...

"Jak vystrašit drowa?" zeptám se, když potkám Cilapiho. "Nevíš, co proti mě měl? Nepamatuju si, že bych mu kdy něco udělala ani že bych ho kdy viděla. Že by si mě spletl s nějakou jinou krollkou s kterou má nevyřízené účty? No, musel být řádně pošukaný, když hupsl mezi ty kosti .... A ty vlastně taky."

...v kuchyni ...

Když nahlédnu do kuchyně a kolem hlavy mi prolítne značně oprýskaný a pomuchlaný kastról, tak zavrčím: "Zlatý sliz." Ale jak by mohlo znít alchymistické pořekadlo: Silnému magickému zřídlu na vedlejší efekty nehleď. Třeba z toho jednou opravdu bude pořekadlo, třeba budu mít jednou vlastního učedníka, kterého budu opravdu jednou učit takové věci. No, ale spíš si zas nedám majzla a rozflákne mi nějaký minotaurus hlavu pořádně a bude klid.

Sotva ucuknu před letící, rychle se točící poklicí, která udělá slušnou rýhu do futra, což mi veškeré připitomělé úvahy z hlavy vyžene.

Rozhlédnu se pořádně po místnosti, abych odhadla, kde je magie nejsilnější. Rozhlédnu není to správné slovo, protože se řídím hlavně podle mého kroužku v nosu. Pak zacouvám ven z místnosti, do kotlíku naskládám všechny suroviny, které chci ozářit a pak tam s kotlíkem v náručí vběhnu. Před pár kusy nádobí uskočím, ale s tím kotlem jsem nějaká pomalá a ty kastroly jsou nějaké sehrané. Rychle položím kotlík a obložím jej kameny, aby jej případně nějaký letící kus nádobí nepřevrhl. V tu chvíli mě trefí do hlavy ta točící se poklice, měla pěkně zubaté okraje, ucítím řezavou bolest na tváři. A do kotlíku spadne několik ufiklých pramenů mých vlasů. Pak se jdu schovat zase ven než bude hotovo, což jde výrazně snáz, protože můžu odrážet dotěrné nádoby palcátem.

Navzory kastrolům: Sadah:2D6+2 → 6(3 +1 + 2)
2 LZ


Destilace: Sadah:1D26+2 → 7(5 + 2)
6 MAGů, ale půlku musím rovnou použít


Když už si říkám, že uběhlo dost času, že by to mělo být ozářené, tak se mi vůbec mezi ty hrnce nechce. Je jasné, že ještě nějakou slíznu, ale nedá se nic dělat. Vběhnu tam.

Bude help?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti