[HRA] 10. patro - Muiralův revír

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Muiralův revír
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

když zmíníš, že není nutné, aby za chyby matriarchů platili poddaní, drowka se uculí: "Jistě. Je mnohem lepší, když za ně platí nějaký nedrow."

Pak ti kuší ukáže do sálu.

Vstoupíš do velkého prostoru se dvěma řadami sloupů. Mezi nimi vidíš ohromnou hromadu kostí a kusů Muiralova chitinového pancíře, která se chvěje uprostřed.

"Tamtudy," kývne drow kuší na sever k nejbližším schodům.

Přízemí Llothina chrámu
Přízemí Llothina chrámu

Drowové se drží s odstupem za tebou, ale jakmile vstoupíte do sálu, mohutná hromada se začne valit směrem k vám a to značnou rychlostí.

"Co tam dělá ten....?" vykřikne také Vlonwelv, kterou vidíš nad balkónu o patro výš.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

Když se na mě drowka uculí, zkřivím tvář v opravdu ironickém úšklebku. Tak to ti s tvým naivním přístupem přeju hodně štěstí, milá zlatá, budeš ho potřebovat. Hromada 'čehosi' se začne valit přímo k nám. Perfektní. Ohlédnu se na drowy a pokrčím rameny. Řekli, že na to nemám útočít, ne? Takže neútočím a místo toho kvapně vyrazím po schodech a beru je po dvou.

"Buď zdráva, matriarcho Vlonwelv!", zavolám, zatímco vybíhám vzhůru. "Je mi ctí tě poznat!", překonám další řady schodů.
"Dovol, abych se...", vyhoupnu se na vrchu schodiště, "...představil." Oddechnu si a zazubím se okouzlujícím úsměvem.
"Elric Wyalan z Cormyru, Železný bastard. K tvým službám."

PJ, co ta divná věc, sunula se po schodech za mnou a nebo jde po těch dvou dole?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

vyběhneš po schodech na balkón a konečně si uděláš přehled o situaci na patře.

Balkón Llothina chrámu
Balkón Llothina chrámu

Vlonwelv ve slavnostních šatech s trpasličí helmou na hlavě a další podivně překrásnou drowkou po svém boku stojí na protější straně, z tvého pohledu napravo od mohutné sochy Lloth. Přímo pod sochou Lloth je dvojice drowích mágů. Kolem Vlonwelv a její společnice stojí ještě čtyři další mladí drowové, v rukou kuše a zacíleno na tebe.

"Střelte ho do nohou!" vykřikne jeden z mágů, ale jeho výkřik přeruší bolestivé zařvání za tvými zády. Drow, který běžel za tebou skončil ve spárech kostlivého monstra. Hlavou ti proběhne myšlenka, jestli uklouzl na schodech nebo ho drowka, která je ti stále v patách, strčila, aby sama získala trochu času.

Rozhledneš se - kolem dokola balkónu je celkem šest dveří, jen jedny z nich jsou otevřené.

"Ne, nestřílet!" vydá odlišný rozkaz Vlonwelv. "Takovýhle postup jsem v zásadě měla celou dobu v plánu. Jen ať prchá ..." pohlédne významně k dveřím směrem na jih. "Střelte ho jedině kdyby se přiblížil sem."

"To platí i pro vás, já tu vydávám rozkazy," okřikne ještě oba mágy pod sochou.

Pokud to vezmeš po východním balkónu do otevřených dveří, nechají tě běžet.
Pokud to vezmeš po západním směrem k Vlonwelv, bude to NAVZDORY NEBEZPEČÍ, pokusí se tě zastavit střelbou a kouzly.

Můžeš ale i zkusit něco jiného.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

"Co prosím? Utíkat? Vždyť jsem přišel předstoupit před tebe, ó matriarcho, jak po mně tví poddaní chtěli."

Zastavím se na místě jen na chvilku, abych zjistil, jak rychle se pohybuje ta věc a co mezitím udělá elfka, co je za mnou. Budu se tváři, jako, že ta věc za mnou není a vykročím nenuceným krokem západní stranou směrem k Vlonwelv.

"Jsem tady, jak jsi chtěla.", rozhodím rukama, "Čeho si tedy ode mně žádáš?"

Jestli opravdu vypálí salvu, vylétne mi ruka se štítem a pokusím se všechna kouzla i projektily odrazit někam za sebe - do cesty elfce (pokud utíká za mnou a ne do leva) nebo plazícímu se monstru.

NAVZDORY UVÍTÁNÍ: EIric:2D6+3 → 9(4 +2 + 3)#6. SMYSL

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

drowové i mágové vypálí zároveň. Nedokážeš nastavit štít oběma útokům.

Vyber si 1 z:
* zasáhne tě jeden z blesků => TZ
* zasáhne tě jedna z kuší +2Z (kuše) -2Z (zbroj) +1Z(průraz) => LZ a vyhodnoť si drowí jed.


Drowka za tebou se rozeběhne na druhou stranu, a protože byla mohutnému váleči blíž, on pokračuje po balkónu za ním.

Balkón Llothina chrámu
Balkón Llothina chrámu

Střelci ustupují a chvatně nabíjí, tvůj chladnokrevný postup a absolutní netečnost k utrženým zraněním ale udělal na matriarchu dojem. I když si také drží stále odstup, mávne rukou.

"Vskutku jsem učinila moudré rozhodnutí, když jsem otestovala, jestli se vydáš ke mě navzdory hrozbě. Říkáš, že jsi mi k službám. Ráda se o tom přesvědčím. Nyní ale musí naše jednání počkat kvůli důležitějším událostem, které jsou v běhu," ukáže na prchající drowku a valící se hromadu kostí.

"Mágové, připravte se zadržet strážkyni," vyzve dvojici mágů, kteří se hotovili seslat tvým směrem další kouzlo. Oba dva se otočí ke kamenné soše. "A ty prchej do houbového lesa," vykřikne matriarcha rozkaz na prchající drowku.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

Zsáhla mně jedna z šipek, spíše jen škrábla, ale i to stačilo, aby na mně začal působit jed...

NAVZDORY JEDU: EIric:2D6+2 → 10(4 +4 + 2)#ODL
- Je ti to jedno.


...ale nehnu ani brvou. Na mojí kosntituci to byla slabá dávka. Popojdu blíž až co mi stráže dovolí a škodolibě se zakřením na prchající elfku. Skoro mám až chuť jejím směrem zamávat. Jen ať si tu svojí proradnost užije.
Potom ale už soustředím veškerou pozornost na Vlonwelv. Zdá se mi to a nebo má na sobě trpasličí helmu? Působí to celkem nepatřičně a i její chování je takové...zvláštní. Přimhouřím oči a znovu zhodnotím situaci.

ODHAD SITUACE: EIric:2D6+1 → 8(3 +4 + 1)#INT
- Co tu je jinačí, než vypadá? (o démonce vím, to neřeším)

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

trpasličí helma na hlavě drowky je opravdu něco absolutně nepatřičného. A ten způsob, jakým neustále obhajuje svá rozhodnutí... Jako matriarcha přece nic nemusí obhajovat ostatním, ledaže by si to obhajovala sama před sebou.

Nebo to dělá ta helma?

Matriarcha má na hlavě trpasličí helmu neomylnosti. Ten kdo ji nosí, je přesvědčen, že nikdy neudělá žádný omyl a všechna jeho rozhodnutí jsou správná.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

"Ano, ó matriarcho, jsi velmi moudrá, když chceš válečníka jako jsem já za spojence.", začnu opatrně až pochlebovačně podsouvat, "Jistě jsi už o mých činech slyšela z vyprávění. A protože jsi moudrá, nespoléhala ses jen na to, co ti prozradil Hiro, ale zjistila sis více. Jinak bys mě nenechala přijít tak blízko k sobě, to je každému jasné. A já si tvého projevu důvěry cením."

A jak mluvím, krok po kroku se blížím. Pokud mi taková drzost projde, klidně se prosmýknu i kolem stráží s kušemi. Jestli ne, zůstanu nejspíš stát u nich. Bude asi záležet, jak zareaguje Vlonwelv.

"Tvé dceři Silkres jsem dobře radil vyčkat s útokem na Legii, ale ve své zbrklosti mě neposlechla a protože mě neměla po boku, neuspěla ve svém poslání. Kdyby se řídila tím, co jsem jí řekl, všechno mohlo být jinak. Ale to je minulost. Ty jsi mnohem moudřejší a jistě dokážeš daleko lépe určit, komu má cenu naslouchat a komu ne. Kdo je schopný, důvěryhodný a drží slovo...a kdo tě jen využívá a vše co nabízí jsou jen řeči."

Při poslední větě jen lehce přelétnu pohledem po drowech okolo a můj pohled se na chviličku zastaví na démonce v drowím hávu. Zatím ale nebudu rýt víc, chci napřed vidět, jak matriarcha zareaguje a jaký postoj ke mně zaujme...

POVĚST: EIric:2D6+1+1 → 11(6 +3 + 1 + 1)#CHA + odhad
- tvá pověst statečného a čestného bojovníka tě předbíhá, PJ to zohlední a navíc máš +1 k jednání či boji

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

zdá se, že jsi kápnul na správnou notu a tvá pověst ti také pomohla, protože matriarcha přikývla a pokynula strážím, aby tě nechaly projít.

Pronásledovaná drowka mezitím vyběhla ze dveří ven a hromada kostí se valí za ní.

Když tedy nadhodíš Silkress, vzápětí tě umlčí: "Ssst!" máchne rukou k soše a dveřím, "Průběh VÍTĚZNÝCH událostí i to, že kdyby mne ... či tebe .... Trissa a Silkress poslouchaly mohlo být naše VÍTĚŽSTVÍ mnohem větší, spolu probereme později, mezi čtyřma očima. Teď máme ale důležitější věci na práci."

Kosti narazí do dveří a začnou se protahovat ven. Dvojice mágů stojí připravena zastavit sochu, kdyby se dala do pohybu, ale zdá se, že v hromadě je dost drowích kostí na to, aby se Lloth neaktivovala a považovala obrváleče kostlivého za drowa.

"Pojďme, máme další práci," mávne na tebe, abys ji následoval ke dveřím, ve kterých mizí poslední kosti, "a vy dva - netvařte se, že jste tu zbyteční. Moc dobře jsem věděla, že kostlivec sochu neprobudí - ale tady pan Elric z Comryru ano, takže se dál věnujte chlácholení Lloth, tak jak vám bylo nakázáno."

Získal sis matriaršinu důvěru. Ona teď chce, abys s ní prošel dveřmi - a zajistí, že socha Lloth ti v tom nezabrání - a dál jste společně sledovali jak ona řídí svůj neomylný plán s obřím válečem.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

"Ovšem.", srazím k sobě paty a naznačí mírnou úklonu hlavou, načež vyrazím vpřed po boku Matriarchy, jen o pár kroků pozadu.

Tohle bude ještě zajímavé. Sice jsem chtěl vyrazit do nižších pater namísto dalšího zaplétání se do politiky, intrik a sítí nebezpečných žen, ale zdá se, že se mnou má osud jiné plány. Jsem každopádně zvědavý, co se v té zmatené mysli rodí za megalomanské plány...
Také mě může zradit a dovést mě do nějaké pasti, to je koneckonců v drowím naturelu. Ale instinkt mi napovídá, že na to má myšlení moc zastřené a podařilo se mi dostat se jí alespoň trochu pod kůži.

PJ? Nechávám Vlonwelv prostor, aby se vyjádřila.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

mágové modlitbami udrží sochu v klidu, zatímco projdeš za matriarchou skrze dveře vedoucí na schodiště, které klesá do rozsáhlé jeskyně.

Ta je v tuhle chvíli osvícená množstvím tančících bledých světel.

Vlonwelv sestoupí pár schodů a pak se zastaví, aby měla výhled na scénu před vámi. Ty i její démonická poradkyně stojíte po jejím boku, za vámi se postaví čtyři drowové a oba mágové.

Jeskyně s houbolesem
Jeskyně s houbolesem

Přímo pod schody je široká přírodní terasa, na které je patrné, kudy se po ní hnal váleč. Pod terasou se rozkládá ještě rozlehlejší jeskyně, z velké části porostlá houbovým lesem. Z temnoty na jihozápadě slyšíš hučet řeku Sargauth.

Houby jsou hustě protkané pavučinami, které vytváří jakousi gigantickou kapsu, nad ní létají obří pavouci, kteří mají jeden pár nohou proměněný v blanitá křídla.

Kolem dokola této pasti postávají troglodyté i další drowové a s napětím sledují mladou drowku, která utíká před valící se hromadou kostí doprostřed pasti. Další skupinka elitních bojovníků i s jezdeckými ještěry sleduje scénu z druhého schodiště na východě jeskyně. Drowka prchá, otáčí se po kostlivém váleči, ale také čím dál tím častěji jen těká pohledem po samotné pavučině, jako by hledala v husté síti nějaký průlez či průchod, kterým by se protáhla.

"Hledá marně," okomentuje to Vlonwlev. "Nemohla jsem se dopustit omylu a nechat byť jen škvíru, kterou by se naše nová zbraň mohla vysmeknout. Rozhodla jsem se správně ji obětovat. A ty ses rozhodl správně riskovat zásah šipek z kuší mých bojovníků, jinak bys teď byl na jejím místě. Umíme se správně rozhodovat. To máme společné," pronese, jako bylo úplně jedno, že dole za malou chvíli zhasne další drowí život.

Co uděláš ty? Zkusíš nějak drowku zachránit? Nebo to nějak okomentuješ? Nebo zkusíš něco jiného?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

"Mhmh.", jen přikývnu a založím si ruce za zády. Elfka si sama zvolila svůj osud a teď bude ztrestaná za proradnost, s jakou mě chtěla nalákat přesně do tohoto postavení a za to, jak nelítostně předhodila monstru svého druha. Jestli si zaslouží soucit nevím, ale já ho k ní nemám. Navíc nejsem v situaci, kdy bych jí mohl pomoci.
Přelétnu zkoumavým pohledem drowy okolo. Jak se jim tohle chování matriarchy zamlouvá? Jsou stále neochvějně věrní a nebo je na nich vidět, že se jim nové pořádky moc nezamlouvají? A démonka, ta z toho musí být vyloženě nešťastná. A nebo ne?

ODHAD OSOBY: EIric:2D6+1 → 4(1 +2 + 1)#CHA
- Zajímalo mně: Co postavy opravdu cítí?
- potíže

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

podíváš se na démonku, jestli je stále tak nesvá jako předtím. Jestli má stále ve tváři ten pocit ztráty kontroly. A ona se dívá na tebe. Uvědomíš si, že se celou dobu dívala na tebe. Studovala, jak ses vetřel do matriaršiny přízně, jak jsi využil helmu na její hlavě. A nejistota je pryč, vystřídal ji výraz pochopení.

Přikročí k matriarše. "Skvělý plán matko Vlonwelv. Omlouvám se, že jsem nesouhlasila. Dala jsi mi cennou lekci, když jsi mé rady přestala poslouchat. Už jsem si neuvědomila, kde je mé místo. Teď to vím. Díky tvému moudrému a hlavně bezchybnému rozhodnutí podrobit mne této zkoušce. Chceš-li, opustím své místo, jako trest za svou opovážlivost. Pokud se tedy sama nerozhodneš, že si mne jako rádkyni ponecháš. Poučenou rádkyni, která již nikdy nepřekročí vymezené hranice. Služebnici, která ti bude jen nabízet řešení, ale nechá veškeré rozhodování tvému úsudku. Poradkyni, která už teď ví, co jsou její povinnosti. Díky zkoušce, kterou z tvého moudrého rozhodnutí podstoupila - a uspěla v ní."

Matriarcha potěšeně přikývne.

Váleč kostlivý mezitím rozdrtí mezi houbami mladičkou drowku a následně se zamotá obrovského balíku pavučin a promění se v obrovskou nehybnou, chvějící se kouli.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

A sakra. Ta mrcha okoukala, jak na to. Nóó, dobře, bude to ještě zajímavé...
Ale teď zpátky k tomu, co se bude dít dál. Opravdu mě zajímá, co má matriarcha v plánu. Jestli se ale nemá k vysvětlování, budu prostě muset trpělivě počkat, s čím přijde...

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

matriarcha ještě chvíli kontroluje, jak pevná je síť kolem váleče a pak se otočí na vás oba.

"Jdu vyhlásit toto velké vítězství," pronese matriarcha a otáčí se k jižní stěně jeskyně, k místu, kde je u holé skály podezřele prošlapaná země.

"Jistě, matriarcho, skvělý nápad povzbudit naše bojovníky takovou zprávou před velkým útokem do Troglodytích nor, který ses rozhodla co nejdříve spustit...." pronese démonka.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti